Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen van? Ezt meg lehet...

Ilyen van? Ezt meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Régebben is, de mostanában sokkal sűrűbben találok kutyasétáltatás közben olyat, hogy műanyag edényben raknak ki vizet, meg kutya tápot, vagy maradékot. Az én kutyám nem eszik bele, és nem kapkod fel semmi kaját a földről szerencsére..de azért idegesített hogy mért is tehetik ezeket ki. Mert alapvetően a mi környékünkön szokása az embereknek, hogy kidobálják a maradékot az ablakon, a parkokba. Már ez is idegesítő. De hogy kirakták tálakba az gyanús..és kérdezgettem egy két embert hogy ez mi..és mondták hogy mérgezett kaja, meg víz. (van ahova csak vizet tesznek ki) Van hely ahol elég jól látható helyen vannak, van ahol pedig bokor alá beteszik, vagy valahova eldugottabb helyre. Gondoltam rá, hogy esetleg annyira jó fejek az emberek, hogy a kóbor kutyáknak teszik ki..de hát ez nem jellemző rájuk, meg mikor mondták többet is hogy ők úgy tudják hogy mérgezett..azon kiakadtam. Egyáltalán ki teheti ki? mert random helyekre van kitéve. Ha az önkormányzat teszi ki, hiába írok nekik, vagy megyek be, úgy is letagadnák, gondolom ez nem legális...meg hát ki vallaná be hogy mérgezett kaját rak ki a kutyáknak..mert abból nem csak kóbor kutya ehet. Egyik kutyás ismerős mesélte, hogy régebben is ki raktak ilyeneket, és a kutyája bele evett az egyik tápba, de kb két-három szemet csak, mert időben észrevette, és ezután kb 2 napig hányt a kutya meg ment a hasa..orvoshoz kellett vinni, szerencsére kiheverte.
2013. márc. 24. 11:47
1 2 3
 21/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
Igen, az a baj, hogy a lakótelepeken való kóbor kutya etetés még veszélyes is: odaszoknak a kutyák és védik a területüket másoktól, emberektől és kutyáktól egyaránt. Ismerősöm kistestű kutyáját egy kóbor, hónapok óta etetett kutya támadta meg és csúnyán megsebesítette...szerencsére túlélte, de sokáig tartott a gyógyulás.
2013. márc. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!