Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért féltek a pitbulltól?

Miért féltek a pitbulltól?

Figyelt kérdés

2013. jún. 22. 09:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

bizony jól írták nagyon sokan. sajnos nagyon rossz híre van. egyes esetekben volt tapasztalat is. a baj hogy ezek az emberek nem gondolnak bele abba amit te is írtál kérdező, minden esetben a gazdinak köszönhető hogy ilyen a kutya. én valami engedélyféléhez kötném az is tuti.


én nem magyarországon élek, de egy nagyon érdekes dolgot vettem észre. legjobban olyan emberek félnek tőlünk akikről nem is gondolnám. tetkó meg tudom is én mi, olyan tipikus helyi nagy legények. miközben öreg nénikék meg mosolyognak rá. persze félnek tőle vegyesen. de eddig túlnyomórészt ilyenek voltak. nekünk volt olyan is hogy egy csávó akkora követ vett magához mint a kutya feje és azzal ment el mellettünk...


ugyanakkor főleg parton nagyon sokan barátságosak vele. gondolom mert látják hogy jól nevelt. nem idegbeteg. szerencsére sikerült már beszerezni két kutyahavert is. szóval körülöttünk mostanában ritkulnak az ilyen esetek. mellesleg pont múlt vasárnap történt meg hogy egy csaj az öccsével esett neki szó szerint és ment az "ungyi bungyi jaj de szép vagy ". ha látják illetve tudják hogy nem gázos a pited, azt is lerohanják ám úgy mintha valami masnis yorki lenne.

2013. jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

bocsánat:


én valami engedélyféléhez kötném az is tuti. --> az ilyen kutyák tartását

2013. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem staffom van,már nem az első és nem is az utolsó.Tapasztalom én is,amit leírtál,viszont én örülök neki,hogy nem akarja csak úgy mindenki fogdosni.Mondjuk ő nem is szereti,ha idegen simogatja :D


Viszont a kutyás emberek (nálunk legalábbis) nagyon változóan reagálnak.Van aki felkapja a kutyáját és elviharzik,van aki már eljutott addig,hogy megkérdezi hogy szereti-e a kutyákat.

Nekünk például tökéletes viszonyunk van,bámrilyen kutyával ezért soha nem aggódok,hogy baj lesz.A kisebb testűektől még a harapást (támadó) is eltűri,és csak értetlenül néz rám,hogy mit pattog az a földszinten. :)


Amúgy 3 másik kutyával él együtt és bármikor bármennyi időre együtt lehet őket hagyni.



Tehát a kérdésre válaszolva,nem félek a pitbulltól :D Viszont azt is hozzá kell tennem,hogy egyetlen egy stafi/pit kutyával sem találkoztunk még (sajnos),aki normálisan volt kutyákhoz szocializálva és nem akart támadni..

2013. jún. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 sippara ***** válasza:
A pitektől nem, a hozzá nem értő, szellemileg visszamaradott, "raj"/"kemény" pit gazdáktól viszont egyre jobban.
2013. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
jah, még annyit hozzátennék hogy a két kutyahaverból az egyiket pont egy pit egyszer megtámadta, se szó se beszéd. mesélte a gazdája, de nem nekem hanem a páromnak. pedig az a kutya eszméletlen barátságos, a dominancia legcsekélyebb jelét sem mutatja, sajnos mégis betalált egy feltehetőleg antiszoc pitet az a kutyus is. :(
2013. jún. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Kb 10 pitet vagy pit keveréket ismerek a szűkebb környezetemben, egyik jobb fej, mint a másik. Az tény, hogy az idegenekhez csak akkor engedem oda az enyémet(meg amúgy minden más kutyához), ha szabadon vannak, mert akkor biztos vagyok benne, hogy nem agresszívak. Meg az én kutyám amúgy is olyan kis buksi, még azok a kutyák sem bántják, akik amúgy élből ráugranak a többségre.
2013. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert rossz, vagy felelőtlen a gazdája. Megfelelő neveléssel fantasztikus kutya lesz belőle. P. Én nem félek tőlük.
2013. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
48%

Ha egyedül vagyok, akkor nem félek tőlük, mert emberekkel szemben barátságos kutyák, bár hozzám annyira nem áll közel a természetük és annyira amúgy sem vagyok oda értük, szóval magamtól biztos nem mennék oda pitesekhez.

A végtelenül barátságos, behódoló kutyámat összesen 2 kutya támadta meg, pedig baromi gyakran járunk kutyatársaságba, ezek közül mindkettő pit volt, szóval ha kutyával vagyok, akkor én köszönöm szépen nem kérek belőlük. Akkor sem, ha a gazdája azt állítja barátságos, mert az előbb említett két esetben is így volt, a kutyák elvoltak, aztán minden figyelmeztetés vagy előjel nélkül

rátámadt az enyémre. Úgyhogy ha én meglátom, hogy pit/amstaff van a kutyafuttatón, akkor inkább be se megyek, én nem kockáztatok meg még egy támadást. Ha valami kis szobacirkáló lenne, akkor oké, mert nagyobb kárt nem tud tenni bennünk, de egy pit pillanatok alatt ki is nyírja, ha éppen bekattan. Márpedig nem szabad elfelejteni ezek a kutyák mire lettek kitenyésztve, vérükben van a más kutyákkal szembeni agresszió. Így ezek után én nem igazán tudok bennük megbízni.

Úgy vélem, hogy akit zavarnak az előítéletek, meg hogy kitérnek más emberek az útjából, akkor ne ilyen fajtát válasszon. Ha meg ez a szíve vágya, akkor fogadja el, hogy nem mindenki van oda értük.

2013. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Azért félnek mert kutyák ellen gyilkolásra használták, és azt gondolják hogy az embert is megtámadja, pedig jól nevelt pit még a kutyát se, legalábbis jó gazda mellett.Mivel volt ez a törvény, ezért elterjedt hogy veszélyes, de most eltörölték, és sok év multán TALÁN megváltozik az emberek véleménye.

ha nem a múltja akkor a külseje miatt félnek tőle, izmos, kemény csontú, nagy fogú, felnyírt fülű kutyus.

2013. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
62%
már a fülvágás is tilos,ha már itt tartunk :)
2013. jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!