Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz probléma?

Póráz probléma?

Figyelt kérdés
Miért van az,ha egy kutya(boxer)pórázon húz,de szabadon minden gond nélkül jön láb mellett?Nagyon húz,majdnem megfojtja magát.Ha le vesszük a pórázt,semmi gond.Csakhogy városban nem lehet póráz nélkül.Egy csomó kutyát neveltem már,de ilyet még nem láttam.Szabadon,abszolút kontrollálható,szót fogad,mint egy kis angyal.
2013. máj. 5. 21:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Jó,egyenlőre nem tudok többet hozzászólni,próbálom amiket írtatok.Ötlet még jöhet.Majd írok mi újság.Köszi mindenkinek.
2013. máj. 7. 10:38
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért pontozták le a hámost. Mi kennelköhögés miatt lecseréltük ideigelenesen a nyakörvet sporthámra. Ha olyan a hám, akkor nem tud tőle a kutya jobban húzni, viszont nem fojtogatja magát, és szabadabban mozog. Nálunk azóta kevésbé húz. Igaz, még csak kölyökről van szó, de elég nagy a különbség a nyakörves és a hámos sétáltatásaink között. Amúgy simán lehet, hogy a feszültségtől, amit a póráz generál benne.
2013. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Azért húzták le a hámost, mert, ha valaki már foglalkozott kutyákkal, akkor az tudhatná, hogy a hám egy munkaeszköz és nem nevelő, oktató eszköz. Persze ezalól kivétel a vakvezető, vagy terápiás kutya, de azokon a hámon kívűl még távtartó keret is van.

A hámmal nem lehet tanítani. Hám már a kész kutyára való, és teherelosztó szerepet tölt be.

2013. máj. 8. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

valami értelmezési probléma van itt??

azt irtad hogy " pórázon húz,de szabadon minden gond nélkül jön láb mellet ", aztán meg később kiderült,hogy városban mindíg húz, mert rajta a póráz,és városon kívül pedig azért nem ,mert ott nincs rajta ??

egyszóval,bármikor ,ha rajta a póráz ,képtelen vagy sétáltatni, de a szabadban símán elvan!

ki a fene akarná,hogy a szabadon lévő kutyája , a szabadban a lába mellett menjen ??

hiszen a szabadság lényege , a kötetlen mozgás:)

a pórázhasználat lényege ,pedig a kötött mozgás !

a kontrollált ,kötött mozgás. és ha ez nem megy akkor bizony kur@a messze vagy a falkavezérségtől, még-ha el is hiszed magadról ,hogy te az vagy .

a szabadon követés ,csak akkor működik,ha működik a pórázon követés is !

hiszen az abszolút kontrollálható kutya bármilyen helyzetben kontrollálható !

valamit, valahol félreértelmezel.

2013. máj. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Próbáltuk városban is,de mivel tilos,így csak tényleg próba volt és vissza a póráz.Ha a hátára van fektetve a póráz,már lassít és áll vissza mellém.A városon kívül is csak az erdő mező az ahol messzebb mehet tőlünk,a többi helyen lábnál jön.Gondolom,épp ezért tettem fel a kérdést,mert én sem értem,miért van,hogy ha szabadon van szót fogad.Ne mond már,hogy a falkavezér,mögötted kullog,fél órát is ül egy helyben ha azt mondod.
2013. máj. 8. 13:01
 16/20 A kérdező kommentje:
a szabadon követés ,csak akkor működik,ha működik a pórázon követés is ! Erre csak annyit,hogy ha hiszed ha nem,szabadon jön mellettem,amint rákerül a póráz mint akit kicseréltek.A belvárosban "rendőr"közelben pórázon van,de a mellék utakon utcákban szabadon.Házaknál tomboló kutyák,macskák futkároznak,egyebek.Semmi gond vele.
2013. máj. 8. 13:10
 17/20 anonim ***** válasza:

érdekes,és érthetetlen is egyben :)

valami ,itt sántít !!

valami nem gömbölyű ,ebben a dologban !

a póráz,csak egy eszköz,semmi más, a kutya számára közömbös dolognak kellene lennie??!

már leírtam ,igaz lenulláztak :) de akkor is ,szerintem ,egy próbát megérne : tegyél rá valami pórázhoz hasonlót, vagy akár a pórázt is ,és hagyd rajta !! órákig, akár napokig.

a legjobb,ha szembesül a problémával!

aztán ,majdcsak megérted az okát,és talán nekünk is elmondod.

???????

érdekes , okos, de frusztrált kutya ?? póráz fóbia ??:)

esetleg nem tatszik neki a színe?? vagy tudja ,hogy kövéríti a fekete????:)

2013. máj. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Arra már gondoltam,hogy talán bizonytalan.Nem gondolnám róla,de nem látok bele.Magabiztosnak tűnik,de akkor szokták ezt csinálni amikor csak a póráz biztonságában nagy legény(lány),amúgy meg inkább a gazdi fedezékében marad egy.Nem tudom.
2013. máj. 9. 12:06
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem értem mi ezen az érthetetlen. Ez egy nagyon egyértelmű dolog, és minden gömbölyű.

Többször kifejtettem már, többször nem fogom. Ha valakit érdekel, megkeres priviben, ott elmondom, de mivel itt folyton mindenki leugat mindenkit, és mindenki kutyaoktató, ezért erre a problémára már csak priviben válaszolok, annak akit érdekel.

2013. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Kombinálva próbáljuk a nj kiképző és Akumi javaslatát.Tegnap visszafelé már nem húzott,pedig a hazafelé is teljesen más útvonal volt,tehát nem tudta,hogy haza megyünk.Valami olyasmi,hogy ha húz,intenzív hirtelen fektetés,és addig marad míg le nem nyugszik.
2013. máj. 13. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!