Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns kutya kezelése?

Domináns kutya kezelése?

Figyelt kérdés
8 hónapos szuka kutyám 8 hetes kora óta (kezdetektől) dominánsan viselkedik. Nem engedelmeskedik (nem mindig), ha mégis akkor közben morog, ugat és vicsorog. Pl ha lezavarjuk az ágyról lemegy, de egyből vissza is ugrik és ugat, morog, vicsorog közben. Ha valami nem tetszik neki állandóan ezt csinálja. hiába neveljük. Nem volt elkényeztetve soha mégis ilyen. Mivel lehetne javítani a helyzeten? Keverék kutya, labrador és tacskó nagy valószínűséggel van benne.
2013. jún. 5. 22:47
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

Szeptemberben indul az első Tükör tanfolyam veszprémben, augusztus 28-án lesz Korom Gábor ingyenes előadása.

Ráadásul az első tanfolyamot még nem a helyi oktatók csinálják, hanem a mobil suli, tehát a Népszigetis oktatók jönnek le oktatni.

Várunk szeretettel!

2013. jún. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:
Neten lesz erről valami információ?:) pontosan mikor, hol stb?
2013. jún. 6. 12:59
 23/51 anonim ***** válasza:

hát kemény kutya valóban. egy az egyben olyan típusú mint az enyém. én leírom hogy nálam mik váltak be illetve mi az amit tennék. viszont van egy nagyon fontos dolog. ne várd hogy azonnal változás lesz. sajnos egy az egyben rá lettek hagyva már kölyökként dolgok, így nincsen meg semmilyen alap. tehát marha nehéz lesz ezt most borítékolom. viszont ha eléggé türelmesek vagytok eszméletlen mód meg fogja érni.


a másik dolog. kiindulva az enyémből. amilyen szabályok le lesznek fektetve ezekből soha de soha nem szabad engedni. mert akkor azonnal kicsúszik a kezetekből. nem mondom hogy az enyém csak engedéllyel pukizhat, de lényegesen több szabály van köré építve pontosan a dominanciája miatt. én elkövettem azt a hibát hogy húsvétkor nem vettem figyelembe bizonyos apróbb szabálysértéseket hiszen ünnep van meg minden, ennek az lett a vége hogy a kutya nemigen méltóztatott rám hallgatni, illetve úgy kezdett el járni kelni a lakásban mintha ő lenne az úr. soha nem szabad lazítani mert a kutyát nem érdekli milyen kedved van, vagy hogy most ünnep van. ő azt nézi hogy nem vártál el, nem tartottál be egy bizonyos szabályt ami számára a gyengeség egyértelmű jele. sajnos az a nagy helyzet hogy ennek a kutyának lételeme hogy szabályok legyenek.


namármost. eszméletlen fontos -ahogyan már más is írta- hogyan szólsz rá. milyen nyomatékkal, hanggal. ha nincsen a tiltásban valós tartalom akkor a kutya meg sem hallja. a páromat nagyon sokáig nyüstöltem ezzel. sokan azt hiszik bőven elég ha a kutyának pl. kabálnak, vagy mérges fejjel néznek, tévesen mert egy emberre ez valóban hatásos, hiszen eléggé rászoktunk a verbális kommunikációra, míg egy kutyának ugyanez kakit sem ér. jó példa hogy a párom emberekkel se perc alatt eléri verbális kommunikációval a tekintélyt, míg a kutyánk jól kiröhögi ugyanezzel a módszerrel. nem is annyira a hangoskodás a lényeg hanem hogy belülről fortyogó tartalom legyen benne. még az sem fontos a kutyának hogy szavakkal tilts, bőven elég egy hangadás. pl. korom gábor egyik videójában, vagy cesar "ssss" hangadása. én általában olyan vagyok mint a lovakat vagy marhákat terelő parasztember. olyan hangokat adok ki de ezt lehetetlenség leírnom. a másik ha rosszat tett én mindig úgy indultam meg felé mint akinek két dinnye van a hóna alatt. volt olyan nekem is hogy elszaladt, szerencsére utánna hajítottam egy kis fadarabot, így rájött hogy a kezem bármeddig elér és nem fut el soha. viszont amikor odaérek hozzá nekem bőven elég szokott lenni hogy látom rajta soha pocsékabbul nem is érzi magát és bármit megtesz csak hogy kiengeszteljen, tehát nem nyúlok hozzá, nem bántalmazom vagy szidom továbbra is. ilyenkor lefektetem és megdicsérem így feloldva a stressz alól is. és valóban én is olyan vagyok, hogy ha megfelelően viselkedett a "haragom" azonnal elszáll és a pillanatnyi jócselekedetre reagálok. majd megint útjára engedem. talán még az is segíthet ha a pároddal eljátszátok ezeket a dolgokat. most tudom hogy marha h.lyén hangzik de így fogjátok a legkönnyebben megérteni. én pl. így tudtam többek között a párommal megértetni. a másik nagyon jó példája a dolognak a pókerben a blöff elmélete. ezek az emberek rájöttek arra hogy nagyon sokmindent elárulunk azzal hogy mit érzünk. nagyon kezdő példával: jó kártyát kaptunk és örülünk, vagy türelmetlenek vagyunk stb. az igazán profik megtanulták nem csak azt hogyan rejtsék el valódi érzéseiket, gondolataikat, de még azt is hogyan hitessék el ennek épp az ellenkezőjét a másikkal. sőt, arra is nagyon figyelnek hogy a másik ember verbális és nonverbális kommunikációját soha ne veszítsék szem elől. az nagyon profik simán levágják a legapróbb mozdulatait, jelzéseit is a másiknak. rengeteg sokat elárulunk magunkról a kutyák számára is még a hangszínünkkel is. tehát hiába játszod el hogy most mérges vagy és szigorú ha a hangszíned pl. elvékonyodik. vagy a testtartásod automatikusan menekülő pozíciót vesz fel mert pl. valahol mélyen legbelül félsz amiért a kutya morog . persze ez természetes. ezeket nagyon nehéz leírni pár mondatban és megérteni is.

de én azt javaslom hogy erre nagyon gyúrjatok rá. hogy valóban hitelesek legyetek. nagyon nagy segítség az is ha pl. amikor te fegyelmezed a kutyát a párod alaposan figyeljen meg téged is pl. mert lehet hogy a testbeszéded totál ellentétes a szavaiddal (nem félek tőled), és ezt te észre sem veszed, de a párod igen. és tudsz ezen gyakorolni.


amit én már most tennék:

TÉR KÖVETELÉSE! ez nagyon fontos. tehát:


1: a kutya soha többé ne legyen a közvetlen közeledbe, pláne nem az öledbe amikor eszel. a helyén van a helye. nincs illetlenkedés, szimat stb. te/ti vagytok a vezér és ez alanyi jogon jár, illetve megkövetelhető a kutyától. semmi keresnivalója az öledben amikor eszel. ezzel csak azt bizonyítod neki hogy ő a vezér, azt csinálhat amit akar.


2: a kutya soha többé nem alszik veletek! az ő helye nem ott van, nem egyenrangú veletek. számára az ágy totál tabu kell legyen.


3: ha a kutya odamegy hozzátok anélkül hogy azt ti kértétek mindig küldjétek el. ezzel ő kénye kedve szerint azt tehet amit akar, bizonyítja hogy ő a vezér és akkor megy oda hozzátok amikor akar. ilyenkor küldjétek el a helyére pl. a szépen odament akkor magatokhoz hívjátok és mehet a simi.



"a mai napig ha valamit ellop, zoknit vagy bármi, akkor elfut előlem és nem adja vissza"


alaposan meg kell tanítani arra hogy a ti cuccaitokhoz neki az ég világon semmi köze. aranyszabály, ha bármihez nyúl akárcsak szimatol azonnal tiltani! nem kis meló de ti legalább ketten vagytok egy ellen :) az enyémmel már 8 hetesen ezt letisztáztam illetve pontosan kb. 3 hónaposan, mert durván egy hónap kellett ahhoz hogy 100%os legyen a dolog. ezalatt egy töltő látta kárát a tanulási folyamatnak. viszont tény hogy nagyon durva mód a fenekében voltam. és tényleg amint érdeklődést mutatott olyan iránt amit nem szabad , tiltottam. célszerű az elején korlátozni a mozgásában. pl. ha olyan tereületre tud menni ahol ti nem látjátok ott zárjátok az ajtót. később mikor már egyértelműen érti a lényeget akkor lehet hagyni hogy ne csak szem előtt legyen és ilyenkor sunyin rajtakapni és azonnal tiltani. így lassacskán garantáltan rájön hogy ti mindig mindent láttok, hallotok valamilyen csoda folytán. én sem voltam rest bizonyos időközönként rányitni a kutyámra. mert hát lehet előttem mintakutya de ha elmegyek már nem az ugyebár.


fontos az is hogy a kutya tanulja meg hogy jó dolog ha odaadja azt ami a szájában van. ezt legyszerűbben a játékával lehet elsősorban gyakorolni. a módszer változó. nálunk szigorú rászólás volt, amint engedte azonnal dicséret. bár én javaslom a dicséret mellett a jutit vagy egy másik játék odaadását. soha az életben nem szabad elfelejteni legyünk bármilyen mérgesek (mondjuk egy lopott zokni esetében) megdicsérni ha eresztett. ez nagyon nagyon fontos.

ezt nagyon fontos hogy gyakoroljátok rendszeresen.


"Másik gond...ha valamiért rászólunk állandóan jön a vicsorgós ugatós morgós hármas2


a visszadumálás az enyémnek is szokása. ha olyan családtag akarja őt fegyelmezni akinek tekintélye nulla, akkor megy a morgolódás, igaz itt könnyebb a helyzet mert én azonnal lerendezem.

ami fontos: a tekintély és megintcsak a megfelelő kommunikáció. szörnyen fontos hogy ilyenkor az emberek észre sem veszik de egy kissé meghátrálnak szó szerint a testükkel. pl. a kutya felé hajolsz és amikor elkezd morogni automatikusan hátrahőkölsz. sok helyen írtam már de a legjobb példám erre amikor cesart megharapja a labi. mivel ő sem számított arra hogy a labi felé fog kapni hátrahőkölt. ami a "vicces" hogy a labi mivel látta hogy cesar "megijedt" azonnal támadásba lendült. és ami a szívás hogy ez nekünk embereknek egy totál belénk rögződött kódolt tulajdonság, ami ellen csak akkor tudsz tenni valamit ha előre számítasz arra hogy mi van ha esetleg a kutya morogni kezd esetleg feléd kap. http://www.youtube.com/watch?v=9ihXq_WwiWM pl. a videóban is cesar azért olyan merev mert jelzi a labinak hogy nem ilyedt meg, de ezt csakis azért tudta megtenni mert agyban/lélekben erre előre felkészült. a saját kutyánkkal jóval könnyebb a helyzet ilyenkor mint egy számunkra idegen kutyával.


tehát a lényeg ilyenkor hogy még véletlenül se hátráljunk meg semmilyen módon. a legjobb ha egy nyomatékos tiltás keretében még inkább felé lépünk. jól felszívva magunkat mint a kétajtós szekrények. ekkor a kutya azonnal abbahagyja a visszapofázást mert rájön hogy ezzel a haragunkat vívja ki. nem mellesleg ha ketten vagytok eszméletlen nagy hatalom van a kezetekben. ha mindketten így azonnal tiltsátok (tehát feléálltok mindketten) a kutya meg fog hátrálni mert kettő egy ellen sajnos nem túl jó felállás az ő számára. az sem rossz ha ilyenkor ti is ugyanúgy a szemébe néztek rendületlenül így jelzitek a kutya felé hogy bármikor készek vagytok a harcra ha nem vesz visszább. amint csöndbe van, célszerű valamilyen feladatot kérni tőle. pl. lefektetni. ha ezt megtette, dicséret mindkettőtöktől. így feloldjátok a stressz alól. minden olyan esetben amikor visszapofázik így járjatok el. azonnal abba fogja hagyni. fontos hogy ha lehet a pároddal tényleg működjetek együtt. tehát ha pl. te fegyelmezed a párod pedig épp eszik (most csak írtam valamit) és meghallja hogy a kutya morog azonnal menjen oda ő is és álljon felé ugyanúgy ahogyan te. így a kutya hamar rájön arra is hogy ti együtt dolgoztok összetartó falkaként, ketten vagytok egy ellen. soha ne nyúljatok ilyenkor hozzá. bőven elég neki az is ha feléálltok. főleg ha ketten.


"Ha pl játszok vele és dögönyözöm akkor is mindig a kezemre megy.."


amint hozzáér a kezedhez azonnal nyomatékos tiltás és ellököd magadtól és helyére/vagy el zavarod. fontos itt is a testbeszéd. ha a kutya nem veszi a lapot az emberek automatikusan itt is meghátrálnak testben.


a sétára is van egy bizonyos módszer, de a legjobb ha a tekintélyt megszerzitek. [link]


közvetlen a fül mögé helyezve. ha csak a nyakán van ugynúgy húzni fog nem érdekli, de ha a fül mögött van akkor nagyon sokat nyersz. a kutya olyan érzékeny pontja ez hogy nincs az a többkilós kutya se amelyik el tudjon húzni. amint lehagyja a lábad vonalát. azonnal egy tiltás keretében oldalra kell rántani. nagyon fontos hogy ne durván mert ez tényleg nagyon érzékeny pontja a kutyának.



hát marha sokat írtam de lényegében ennyi nagy vonalakban. mégvalami: szerintem a testi fenyítést hanyagoljátok. attól az enyém is totál bepörög, ráadásul meg sem érzi. ha harap, akkor azonnal közösítsétek ki. rá se nézzetek meg se sajnáljátok.

2013. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

A lopkódós témával az a baj, hogy általában nem látjuk amikor hozzányúl a cuccokhoz, cask azt amikor már rohan a zoknival a szájában. Így nem tudjuk mg elötte megakadályozni. Amíg tanulok avgy fürdök ő összeszed mindent mert akkor nem látom…


Visszadumálás….én nem hajolok el sőt, inkább a képébe mászok, a szemébe nézek és morgok rá , van, hogy még a vicsorgást is imitálom…de még h*lyébb lesz. A párommal volt, hogy egyszerre ketten indultunk felé és morogtunk stb, de akkor sem ijedt meg. Pedig ketten voltunk. Amikor megindulok/indulunk felé akkor meghátrál pár mésodpercre aztán folytatja és messzebről magyaráz, majd fokozatosan közeledik vissza.


Játék közben alapból tiltol és ellököm amikor bedurvul vagy ha a kezemet harapja de amint ellököm pattan vissza rám és folytatja akárhányszor megcsinlom. Ez is csak felpörgeti. Meghátrálni itt sem szoktam (volt már emiatt hogy majdnem orron harapott) max elfordulok és háttal ülök/állok neki, de akkor meg hátulról mászik rám vagy elém jön…

2013. jún. 6. 14:18
 25/51 A kérdező kommentje:
De amúgy amikor annyira közel hajolok hozzá ilyenkor, hogy már az orrom hozzáér a fejéhez akkor lesüti a szemét, hátrahúzza a fülét és kifekszik...ha távolodok el tőle akkor meg megint nekiáll "pattogni". Ha meg hozamosabb ideig ott maradok a fejénél akkor meg egy idő után azt is figyelmen kívül hagyja és elkezd morogni megint.
2013. jún. 6. 14:23
 26/51 anonim ***** válasza:

szerintem a kivitelezésen lesz a probléma, az én párom sem szokott meghátrálni mikor pl hazajön. ennek ellenére felugrál rá (hacsak nem letiltom) és őszintén szólva millió apró dolog van amit nem csinál meg rendesen vagy ahol hibázik. de az ilyesmit már tényleg csak személyesen lehet orvosolni. amikor valaki látja és azonnal meg is mutatja hogy a másik mit csinált rosszul és hogyan kellett volna.

a párom nagyon sokiáig szinte semmiről sem tudta letiltani. ugyanis hiába mutattam neki hogyan csinálja, egyszerűen nem tudott "ráérezni" a dolog lényegére. mostanában már kezdi érteni. vannak is apróbb változások de még korántsem tökéletes. pl. az utcán ahol vannak macskák ő el nem engedné míg én simán elsétálok mellettük a kutyával póráz nélkül. de persze mint már írtam némi változás már alakulgat. a páromnál 6 hónapja lakunk. tehát ennyi időbe telt neki ezt a minimumot is elérnie, úgy hogy állandó példaként nap mint nap itt vagyunk előtte, látja hogyan csinálom, én is magyarázom neki ahány féleképpen lehet...


de időközben láttam már hogy ajánlottak szakembereket ők majd úgyis orvosolják a dolgot.

2013. jún. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

4-dik vook.

elolvastam a beírásaidat, meg pár választ is, a válaszok jók, csak szerintem te nem érted:)

eldöntötted,hogy a nálatok lévő kutyasuli nem jó ??? hogyan ?? miért ??

minden kutyasuli , jobb ,mint a semmi!

az alapok megtanulásához pedig biztosan elég,lenne, ha te megértenéd ennek a szükségszerűségét:)

sok-sok munka, sok szocializáció,és még-több nevelés kellene , de szerintem akkor sem működne jól, miért, mert te nem vagy elég "" kemény ehhez "" !

a kutyádnak tőled kellene tanulnia ,a mindennapi reakcióidból, a viselkedésedből ,a keményen következetes, eléggé közömbös, sőt megkockáztatom ÉRZELEMMENTES viselkedésedből !!

ezzel szemben veled alszik :) , ő nevel téged ,persze ezt ügyesen kimagyarázod, de akkor is ő nevel téged:)

a megfelelő erejű büntetés, a visszafogott szeretetmegnyilvánulás, a közömbös viselkedés, mind-mind a falkavezérség átvételéhez kellene.

( én egyszerűen elpics..nám, amikor rosszat tesz,és nagyon megdicsérném amikor helyesen viselkedik ) de én mindezt tök közömbösen ,érzelem mentesen tenném ,sokan nem értenek egyet velem :) ( nem igazán érdekel ),de ze a rövidebb út, ami ráadásul működik nevelés a kutyáknál, a dícséret -és a büntetés egyensúlyával . a cél a megfelelő büntetés megtalálása. szóban , grabancrázással,csúnya nézéssel sok kutyánál célt lehet érni,és soknál sokkal több kell ! a falkából kizárás, a szoros nyakörv és póráz használatával az azonnali pórázkorrigáláson át, a " lapátnyélig " mind csak eszköz .

meg kell találni a megfelelőt!

te vajon ,képes leszel erre?? vagy 2 év kutyaiskolai látogatás után is az ágyadban alvó,rád-morgó,és oda-odakapó kutyáddal fogsz eltölteni még sok-sok évet ??

2013. jún. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

Azért nem viszem mert még januárban!!! írtam nekik emailt 2x is ezzel kapcsolatban és még arra sem voltak képesek, hogy válaszoljanak...ezek után nem szívesem viszem oda. Plusz akik voltak ott tanácsolták, hogy inkább ne mert nem valami jó és kb. semmit sem ér, főleg az ilyen jellegű problémáknál. A kutyám tudja, hogy mi az az ül, fekszik, marad, nem szabad, csönd...csak az esetek többségében lesz*rja. Ott meg ezt tanítják, hogy hogyan tanítsam meg neki.

Az összes kutyás ismerősöm a kutyájával alszik (roti, staffo stb...) mégis iszonyatosan okos és jól nevelt kutyák. Tehát nem hiszem, hogy minden esetben ettől függ. Egy ideig leszoktattam az ágyból (pontosabban próbáltam). Megértette, hogy ne jöjjön fel, de éjjel amikor aludtunk feljött mivel azt nem vettük észre. Ha megébredtem lezavartam, de ezt játszotta eg. éjjel, majd meguntam és hagytam (ha hiba ha nem) mivel 5kor kelek semmi kedvem nem volt emiatt 11órát végigdolgozni 0 pihenéssel. Kölyök korától velünk aludt nyilván nem 1 nap leszoktatni. Szerencsétlen utcára dobták ki kb 7 hetesen télen szóval elég nagy trauma érte és nagyon remegett ha nem velünk volt. Most egy 8 hetes kutyát nem volt szívem "kidobni" az ágyamból. oké hiba hiba...de ezt a hibát annyian elkövetik mégsem ilyen a kutya. Mint írtam ezen kívül minden mást betartunk.

2013. jún. 6. 18:02
 29/51 A kérdező kommentje:
De egyébként mostanában van, hogy önszántából úgy dönt, hogy nincs velünk az ágyban, hanem lemegy a földre, vagy az ágy alá vagy ki a fürdőbe, konyhába. Most is itt feküdt mellettem aztán most fogta magét és bement az ágy alá.
2013. jún. 6. 18:04
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj kérdező de megnézném hogy melyik kutya az amelyik domináns konkrétan 0 neveléssel fegyelemmel az ágyban alszik és semmi probléma! pl. mi ez hogy amikor eszel az öledben a feje? az enyém is domináns. és bizony ha nem neveltem volna az tuti hogy ugyanezeket művelné ha nem rosszabbakat mint a tiéd. én mikor megvettem őt már rá pár napra azonnal láttam a jelleméből hogy iszonyat kemény fába vágtam a fejszémet. ősrégi kutyanevelési tudásom, (ordibálás, grabancrázás stb) azonnal leszerepeltek. egyből elkezdtem utánna járni hogy most konkrétan az én kutyám dilinyós vagy csak kemény fába vágtam a fejszémet? kiderült, kemény fába vágtam a fejszémet. no én nem teketóriáztam azonnal szabályokat állítottam fel. pedig azelőtt egyetlen kutyámat sem neveltem így. szinte nem is neveltem. mégsem volt velük gond. nyilván mert nem olyan jellemek voltak.

de ez. és akkor még nem is itthon végeztem a munkámat. de hiszed vagy sem állandóan a nyomában voltam és tiltottam minden létezőt ami nem az övé. olyan mesterien felfejlesztettem ezt a tudásomat hogy alváskor (pedig én mélyalvó vagyok) a legkissebb zajra azonnal ébredtem és tiltottam ha csak megláttam valami olyan mellett ami nem az övé. természetesen kis éjjeli lámpa folyamatosan üzemelt. szó szerint minden szabálysértést nagyon komolyan vettem. nálam nem volt ilyen hogy most sietek, vagy álmos vagyok, vagy tudom is én beteg és nincsen rá energiám hogy rászóljak. vagy hogy jaj de édes cuki, oké most megengedem, csináljon olyat amit egyébként nem szabadna. a kutyák nem ezt nézik. ahogy a tiedet sem érdekli hogy most korán kelsz vagy sem. ő csak annyit lát hogy gyenge vagy mert még arra is képtelen vagy hogy a helyére utasítsad.

sajnos mindaz amit te nevelésnek gondolsz nagy semmi. hidd el ezt majd máshol is meg fogják neked mondani.


én megértem, sőt tudom hogy nem kevés melót kell belefeccölni. de ha változást akartok akkor keményen meg kell dolgozni érte. korán kell kelned vagy sem. abszolút de nincsen keresnivalója sem az ágyadban sem pedig az öledben mikor eszel. mellesleg számomra kissé érthetetlen hogy neked jobban megéri ha a kutyád így viselkedik semmint hogy tegyél is valamit érte, mint pl. le/elzavard a helyére és ne aludj vele egy ágyban. ha a kapcsolatotok rendben volna, ha tekintélyed volna akkor aludhatsz vele. de így nem veszed észre hogy csak rontasz a helyzeten. én is szoktam vele aludni. igaz mostanában nem, mert marha meleg van és nem kell hogy ő is fűtsön minket. de nálunk rendben is van (szerencsére) a tekintélyem. nah a párom, aki nem tud megfelelően kommunikálni a kutyával, aki nem tud rendesen büntetni, aki nem következetes (mert most sietek, mert most olyan cukin néz, mert most fáradt vagyok aludni akarok mert mert mert), nincsen ilyen szerencsés helyzetben. rá nemigen hallgat. megharapni, megmorogni, a cuccait ellopkodni csak azért nem tudja a kutya mert részemről az is tilos. amikor játszanak sokszor oda se akarja neki adni a labdát akármit. nekem kell messziről csettintenem a kutyának hogy engedje már el. amúgy nem tenné. pedig ezt is ezer milliószor magyaráztam mutattam is neki de egyszerűen mintha a falnak beszélnék. még dicsérni sem dicsér következetesen. komolyan mondom elmennék innét tuti hogy ugyanígy megszívnák az enyémmel mint most ti a tietekkel, mert egyik sem képes megérteni a lényeget. persze így könnyű hiszen itt vagyok én és alapvetően így már csak apróbb problémájuk akad, de még az is csak akkor ha szemétkedős kedvemben vagyok és nem tiltom le a kutyát mondjuk hogy rájuk ugrál amit nem mellesleg hagynak is neki máskor meg panaszkodnak. nah ennyit a következetességről.

2013. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!