Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns kutya kezelése?

Domináns kutya kezelése?

Figyelt kérdés
8 hónapos szuka kutyám 8 hetes kora óta (kezdetektől) dominánsan viselkedik. Nem engedelmeskedik (nem mindig), ha mégis akkor közben morog, ugat és vicsorog. Pl ha lezavarjuk az ágyról lemegy, de egyből vissza is ugrik és ugat, morog, vicsorog közben. Ha valami nem tetszik neki állandóan ezt csinálja. hiába neveljük. Nem volt elkényeztetve soha mégis ilyen. Mivel lehetne javítani a helyzeten? Keverék kutya, labrador és tacskó nagy valószínűséggel van benne.
2013. jún. 5. 22:47
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

ezt még szeretném leírni aztán leszakadok a témáról. épp most történt velem az eset még friss az élmény. ezt főleg azért írom le hogy mennyit jelent a testbeszéd. épp a szokásos reggeli sétánkról jöttünk vissza. mire arra lettem figyelmes hogy a hátam mögött egy mély kutyahang ugatása egy enyhe morgással megspékelve. megfordulok, öregem öt kutya velünk szemben. hát hazudnék ha azt mondanám nem állt bennem vigyázba még a ..ar is. megmondom őszintén -pedig tudom hogy ez nagy baromság- de ha kistestű kutyám lett volna lehet azonnal felkaptam volna. de mivel egy testes pitem van ezt nem tehettem meg. gyorsan végigmértem az összes kutyát és azt hogy milyen a testbeszédük. van e olyan amelyik készen áll a támadásra. épp azon gondolkodtam vajon engedjem e 5 idegen kutya esetében a szagolgatós ismerkedést amikor a közvetlen elöttünk levő kettő megindult felénk. no ekkor már nem gondolkodtam automatikusan felszívtam magam, megindultam egy lendületes lépésnyit feléjük az enyémmel és közben cesar "sss" hangját adtam ki nyomatékosan, kissé elnyújtva. full az volt bennem ha meg merik támadni az enyémet engem nem érdekel ha bele halok is a végsőkig kűzdök. a röhej egyébként hogy kb. 3 méterre ott volt egy férfi aki ezalatt még a segítség legcsekélyebb jelét sem mutatta. nem kellett volna hogy bántsa a kutyákat csak álljon mellém, bár lehet a pitem miatt nem volt kedve. én meg vagyok egy 47 kilós kis nőci egymagamban. ha a párommal lettem volna nem ijedtem volna meg. de így egyedül 5 kutyára megmondom őszintén nem tudtam hogy elég leszek e.


nos a kutyák hátráltak kb. 3 métert de nem mentek el. ekkor én még álltam egy darabig, megint azt néztem van e startra kész egyén a csapatban majd szép lassan elindultam. a kutyák végig jöttek mögöttünk de megtartották azt a 3 méter távolságot, de lehet hogy több is megvolt.


mindezt annak köszönhettem hogy megfelelő testbeszéddel jeleztem a kutyák felé hogy nem kívánt társaság a számunkra. mondjuk nem azt mondom hogy ha meglátok idegen kutyát máris megyek cesar módjára intézkedni. eddig ez volt a negyedik kéretlen találkozónk idegen kutyával és a testbeszéd segítségével eddig mindig különösebb gond nélkül megúsztuk. igaz a maxi eddig kettő kutya volt. ez az öt kutya nagy kihivás volt nekem. komolyan nem akartam hinni a szememnek. ráadásul az előzőekkel mindig elhagyatott területen találkoztunk, ezek meg konkrétan a város szélén, betonúton. szó szerint benne a s.ggembe.


szóval ennyire marha fontos az igazi testbeszéd. az amit a kutya is megért, nem pedig az amire azt hisszük hogy megérti.

2013. jún. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:

Jó kis téma :)

Kérdező! Én is tükörsulit ajánlok neked! Menjetek Veszprémbe, ha indul majd.

2013. jún. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

menthetetlen ez a dolog :)

talán ?? talán ?? elmehetnél egy -két kutyáshoz,hogy lásd a különbséget:)

az viszont tény,hogy a kutyád okos ! jól neveli a gazdáit :)

2013. jún. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:
Ágyon nem volt azóta sem. Pontosabban néha-néha ha fürdök vagy kinn vagyok felmegy de amint bejövök már ugrik le. Nem 2 nap lesz mire 6 hónapos ágyban fekvős dolgot kineveljük. De elég jól viseli már. miközben lezavarjuk van, hogy vicsorog kicsit miközben lemegy, de nem néz ránk közben és utána is normális. Lenn még mindig nem hallgat ránk csak ha olyan napja van, itthon viszont szinte mindig.
2013. jún. 9. 14:28
 45/51 A kérdező kommentje:
Ma itt ült az ágy mellett és könyörgött szinte, hogy feljöhessen, sírt, az ágyra hajtotta a fejét egy helyben lépegetett,aztán feladta negyed óra után és kifeküdt lenn.
2013. jún. 9. 14:32
 46/51 anonim ***** válasza:
Alakúl a dolog, csak így tovább:-)
2013. jún. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

amikor azt hiszed ,hogy utál, amikor otthagy, amikor egyszerűen kerül , na akkor kezdesz vezérré válni, hiszen TE DÖNTÖTTED EL ,HOGY MIKOR MEHET ODA HOZZÁD, NEM,... Ő !!!!

a közömbösség , és a következetesség megoldja a problémákat . alakul ez szépen :)

ügyes vagy :) nehéz ám megváltozni, és ha sikerül akkor már tudod ,hogy semmi sem lehetetlen :)

2013. jún. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:
Ma lenn voltunk póráz nélkül, és nem érdekli kicsit sem ha hívom. Sőt...mintha süket lenne és meg sem hallana (lakásban ha hívom egyből jön). Minden emberhez odafut és elmegy utána. Nem érdekli ilyenkor sem ha hívom. Ha meg elköszönök tőle, hogy akkor "szia itt hagylak", elkezd jönni utánam egy ideig aztán megáll megint. Már úgy felhúztam magam, hogy hátra sem néztem csak elindultam, már jó régóta nem láthatott amikor elindult és amikor a lépcsőház ajtót nyitottam akkor ért oda. De annyira rossz, hogy lenn nem érdeklem és inkább elmegy előlem és másokhoz szívesebben megy oda. Hiába vagyok vele határozott ha szinte meg sem hallja. Persze, ha "elköszönök tőle" akkor egyből odafigyel. Csak hát kellemetlen, hogy az ott sétáló idegenekhez odamegy és kergeti őket, én meg hiába próbálkozok nem tudok parancsolni a kutyámnak.
2013. jún. 10. 18:17
 49/51 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
A helyedben vagy zárt helyen, futtatóban engedném csak el pórázról, utcán meg hosszú, 5-10 méteres póráz. Mert így csak vesztesz a tekintélyedből, a kutya meg rájön, hogy nem kell engedelmeskedni, mert semmi következménye
2013. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ahol tudunk vele gyakorolni mindig vannak emberek, kutyák. És akkor mindegy, hogy pórázon van vagy anélkül, nem figyel ránk.
2013. jún. 11. 10:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!