Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tehát akkor haljanak meg a...

Tehát akkor haljanak meg a kutyák?

Figyelt kérdés
Nem tudtam, hogy az egyik napról a másikra már átkozzuk a menhelyi "dögöket"... Azért most pofára estem.. Egyszer így védjük a menhelyi kutyákat úgy meg minden most meg d.ögöljenek meg? Nem értem már ezt a gyakorisokat...de örülnék ha eldöntenék, hogy most akkor mi van..vagy egyik nap véditek másiknap meg d.ögöljenek meg??

2013. márc. 17. 18:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Na ez az én is menhelyről hoztam pedig itt olvastam, hogy így nem jó a menhelyi úgy nem..és beparáztam, hogy mi van ha igaz...de tévhit...nagyon tudnak szeretni és a gála, hogy kihoztuk onnan felülmúlhatatlan..jobban ragaszkodik mint egy kölyök akit háznál nevelnek fel. Ezen háborodtam fel, hogy mindenki szidja a menhelyet meg minden...d.ögöljön meg az ilyen... :/
2013. márc. 18. 10:19
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Én leginkább azt tapasztalom, h az emberek arról vannak meggyőződve és bőszen hangoztatják, h egy nem menhelyes kutya nem tud annyira ragaszkodni a gazdájához, mint egy menhelyes.

Én ezt nem szeretem.

2013. márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ez az egyik, a ragaszkodás. A másik, meg az, hogy azt hiszik, hogy ott csak keverék és buta kutyák vannak... annyi gyönyörű és a menhely ellenére is VIDÁM kutya van ilyen rossz helyen...

És próbálok nem beképzelni ilyeneket, de szerintem is jobban ragaszkodik a menhelyes kutyám, mint mondjuk az előtte levő kutyám, aki nem menhelyről volt...

2013. márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%
Én nagyon sok menhelyes kutyánál látom/hallom, h elszökött a gazdájától a befogadást követő napokban. Nem ezen múlik a ragaszkodás/kötődés, h menhelyes-e a kutya vagy sem, hanem a foglalkozások mennyiségén és minőségén.
2013. márc. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Valletta ***** válasza:
100%

Ez így van.

Én viszont inkább azt hallom, hogy a menhelyes kutya aztán mennyire ragaszkodó, meg hűséges, meg hálás, sokkal jobban, mint egy "elkényeztetett" tenyésztőtő való kölyök. Ez szerintem nem igaz, illetve a mentett kutyákkal való tapasztalataim nem ezt mutatják. Persze nem rosszabb a mentett, mint a TK-s, hanem pont ugyan olyan. Sokszor még a legrosszabb körülmények közül kimentett kutyáknak is elég egy hét ahhoz, hogy el legyenek kényeztetve és követelőzzenek. Teljesen mindegy, honnan van a kutya, kutyaként kell vele bánni.

2013. márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is az egyik kutyánk menhelyről van.

Ilyen téren egy bajom van a menhellyel,vagy épp a család többi tagjával..?Még magam sem tudom eldönteni.


Tehát november (2012) vége felé,elmentünk a Rex állatszigetre a párommal és a hugával,mert nekik kiskutya kell.Sajnos az előző elhalálozott 14 éves volt :) Én a pároméknál lakom és van egy saját staffim. Legelőször még féltek az én kutyámtól,de elég hamar kiderült,hogy nem eszik embert,és jól van nevelve.Én próbáltam itthon felkészíteni őket egy kiskutya érkezésére,dehát szinte semmiben nem hallgattak rám.November végén elhoztuk a kiskutyát,akkor volt kb 3 hónapos,már 2-3 hete bent volt,és ki tudja mikor szakították el az anyjától...Így félő volt,hogy komoly szocializációs hiányosságai lesznek.A menhely erről egy szót sem szólt,erre is én készítettem fel a családot. (persze azóta se úgy foglalkoznak vele,ahogy kéne)A Rexesek elkértek minden elérhetőséget,és elvileg kijönnek ellenőrizni a körülményeket meg stb...Azóta is jönnek.Valamint a kis ördög nagyon rossz,és szocializálatlan,és az állatorvosi költségünk már a 2. fajtatiszta kutya ára felé közelít.Persze ez benne van a pakliban,de ez a család nem áll úgy anyagilag,hogy folyamatos állatorvosi költségeket tudjon fizetni.

A családnak én már levetítettem pár Cesar Millan-os részt,felajánlottam,hogy olvassák el akár a Csányis akár a Cesar-os könyveimet.A válasz: "Majd" A neten én keresgetek a számukra összefoglalókat a falkavezérségről,ami ilyen pár oldalas,rövid..azt még elolvassák,de 1-2 nap múlva el is van felejtve.Nincs következetesség,nincs büntetés.Csak jutalmazás van és totál felborítva a falkasorrend.Az én kutyámat folyamatosan terrorizálja,harapdálja...Nekem azért kellett vele elmennem dokihoz,mert a kicsi már véresre tépte a fülét.Az enyém pedig a veszélyes "harci kutya" tűri,mert olyan neveletlen és agresszív :)


Szerintem egyértelműen hibás a család is,viszont a rex-esek sem voltak 100%-ban korrektek,mivel semmilyen "tanácsot" vagy útmutatót nem kaptak.Én megértem,hogy sok munkájuk van,meg magánéletük,de most ha pl egy olyan családhoz kerül,aki kidobja,azért mert neveletlen?


Több felelősség kellene mind2 oldalnak!!

2013. márc. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az éremnek 2 oldala van.

Nevet nem említek, de "xy menhely pártoló tagságban" csoporttag vagyok a fb-on. 3-4 hónap próbálkozás után visszakerül hozzájuk egy kutya, akinek erősen szeparációs szorongása van. Nem tudom, h a gazdi vajon tudta-e, amikor magához vette, h milyen problémái vannak a kutyusnak. Nekem van egy sejtésem, de inkább nem bocsátkozom feltételezésekbe.


Vasárnap megláttam ennek a kutyusnak a hirdetését az egyik pártoló tag rakta fel, szó sincs benne szeparációs szorongásról, csak arról, h visszakerült a kutya, nem érti miért, amikor ő jó kutya volt.

Írtam neki, h nem szerencsés szerintem, ha nem közlik a leendő gazdival, mert elég nagy az esélye, h ugyanez történne és megértem a gazdit, pláne, ha panelban lakik, mint az előző is.

A válasz az volt rá, h a menhelyen majd biztos bővebb felvilágosítást fog kapni a kutyáról, aki érdeklődik felőle.

2013. márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Valletta ***** válasza:
100%

Ez sajnos sokszor így van, sok menhely csak lepasszolja a kutyát, szinte mindegy kinek, mindegy hova, mindegy, hogy milyen áron, és nem csak vidéki, csőd szélén állók, hanem azok közül is, akiknek van mit a tejbe aprítani. Én ilyen helyen képtelen lennék önkéntes lenni. A "mi" kutyáink többsége külföldre megy (vittek volna Kaliforniába is nemrég), többlépcsős a kiválasztás, van helyszíni szemle, borsos védelmi pénz még mielőtt a kutya a szállítóba kerül. De nincs is hazudozás a kutyákról! Viszont ha problémás a kutya, nem visszaküldik, hanem trénert hívnak hozzá.


Nem tudom, hogy ezt a blogot követitek-e, de nagyon tanulságos sztori: [link]

2013. márc. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Na igen :(

Nekem az is fura volt, h munkahelyemre, amikor hoztunk telepőrnek egy kutyust, chip nélkül kaptuk meg egy menhelyről. Ivartalanítási kötelezettséggel (amit egyébként nem mondtak, csak a szerződésben van beleírva) ill. ígérték, h meglátogatnak minket. Ennek kb. 4 hónapja.


Én nagyon sok menhelyben csalódtam már, egyet vagyok hajlandó úgy igazán támogatni, de azt szívvel-lélekkel :)

A minap egy chip leolvasóra gyűjtöttem nekik pénzt, össze is jött, tegnap rendeltem meg nekik :)


Melyik szervezetnél vagy tag?

2013. márc. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Valletta ***** válasza:
100%

Másrészről a kutyaválasztás felelőssége az örökbefogadót is terheli, neki kellene megismernie a kutyát mielőtt bevállalja, tudnia, hogy milyen kutyát tud ellátni és a szerződést sem ártana elolvasni...


Szerintem kb. minden szerződésben benne van a "családlátogatás", de a legtöbben ezt pénz és időszűkében nem engedhetik meg maguknak.


És sokszor előfordul az is, hogy az alapítvány nem ad ki kutyát adott körülmények közé (pl. kistestű rövidszőrűt csirkeólba), és olyankor még a gazdijelölt van felháborodva, hogy "méé nem??" Mert hogy ő csak segíteni akar és hogy hogy lehet hogy nem kap kutyát? Mert akkor megy máshova és majd onnan kap! Bravo... :/


Nem vagyok tag, csak ideiglenes befogadó és segéderő az Orosházi Állatmentő Alapítványnál. Ez nem menhely, többnyire beteg, sérült, balesetes kutyák kerülnek be.

2013. márc. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!