Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákat miért nem lehet...

A kutyákat miért nem lehet úgy szabadon engedni mint a macskákat?

Figyelt kérdés
A macskákat nem kell félteni, mindig hazajönnek sőt kb a kertben vannak csak, a kutyákat meg be kell zárni és csak sétánál de akkoris figyelni kell rájuk.
2013. máj. 29. 21:36
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, ne legyünk ennyire elvakultak. Nekem volt is/van is macskám, és már két éve kutyám is. Az első macskám egy rettenetes rossz személyiségű macska volt, nem sok embert szeretett, de a többieket még jobban gyűlölte..:D DE minden éjszaka velem aludt, volt, hogy elmentünk sétálni, és utánunk jött(amikor elértünk egy forgalmasabb utcára, már kézben vittem). Közben költöztünk is, akkor is jött velünk(ennyit a házhoz ragaszkodik a macska elmélethez) Ott is ki volt engedve, de sajnos ez is egy forgalmasabb utca volt, 8 évesen elütötte egy autó. Úgyhogy a mindig hazajönnek elmélet is ugrott sajnos. Ezután hozzánk szegődött egy másik cica(megjelent az ablakban, én nem akartam befogadni, az első cica esetéből tanulva) de apukám beengedte, ő is azóta már az én macskám. Mivel kóbor macska volt, meg se próbálom bezárni, de szerencsére nem is kell, lusta és nyugodt macska, nem sokat jár ki(és most már egy erdő mellett lakunk, kevesebb az esélye, hogy elütik). Két éve pedig vettem egy kutyát, nagytestű( vicces, mert pont akita inu, mint Hachiko volt :). Tőle, ha megyünk sétálni, folyamatosan megijednek(pedig nem is extra nagy méret), volt, aki farkasnak nézte. -.- Elképzelem, hogy mind a kettőt kiengedem(a kutyát és a macskát) az utcára.Mit csinál a macska? Elszalad az erdő felé, vadászik valami kis rágcsálóra, elvégzi a dolgát, sütteti a hasát, ha embert lát, elkerüli, elszalad. Mit csinál a kutya? Elindul az ismerős helyek felé a forgalmas utcákon, ha meglát egy embert, oda akar menni hozzá, az öreg néni/fiatal gyerek, stb szörnyethal ijedtében, hogy egy nagytestű kutya szaladgál gazdátlanul, ha meglát egy kutyát, valószínűleg összekapnak, találkozik min. 6 autóval, valamelyik valószínűleg el fogja ütni, mert eddig nem ő döntötte el, hogy mikor megy át az utcán, stb. Látod már a különbséget?? A kutya nem hülyébb, vagy engedetlenebb, csak máshoz van szokva. Nem kell egyik fajt se bántani, mindegyiknek megvan a maga szépsége, de ne magasztaljuk a macskákat sem fel az égbe, és ne degradáljuk le a kutyákat, mert egyes esetekben pórázt kell használni.
2013. máj. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
Semmit se magasztaljunk sztem.
2013. máj. 30. 00:07
 23/48 A kérdező kommentje:
de nekem a kutyákkal sincas bajom egyszer megnéztem egy vidót ahogy élve teljesen éber állapotában faroktól fejig lenyúzzák a bőrt a kutyáról hát nagyonis remélem velem ilyet nem fognak csinálni nagyon félek az ilesmitől
2013. máj. 30. 00:08
 24/48 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy részlet Dr. Horváth Dávid állatorvos rovatából:

"A macskák nem annyira szociális állatok, mint a kutyák! Önállóbbak! A macskák egyedül is szeretnek játszani, bár kétségtelen, ha felkínálják nekik, szívesen játszanak gazdájukkal. A macska-ember viszony inkább anya-gyerek, mintsem társas viszonyhoz hasonlítható. Az állat ellátást vár, ezt viszonozza a gondoskodásra felszólító jelekkel, pl. hagyja magát dögönyözni, dorombol és dörgölőzik a gazdájához. Talán ezek a különbségek a kutya és a macska között annak is betudhatóak, hogy a kutyát 130000 éve háziasították, a macskát csak néhány ezer éve. Egy átlagos kutya csaknem 50 szót megért, a macska csak néhányat, pl. cicc-cicc, sicc, stb. De ennek ellenére az ember által tartott kedvencállatok közül a macska a kutya után a legértelmesebb társ. A macskák köszönnek például, ha aznap először látják gazdájukat. Összességében a macska inkább kiváltja a gondoskodást, gondozói magatartást indukál, ezért is van az szerintem, hogy a macskatartók többsége nő.

Igaz, hogy inkább a házhoz, területhez ragaszkodik a macska, mintsem az emberhez?

- Semmiképpen sem beszélhetünk náluk olyan kötődésről, mint a kutya esetében."

Amúgy vannak olyan kutyák, amiket szabadon engednek, most az önmagukat sétáltató kutyákra gondolok és ők is mindig (kivéve persze baleset, befogás stb...)hazatérnek. Másrészt egy jól kiképzett kutyát sem kell sétáltatás alkalmával figyelni, nem szalad el, nem kószál el, szabadon követ, na ezt csináld meg egy macskával. A macska persze, hogy haza jön, mert territoriális állat, ragaszkodik a területéhez. A kutya és a macska is remek állat, nem tudom miért kell összehasonlítgatni őket.

2013. máj. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Engem az én macskám az utcán is követ.
2013. máj. 30. 00:14
 26/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az vagy, akinél a múltkor rengeteg komment jött a macska-kutya magasztalásokkal kapcsolatban, majd a végén kiakadtál, közöltél hogy téged mindenki bánt, hirtelen volt kutyád is és a világbéke volt a célod.
2013. máj. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
26-os most ezel mi a célod? mert hogy nem válasz a kérdésre az hót ziher! egyébként nyugodtan meg lehet nézni hogy kínoznak állatokat kínában őket kéne már elküldeni valakinek a halálba... ! undorító, de komolyan remélem velem nem fordul elő. ha ár itt tartunk mindegy mi kutya vagy macska, mindegyik állat szemében ugyanaz látszik! Szóval mindkettőnek van lelke! sztem kevesen merik megtenni hogy kerítés nélkül kiengedjék a kutyájukat, mert a kutyát tanítani kell.
2013. máj. 30. 00:28
 28/48 anonim ***** válasza:
100%

26os vagyok.

Láttál te már kiskora óta önsétáltató kutyát? Tudod, akiknek kinyitják reggel a kaput és este hazamennek. Mert a környékünkön van pár. Semmi baj velük, imádják a kutyáimat, és körbenéznek az úttestnél mielőtt átmennének. Ugyanúgy ki lehet őket engedni, nincs azzal semmi probléma, csak akinek fontos a kutyája, az nem teszi ezt meg, mert még a legjobban nevelt kutyával is történhet valami baj.

2013. máj. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
ja és nehogy azt hidd, hogy minden macska hazamegy. Ha nem rajtam múlna, jópár macskának annyi lett volna ha nekiindulnak a kutyáim, mert itt olyan hülyék a macskák, hogy ha fél méterre van tőlük egy kutya, akkor sem mennek arrébb.. Volt már egy, akit nem vettem észre és a PÓRÁZON lévő kutyám lazán elkapta, de első szóra el is engedte..
2013. máj. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

Mi bajod a macskákkal?? Én bántottam egy szóval is a kutyákat??

Akkor te se degradáld a macskákat. Én megmondtam, hogy mindkét állat ugyanannyit ér és van lelke mindkettőnek de a kutyákat tényleg nem meri mindenki bevállalni szabadon. vagy most csesszél le mert nincs igazam...

2013. máj. 30. 00:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!