Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns kutya kezelése?

Domináns kutya kezelése?

Figyelt kérdés
8 hónapos szuka kutyám 8 hetes kora óta (kezdetektől) dominánsan viselkedik. Nem engedelmeskedik (nem mindig), ha mégis akkor közben morog, ugat és vicsorog. Pl ha lezavarjuk az ágyról lemegy, de egyből vissza is ugrik és ugat, morog, vicsorog közben. Ha valami nem tetszik neki állandóan ezt csinálja. hiába neveljük. Nem volt elkényeztetve soha mégis ilyen. Mivel lehetne javítani a helyzeten? Keverék kutya, labrador és tacskó nagy valószínűséggel van benne.
2013. jún. 5. 22:47
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

Nem mindig van az ölembe a feje ha eszik, nem kell általánosítani!azt csak azért írta, hogy még ha nagy ritkán ott is van akkor sem mer belenyúlni a kajámba. Mivel sok kutya elég pofátlanul még a gazdája kezéből is kiveszi.

Nem tehetek arról sem, hogy én nem ébredek fel arra ha felmászik éjjel vagy ha igen akkor az ötödik megébredés után nincs erőm 5x is kivágni az ágyból. Tanulok emellett dolgozok és itthon is csinálok mindent hadd ne kelljen magyarázkodnom. Nem a korán keléssel van a bajom, hanem azzal, hogy korán kelek és emellett ne is aludjak mert a kutyát zavargatom ki az éjszaka közepén többször az ágyból. De majd ha végre lesz olyan, hogy másnap nem dolgozok és vizsgázok vagy valami akkor hidd el kifogom rakni innen ha kell 20x is. most pl már nap közben nem engedtem fel...azzal nincs gond, csak az éjjel necces.

Most értem fel egyébként a szokásos esti kutyafuttatós sétáról. Ami történt végleg kiverte a biztosítékot...legyen annyi elég, hogy halmozta a rosszaságokat majd elkezdett túrni vmi büdös-rothadó cuccot. Odamentem és rászóltam (felé sem nyúltam semmi) majd a kutya minden fogát kimutatva nekem ugrott...rávertem a seggére jó nagyot a s*ggére majd visszaküldtem a többi kutyához (pontosabban akartam, de ugye nem érdekelte) erre megint...

2013. jún. 6. 20:30
 32/51 A kérdező kommentje:
És én elismerném azt is ha nem lennék elég határozott vele szemben, na de, hogy senki sem az? A párom sem akinek már volt kutyája ezelőtt is...és hát egy férfi alapból máshogy viszonyul egy kutyához mint én nőként. Biztos, hogy az én hibáim is benne vannak, de azért biztos, hogy nem akkorák, hogy kizárólag ezért legyen ennyire durva egy kutya. Az öreglányok elkényeztetett kutyái sem ilyenek pedig ott aztán biztos nincs semmi falkavezérségi szabály betartva...
2013. jún. 6. 20:34
 33/51 A kérdező kommentje:
Most kimentem telefonálni, mire bejöttem az ágyon volt, lezavartam le is ment az első szór, csak közben morgott meg vicsorgott...
2013. jún. 6. 20:43
 34/51 anonim ***** válasza:

a szóban forgó párom férfi én pedig nő vagyok :) és ő nem tud úgy viszonyulni ahogy kellene... nem mellesleg a férfiak is maximum csak habiszti kiabálásra képesek vagy a fizikai erőszakra és ebből egyik sem válik be...

de kár is ezt folytatni, hiszen tök mindegy mit írunk akkor sem fogod betartani mert suli meg munka. amivel nincs is gond, megértem. csak nem tudom mit vártál? 6 hónap téves nevelését nem fogod egy varázsütésre rendbehozni. főleg nem egy kamasz kutyánál. nem mellesleg gndolod hogy tényleg nem ijedsz meg a kutyától? ugyanis ha ez így lenne akkor nem nyílt volna ennyire ki a csipája. tudja hogy azt csinál amit akar. bármibe lefogadnám ha egy megfelelő ember keze közé kerülne két perc alatt lerendezné vele azt amit ti 6 hónap alatt nem tudtatok.

2013. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
De betartom hidd el...annyi, hogy amikor ezelőtt próbáltam az ágyról leszoktatni akkor éjjel nem volt erőm annyiszor leküldeni. De egész nap megtettem. Most is épp azt teszem. Fürdőben voltam és láttam, hogy a szobában már az ágy felé tart amint rámorogtam kintről vette a lapot és lefeküdt az ágy alá. Most, hogy ezen kívül amikor rászólok nem foglalkozok vele egész normális. Fekszik, nem felesel ha rászólok és néz nagy ártatlan kutya szemekkel. De most jó pár napig "lesz*arom a fejét" és csak a kötelező dolgok közben foglalkozok vele. Hátha...
2013. jún. 6. 21:39
 36/51 A kérdező kommentje:
egyébként tényleg nem félek tőle ez 100%...még régebben mikor nem ismertem annyira akkor igen de már jó pár hónapja nem, mert tudom, hogy mikor van olyan állapotban, hogy képes lenne komolyabban nekem jönni és akkor meg arccal távol vagyok tőle, hogy ne okozhasson nagy gondot ha mégis bedurvulna. Ha állok meg max a derekamig ér fel, mert nem nagy kutya. 15kilós rövidlábú
2013. jún. 6. 21:43
 37/51 Szilvi & Argos ***** válasza:

Már mindent leírtak Neked, amit le lehet a témával kapcsolatban.


Ha most elkezdted nem felengedni az ágyra, akkor éjjel se engedd fel, mert a következetlenséggel sokkal többet ártasz, mintha felmehetne bármikor.

Éjjelre, és ha nem tudsz rá figyelni, zárd be egy "veszélytelen" szobába, fürdőbe, akárhova, ahol nem tud ágyra menni és lopkodni, kárt okozni. Ha ez nem kivitelezhető, akkor szerezz be egy szobakennelt.

Mindenképpen kellene Nektek szakértő segítség. Akár házhoz járó oktató is eredményes lehetne...

2013. jún. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:
Házhoz járó lenne csak megoldható itt a környéken nincs egy normális ezzel foglalkozó emberke sem...csak hát aki vidékre lejönne biztos nem 1-2 ezer forintot kérne el...:/
2013. jún. 6. 22:05
 39/51 anonim ***** válasza:
100%
oké. akkor nézzük a legfrissebb hibát. a kutya konkrétan olyat követett el ami szerintem minden gazda számára végtelenül nagy bűnnek számit (már a visszapofázás is az de) mégpedig az hogy nyíltan megtámadott a kutya. erre te valagon verted és vissza küldted volna játszani??? ne már. ha az enyém ezt csinálná, azonnal megfognám a nyakörvét úgy markolva csavarnék is egyet hogy eléggé feszes legyen ne tudjon belőle kibújni de ne fojtsa. ha nagyon durváskodik akkor még szorítanék egy jó kis tiltás keretében. rátenném a pórázát retviveres szituban, persze eddig tartanám hogy bennem ne tudjon kéárt okozni, egy hirtelen rántással feszítenék a pórázon és elengedném a nyakörvet. a pórázt ebben a pillanatban azonnal rövidre fognám hogy ne tudjon "megbokrosodni". majd határozottan rászólnék . mivel a kutya látná hogy totálisan kezemben az irányítás le is nyugodna, de ha mégsem akkor mivel biztos kézzel tartom előbb utóbb ha elfárad befejezné ugyis. majd gyors léptekben határozottan elindulnék haza. ilyen sértődötten már mentem vele, szóval tudom hogy ekkor már semmit nem csinál végig velem tartja a tempót. rá se nézek útközben hozzá se szólok. megyek nyílegyenesen. kinyitom az ajtót, ha előrre akarna menni határozott rántással jelezném hogy téved. szépen bejönnénk a lakásba. senki hozzánk se szólna mert már tudják ha így jövök akkor a kutya nem viselkedett példásan. belépnék a szobába. azonnal közölném a párommal hogy ne merjen ránézni se a kutyára. levenném a pórázt, a kutya saját magától a helyére húzna, de ha mégsem tuti úgy néznék rá mint aki mindgyárt puszta kézzel megöli, ekkor már tuti hogy azonnal a helyére menne. és innentől levegőnek nézzük. este szépen nekiállunk kajálni. majd miután kajáltunk a kutya kimarad, mintha nem is létezne. rá se nézünk, szépen lefekszünk aludni.... minimum ezzel zártam volna a mai napot a viselkedése után ha valami csoda folytán az enyém így viselkedett volna.
2013. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

Azt vágod amúgy, hogy a kutya number 1 bűne mi? Gondolom, sejted... A gazda elleni agresszió. Ennél súlyosabb bűn nem létezik.


Kifogtál egy nehéz kutyát, az viszont nem fog segíteni, ha másokhoz hasonlítgatod. Én is így jártam, kifogtam egy teljesen apatikus kutyát, aki egy évig kb. teljes mértékben sz.rt a fejemre. Más egy év alatt IPO-ra felkészíti a kutyáját. De ha erre gondolok, az semmit nem segít, attól a kutya nem fog tisztelni! Neked sem segít a kesergés, hogy így meg úgy az öreg nénik kutyája. Neked ilyen a kutyád, fel kell nőnöd a feladathoz. Inkább örülj neki, mert baromi sokat fejlődhetsz, ha egyszer sikerül ezt a kutyát megnevelned. Ha én is összehasonlítom magam az egy évvel ezelőtti énemhez, ég és föld a különbség. Rengeteg kitartást, türelmet, állhatatosságot, következetességet tanultam, mert tudtam, hogy csak így lehet normális kutyám. Remélem, sikerül neked is egy jó kiképzőt keríteni vagy elvinni őt a hamarosan nyíló tükörsuliba, és ráfekszel a feladatra.

2013. jún. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!