Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy dilemmában vagyok, hogy...

Nagy dilemmában vagyok, hogy döntsek?

Figyelt kérdés

Szeretnénk párommal egy kutyát, társasházba. Az előző kutyánk csivava volt, és nagyon megszerettem azt a fajtát. Viszont van számos ok, amiért kételkedem benne, hogy megint csivit vegyek-e.

-Sokat ugatott, nem tudtunk otthonról kimozdulni, mert egyfolytában sírt, a szomszédok felakartak jelenteni, nem volt szobatiszta, még szerencse, hogy csak egy ideiglenes albérlet volt, viszont most a végleges otthonunkban vagyunk, és rettegek attól, hogy megint gond lesz ebből és itt már semmiféleképpen nem szeretnék bajt a szomszédokkal. Tudom, sok mindent elrontottam a nevelésében, azóta rengeteget olvastam utána és néztem oktatófilmeket is..falkavezérség -szeparációs szorongás, szobatisztaság, és úgy érzem felkészültem arra, hogy újrakezdhessem. Már nehezen tudok újat olvasni kutyákkal kapcsolatban, kimondhatom, hogy értek hozzájuk elméletben. Jegyzeteket is készítettem arról, hogyan neveljem fel lépésről lépésre, hogy én legyek a falkavezér. És állítólag ha betartom mindezt, akkor nem lesz gond. Egyébként vidéken, a szülői háznál voltak kutyáim, és jól neveltek voltak mind, pedig még semmit sem tudtam a nevelésükről. De csak más egy kinti kutya, velük normálisan kutyaként bántam, de a kis tökmagomat akivel egész nap együtt voltam, gyermekemként kezeltem. Szóval tudom hogy mit kell másképp csinálnom.

-A másik nagy gond, a szőrhullás. Embertelen mennyiségben hullott, már teljesen kivoltunk. Viszont semmilyen kefét nem használtunk, tehát nem is próbáltunk meg ezen segíteni. Ez is másképp lenne, utánanéztem hogyan ápolnám..furminátor, napi áttörölgetés..


Nagyon sokat gondolkodtam már más lehetőségeken, hogy talán másfajta kutyát kéne választanom, olyat akinek nem hullik a szőre mint pl a bichon, vagy amelyik csendesebb, nyugodtabb fajta, nem pedig ennyire éber. De mindig a csivavánál kötök ki. Ma is megláttam egyet az utcán..nem tudok ellenállni, annyira magával ragad a személyisége.


Azt mondják, a gazda hibája minden, hogy megfelelő neveléssel nem válik a kutya ilyenné.

Tehát ha betartom a dolgokat, akkor én is egy nyugodt természetű, barátságos csivavát kapok majd? És a szőrhullás? Rendszeres ápolással állítólag nem kéne hogy gond legyen belőle. Mindezek nyugtatóak, de egyfolytában eszembe jut hogy mi volt régen, és félünk attól hogy mi van ha megint ez lesz? Ha tehetném, egy időre kikölcsönöznék egy csivavát és kipróbálnám, hogy tényleg kiküszöbölhetők e ezek a gondok. Viszont senkitől nem tudok kölcsön kérni egyet, szóval nagy döntés előtt állok. A másik amitől még félek, hogy hamarosan dolgozni fogok 8 órában, és lesz olyan pár naponta, hogy a kutya egyedül lesz itthon, mert pont úgy jön össze a munkaidőnk párommal, hogy egyikünk sem lesz itthon. Ez kb 1-2 hetente jelent 2x 7-8 órát. Viszont van egy macskánk is mellé, ha az számít valamit. Nincs senki, akire rá tudjuk bízni, nincs ismerős a közelben. De ezen kívül rengeteget törődnénk vele természetesen, nagyon jó dolga és boldog élete lenne velünk, de nem tudom hogy addig bírja e tartani a pisit kakit, mert pont a csivavának nagyon rövid a tápcsatornája.

Tudom, sokan azt mondjátok erre, hogy akkor ne vegyek kutyát, de nem tudok kutya nélkül élni, a nap 24 órájában ezen jár az eszem. Mellesleg annyi kutya van itt a szomszéd házakban panelban, és nem hiszem hogy ott is mindig van mellette valaki. Mit tanácsoltok?



2013. febr. 24. 17:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Vegyél yorkshire terriert! Nem hullik a szőre és minden benne van ami a csiviben, kivéve a hangoskodás. A Bishon fajtának is van aljszőrzete, tehát hullik.
2013. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy a szőrét tudod ápolni megfelelően, akkor vágj bele. Mert szerintem a másik részére kellőképp felkészültél.

Válassz egy tenyésztőt, nézd meg a szülőket, és hajrá. Itt a tavasz, lehet majd menni kutyaoviba, kutyaiskolába, szerintem ez a legjobb idő kiskutya vásárlásra :)


A napi 8 óra egyedüllét miatt ne aggódj, semmi baja nem lesz. Szerintem a legtöbb kutya eltölt ennyi időt a gazdi nélkül, de ha cica is van, akkor biztosan jól ellesznek abban az időben.


Én azt mondom ne gondolkozz! :)

2013. febr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
És meddig laktatok az ideiglenes albiban? Csak a kutyus miatt kérdem, hogy hogyhogy nincs már meg?
2013. febr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Havanesem van, nincs aljszőre és nem hullik neki... kevésbé hullik a szőre, mint az én HAJAM. Elképesztő.


Ezen túl imádnivaló, okos, és nagyon hamar le lehet szoktatni az ugatásról. Ez nekem annyira sikerült, hogy már semmit nem jelez, csak a fülét hegyezi.


De ha a csivi a szerelmed, akkor nem van mit tenni, vegyél egy csivit.

2013. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
2 évig laktunk ott, a kutyus sajnos elhunyt..nem is szeretném részletezni :'(
2013. febr. 25. 14:03
 16/18 anonim ***** válasza:

Az vagyok, aki a bolognese-t ajánlotta.

Kedves 11-es: NEM vedlik, mert nincs aljszőrzete. Ráadásul szagtalan.

De egy kis fajta ismertető (persze ha nem csivit akarsz), mert a bishonokat csak ajánlani tudom lakásba:


Eredete: Olaszország


FCI besorolása: 9-es csoport, társasági kutya és öleb, 1-es alcsoport- a bichonok és hozzá hasonló fajtába sorolható (nem munkakutya)


Alkalmazása: Szobakutya


Az AKC besorolása: Ritka fajta


Személyisége: Gyengéd, érzékeny, szeretetre vágyó, alig várja, hogy a gazdi kedvében járjon, családjához ragaszkodó.


Mérete: Kicsi

Marmagassága: 25-30 centiméter


Szőrzete: Jellegzetes selymes, nem hullatja, bolyhos, mint az uszkáré. A pofiján rövidebb.


Színe: Teljesen fehér, foltok vagy árnyalatok nélkül.


Egyéb elnevezések: Bolognai pincs


remélem tudtam segíteni :)

2013. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Vegyél még egy csivit ha az előzőbe is annyira beleszerettél!!:):):):)
2013. febr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
szerintem ha félsz hogy mikor otthon vagy nem birja tartani tegyél ki kutyapelust es szoktasd rá, így biztos nem lesz összepisilve a lakás és ez megfogja a szagot is.
2013. márc. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!