Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg anyut,...

Hogyan győzzem meg anyut, hogy mi fogadjuk be? (Kérlek olvasd el, több kérdés + kép )

Figyelt kérdés

Sziasztok, több kérdésem is lenne :)


Szóval tegnap írtam ki kérdést, hogy "találkoztunk" egy kutyával, aki egy telepen van, oda dobták ki egy kocsiból, a biztonsági őrök pedig odafogadták (enni, inni kap és van fedél a feje felett ezen kívül nem foglalkoznak vele, mert félnek hogy "beteg" és elkapnak tőle valamit). Elvileg 2x ütötte el már autó, de nem akarják menhelyre vinni, mert elaltatnák, legalábbis ők attól félnek.

Szóval mi vittem neki tápot, beszélgettünk az őrrel, aki mondta hogy nyugodtan hazavihetem. Nagyon édes puszit oszt, ma már pacsit is adott (háromszor), ha hívom odajön szóval biztos foglalkoztak vele előtte :)


De mivel van 2 kan kutyánk, és ő is az anyu fél hogy mi lenne, mert a staffink nem nagyon tűr meg más kutyákat, másik (2. kutya kölyök korában került ide, őt azért nem bántja).


A kutyus olyan 1-2 éves lehet max és kan.

Ha ivartalanítva lenne az megoldana ilyen problémát?


Amúgy róla lenne szó:

[link]

[link]

[link]

[link]


Neki kb. mennyi lenne ivartalanítás?

Ti milyen fajtákat láttok benne?:)


Köszönöm a válaszokat mennek a zöld kezek



2013. júl. 12. 12:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Fuu, hat nem tudom..ez igy nehez. Mondtam volna azt, hogy vidd haza a kutyat es ha szerencsed van akkor anyukad nem mondja azt, hogy vidd el, de a masik kutyus miatt ez nem jo..:/ az ivartalanitas se biztos, hogy segitene, de amugy 15.000 lehet kb.

Nem tudnatok kulonzarni a ket kutyat?

2013. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos:))


Az ivartalanítás akkor megoldás,ha a staff kifejezetten a kanokat nem csípi.De ezt nektek kellene tudni,hogy mennyire szoktatható a kutya.

Illetve fokozatos beszoktatással normális viszony is teremthető.


Legelőször még mondjuk ne vidd haza,csak vidd el sétálni,és valaki hozza a staffidat is,és egy semleges területen találkozzanak.Ha az rendben lezajlott,akkor majd továbbléphettek.Az ivartalanítás egyébként is fontos,főleg ha a staffid is ivaros.(Akkor javallott őt is ivartalanítani)


Mivel kistestű,sztem 15 ezernél nem kerülhet többe.De orvosa válogatja,meg persze hogy merre laktok :)

2013. júl. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

[link]

Kozben ezt talaltam. Olvasgasd el:)

2013. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Full keveréknek tűnik, de nagyon szép kutyus. Ráférne egy alapos fésülés is. Szerintem az ivartalanítása 10 ezerből kijönne, plusz a chip, oltások mégegy tizes. A többi kutyáddal akkor fog jól kijönni, ha a többi kutyád is jólnevelt és őt is megfelelően fogod ezután nevelni. Mivel a staffidre ez nem igaz, így ebből lehetnek problémák. Mielőtt hazavinnéd, a saját kutyáiddal kellene meglátogatni őt, hogy lásd a reakciójukat.
2013. júl. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ha a kutyád jól van szocializálva akkor vidd el őt sétálni először csak az egyiket és menyj el vele arra ahol a kutyus van a bizti őröknél. Ha ott nem bántja akkor Hozd ki a másikat is, ha az sem akkor vidd haza.


Egyébként csak bogáncs van a kutyában vagy kullancsok?

Mindenképpen ha haza is viszed előbb állatorvos, mert ő mondani fogja, hogy engedd-e őt az egészséges kutyák közé stb.

Az ivartalanítás talán a nők utána vágyát lohassza le, de ha eddig csavargott az lehet megmaradna neki.

2013. júl. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Nos ezért most jól le leszek szólva, de szerintem ne vidd haza. Először a meglévő két kutyával kellene foglalkozni, hiszen ha a staffi nem bír más kutyákat, feltételezem sétálni sem jártok sűrűn. Felesleges egy harmadik kutya is, mert most cuki, pár hétig játszol vele aztán megy ő is fűszálakat számolni a kertbe... Persze ne legyen igazam.
2013. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
melyik volt a tegnapi kérdésed?
2013. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Azt nekem is sikerült megnézni hogy annyira nem hasonlít egy fajkutyára sem, azért kérdeztem hátha valaki többet tud :)


Átnéztem (amennyire engedte magát), csak bogáncsot láttam benne. Elütötte az autó, legalábbis azt mondták, a hátsóját félti, mikor ott nézegettem kullancs után, akkor kicsit sunyi volt. :)


Tegnapi kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4576079-valak..


Hát, a staffi hátul van, dp-s (talált kutya, őt is utcáról szedtük össze), így nem sokat mostanában nem megy.

Régebben támadtak rá kutyák, sétálni szájkosárban szokott, mert itt problémázik mindenki. (póráz nélkül 1 métert nem megy, de még pórázzal is izélnek ha nincs szájkosár).

Jártunk vele kutyasuliba..

2013. júl. 12. 15:58
 9/23 anonim ***** válasza:

nagyon szép a kutya. igaz ráfér némi ápolás de nagyon szép.


viszont sajnos azt kell mondjam hogy a 6os válaszolóval értek abszolút egyet. egy staffit nem tudtatok megfelelően szocializálni, plusz egyértelmű hogy senki sem a vezér (illetve nyilván a staffi) és így abszolút rengeteg veszélyt hordoz önmagában a szitu.


őszintén szólva haragszom is kissé hogy épp egy ilyen fajtának a megfelelő szocializálására nem figyeltetek, ide meg ezerrel tömik fel a videókat meg mindenféléket hogy a bull típusú kutyák milyen pocsékak. sajnálom de személyes sérelemnek is érzem ezt a felelőtlenséget főleg ha én -és szerencsére még rajtam kívül páran!- megfelelően megneveltem a pitemet sőt tökéletesen példamutató magatartást várok el tőle pontosan az ilyen emberek miatti rossz hírek miatt! én sajnálom, de mérhetetlenül csalódott és haragos vagyok emiatt. a 6os válaszolóval pedig abszolút maximálisan egyetértek! előbb dolgozz azon hogy a staffi minden körülmények között igenis elfogadja a te döntésedet, tehát ezesetben más kutyát (te legyél a falkavezér!). illetve feltehetőleg egy deka szocializációban nem részesült az a szerencsétlen ami a többi kutyákat illeti.


én abszolút nem kisérleteznék addíg amíg stabilan ez a kettő meg nincsen mert azt már most látom hogy egy staff megeszi reggelire ezt a szegény kis keveréket ha csak egyetlen hiba is becsúszik.

2013. júl. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
véletlenül nem te vagy az a tizenéves lány aki a múltkor egy másik staffit akart és a jelenlegi azt hiszem kb. 5-6 éves?
2013. júl. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!