Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik az emberek rosz...

Miért nézik az emberek rosz szemmel ha póráz nélkül sétáltatom a kutyám láb mellett?

Figyelt kérdés
Igen, tudom hogy nem szabad de igazából nem látom értelmét a póráznak...és én így sokkal jobban élvezem a sétát..csak azok a bunkó emberek:S
2013. máj. 1. 20:45
1 2 3 4 5
 41/46 Szilvi & Argos ***** válasza:
31%

Ha az ember a törvényre és a többi emberrel tekintettel akar lenni, és csak ez alapján akar kutyát sétáltatni, akkor pont, hogy a fajnak megfelelő tartási körülményekről kell lemondania!!! Ugyanis az, hogy CSAK a pár négyzetméteres kutyaszaratókban, jobb esetben "tágas" futtatókban engedhetjük el a kutyát legálisan, vajmi kevés bármilyen kutyának is...Erdőkben-mezőkön kilőhetik, tehát külterületen sem lehet elengedni hivatalosan.


Aki fél a kutyáktól, az kerülje ki őket, vagy UDVARIASAN szóljon a gazdának még távolabbról, hogy legyen szíves megfogni a kutyáját.

Tavaly nyáron Duna part felé haladva póráz nélküli kutyámmal, utolértünk egy hatalmas családot. Argos-t megfogtam, megelőztük őket, majd elengedtem. Ekkor apuci beugatott, hogy meg kéne kötni...mondtam, hogy DIREKT miattuk fogtam meg, és nem vagyok hajlandó a zöldben is pórázon "rángatni" a kutyámat...még morogtak vmit.

Szintén tavaly nyár, duna part, bringáztunk...egy padnál megálltam, kutyám körülöttem téblábolt. Jött egy bingás nő, 10 méterrel odébb megállt, és udvariasan megkért, hogy legyek szíves megfogni a kutyámat. Lefektettem és elé álltam. A nő szépen megköszönte és ment tovább.

ENNYI lenne a normális viselkedés civilizált emberek részéről egymás felé!!!


Kérdező: a 15 perces séta alatt, mivel úgyis láb mellett megy a kutyád, tényleg rárakhatnád azt a pórázt...utána úgyis futhat a parkban :) Ezzel megkíméled magad a beszólásoktól, valamint jó példát mutatsz a kutyátlanok felé is ;)

Nagyon forgalmas részeken én is rárakom a pórázt...legalább nem kell fél percenként parancsolgatni a kutyának...Argost és engem is frusztrál, mikor mehetsz-cel elengedem, aztán fél perc múlva lábhoz hívom, és így megy 10 méterenként...ilyenkor egyszerűbb pórázra tenni.


VISZONT: Duna parton NEM VAGYOK HAJLANDÓ MINDEN EGYES EMBERNÉL lábhoz hívni...mivel 10 méterenként jönnek bringások, futók, gyerekesek, kutyások...FOLYAMATOSAN figyelem a kutyát és a járókelőket, miközben más kutyásokkal pofázunk :D Amint útban lenne a kutyám, tovább küldöm, odébb hívom, lábhoz hívom, stb-stb...gyeresektől-futóktól távol tartom, és kész.

Ha látszik vkin, hogy fél, megfogom. Ennyi :)


Ja, és én sem értem, hogy miért rossz az a módszer, hogy pórázon nincs pisi-kaki-szaglászás, hanem láb mellett kullog az eb?

Alapesetben én is így közlekedek a kutyámmal.

Bár igaz, néha jó lenne, ha pórázon is bátran merné dolgát végezni és szimatolni :)

Köv. kutyámnál kevésbé lesz hangsúlyos az, hogy alapesetben póráz=láb melletti séta. Megtanulja majd, hogy mehetsz-re mehet bármerre, enyhén húzhat is akár...mellém-re pedig lábnál jön.

Elvileg Argos is tudja, de sokszor kell mondani, hogy mehetsz-mehetsz dolgodra :D

2013. máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok egy magas szintű engedelmességi vizsgán milyen a kutyád lábnálkövetése, ha a lábhoz vezényszót ilyen szitukban elhasználod. De gondolom a te kutyád olyan zseni, hogy perceken át a tömegben képes folyamatos szemkontaktussal lendületes lábnálkövetésre. Mondjuk ha ekkora zseni, akkor nem értem minek a póráz...
2013. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 Szilvi & Argos ***** válasza:
40%

Ma esti szösszenet póráz hiánya miatti panaszról...


Ma 17.30 magasságában a csepeli Kis-Duna parton úsztattunk szintén lány ismerősömmel két kutyát. Egyszer csak a semmiből megjelent egy bringás félmeztelen férfi, és ordenáré módon, káromkodva, üvöltve, szidva őseinket a póráz és szájkosár nélküli kutyák miatt panaszkodott. Érveltünk normálisan, de egyre jobban belelovalta magát a dologba. A végén meg is fenyegetett, hogy nem fél tőlünk és neki kése is van. Elment, közben hívtuk a 107-et és a 112-t is, persze kezelő nem vette fel a telefont...aztán visszajött a pasi még egy körre, ekkor már pórázon lévő kutyámmal felé léptem párat és mondtuk, hogy hagyjon minket békén, hívjuk a rendőrséget...erre mondta, hogy hívjuk csak nyugodtan...mi van, nem hívjuk? Aztán elővett egy kis tokot, belőle pedig egy nyeles dolgot, amit késnek véltem...aztán szerencsére elment.

Mint kiderült, már 2-3 hónappal korábban egy futó fenyegetett lelövéssel több kutyást is több alkalommal, pedig csoportosan sétáltak a kutyások, férfiak-nők vegyesen.


Világos nappal a forgalmas Duna parton történt...télen sötétben nem féltünk sétálni...

Nonszensz, hogy ez ma megtörténhet Magyarországon...

2013. máj. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
19%
Szilvi:sajnos mióta bezárt az opi, tele van az ország ilyenekkel. És nem is lehet velük semmit kezdeni, bár személy szerint nem sajnálnék az ilyenekre egy golyót...
2013. máj. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 Szilvi & Argos ***** válasza:
55%
Igen, sajnos az ilyeneket sehogy nem lehet leszerelni...ha félelmet mutatsz, akkor még bátrabbá válik...ha meg te is belelendülsz, csak felhergeled
2013. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
63%
Ha meg nem törődsz vele, azon idegeli fel magát... Ezért hordok én gázsprayt a jutalomfalattartómban.
2013. máj. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!