Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns kutya kezelése?

Domináns kutya kezelése?

Figyelt kérdés
8 hónapos szuka kutyám 8 hetes kora óta (kezdetektől) dominánsan viselkedik. Nem engedelmeskedik (nem mindig), ha mégis akkor közben morog, ugat és vicsorog. Pl ha lezavarjuk az ágyról lemegy, de egyből vissza is ugrik és ugat, morog, vicsorog közben. Ha valami nem tetszik neki állandóan ezt csinálja. hiába neveljük. Nem volt elkényeztetve soha mégis ilyen. Mivel lehetne javítani a helyzeten? Keverék kutya, labrador és tacskó nagy valószínűséggel van benne.
2013. jún. 5. 22:47
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

Na hát próbálok leírni mindent.


Tehát az elejétől rászóltunk ha valami rosszat csinált, ha pedig engedelmeskedett jutalom falatokkal jutalmaztuk. Szeretgetve is volt de nevelve is. 8 hetesen hoztuk el. 1 hétig nem volt vele semmi gond (csak a szokásos, rágcsálás stb...) aztán elkezdett folyamatosan kergetni minket és tépni a nadrágunkat stb. Oké ez is normális egy kölyöknél, mert játszik, de amikor rászóltunk és próbáltuk leszoktatni róla (határozottan mondtuk, hogy nem szabad) akkor nem hagyta abba...még 2 hét múlva sem és elkezdett morogni és vicsorogni a kb 10-11 hetes kölyök. Nyilván nem féltünk tőle, mert nem fog megölni egy ekkora kutya. Aztán természetesen már az első naptól olvastam a neten, hogy hogyan kell őket nevelni, néztem a videókat stb. Pl a kézharapdálásról is úgy próbáltam leszoktatni, hogy mikor harapdált visítottam egyet, mint a kutyák ha fáj nekik valami. Először használt és teljesen meglepődve elment tőlem és lefeküdt. Én meg örültem, hogy ez tényleg működik, aztán egy idő után már nem érdekelte csinálta tovább és az sem érdekelte, ha rászóltam. Utána egyre rosszabb lett, és amikor mentem a lakásban folyamatosan harapott nekem rohant (nyilván még mindig játéknak gondolta, de én annyira nem mikor vérzett a lábam) és ha rászóltam, hogy fejezze be elkezdett vicsorogni tejesen meg volt feszülve és közben vicsorgott a kis kölyök!!! Akkor próbáltam a grabancozást...videóban meg is néztem, hogy hogyan kell pontosan. Na az én kutyusom csak agresszívabb lett tőle. Aztán jött az is, hogy visszamorogtam neki...jött a sok elfutott behúzta fülét farkát, de egy idő után ez sem érdekelte és "visszatámadt". Egyébként nem volt agresszív alapból és most sem az, csak ha bepörög játék közben akkor szinte lehetetlen leállítani még ma is. Ma már nyilván tudja, hogy ha azt mondom, hogy ne szabad vagy fejezd be, akkor nem tetszik amit csinál, csak nem érdekli.

Jelenlegi helyzet...

Kajába nem eszik bele, simán eszek mellette, max az ölembe hajtja a fejét és szimatol, de nem mer odanyúlni, ha már kicsit közelebb dugja az orrát szólok neki és egyből visszahúzódik tudja, hogy mi a helyzet. Itthon ha hívom jön, leül, fekszik, marad stb...tehát egészen jól kezelhető DE...a mai napig ha valamit ellop, zoknit vagy bármi, akkor elfut előlem és nem adja vissza csak ha már sarokba van szorítva és nem tud meglépni. Ezt ő játéknak fogja fel, és élvezi nagyon. Kergetni pont ezért nem is szoktam, mert akkor csak élvezi a helyzetet. Inkább amikor nem számít rá kikapom a szájából. Ezzel a legnagyobb gond az, hogy ha lenn vagyunk és valamit bekap amit nem kellene akkor nem tudom tőle elvenni mert elmegy előlem...na most ez nagy probléma lehet ha valami olyan van nála amitől baja lehet. Amikor próbálom tőle elvenni jelzem felé, hogy mérges vagyok rá, nem pedig kergetem mint egy őrült...de mégsem adja vissza.

Másik gond...ha valamiért rászólunk állandóan jön a vicsorgós ugatós morgós hármas...ilyenkor sem félünk tőle, mert nem harapott meg még soha, csak nagy a szája (később ki tudja mi lesz ebből). De nyilván nem tisztel minket mivel akkor eszébe sem jutna visszamagyarázni. Teljesen megfeszül, a szemembe néz és úgy vicsorog és ugat, ez egyértelműen agresszió. Ha pl játszok vele és dögönyözöm akkor is mindig a kezemre megy...állandóan azt harapja (mint kiskorában pedig folyamatosan tiltjuk neki azóta is). Oké annyira nem harapja, hogy fájjon vagy vérezzen, de ez akkor sem helyes. Hiába szólok rá meg sem rezzen és csinálja tovább. Hátulról ráugrik a hátamra és "megölel" és közben szétkarmol. Rászólok, mérgesen és határozottan, de csinálja tovább. Egyszerűen nem lehet leállítani ha bepörög. De párom sem tudja....és senki sem. Amiket a neten lehet olvasni tippek, nála semmi sem használ csak idegesebb lesz tőle. Olyan is van, hogy csak fekszek és tv-zek a kutya odajön és hágó mozdulatokat végez a lábamon és ilyenkor ha rászólok visszamorog és bekattan. Ha elengedjük lenn a többi kutyával jól kijön rengetek futkozik és játszik, de ha pl jönnek arra emberek simán elmegy utánuk és legtöbbször nem jön vissza hívásra.

Nem állítom, hogy mi/én nem rontottam el semmit…csak már annyi tanácsot kaptam az itteni kutyásoktól is akikkel naponta találkozok és látják, hogy mit csinál a kutyám mégsem változik. De pl ha rászólok akkor sem minden esetben lesz agresszív. Ha pl azon kapom, hogy eszi a tapétát a falról és rászólok, akkor behúzza a farkát és elsétál lesütött szemmel…meg más esetekbe is, de ha meg leállítani akarom a játékban vagy kiküldeni a szobából stb…akkor meg visszamagyaráz.

1-2 hete megkapta az ebédből maradt rízst és husit a táljában és amikor el akartam venni megkapott és vicsorgott de elég durván (ez volt eddig az egyetlen ilyen) egyből megrántottam a grabancánál és leszidtam,majd visszaengedtem és próbálkoztam újból….hát megint megkapott akkor ott volt a párom is és látta. Megpróbálta ő is, őt is megharapta, de ő már nagyon kiakadt ezen és megemelte a grabancánál és megrázta erősen…hát a kutya még ezután sem vette a lapot. Ha viszont a tápot eszi gond nélkül elvehetem tőle, még le is fekszik és alig mer visszamenni. Midig csak akkor megy a tálhoz, ha engedem. Úgyhogy meglepett ezzel a reakcióval. Nyilván finomabb volt a mi kajánk neki, de akkor sem csinálhatja ezt.

2013. jún. 6. 11:08
 12/51 A kérdező kommentje:
Együtt alszik velünk, igen...most az ágyról leküldéses dolgot csak egy példának írtam. Nyilván ott azért sem érdekli, mert meg lett neki engedve. De máskor is ezt csinálja, olyan dolgoknál is ami az elejétől tilos neki. Az együtt alvós dolgon kívül mindent csinálunk ami a falkavezérséghez kell. Mi megyünk ki először az ajtón, mielőtt adok neki kaját eszek vmit, hogy lássa, hogy ő csak utána, ha hazajövök nem állok neki szeretgetni csak ha már lenyugodott stb stb
2013. jún. 6. 11:15
 13/51 A kérdező kommentje:
2 hete új szokása, hogy bármi zaj van a lépcsőházban befeszül és fut ki és ugat, még a szőr is feláll a hátán. Szólok neki, hogy csönd befejezi, de nem bírja abbahagyni tartósan...kötelességének hiszi, hogy csinálja. Közben hozzám fut ki-be, hogy jelezze, hogy valami van...
2013. jún. 6. 11:17
 14/51 anonim ***** válasza:
Megkérdeztehem, hol laktok? Hátha tudnék jó sulit ajánlani. Ha suli nincs is a közelben, próbáljatok meg házhoz hívni kiképzőt.
2013. jún. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:
Ja igen és pórázt is húzza de annyira, hogy volt, hogy majdnem leestem a lépcsőn. Ha rövidre veszek akkor meg egy helybe kapar a földön és inkább megfojtja magát nem lassíts vagy áll meg. Még 1,5 óra folyamatos futkozás után is ha visszarakom a pórázt rángat. És ha előbb jövünk fel mint a többi kutya akkor lefekszik, ne hajlandó jönni vagy csak nehezen. Pórázra rakni sem egyszerű ilyenkor mert tudja, hogy viszem haza...
2013. jún. 6. 11:20
 16/51 A kérdező kommentje:
Ajka (Veszprém megye)
2013. jún. 6. 11:20
 17/51 anonim ***** válasza:
Arra nem tudok, de próbálj meg ismerősöktől/ menhelyektől érdeklődni, hogy ismernek-e a környéken olyan szakembert, aki tud segíteni. Sajnos messze lakom, és nincs még igazán nagy tapasztalatom, de szívesen megnézném a helyzetet, ha lenne alkalmam, hátha tudnék segíteni. Ha érdekel pár tanácsot szívesen írok privátban, csak írj rám előtte egy privit, hogy érdekel-e, hogy ne feleslegesen koptassam a billentyűzetet.
2013. jún. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
Az a gond hogy amit leírtál abból mind az derűl ki hogy a kutya a falkavezér, a hägó mozdulat a hab a tortán. Jó lenne látni mit csinál és ti hogyan, milyen testbeszéddel reagáltok mert így nem nagyon tudunk segíteni. Csak tippeket adhatunk.
2013. jún. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg Kiss Gáborral felvenni a kapcsolatot itt a honlaja talán tud segíteni, egy kisérletet megér [link]
2013. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet írtam e-mailt neki:)
2013. jún. 6. 12:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!