Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákat miért nem lehet...

A kutyákat miért nem lehet úgy szabadon engedni mint a macskákat?

Figyelt kérdés
A macskákat nem kell félteni, mindig hazajönnek sőt kb a kertben vannak csak, a kutyákat meg be kell zárni és csak sétánál de akkoris figyelni kell rájuk.
2013. máj. 29. 21:36
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%

de egy kutyás forumon mit kell sztárolni a macskákat? te kezdeted el hogy mekkora királyok a macskák... milyen válaszokat vártál amúgy?


semmi értelme nincs a kérdésnek sem, csak szimplán egy újabb provokáció mint az előző kérdésed..

2013. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
nem sztároltam a macskákat.
2013. máj. 30. 10:44
 43/48 anonim ***** válasza:
100%

Mondanék két statisztikai adatot:

Mamám él hal a macskákért, kutyája is van de mint "jó falusi" nem sokat törődik vele, sétáltatni nem tudja 85 évesen, el van engedve a nagy kertbe ad neki enni és kész. A kutya 12 éves, a kapu vonalán túl nem megy csak ha póráz van rajta. (egyszer azzal szórakoztam hogy kitártam a kaput és a vonalon kívül raktam ki kaját kb 20cm-el, és otthagytam 1-2 percre. A kutya nem nyúlt hozzá de amint betoltam a kapun mindet befalta) Nos mamám ugye imádja a macskát és a 12 év alatt volt legalább 20 macskája úgy hogy egyszerre mindig csak egy volt és úgy hogy el voltak kényesztetve mindig jó kaját kaptak sok simogatást, de a macska mindig eltünt.


Második:

Ismerősömék egyszer elutaztak vagy egy hétre és rám bízták a kutyát és a két macskát, hogy etessem és sétáltassam. Minden reggel mentem vagy 8kor kaját adni nekik de egyik nap elaludtam vagy 10kor indultam volna mire odaértem a kutya a kapuban várt pórázzal a szájéba de a két macska eltünt(később kiderült a szomszédnál voltak hetekig) Ugyan az a kutya régebben szökős volt mindig kiszökött és hol a gyerekek iskolájához hol a szülő munkahelyére ment leült a kocsi vagy a bicikli mellé és várta a gazdit.

2013. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit hozzátennék, hogy se macskám nincs se kutyám egyiket se szeretem jobban a másiknál.
2013. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
csak én látom úgy, hogy törölve lettek a válaszok?
2013. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%

A környékünkön sajnos többen nem tartják kerítés mögött a kutyát, vagyis nem jó a kerítésük, ezért sokszor kiszöknek. Többször előfordult már, hogy gyerekeket, bicikliseket kergettek meg, sokszor még a felnőttek is félnek kimenni az utcára.

A kutyának van egy olyan tulajdonsága, hogy elég erősen védi a területét. Ami elvileg a ház és a kert. De ha sokat kijár az utcára, akkor könnyen a ház előtti utcarészt is a területének fogja tekinteni és ha úgy érzi, keményen megvédi a "behatolóktól", vagyis a gyanútlan járókelőktől.

Ha meg több kutya verődik egy falkába, még veszélyesebb.

2013. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
46-os vagyok, ja, hogy ez valami kutya vs. macska kérdés? Itt két, a maga nemében fantasztikus állatról van szó, mindkettőnek megvan a maga szépsége, értéke, mindkettő szeretni való, nem kell őket versenyeztetni.
2013. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:
Így igaz. Nem kell egyiket sem előrébb helyezni a másiknál. Számomra minden állat ugyan olyan. :) A gyík is, a kacsa... A válaszok joggal lettek törölve és nem én töröltettem őket. Legközelebb gondolkozzatok el magatokon, és hogy miket írtok. Nem szép dolog másokat önkárosító cselekedetre buzdítani!
2013. máj. 30. 13:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!