Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a viselkedés szerintetek...

Ez a viselkedés szerintetek jó, vagy rossz, és több oka is lehet, hogy ezt csinálta?

Figyelt kérdés
Padon ültem a futtatón, kutyám körülöttem tett-vett. Egyszer csak a semmiből mellém felugrott egy kisebb testű kutya, és az enyém azonnal rárontott és elzavarta. Nem harapta meg, csak elkergette. Ez most mennyire jó vagy rossz, vagy ti mit tettetek volna, mire gondolnátok?
2013. jún. 6. 14:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen, és tovább gondolkoztam, hogy ha ugyanezzel a gyorsasággal pl megharap a felugró kutya... ha fél mp-el később, vagy ha oda sem ugrik az enyém... akár meg is történhetett volna, szerintem emiatt a gyors felugrás miatt zavarta el.
2013. jún. 6. 15:25
 12/21 sippara ***** válasza:
100%
Lényegtelen, hogy mi volt a motivációja. Az ő szempontjából ez történt: egy kutya odaugrott hozzád, ős pedig mindenféle parancs, iránymutatás, vagy tőled jött reakció nélkül DÖNTÉST HOZOTT, és elkergette (az, hogy ne bántotta konkrétan, épp annyira lehet köszönhető a másik kutya gyors menekülésének, vagy a vak szerencsének, mint annak, hogy nem akarta bántani). Te tudod, hogy részedről ez rendben van-e. Számomra ez már sok lenne, egy sima padra felugró kutya nem válthat ki ilyen reakciót a kutyámból (egész egyszerűen azért nem, mert mi van, ha mondjuk egy gyerek ugrik fel mellém hirtelen, és ő újra úgy dönt, hogy ő majd elintézi).
2013. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
49%

Ültetek a padon. Kialakult egy territórium ami lehet a kutya számára egy pár méter. Ebbe a territóriumba behatolt egy idegen kutya meglepetés szerűen.

Az idegen kutya megsértette a ti személyes zónátokat, nem tudatosan, csak épp neveletlenül.

Ezt a te kutyád megtorolta.

2013. jún. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Sippara, gondolod, hogy ezt egy gyerekkel is megtenné, ha egy kutyával megtette? Hát az tényleg bizarr lenne, viszont nem gondolnám, mivel emberekkel soha nem tett még ilyet, és mivel vannak kisgyerekeink, pláne nem!

Kicsit én is soknak érzem amúgy, pont azért tettem fel a kérdést... de mi van, ha ő azt hitte, veszély van?

2013. jún. 6. 16:29
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha veszély van, akkor se támadhat az alsóbbrendű falkatag amíg a vezér engedélyt nem ad rá. Ez esetben neked kellene a vezérnek lenni. Nincs teljesen a falkasorrend helyre téve, ilyen apróbb szituációknál jön ez elő:)
2013. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Igen, ezt sejtettem. De ha valódi veszély van (nem az adott szituról beszélek most), akkor nem gondolom, hogy a kutyának várnia kellene parancsra, pl ha pont a gazdát támadják meg és az nem tud parancsot adni... szoval abban az esetben nem gondolom, hogy az lenne a jó, hogy egy kutya azért nem csinál semmit, mert nem ő a falkavezér, nem?
2013. jún. 6. 21:58
 17/21 A kérdező kommentje:
Zsuzsabazsa' nem ultunk a padon, csak en ultem a padon. En olyat nem engedek meg a kutyamnak, hogy mellem uljon a padra, nagy neveletlensegnek tartom, otthon se mehet fel sehova. Meg lehet, emiatt is zavarta el, mert egy kutya nem a padra valo!
2013. jún. 6. 23:09
 18/21 anonim ***** válasza:
Persze, ha a vezért ütik, verik, szval már támadás alatt van, akkor egyértelmű hogy a többi kutya megpróbálja védeni a falkavezért. Azzal nincs is gond, védik a falkát. Viszont itt nincs szó verekedésről, csak felugrott a kutya melléd:)
2013. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 zsuzsabazsa ***** válasza:

Te ültél a padon. Én sem gondoltam, hogy a kutyád is melletted ült. De én már olyan fáradt vagyok, hogy már lehet, hogy én is ott ülök a padon.


A kutyádnak ez egy természetes reakciója volt. Téged védett.

2013. jún. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
74%
Természetes reakciója volt, de nem szabadott volna ezt művelnie a kutyának. Ez rossz. Csak felugrott mellé egy másik kutya, nem támadták meg a gazdáját. Egy olyan falkában ahol a kutya 100%-ig tudja hol a helye, ilyen nem történik meg.
2013. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!