Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen van? Ezt meg lehet...

Ilyen van? Ezt meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Régebben is, de mostanában sokkal sűrűbben találok kutyasétáltatás közben olyat, hogy műanyag edényben raknak ki vizet, meg kutya tápot, vagy maradékot. Az én kutyám nem eszik bele, és nem kapkod fel semmi kaját a földről szerencsére..de azért idegesített hogy mért is tehetik ezeket ki. Mert alapvetően a mi környékünkön szokása az embereknek, hogy kidobálják a maradékot az ablakon, a parkokba. Már ez is idegesítő. De hogy kirakták tálakba az gyanús..és kérdezgettem egy két embert hogy ez mi..és mondták hogy mérgezett kaja, meg víz. (van ahova csak vizet tesznek ki) Van hely ahol elég jól látható helyen vannak, van ahol pedig bokor alá beteszik, vagy valahova eldugottabb helyre. Gondoltam rá, hogy esetleg annyira jó fejek az emberek, hogy a kóbor kutyáknak teszik ki..de hát ez nem jellemző rájuk, meg mikor mondták többet is hogy ők úgy tudják hogy mérgezett..azon kiakadtam. Egyáltalán ki teheti ki? mert random helyekre van kitéve. Ha az önkormányzat teszi ki, hiába írok nekik, vagy megyek be, úgy is letagadnák, gondolom ez nem legális...meg hát ki vallaná be hogy mérgezett kaját rak ki a kutyáknak..mert abból nem csak kóbor kutya ehet. Egyik kutyás ismerős mesélte, hogy régebben is ki raktak ilyeneket, és a kutyája bele evett az egyik tápba, de kb két-három szemet csak, mert időben észrevette, és ezután kb 2 napig hányt a kutya meg ment a hasa..orvoshoz kellett vinni, szerencsére kiheverte.
2013. márc. 24. 11:47
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Már alig merem elengedni valahol, mindig jól szétnézek először nem-e van valami gyanús is. Mert van ahol csak kiborítanak egy tál főzeléket vagy ilyesmi... alapjáraton nem szed föl kaját a földről, meg semmit, de ha netán nem figyelek és bele nyal..kész is a gond..
2013. márc. 24. 11:49
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

egy időbe én is mindig raktam ki,persze nem mérgezettet:) De miután folyton kidobálták másnapra az ételhordó táljaimat felhagytam ezzel a szokásommal,pedig rengeteg az éhes,fázós,félős cica azon a környéken:/

De ha a ti környéketeken tényleg mérgező ételt raknak ki annyit tudtok csinálni hogy szóltok a területi képviselőnek a helyzetről, és amint meglátsz egy ilyet akkor dobd a kukába.

2013. márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem messze tőlünk ilyen panel tömbnél láttam hasonló kitett kajákat. Nekem ott azt mondták néhány nénike teszi ki a kaját a kóbor állatoknak.. Ez eddig rendben is van csak ugye, olyan degenerált emberek vannak köztünk hogy az ember egyből arra gondol hogy megmérgezik az akár jó szándékkal kitett kaját is. Ezeket szerintem nem az önkormányzat teszi ki, vannak erre "jóérzésű" emberek elegen...
2013. márc. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy oké hogy valaki tényleg a kóbor állatoknak teszi ki, de ahogy ismerem erre felé az embereket, ilyen iszonyat kevés van..már ha van... már csak a viselkedésükből kiindulva nem tudom elhinni hogy ők raknak ki pusztán jószívből kaját az állatoknak, mikor már azért rám szólnak hogy: egyik véglet- milyen undorító vagyok hogy össze szedem a kutyasz@rt, másik véglet- azért is szólnak hogy ne konténerbe vagy kukába dobjam, hanem vigyem haza, és többet arra ne is sétáltassam a kutyát.

Ráadásul a kaját meg a vizet, ha tálba van kitéve ugyanolyanban van mindenhol. Tehát gondolom hogy nem egy nénike teszi ki mindenhová, meg dugja be a bokor alá. Ennyire azért nem hiszek az emberek jó szándékában. De azért majd még kérdezősködök, hogy ne-e tud valaki valamit erről, meg akkor szólok az illetékesnek.

2013. márc. 24. 11:59
 5/21 anonim ***** válasza:
Én is szoktam kitenni tápot és vizet, de csak olyan helyre, ahol tudom, hogy kóbor kutya szokott lenni.
2013. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (Zugló, emeletes ház) az ablakokból dobálnak kifelé mindenféle kajákat, majd a madarak megeszik címmel. Nos, a madarak nem esznek velőscsontot, spagettit. Találtam én már komplett vacsorát lábasostól együtt. Itt egy hízó malacot simán felhízlalnának a lakók, annyi kaja van kidobálva/kirakva. Errefelé nincs kóbor cica, kutya, nem értem miért kell kirakni kaját. Sajnos az én kutyám porszívó, ezért nagyon kell figyelnem rá. Próbálom tanítani, de van mikor nem sikerül és felkap egy-két dolgot. Félek én is....
2013. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

itt a lakotelepen van egy öregasszony aki kikukázza a szemétból az étel maradékot és csontott és odaadja a kobor macskáknak meg kutyáknak amik persze igy ide szoknak..


valószínűleg nálatok is ez van, csak van egy két ember-ahogy nálunk is, akiknek ez nem tetszik és esetleg szándékosan mérgezett kaját is raknak bele.


mi kutyások már csak ezért se örülünk hogy a nő eteti a kobor állatokat, meg azért se mert azok meg szét hordják a kaját.. multkor pl a játszótéren találtunk egy szép "kis" lábszárcsontot

2013. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy mérgezett, nálunk is vannak vénasszonyok, akik ide szoktatták a környék összes kóbor macskáját. Aztán meg siránkoznak, hogyha a kóbor kutyák meg megfogják őket.


Múltkor úgy szedtünk ki egy macskát az egyik kutya szájából. És a vénasszony fentről az ablakból sipítozott, hogy "Jajj annak a macskának még kölykei is voltak." Könyörgöm akkor fogadja be azt a macskát, még lehordania sem kell, úgy mint a kutyát.


Egyébként ha ilyen tálat látsz, akkor szedd össze és dobd ki független attól, hogy mérgezett-e vagy sem.

2013. márc. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

erre felé hús cafatokat csont darabokat szórtak el , 2 kutya el is pusztult tőle, kóbor macskákat már nem is látni,ez előtt elég sok volt,biztos nem tetszett vkinek a sok macska és ezért szórta tele a környéket mérgezett kaja maradékkal,egyik ismim feljelentést tett,de azt mondták addig amíg nincs egy konkrét személy akire gyanakodnánk addig nem tehetnek semmit,csak figyeljen mindenki az állatára..


Én annyit teszek,hogy fokozottan figyelek kutyámra,amúgy se eszik fel semmit se a földről,de azért figyelek..illetve ha láttok csont darabokat akkor zacsival megfogom és kidobom a kukába,lehet,hogy nem mérgezett és tényleg a kobór állatoknak van kirakva,bár ezt kétlem, amúgy meg kobór kutyát én már vagy 5-6 éve nem láttam itt, a macskák meg már 1 éve eltűntek..szóval nem nagyon van kobór állat ami miatt kitegyék..én arra gondoltam még,hogy vkinek az se szimpi,hogy sok a kutyás és őket akarja "ritkítani" ,de ez nem megoldás :( :(

2013. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Azokon a férgeken kéne ritkítani akik kiteszik sunyi módon a mérgezett kajákat. Felháborító komolyan hogy nincs nagyobb bajuk mint a kóbor állatok.
2013. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!