Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik az emberek rosz...

Miért nézik az emberek rosz szemmel ha póráz nélkül sétáltatom a kutyám láb mellett?

Figyelt kérdés
Igen, tudom hogy nem szabad de igazából nem látom értelmét a póráznak...és én így sokkal jobban élvezem a sétát..csak azok a bunkó emberek:S
2013. máj. 1. 20:45
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
87%
az erdőben póráz nélköüli sétáltatással azért óvatosan... volt már olyan eset hogy a vadász kilőtte a gazdi előtt pár méterrel sétáló ebet merthogy kobor kutya és zavarja a vadat, pedig látható nyakkörv volt rajta
2013. máj. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Imádom én is a kutyákat,kifejezetten örülök,ha egy szabadon sétáló kutya odajön hozzám barátkozni,vagy csak mellettem elsétál(már az is jó érzés).De!Példaként tudom felhozni gyermekkori legjobb barátnőmet,aki eszméletlen módon rettegett a kutyáktól.Nem harapta meg egy kutya sem,mégis ha csak közeledett hozzá az alig pár kilós kis pincserünk,visítva menekült szegény,hogy,,jön a kutyus,jön a kutyus",pedig soha nem bántotta,sőt!Ritka értelmes,kedves,jóindulatú kis kutya volt.Sokakban egyszerűen benne van a félelem,talán tapasztalat,talán láttak,hallottak olyanokat,melyek miatt ez kialakult és bizony,rájuk is tekintettel kell lenni.Én sem szeretem pórázon a kutyát,az enyémek mindig szabadon sétálnak,mert mi erdő szélén,kihalt földutakon lakunk/járunk,de ha néha beviszem őket a városba,mindig pórázon jönnek,és nem azért,mert ne tudnának fegyelmezetten jönni mellettem.Vannak embertársaink,tekintettel kell lenni rájuk is.Bizotsabb is emberek között a póráz,hiszen sosem tudhatod,mikor szalad oda egy kisgyerek,egy másik kutya,amikoris bizony,bármilyen engedelmes is a kutyád,nem árt a,,póráz másik végén"lenni,ha úgy van,közbelépni.Amikor pedig futtatóba,mezőre,,játszós"helyre viszed a kutyád,biztosan elengedheted te is.
2013. máj. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
92%

Ha csak 15percre van a park akkor minek kell variálni. Nem halsz bele ha 15percig pórázt kell fognod a kezedben. Mivel kötelező, egy szavad nem lehetne. Te nem. vagy tekintettel másokra.

Barátnőm pl. ismerősééknél lehajolt a kutyához hogy megsimogassa, a kutya meg megtámadta végül varrni kellett a fejét szegénynek. Pedig a kutya ismerte.

Uncsim meglàt egy kutyát póráz nèlkül ki tudna szaladni a világból. Ennyi.

Vannak ilyen emberek és tekintettel kell rájuk lenni.

Nekünk is vannak kutyáink és csak olyan helyen engedem el őket ahol nincsenek emberek.

Bármikor megláthat a kutyád pl.egy macskàt, te meg nem veszed észre és kèsz is a probléma.

Mikor pórázon van akkor is lehet rá figyelni, kèt szép szemed kinyitod és rá figyelsz. Kész.

Alkalmazkodmod kell az emberekhez. Nem várhazod el mindenkitől hogy elnézze neked azt ami eleve tilos.

2013. máj. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
64%
Igen, kedves nagyon okos válaszoló, nálam az az elvárt viselkedés, hogy pórázon szabályosan mellettem jöjjenek, nincs szagi, kaki, pisi, hanem majd ha én alkalmat adok rá. A kutyáim eszerint viselkednek pórázon. Hol is itt a hiba? Na, gondolkodj nagyon, hátha még ezt is ki tudod kedvedre csűrni csavarni:)
2013. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is van kutyám és minden nap sétáltatom. Gyűlölöm, ha valaki nem képes pórázon tartani a kutyáját... Főleg most, hogy én is feszült vagyok állandóan (kövezzetek meg, emberből vagyok), a kutyám is feszültebb. Roppant szórakoztató, mikor a kedves, drága, jól nevelt, másokkal toleráns gazdik a kérésem ellenére sem fogják meg a szabadon kószáló ebeket, sőt rá sem szólnak, hogy ne robbanjanak az enyém arcába, mert ha nem akar épp barátkozni, akkor simán neki ugrik, utána nekem pedig pár percbe kerül lenyugtatni őt, meg lenyugodnom. Pedig nem tartozom a sipákolós kutyagazdik közé, akik ha meglátnak egy rotit sírva elszaladnak, sőt, örülök, ha kulturált gazdikkal találkozom, de már most görcsbe rándul a gyomrom, ha eszembe jut, hogy nemsokára műtik az enyém és le kell majd mennem a lábadozó kis beteggel.

De ezzel nem vagyok egyedül, pár évvel ezelőtt beszélgettem egy sráccal, aki hihetetlen összhangban volt a kutyájával (nincs még egy ilyen páros, esküszöm), ő is pórázon tartotta a nagytestű kutyáját közterületen, pedig neki nem kellett volna, úgy figyelt rá az a drága.

Tehát szerintem a póráz, ha tetszik az az átkozott szörnyeteg, a Sátán teremtménye igényesség kérdése, ill. lehetne benned ennyi, hogy nem engeded el ott a kutyád 15 percre sem, ahol másokat zavarhat, megijeszthet, esetleg ha pár pillanatig nem figyelsz rá ő maga is megsérülhet.

Ennyi dióhéjban a véleményem.

2013. máj. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
de épp ezaz h nincs elengedve mert ott jön mellettem, és ezért nem értem, mert ha szabadon rohangálna akkor még azt mondom h oké,de így..
2013. máj. 1. 22:22
 37/46 zsuzsabazsa ***** válasza:
44%

Az aluljáróban sem teszek pórázt a kutyámra. Láb mellett jön szorosan míg át nem érünk a túloldalra.

Csakhogy, mikor ezt teszem felkészítem a kutyát a lábhoz vezényszóval ami azt jelenti nála, hogy ez most nem egy séta fika lesz, hanem egy intenzív gyors menet és nem zökkentheti ki semmi sem. Ilyenkor még szlalomozunk is az emberek között.

Ha meg pórázra teszem akkor van mikor hagyom, hogy előre menjen. Legalább csinál helyet nekünk és ilyenkor nyílik a sorfal az emberek közt.

2013. máj. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
36%
Az erdőben sétálós vagyok. Egyfelől mindíg figyelek arra ha ember, vagy kutya jön és azonnal behívom őket lábhoz. Sokszor már szólnom sem kell mert ha mozgást észlelnek azonnal beálnak mellém majd amikor tiszta a terep rámnéznek engedéjjért hogy mehetnek-e. Attól meg nem tartok hogy kilőnnék őket, mert az erdőkerülő ismeri a kutyáimat, meg még sok másikat is akik napi szinten itt sétállnak. Elég normális pasi, hetente talákozunk vele, megismeri a kutyákat, megáll beszélgetni az emberekkel.
2013. máj. 2. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem a tanult, s szófogadó kutyákkal és gazdijukkal van itt a baj. Én nap, mint nap látok kutyát sétáltató embereket, s nem egy majd megbolondul, amikor meglát egy másik kutyát, a gazdája alig tudja visszahúzni.

Nem tudom miért ilyen agresszívak, ha meglátnak más kutyát. S szidják gazdik egymást, ha összeugrik 2 kutya.


Itt most teljesen példás kutyatartók írtak. Szóval, kérdező nem azzal van a baj, ahogy te sétáltatod, hanem amiket fentebb megemlítettem példaként.

Viszont ők meg nagyon "okosak", s úgysem lehet velük szót érteni.

2013. máj. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

tegnap 22:06

Akkor csűröm...

Ha nincs póráz a kutyán és elhangzik a lábhoz, onnantól nincs pisi, kaki, bóklászás, csak, ha én akarom. Ha van póráz a kutyán és elhangzik a lábhoz, onnantól nincs pisi, kaki, bóklászás, csak, ha én engedem.

Akkor most hol van itt a kutya elásva?

2013. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!