Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik az emberek rosz...

Miért nézik az emberek rosz szemmel ha póráz nélkül sétáltatom a kutyám láb mellett?

Figyelt kérdés
Igen, tudom hogy nem szabad de igazából nem látom értelmét a póráznak...és én így sokkal jobban élvezem a sétát..csak azok a bunkó emberek:S
2013. máj. 1. 20:45
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:51 nem írsz hülyeségeket!

Én is attól félnék, ha az én kutyámról lenne szó, hogy hirtelen elszalad-akármitől meg is ijedhet-

Én azon szoktam csodálkozni, amikor valaki nem figyel a kutyájára, s össze-vissza tekereg.Nem akarnék másokkal emiatt konfliktusba keveredni.


Ami inkább elszomorít, amikor azt látom, hogy nem képesek a kutyakakit összeszedni. Igényesség 0. Az ilyen emberek,ha lenne udvaruk sem takarítanák fel, vagy csak egyszerűen az utcán nem érdekli őket.

2013. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Nem szoktam vele villogni..kb 15 percig sétál mellettem amíg leérünk a parkba vagy ahová éppen megyünk aztán futkározhat de akkor se megy olyan messzire..
2013. máj. 1. 21:03
 13/46 A kérdező kommentje:
De ha ismered a kutyádat akkor tudod hogy mitől fél,mikor fordul meg a fejébe h elszaladjon és akkor megfogod..
2013. máj. 1. 21:05
 14/46 anonim ***** válasza:
79%
Én vagyok az a bunkó ember,aki imádja a kutyákat,de harapott már meg "jólnevelt,lábmellettjön,mindigszótfogad" kutya,csak mert görénnyel voltam.És borította már fel a másfél éves fiamat egy hegyi medve méretű, neveletlen állat(a bunkó gazdájával),mert senki ne gondolja már,hogy ő majd pórázt ad rá,ha már megfékezni nem tudja,és ne képzeljem már,hogy majd a kijelölt kutyafuttatóba viszi,mikor a játszótér közelebb van.Ebbe is gondolj bele,mielőtt bunkózol másokat.
2013. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
63%
Tudom, most jön a lepontozó hadjárat, de az egyik kutyámra én sem teszek pórázt, csak nagyon ritkán. Őszintén szólva sokszor el is felejtem, ha csak leugrunk a töltésre, ami 3 percre van, oda fölösleges, aztán ha utána mégis kedvem támad csavarogni a városban, nincs nálam a póráz. Sosem volt még belőle konfliktusom, a 2-3 m-es körzetemben van vagy láb mellett jön. Általában megjegyzik, hogy milyen aranyos, jól nevelt kutya, sokan meg is simogatják. Múltkor egy kisgyerek is megsimogatta, mesélte utána az anyja, hogy eddig rettegett a kutyáktól, most meg tökre megtetszett neki az enyém:) Mikor pórázon van nincs ennyi interakció, mert csak kullog mellettem.
2013. máj. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
oké de nekem nem szokásom játszótérre vinni a kutyámat..és igenis elég bunkók szoktak lenni mikor semmit se csinált szerencsétlen kutya csak éppen levegőt vett...
2013. máj. 1. 21:10
 17/46 anonim ***** válasza:
92%
Ja, és én nem tartom bunkónak azokat az embereket, akik azt gondolják, hogy póráz kéne, megértem őket részben, de annyira azért nem hat meg, hogy változtassak is ezen szokásomon.
2013. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Na végre valaki aki egyetért velem:))
2013. máj. 1. 21:11
 19/46 anonim ***** válasza:
76%

Én imádom az állatokat, a kutyákat is.

Viszont jobb elkerülni a bajt. Mindenki azt mondja, hogy ismeri a kutyáját, s tudja mit mikor tesz, azok is ezt mondták, akiknek a kutyájuk gyereket mart halálra.

Honnan a lópikulából tudnám, hogy a következő másodpercben mitől fog megijedni, amit esetleg én sem veszek észre?


A másik meg, hogy tényleg van aki fél a kutyáktól, lehet egy rossz trauma érte.

Pl. én a kígyóktól félek, más a pókoktól. S nekünk magyarázhatnák, hogy nyugi nem bánt, sokkot kapnék ha a közelembe kerülne. Lehet van aki ugyanígy van a kutyákkal.

2013. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
De aki fél az pórázon is félni fog tőle, és amúgy a pórázt is kitudja rántani a kezemből, vagy akár el is szakadhat,szóval...
2013. máj. 1. 21:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!