Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek, mikor megvesze...

Mire figyeljek, mikor megveszem a kutyit?

Figyelt kérdés
Kis kölyök kutyát vennék (ha minden jól megy) Abonyból. Törzskönyv ok, de ilyen külső jelek? pl, azt hallottam, a diszplázia látszik egy kutyán, vagyis akkor valami fura a járásában, nem? na, és ha a szülőket megfigyelem, akkor ezek szerint látszik, ha azok, nem? és ha nem azok, akkor valószínűleg a kölykök sem, nem? valamint a köldöksérv? golden retrieverről van szó, kan kölyök. :) heréltetés meg lesz, csak segítsetek.
2013. jún. 11. 11:30
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem, még, ha egészségesek a szülők, akkor sem garancia, h dp mentes kölyök születik. A diszpláziának is vannak egyébként fokozatai, az enyhét és a közepest még nem biztos, h észreveszi az ember szabad szemmel, viszont ezek párosításából könnyen lehet súlyosan dp-s kutyus.

Ez lutri és a te döntésed. A diszplázia műtét (pl. csípő dp-nél) lábanként 150eFt.

2013. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
biztos vagyok benne, hogy ez nem szaporító. azért annyit tudok róluk, hogy nem érdeklik, hova megy a kutya, valamint hogy honnan való. viszont itt láthatóan jó körülmények között tartják, mozgékonyak, játékosak, életkedvvel teliek. ez szerintem olyan, mintha az én kutyámat össze akarnám hozni a barátnőmével, de előtte megnézetném a betegségeit, elvinném orvoshoz mindkét kutyát. :) szerintem ez kedves dolog, semmi gonoszság és pénzfalás nem rejtőzik emögött, bár én nem hinném, hogy kérnék értük 20ezret. :)
2013. jún. 11. 11:57
 13/42 anonim ***** válasza:
80%
Nem csak az a szaporító, aki borzalmas körülmények között tartja a kutyákat, az egyszeri almos szaporítók és a véletlen almos szaporítók is hozzátartoznak stb stb.
2013. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
[link] ők azok :)
2013. jún. 11. 12:00
 15/42 anonim ***** válasza:
81%

úgy látszik hogy nem értetted meg a lényeget amit mások írtak. tök lényegtelen hogy szerelemkölykök vagy futószalagon gyártottak a lényeg ebben az esetben ugyanaz. hozzáértés nélkül szaporítottak almot, amiről azt sem tudják hogy a kölykök a későbbiekben betegek lesznek vagy sem.


a fület is meg kell vizsgálni, igen, a szokásos, belekukkantasz, illetve amit szabad szemmel nem láétsz műszer híján, kívülről kell végigtapogatni a fület a nyaknál (bocsi jobban nem tudom leírni) , enyhén megnyomogatni. ha a kutyának gyulladt azonnal reagálni fog rá, mert fáj neki.


amúgy nálam ez a bőrhuzigálós dolog a nagy sztár. még nem találkoztam egyetlen szaporított kölyökkel se amelyiknek rögtön visszaugrott volna a bőre. mindegyiknek lassan húzódott vissza. a másik szinte észrevétlen jel minden esetben a puffadt has volt (amit a 3as leírt). ezen felül marha élénk, szép és cuki kölykökről beszélünk. kiváncsi volnék vajon akkor meg veszed e majd a kölyköt ha ezt a két dolgot azonnal látni fogod. ...

2013. jún. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

jézusom. ha ezek a szülők neked gyönyörűek akkor mit mondanál egy tenyésztő kutyájára?


nem mellesleg egy dolog nekem már most feltűnt. a kölykök hordó hasa. ez vagy a túltáplálás miatt, jellemzően így édesebbek a kölykök és 6 hetesen nagyobbnak tűnnek így könnyebben eladhatók.

nem szabadna így túletetniük őket.


vagy pedig a férgesség. igaz, írták hogy féregtelenítve vannak, bár mondani sok mindent lehet. a kicsiknek is van/lesz törzskönyvük? ugyanis a hirdetésben ezt egy szóval nem említi meg.

2013. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

Attól, h linket raksz be, attól ők ugyanolyan szaporítók. Nem mellesleg a gyönyörűtől nagyon messze vannak a szülők.

Nézd meg őket:

[link]

2013. jún. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

"ha szépek és egészségesek a SZÜLŐK, akkor a kiskutyák is hasonlóak kell legyenek, nem?"

Röviden? Nem!


Nem tudhatod, hogy egészségesek-e a szülők, hacsak nincsenek állatorvosi szűréseik. Márpedig ezeknek nincsenek. Ez nem a te kérdésed volt? Nem akarom feleslegesen ismételni magamat:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4409047-tudna..

2013. jún. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék, hogy ezeknek a "törzskönyves szülőknek" a tenyésztője mit szólna hozzá, hogy szaporításra használják a kutyáit?! Én biztosan elkalapálnám őket!
2013. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
Ráadásul ezek a kölykök valami szemét tápot kapnak.
2013. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!