Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek, mikor megvesze...

Mire figyeljek, mikor megveszem a kutyit?

Figyelt kérdés
Kis kölyök kutyát vennék (ha minden jól megy) Abonyból. Törzskönyv ok, de ilyen külső jelek? pl, azt hallottam, a diszplázia látszik egy kutyán, vagyis akkor valami fura a járásában, nem? na, és ha a szülőket megfigyelem, akkor ezek szerint látszik, ha azok, nem? és ha nem azok, akkor valószínűleg a kölykök sem, nem? valamint a köldöksérv? golden retrieverről van szó, kan kölyök. :) heréltetés meg lesz, csak segítsetek.
2013. jún. 11. 11:30
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem az emberek miért csak a saját hibájukból tudnak tanulni.

Az én kutyám egy szerető családból való, ahol két gyönyörű kutyának lettek szerelemgyerekei. Gyönyörű kutya (bár a standardhez nem sok köze van, mert 10kg-mal nehezebb, meg vagy egy fejjel magasabb), élénk, jókedvű kölyök volt, stb.

Rejtett herés volt, ezt műteni kellett, aztán kijött egy szemprobléma amit műteni kellett, aztán 3 és fél korában mindkét térdét műteni kellett, és most 5 és fél évesen kiderült, hogy epilepsziás, amit valószínűleg egy tumor okoz az agyában. Ha lehet is műteni, legközelebb hollnadiában.

Ott tartok, hogy ennyi pénzből kb. a Crufts győztes szuka kölykét is megvehettem volna, csak nem kéne magam betegre aggódnom amiatt, hogy mikor hagy itt valami örökletes szar miatt.

De persze hiába magyaráztam, senki nem tanul belőle.

A bátyám is vett egy szapis kutyát (családtól, stb) ő fél éves sem volt, mikor a könyökét műteni kellett.

Aztán apám is vett egy szapis kutyát (TK-s szülők, BARF szerint etetnek, szóval ránézésre tényleg rámondanád, hogy tök okés) teljesen instabil a kutya idegrendszere és már várom, hogy mikor kezd el félelemből kitámadgatni. Az egyik vállát is fájlalja néha.

Aztán a negyedik közeli hozzátartozó akart csoki labradort, találtam is neki igazán szimpi tenyésztőt mindenféle eü. garanciával, de hiába engedhette volna meg magának, nem akart 150 ezret kutyára költeni, mert minek. Hiába magyaráztam, hogy akkor meg mentsen, van ezer menteni való, de neki azonnal kellett és mindenképpen kölyök és mindenképpen csoki labrador. Nagyon szép kis németvizsla keveréket vett végül 40 ezerért, az ő egészségéről még nem sokat tudunk, bármi lehet belőle.


Szóval hajrá, csak ahogy hozzádkerül kezdj el félretenni, hogy aztán 4 hónap múlva ha bármi baj van, itt vinnyogj, hogy mit kell csinálni a kutyával ha ez meg az a baja, de neked nincs pénzed orvosra, mert mi nem fogunk tudni segíteni.

2013. jún. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, az ember csak a saját hibájából tanúl sajnos. Én is:(

Vettem egy gyönyörű boxer kölyköt családtól. Tervezett alom volt, mindkét szülő törzskönyves láthatólag egészséges. A kölyök nyugis gyönyörű, öröm ránézni. Aztán kiderüt hogy rejtet herés, sebaj úgyis ivrtalanítva lesz. 5 hónaposan elkezd néha sántítani a bal lábára. Biztos csontgyulladá, injekció, zöldkagyló. De a probléma vissza tér ezért röntgen. Mindkét mellső lábän könyök pysplasia. Műtét mindkét láb egyszerre, a doki szerint így költség hatékony és nem kell mégegyszer kitenni az egész procedúrának a kutyát. 140 000 ft mindenestől. De nem ez a gond csak most jön, hiszen rádöbbenek SOHA nem élhet úgy mint a tőbbiek, fáradékonyabb megviseli a nyirkos idő. SOHA nem futhat velem, vagy ha az erdőbe biciklizek. Még akkor sem ha a doki szerint nagyon jól sikerűlt a műtét. Minden nap aggódva nézem nem sántít, egyenletesen mozog, jól fejlődik az izomzata? Na és persze a másik kérdés lesz még valami más baj is:(

Csak reménykedni lehet hogy nem.

2013. jún. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező azok a goldik amiket belinkeltél nagyon rondák, a szülők ápolatlanok a szőrük nagyon csúnyán néz ki, valószínüleg sose voltak átfésülve vagy megfürdetve. A kicsiktől se lettem elájulva szerintem már most nem hasonlítanak a fajtára, nekem a fejük és a fülük kicsit fura (bár én nem értek a goldikhoz, csak kiállításo láttam párat és azokra nem hasonlítanak. A tenyésztő is csak akkor vállal rejtett herére garanciát ha tenyésztési céllal veszed, ha csak simán hobbi célra akkor nem. A rejtett here nem genetikai betegség!
2013. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

Itt van szó aa rejtett heréről. [link]

Azt meg csak kérdezem ha nem örökölhető akkor a rejtett here miért kizáró ok a tenyésztésből?

2013. jún. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Na jó, akkor ennek itt most lett vége. Aki úgy gondolja, hogy csak tenyésztőtől lehet szép és egészséges kutyát vásárolni, akkor az most téved. És előre elmondom, hogy aki továbbra is veszekedni akar, az olvassa el amit írok, aztán ha továbbra is kételkedik, nyomja meg a böngészője 'x' gombját.

Először is, én azt kérdeztem, mire figyeljek. Erre jött az egyébként teljesen normálisan megfogalmazott kérdés, hogy tenyésztőtől vannak-e. Mondtam, hogy nem, erre mindenki elkezdett háborogni, illetve nem mindenki, mert volt aki normális formában közölte a véleményét. Viszont, én azt most el kell mondjam, hogy NEM TELIK 150 ezer forint egy kutyára. Az ismerősöm ugyanolyan helyről vette, mint én, húszezer forintért, és a kutyának semmi baja, egészséges és okos. Persze ha azt mondanám, hogy menhelyről veszem a kutyát, mindenki ideírná, hogy milyen szép dolog, holott abban is ott rejtőzik a veszély, hogy dp-s köldöksérves, rejtett herés a kutyus. Nem tartom igazságosnak, amit csináltok. Én annyit kérdeztem, mire figyeljek, a többi nem érdekel. Oké, én megértem, hogy segíteni szeretnétek, de én bennetek most nem hiszek. Sajnálom, aki úgy tartja, hogy mondandója van ezután arról, hogy mekkora ... vagyok, hogy én nem tenyésztőtől veszek kutyát az nyugodtan menjen a dolgára, vagy ahová akar, esetleg leírhatja amit akart és elküldheti, de engem ezentúl nem érdekel. Van erre másik témakör.

2013. jún. 12. 12:51
 26/42 A kérdező kommentje:

Mellesleg nem úgy kell hozzáállni, hogy tuti diszpláziás lesz a kutyám. Ennyi. Egyébként, ha valaki nagyon ezek ellen van, az most nézze meg azt, hogy mit küldött a barátnőm.

[link]

2013. jún. 12. 12:54
 27/42 anonim ***** válasza:
Megnéztem, csak nem értem hogy jön ez ide?
2013. jún. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Mert ez is kutya:D Eltér egy kicsit, csak annyit mondjatok, hogy szerintetek jó-e, vagy nem. Több nem kell
2013. jún. 12. 13:04
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak 150eFt-ért lehet kutyát venni.

Én is tenyésztőtől vettem a kutyámat, 80eFt-ért. A szülők szűrtek az összes örökletes betegségre, én is leszűrettem a kutyámat, vele is minden rendben van.


Mindenki onnan vesz kutyát, ahonnan akar. Mi elmondtuk a lehetőségeket, te meghallgattad, innentől a te döntésed.


Csak egy kérdést engedj meg! Ha ne adj isten diszpláziás lesz a kutya, honnan teremtesz elő a műtétre 300eFt-ot, ha nincs 150eFt a kutya vételárára? Nem kell, hogy válaszolj nekem, magadban gondolkodj el és az nem válasz, ha elhessegeted a gondolatot, h a tied úgysem lesz az, mert a pakliban benne van, néha még a tenyésztőtől vásárolt kutyánál is (a különbség annyi, h a tenyésztő garanciát vállal rá és ha gond van, visszaveszi a kutyát/fizeti a műtétet, amíg egy szaporító mossa kezeit, még talán le is tagadja, h tőle van a kutya).

2013. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
95%
Nem érted az egész lényegét! A menhely hogy jön ide? Ha a menhelyről hozol kutyát és őket támogatod anyagilag, akkor azzal újabb kóbor, kidobott kutyáknak adsz egy esélyt. Amire te készülsz, azzal viszont egy szaporítót támogatsz anyagilag, tehát azt az embert, aki miatt tele vannak a menhelyek. Persze, nem személy szerint miatta, hanem a hozzá és hozzád hasonló gondolkodású emberek ezrei miatt. Ha ez nem lenne elég, akkor lebegjen az is a szemed előtt, hogy az általad kedvelt fajta tönkretételén munkálkodsz. Igen, lehet egészséges és beteg is egy kutya, fügetlenül attól, hogy honnan származik és mennyibe került. Csak épp mások az esélyek. Egy felnőtt, menhelyi kutyának ismert betegségei vannak, nem zsákbamacska. Ha most nincs pénzed, akkor lehet gyűjteni rá. Ha nem tudsz rá gyűjteni, akkor eltartani se tudnád. Nem kell mindent most azonnal akarni és tudni kell az igényeinket a lehetőségeinkhez igazítani! Szerintem ezek nem olyan bonyolult összefüggések, hogy egyetemi diploma kelljen a megértéséhez. Persze könnyebb támadni és vagdalózni, hogy neked jogod van bármihez akkor is, ha nincs rá pénzed és akkor is ha morálisan kifogásolható módon jutsz hozzá. Se neked, se a leendő kutyádnak nem akarunk rosszat, sőt a fajtának és úgy általában az országban élő kutyáknak sem, ezért mondtuk el ezeket. Ha nem érted meg és ragaszkodsz a saját igazadhoz, arról már nem mi tehetünk.
2013. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!