Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen van? Ezt meg lehet...

Ilyen van? Ezt meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Régebben is, de mostanában sokkal sűrűbben találok kutyasétáltatás közben olyat, hogy műanyag edényben raknak ki vizet, meg kutya tápot, vagy maradékot. Az én kutyám nem eszik bele, és nem kapkod fel semmi kaját a földről szerencsére..de azért idegesített hogy mért is tehetik ezeket ki. Mert alapvetően a mi környékünkön szokása az embereknek, hogy kidobálják a maradékot az ablakon, a parkokba. Már ez is idegesítő. De hogy kirakták tálakba az gyanús..és kérdezgettem egy két embert hogy ez mi..és mondták hogy mérgezett kaja, meg víz. (van ahova csak vizet tesznek ki) Van hely ahol elég jól látható helyen vannak, van ahol pedig bokor alá beteszik, vagy valahova eldugottabb helyre. Gondoltam rá, hogy esetleg annyira jó fejek az emberek, hogy a kóbor kutyáknak teszik ki..de hát ez nem jellemző rájuk, meg mikor mondták többet is hogy ők úgy tudják hogy mérgezett..azon kiakadtam. Egyáltalán ki teheti ki? mert random helyekre van kitéve. Ha az önkormányzat teszi ki, hiába írok nekik, vagy megyek be, úgy is letagadnák, gondolom ez nem legális...meg hát ki vallaná be hogy mérgezett kaját rak ki a kutyáknak..mert abból nem csak kóbor kutya ehet. Egyik kutyás ismerős mesélte, hogy régebben is ki raktak ilyeneket, és a kutyája bele evett az egyik tápba, de kb két-három szemet csak, mert időben észrevette, és ezután kb 2 napig hányt a kutya meg ment a hasa..orvoshoz kellett vinni, szerencsére kiheverte.
2013. márc. 24. 11:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már tisztába vagyok azzal, hogy a környékbeli emberek egy része ezzel nem foglalkozik hogy kóbor kutyákat etesse, a másik része pedig minden gond nélkül kiteszi a mérgezett kaját. Ennyire azért nem hiszem hogy jófejek lennének az ember. Ráadásul amik ki vannak téve, szerintem nem macskának van, mert nagyon nagy szemű kutya táp, már ha táp és nem maradék. Nagy részük még azt sem tolerálja hogy a parkokban vannak sétáltatva. Kiülnek az erkélyekre, és nézik hogy mit csinál a kutya..meg le-le kiabálnak nem épp kedves dolgokat..de ezekkel nem szoktam foglalkozni, nem is érdekel, de pont belőlük kinézem a mérgezett kaját. Iszonyat idegesítő, mert nem csak a kóbor kutya eszi meg, bár őket is sajnálom. Iszonyatosan kiakasztó hogy ilyet megcsinálnak/megcsinálhatnak, mert rábizonyítani nem tudom/tudjuk hogy igen, ő tette ki. Meg hát gondolom éjszaka teszik ki, nem nappal. Ezentúl tök mindegy milyen kaja, ha fel tudom felszedem, és kidobom.
2013. márc. 24. 12:58
 12/21 anonim ***** válasza:

hát ha bizonyított hogy történt mérgezés akkor megteheted azt hogy jelzed a rendőrségnek hogy xy-on helyről már többszr is kaptál fenyegetést.


pl ha nálunk kutyamérgezés történik a tömb környékén ahol lakom, és nyomozás indul akkor jelezni fogom az egyik kedves szomszédnénit aki már több kutyást is megfenyegetett hogy megfogja mérgezni a kutyákat.

2013. márc. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Az én lakótelepi részemen vannak sokan, akik a cicákat etetik. Késő este kiteszik a lépcső alá az ételt, vizet.A legtöbb így etetett cicán bolhanyakörv is van már. van, amelyik már átesett az ivartalanításon is.Akik ott sétáltatnak kutyát, már megtanították nekik, nem nyúlunk a cicák ételéhez.

Lehet így is csinálni.Kutyát pedig bárhol él is, ajánlatos megtanítani, hogy talált kaját nem szedünk fel.

2013. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha ésszerűen belegondolunk..aki mérgez, az nem akar feltűnni, ergo nem teszi tálba a kaját/vizet. Ha egy kutya egy szándékosan kitett tálba eszik bele és utána elpusztul, akkor azt a tálat eltávolítják és más kutya nem fog beleenni.. aki mérgezni akar, az szétszórja a kaját. Ezen kívül mi értelme lenne ételt ÉS vizet is kitenni, nyilván elég lenne, ha csak az egyik mérgezett. Szerintem nem feltétlen kell mindenbe a rosszat belelátni. Ettől függetlenül persze nem hagynám a kutyámnak, hogy beleegyen, de elhiszem, hogy valaki segítő szándékkal tette oda.
2013. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Meg abba is belegondolhatnál, hogy nagyon sok jóindulatú, kedves ember van, akiket azért nem veszel észre úgy általában, mert ők csendben vannak.
2013. márc. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha tenyleg mergezett a kaja es volt mergezes. Latni elhullott allatot, kutya -macska-madar vagy van barmi egyeb nyoma, akkor a rendorsegnek hivatalbol el kell jarnia!

Egyreszrol allatkinzas miatt, masreszrol embert, gyerekeket is veszelyeztet!

A szuleim kornyeken volt egy tortenet, hogy vmi idiota kiszort talajfertotlenitot, amitol 10+ kutya, madarak pusztultak el. Kutyak csak szimatoltak, nem vettek fel semmit. Nyalkahartyan keresztul kivegezte szegenyeket par oran belul.

Itt meg mindig folyik egy komolyabb nyomozas, mert az a szer gyerekekre is komoly veszelyt jelentett!

Szal a te esetedben, ha valoban nem kobor allatok eteteset szolgalja, hanem mergezett (nem tudom, hogy lehetne bevizsgalni), akkor rendorseg. Nekik el kell jarni az ugyben!

2013. márc. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nálunk Csepelen is szokás a kóbor macskáknak komplett menüket kirakni. A parkolókban még macskaházakat is helyeztek ki idős emberek. Csak abba nem gondolnak bele, hogy az állandó etetéssel elszaporodnak a macskák, oltatlanul, ivartalanul. Betegségek is könnyen elterjednek.

Ahogy már néhol külföldön űzik ezt a dolgot, az hasznos: élvefogó csapdával elejtik a macskákat, ivartalanítják őket, kapnak azonosítót és újra szabadon engedik őket, a közösség meg eteti-itatja őket.

De itthon szaporodnak orrba-szájba.

Amikor megkérdeztem egy öreg nőt, hogy ha annyira szívén viseli a sorsukat, miért nem visz haza 1-2-t, csak rikácsolni kezdett, hogy én ezt hogy képzelem?? A macska helyzet sokkal rosszabb itthon, mint a kutyahelyzet :(

Egyébként a lakótelepeken tényleg komplett menüket dobnak ki...előző kutyám egy teljes grill csirkét kezdett enni!

Épp a minap láttam, hogy fák tövében, a kutyasétáltató helyek mellett voltak kis tálkákban konzervvel kevert szárazkaják a kutyáknak...szerencsére kutyám sem vesz fel kaját.

2013. márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szilvi & Argos válasza:



tanusitom. itt az egyik lakótelepen szoktattak ide egy- két cicát pár éve az egyik fekete a másik meg ilyen:

[link]

nem tudom miért dobták ki...


a helyzett odáig fajult hogy van vagy kb 100 macska (van egy nagybb füves terület félig lepusztult épületekkel)

mind fekete vagy ilyen ezüst színű a felnött macskától a kiscicák különböző szakaszáig. tiszta horror filmbe illő mikor gyülekeznek...


de itt nálunk is vemhes már az egyik macska ahogy elnéztem. vlahogy ősz környékén is voltak kölykök azok lehet elpusztultak... (vagy a gyerekek megtalálták őket)

2013. márc. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A macska inváziós állat, ezt nem fogják fel sokan. Én szeretem a cicákat, de ez az etessük őket dolog elég zavaró. A természet alapvető törvénye, hogy csak az szaporodik, akinek van elég kapacitása a kölyköket etetni (kivéve az ember...). Ergo ha nem raknának ki kaját a macskáknak, nem lennének ilyen sokan, nem pusztítanák el az amúgy is gyér számú énekesmadarakat, nem terjesztenének betegségeket.

On: nálunk is pont a napokban raktak ki tejet tálban, és a kutyám beleivott (alapvetően megtagadja a talált élelmet, de azt hagyni szoktam neki, hogy az utcán igyon, ezért ebbe is belenyalt), én fogtam kidobtam a tálat, mert mi van ha valami mérget raknak bele, és a kutyák meg beleisznak.

2013. márc. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Lehet hogy az én hibám is, de én idegenekben nem bízom, sok rossz tapasztalat miatt; pláne abban hogy a kutyákat pusztán tényleg jóakaratból etetik. Azt nem tudom hogy történt-e komplett mérgezés, tehát hogy meghalt, a kutya, de ismerős kutyának 2-3szemtől durva hasmenése meg hányása volt. Az én kutyám, meg az ismerős kutyák is vannak annyira neveltek hogy nem szednek fel semmit a földről.Meg ugye többen is mondták hogy mérgezett... ezért félek hogy tényleg az. De ha nem is mérgezett, a kóbor kutyákat sem kellene erre szoktatni, így is vannak, ráadásul csapatostól járkálnak. Néha már mikor trükközünk lenn az egyik parkban oda jön 3-4 kutya kajáért.. (mert ugye én sokszor virslivel, meg sajttal tanítom, gondolom látják hogy adok neki enni...nem tudom, de odajönnek.) Van amelyik meg iszonyat agresszív.

A macskákat viszont erre is nagyon durván etetik. Nagyon sok macska van környéken, már idegesítő, hogy minden sarkon 3-4macska bandázik. Egyébként én alap nem szeretem a macskákat, tehát azt sem engedném hogy etessék őket, mert csak szaporodnak vakvilágba, de befogadni nem fogadják be őket. de etetik. Parkokba, ablakok alá, teszik ki nekik a kaját. Kiakadok már tőle, és mikor megkérdezem hogy ugyan ennek mi értelme van, és akkor mondják hogy hát szegény állatoknak is enni kell valamit... mondom hogy akkor fogadja be őket és meg van oldva..de hát az nem úgy megy, nincs hely..meg bla bla, egyébként is semmi közöm hozzá.

2013. márc. 25. 10:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!