Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek, mikor megvesze...

Mire figyeljek, mikor megveszem a kutyit?

Figyelt kérdés
Kis kölyök kutyát vennék (ha minden jól megy) Abonyból. Törzskönyv ok, de ilyen külső jelek? pl, azt hallottam, a diszplázia látszik egy kutyán, vagyis akkor valami fura a járásában, nem? na, és ha a szülőket megfigyelem, akkor ezek szerint látszik, ha azok, nem? és ha nem azok, akkor valószínűleg a kölykök sem, nem? valamint a köldöksérv? golden retrieverről van szó, kan kölyök. :) heréltetés meg lesz, csak segítsetek.
2013. jún. 11. 11:30
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
A most belinkelt kiskutya akkor jó, ha ingyen adják és ezzel megmented az utcára dobástól. Ha bevállalod akár ingyen is, akkor is kezdj el gyűjteni egy külön borítékba, hogy ne érjen felkészületlenül, ha felnőve valami komolyabb betegsége lesz!
2013. jún. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
Rendben. És ha hat hónaposan elviszem a kutyát szűrésre? Akkor van valami megoldás?
2013. jún. 12. 13:35
 33/42 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van egészséges, ha nincs akkor műtét. Könyök izűleti dp 50-60 ezer lábanként, csípőizületi 110-120 ezer lábanként. Plusz gyógyszerek.
2013. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:
[link] ez igaz?
2013. jún. 12. 13:44
 35/42 anonim ***** válasza:

Persze, h igaz!

Ha fél évesen leszűreted, max. azt tudod meg, h hogyan tovább! A jelenlegi szülőknek kéne szűrésüknek lenni, h legyen némi garancia arra, h a kölyköknél sem lesz gáz.

2013. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Akkor mi van? Addigra már tied a kutya, utólag hiába szűreted. Hat hónaposan izületre csak előszűrést csinálnak, mert másfél éves koráig fejlődik a kutya vázrendszere. Tehát ha 6 hónaposan jó, akkor esélyes, hogy nagyon nagy baj felnőttként se lesz. Ha meg hat hónaposan is rossz, akkor már eleve nagyon nagy a baj. Amúgy egy teljes csípő, könyök, váll szűrés lazán bele kerül orvostól függően 30-40 ezer forintba. Emellet még a szemét is szűretni kellene. De mondom, utólag már sokat nem változtat a dolgon. A szülőket kellene szűretni még a pároztatás előt. Egy golden retrievernek a tenyésztésbevonásához a következő szűrések közelezők:

HD, ED, OD, PRA, HC, RD. És ezek mindkét szülőnek. Ez önmagában százezres tétel.

2013. jún. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Igen igaz, ezért próbáljuk neked magyarázni hogy ne vegyél így kutyust akármilyen aranyos is. Mert soha nem lehet tudni. Tanúlj pl az én hibámból, a dps boxert írtam. Ha elteszed azt a pénzt amit most fizenél a kölyökért, hozzáteszed a szűrés árát akkor már nem kell sok egy tks kutyushoz szerintem. Kérlek gondold meg.
2013. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a két térden a patella ficam 2x90 + a röntgenek, a gyógyszerek, kontrollok, meg a fizio. Bőven több volt, mint egy tk-s kutya ára...

Ez egy 30 kilós kutya, tehát goldinál is kb. ezzel lehet számolni.

A barátnőm 8 kilósának megcsinálták 70-ért a térdét.


Fusd át még ezt is: [link]


Egyébként én amondó vagyok, hogy egy dolog van, amire nagyon kell figyelni és az a szerződés. Mit vállal garanciában, milyen kötbérek kerülnek bele, stb. NEkem olyan helyről nem kellene kutya, ahol nem egyértelmű a szerződés, amivel bizonyíthatom, hogy kitől vettem, vagy fogadtam örökbe.


És akkor ezzel le is szűkítettük a kört tenyésztőre és menhelyre, mert más nem fog veled szerződést írni, mert nem vállalnak semmilyen felelősséget.

Mikor a kutyám szaporítóját felhívtam, hogy két műtéten vagyunk túl, és esetleg szóljon az alomtesók gazdijának, hogy mire kell figyelni, hümmögött, hogy ez egy ilyen fajta, a fajtabetegségek benne vannak a pakliban, blabla, aztán soha többet nem vette fel nekem a telefont.

Én csak olyan embertől hoznék kutyát, aki maga követeli meg, hogy folyamatosan tájékoztatva legyen a kutya állapotáról. Ez az a minimum szint szerintem, ami elvárható.


Persze, ismerek én is egészséges szaporított kutyát (hozzáteszem főleg azért 2-3-4 éveseket) meg olyat is, aki hipiszupi tenyésztőtől van, mégis előjött valamelyik felmenőtől egy örökletes veseprobléma. Benne van a pakliban minden, csak az esélyek nem mindegyek.

2013. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Na akkor én is jönnék egy saját történettel.

Mikor rottweiler-t szerettem volna, ugyanígy néztem a hirdetéseket, találtam egyet, ahol ugye a kan megtalálta a tüzelő szukát, és lettek kölykök. A szülők egészségesek, és gyönyörűek voltak, csak ugye TK és szűrések nélkül. A gazdi azért jófej volt, kérte, hogy tájékoztassuk a kutyussal kapcsolatban rendszeresen, akár webkamerán is, stb. Amikor először vittem dokihoz a kutyust oltatni, az orvos rögtön kiszúrta, hogy szemhéjbefordulása van mind2 szemén. Nem volt vészes, azt mondta, ki is nőheti, ennyiben maradt a dolog, a kutyát se zavarta, szabad szemmel laikusként nem is láttam semmit. 1 éves, és 10 hónapos volt a kutyus, amikor megbetegedett, gyulladása lett, a doki szerint feltehetően örökletes dolog volt. 2 hétig dokiztunk, először saját orvos, aki másikat ajánlott, végül egy harmadik, normális dokit is sikerült kifognunk. Amikor ehhez az orvoshoz kerültünk, a kutya már nagyon súlyos állapotban volt, 3 naponta mentünk hozzá (40 km) kanülcserére + infúziós zsákokért, fájdalomcsillapítóért, stb. (Megjegyzem, a legelső dokink napi 3 infúzió helyett 1 zsákot 2-3 napra adott, így a kutya a lehető legjobban kiszáradt, az ínye fehér volt, a bőre a hátán ha belemarkoltunk, ott maradt.) Nem tudtuk megmenteni. :(

17/L

2013. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó azt mondtad gyulladása volt, hogy lehetett az örökletes? A kutya kaphat gyulladásos megbtegedést ehhez semmi köze a genetikához ez egy törzskönyves kutyánál is előfordul. Láttam én már dp-s kutyát (német dog) aki mester tenyésztőtől volt vásárolva törzskönyvvel és amikor a vevő közölte az eladóval, hogy nincs egy éves a kutya és már műtétre szorul arra se volt képes, hogy reagáljon rá. Magyarországon a tk nem nyújt olyan garanciát mint külföldön. Ha megveszel külföldről egy kutyát akkor az valóban az amit szeretnél és garantáltan egészséges DE azokért jó esetben több száz ezret kell kifizetni vagy több milliót ez fajta függő. Mesélni tudnék, hogy miket csinálnak meg azok a tenyésztők akik kiállításra járnak és olyan nagyon "a fajtanemesítésével" foglalkoznak. A törzskönyves kutyáknak a fele nem is hasonlít a fajtára, ami meg szép és valóban megfelel a standardnak az pedig nagyon drága és általában import fedezésből van, fél évig lehet egy kutyát törzskönyvezni ebben az országban, honnan tudod, hogy azok-e a szülei az e a születési dátuma ami a törskönyvben van? Ki ellenőrzi ezt? Itt még a fél keverék Morzsi kutya kölykét is le lehet törzskönyvezni! A szlovákoknál ez sokkal jobban meg van oldva egy hónap van arra, hogy kiváltsd a tk-et mert utánna nem lehet, így azért csalni se olyan könnyű ha valakit kiküldenek ellenőrizni azért még 4 hónaposan látod, hogy az adott szuka egyáltalán ellett-e. Nekem slovákiában van tenyészetem, hozzánk voltak ellenőrizni is 1-2x az almot. Itt magyarországon sajnos nem ér semmit a tk, attól még nem biztos, hogy fajta tiszta lesz a kutyád és beteg ugyanúgy lehet senki nem fogja megtéríteni. Konkrét esetet eddig senki se mondott arra, hogy tk-val vette volna a kutyáját és valami betegségnél a tenyésztő fizette volna költségeket, ilyen konkrét esetről még nem hallottam!
2013. jún. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!