Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » így neveljem a kutyát? így...

így neveljem a kutyát? így falkavezérnek fog tekinteni?

Figyelt kérdés

kölyökkorban kezdem az egészet. amikortól hazahozom.

1 : szaglássza a nyakörvet, aztán miután megismerkedett vele felrakom rá és szokni fogja pár hétig.

2 : vezényszavak megtanítása ( ül,fekszik,marad,ugat,csend,stb ), és játék.De amikor ő még játszana akkor hagyjuk abba mert én döntöm el hogy mikor kezdjük és mikor lesz vége a játéknak.

3 : minden étkezés és póráz feltevés előtt leültetem, és csak akkor adok neki enni amikor már leült.elviszem sétálni de csak rövid pórázon és csak a bal oldalamon jöhet csak mellettem.

jó lesz ez így? aztán felnőtt korában már jöhet az agility, a hosszú séták az erdőben, a kirándulgatások. így normális engedelmes kutya lesz belőle? így én leszek a falkavezér a szemében?


2013. márc. 2. 10:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
laza póráz... nem próza... xD
2013. márc. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Szerintem elég nagy hiányosságaid vannak egy kutya neveléséről. Próbálj meg utána olvasni. Eleve egy kiskutya, nagyon rövid ideig tud feladatot csinálni kis korában. A séta sem úgy megy, hogy egyből nagy boldogan megy veled láb mellett. Szoktatni kell hozzá, az elején csak elviszed 10 méterre a háztól. Ezt mind játékosan, folyamatosan dicsérve.
2013. márc. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
de mint minden kutya védi a kajáját. és ha én úgy csináok mintha ennék belőle akkor lehet sértésnek veszi h kimertem neki a kaját és én eszem meg. vagy van annyi esze hogy nem is eszek belőle? és ez mire jó?
2013. márc. 2. 11:16
 14/25 anonim ***** válasza:

Most falkavezér akarsz lenni (s mint minden falkában, a falkavezér eszik először a kajából), vagy sem? A kutya sosem sértődik meg a falkavezérére...


De ezek után jobb lenne, ha elolvasnál annyi kutyás könyvet, amennyit csak bírsz, s gazdaoktatást szem előtt tartó kutyaiskolába is járnál, mert úgy látom, alapvető hiányosságok vannak a szemléletedben, amit itt nem hiszem, hogy lehet pótolni. Nem kötekedésből írom ezt, egyszerűen ez a tényállás, s ha nem fogadod meg a tanácsom, s attól félsz, megsértődik a kutyád, akkor később súlyos problémáid lesznek.

2013. márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
"Inkább étkezés előtt egy kis keksz segítségével tégy úgy, mint aki eszik a kajájából, közben morgással és testbeszéddel tartsd távol, majd az általad "meghagyott" kajához engedd oda" Ezen nagyon jót nevettem. Talán te otthon farkasokat tartasz, hogy folyamatosan attól félsz, hogy a kutya "átveszi a hatalmat"? Azért ez már enyhén szólva győkérség :D
2013. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
49%
Tanulj már meg magyarul! A gyökérség rövid ö-vel van.
2013. márc. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon intelligens reakció volt, bár nem is vártam többet. Egy teljesen átlagos kutyával ilyen baromságokat csinálsz, csak megtanítod a helytelen viselkedésre, eltanulja tőled.
2013. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Te akartál megsérteni engem, én csak figyelmeztettelek rá, hogy helyes nyelvtannal tedd. Azért az elég ciki, ha valaki nem tud olyan szavakat leírni, mint a gyökér, gyökérség, gyökerezik... sok mindent el is árul róla. Szóval én se lepődtem meg, hogy gyáván szurkálódsz, aztán úgy teszel, mint aki meg van sértve. De engem ebből csak a helyesírás része zavar. xD


Korom Gábor azt teszi, amit leírtam, s Cesar Millan is, csak ő bökdös és pisszeg (ami szerintem rosszabb xD). Azt is leírtam, hogy nem kell mindig csinálni, én pl egyszer csináltam meg eddig, azóta 100% behívhatóak a kutyáim.

2013. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Csinálják, és ki mondta hogy ők helyesen teszik ezt? Az értelmi szintemről pedig, inkább ne vitázzunk, azért mert egy szónál, rossz ékezetet írtam és te ezen rinyálsz. Most elkezdhetnék személyeskedni, hogy neked milyen "értelmi szinted" van, de nem lenne sok értelme egy kutyás kérdésnél :)
2013. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Megsúgom, az előző előtti hozzászólásnál már elkezdted, az előzőnél pedig folytattad. :)

De mindegy. Izgalmas dolog felvenni egy társalgás során a másik szintjét, s megfigyelni, hogyan reagál rá - általában alacsonynak titulálja azt, ami roppant szórakoztató. Köszönöm a lehetőséget, érdekes élmény volt.

2013. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!