Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szóljátok le annyira a...

Miért szóljátok le annyira a szaporított kutyusokat? Vagy csak én vagyok szerencsés?

Figyelt kérdés
Persze megértem hogy ez nem jó dolog,de itt mindenki úgy beszél róla mintha nyomorék lenne az összes,2 olyan kutyám is van akit szaporítótól vettem,egyik 5 a másik 2 éves de eddig az oltásokon kívül nem kellett orvoshoz menni. Rossz néha olvasni a kommenteket mert látom az ellenpéldát hogy ez nem mindig van így..
2013. febr. 18. 09:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
84%
kedves utolsó: kicsit visszavehetnél magadból. osztom az elveidet, de amit itt leművelsz, az már több a soknál. viselkedj, kérlek.
2013. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
84%
bocsánat, azóta jött egy új hozzászólás, tehát 81%-os válaszolónak üzentem
2013. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
92%

Én sem értem ezt a becsmérlést, meg ócsárolást. Nekem is szaporított kutyám van, igen, az én hibám, hogy 21 évesen, mikor csak azt tudtam, hogy nem bírom tovább kutya nélkül, vettem egy kutyát szaporítótól. Mert az volt a megfelelő időpont és azonnal kellett, pénzem kevés volt , adta magát. Most meg az egyik fajtamentésnek vagyok az önkéntese, azon ritka ideiglenes befogadók egyike, aki viselkedés- vagy egészségügyi problémás egyedet is bevállal, és több mint 10 kutya került tőlem szerető családba. Tudod mi a vicces? Hogy a fajtamentés önkénteseinek a többsége is szaporítótól vette az első kutyáját. NAgyon sokan nincsenek tisztában az itt leírt dolgokkal, és nem hiszem, hogy ezért bántani kellene őket.

Pont az ilyen hangnem miatt leszel te hiteltelen, véredsszájú állatvédő, akire a legtöbb ember egyszerűen azt mondja, hogy szélsőséges, nem kell foglalkozni a véleményével. Ez a hangnem ez nem használ a célnak, hanem árt.

Senki nem fogja ettől azt érezni, hogy igaza van a kommentelőnek, egy ostoba felelőtlen barom vagyok.... Szóval én sem hiszem, hogy így kéne hozzáállni másokhoz. A kérdező totálisan normális hangnemben kérdezett, megérdemli, hogy normális hangnemben kapjon választ még akkor is, ha erre a fórumra a legtöbben a kezeletlen indulataikat levezetni járnak...

2013. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
81%

Én teljesen egyet értek a 81%-os válaszolóval. Lehet, hogy az ócsárlása nem ide illő, de attól még nem vele van baj, hanem a kérdezővel! A hozzászóló csak szitkozódik, a kérdező közben rombol. sajnos beláthatatlan és felfoghatatlan következményei vannak annak amikor valaki szaporítótól vesz kutyát. az egyik távoli ismerősöm kezdte el szaporítani a roti szukáját, persze pénzért. Engem megdöbbentett, hogy amint picit belekóstolt az egészbe már nem volt fontos a számára a kutyája. évi 2 almot hoz le már sokadik éve. nem tudom, mi lesz azokkal a kutyákkal amiknek nem talál gazdát, de valahogy sosem marad nála kölyök, pedig látom hogy nem tudja mindegyiket elpasszolni.

Bár tudom, hogy nem lehet csak itt megoldani egy ilyen globális problémát, de ha csak ennek az egy embernek a fejébe lehetne némi értelmet verni már akkor sokat javulna a helyzet. azt szokás mondani, hogy ha veszel egy kutyát szaporítótól, azzal 10 másikat juttatsz halálba, menhelybe. ha csak az az egy emberke, aki a kérdést kiírta belátná a tévedését, butaságát és többet eszébe se jutna még szaporítók közelébe se menni, már nyugodtabb lehetne mindenki, akiknek valóban fontosak a kutyák. Nem biztos, hogy agresszíven kell közeledni az emberekhez, mikor felvilágosításra szorulnak, de tapasztalatból mondom, nagyon sokan csak ebből értenek, sajnos. Az ebadó pont ilyen lesz, ha remélhetőleg végre mindenhol bevezetik.

2013. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
elfogadom mindenki válaszát,én csak annyit kértem ne sértegessenek hiszen nem írtam le mit gondolok,mit csinálok,van-e esetleg mentett kutyám,dolgoztam-e menhelyen,vagy valami pontos adatot magamról amiről meg lehetne ismerni milyen ember is vagyok,csak kíváncsi vagyok és érdeklődöm.
2013. febr. 18. 13:28
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

"ha csak az az egy emberke, aki a kérdést kiírta belátná a tévedését, butaságát és többet eszébe se jutna még szaporítók közelébe se menni, már nyugodtabb lehetne mindenki, akiknek valóban fontosak a kutyák."


Ebben látod teljesen igazad van, de én még sose láttam olyan embert, aki sértegetés hatására megváltoztatta volna a véleményét. A sértegetésre az emberek túlnyomó többsége - mily meglepő - megsértődik és arra jut, hogy a másik hülye.

2013. febr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Az csak az egyik dolog,hogy az olcsón vett kutyám félmillió(!!)forintba került.Csak az,hogy életben maradt.Hozzánk kerülésétől kezdve szinte naponta jöttek ki újabb egészségügyi problémái.Nem sajnáltam a pénzt,de költhettem volna másra is.

Második kutyánk szaporítónál volt ellőgép,ketrecben tartották.Felnőttként került hozzánk.Életében még póráz nem volt rajta,tele volt felfekvéssel meg ótvaros sebekkel.Kb.fele volt a súlya annak,amennyinek lennie kellett volna.Csontozata torzult,soha nem fog rendbe jönni.A sorstársai miatt lenne jó,ha az emberek nem vásárolnának szaporítótól.

Neked szerencséd volt azzal,hogy a kutyáid nem betegesek.A sok tönkretett,kihasznált,majd eldobott "tenyészkutyáknak"nem.

2013. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!