Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg anyut,...

Hogyan győzzem meg anyut, hogy mi fogadjuk be? (Kérlek olvasd el, több kérdés + kép )

Figyelt kérdés

Sziasztok, több kérdésem is lenne :)


Szóval tegnap írtam ki kérdést, hogy "találkoztunk" egy kutyával, aki egy telepen van, oda dobták ki egy kocsiból, a biztonsági őrök pedig odafogadták (enni, inni kap és van fedél a feje felett ezen kívül nem foglalkoznak vele, mert félnek hogy "beteg" és elkapnak tőle valamit). Elvileg 2x ütötte el már autó, de nem akarják menhelyre vinni, mert elaltatnák, legalábbis ők attól félnek.

Szóval mi vittem neki tápot, beszélgettünk az őrrel, aki mondta hogy nyugodtan hazavihetem. Nagyon édes puszit oszt, ma már pacsit is adott (háromszor), ha hívom odajön szóval biztos foglalkoztak vele előtte :)


De mivel van 2 kan kutyánk, és ő is az anyu fél hogy mi lenne, mert a staffink nem nagyon tűr meg más kutyákat, másik (2. kutya kölyök korában került ide, őt azért nem bántja).


A kutyus olyan 1-2 éves lehet max és kan.

Ha ivartalanítva lenne az megoldana ilyen problémát?


Amúgy róla lenne szó:

[link]

[link]

[link]

[link]


Neki kb. mennyi lenne ivartalanítás?

Ti milyen fajtákat láttok benne?:)


Köszönöm a válaszokat mennek a zöld kezek



2013. júl. 12. 12:51
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem volt tervben más kutya és nem is akartunk/akarok.

Összefutottunk ezzel a kutyával, mikor mondták, hogy elcsapta az autó, nem kell senkinek stb, kérdeztem mi lenne ha esetleg haza hoznánk.


De tény, nem én voltam vele sétálni, anyu hordja. Engem nem engedtek, mivel féltették a kutyát is és engem is féltettek hogy mi van ha... Sok az önsétáltató kutya.

Mindenesetre nem a mi kutyánk ment neki másiknak, egyszer sem. :)

Inkább a két kutya együttes viselkedése okoz problémát, mert a kis csavargót senki nem ismeri, nem tudjuk hogy reagál, a telep meg a semmi közepén van. Dp-s kutyával kicsit fura lenne addig elmenni, kocsival meg nincs lehetőség kivinni.

2013. júl. 12. 16:35
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérjetek meg vkit,biztos van vmi családtagnak, rokonnak autója,aki kölcsön adja nektek.Kiviszitek a staffit meglátjátok,hogy fogadja a keveréket.Ha nincs probléma örülhettek,bár felügyelet nélkül nem hagynám a 2 kant egyedül.

Ha már a találkozásnál a staffi nem fogadja el,felejtős az egész!


Szép tőled,hogy segíteni akarsz,de te sem gondolhatod komolyan,hogy egy neveletlen,szocializálatlan kan staffihoz hozzol egy kistestű keverék szintén kan kutyát,akiről nem tudtok semmit?


Hírdesd meg facebookon,biztos hamar gazdára talál,addig viszel neki tápot,esetleg szoktasd pórázra,oltások miatt orvoshoz viheted,esetleg kozmetikába.Keress neki új gazdit!Biztos lesz aki örökbe fogadja!


De te amíg a staffi nincs szocializálva addig oda másik kutyát ne vigyél.

A keverék,hogy viszonyul a többi kutyához azt tudod egyáltalán?

2013. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

és a dp-s kutyát hordjátok állatorvoshoz rendszeres kezelésekre hogy a lehető legjobban lehessen a kutya? vagy esetleg a jelenlegi állapota úgy van rendben ahogy van?

új kutya tartása helyett talán okosabb volna a már meglévő dp-jét kezeltetni, illetve megfelelő segítséget igénybe venni a megfelelő pozició eléréséhez a nevelésben. vagy esetleg ez úgy van jól hogy a szerencsétlen dp-s kutya szájkosárban közlekedhet mert senki sem bír vele? ha olyan nevelt volna és nem ő kezdi a balhét kétlem hogy szájkosárra lenne szükség. mi tengerpartra emberek közé járunk a pitemmel -póráz nélkül van a parton, szájkosarunk pedig nincs is- és egyetlen ember nem vágja a pofákat rá pedig gyerekek is vannak bőven meg más kutyák is. és tudod miért? mert abszolút látszik rajta hogy ártalmatlan, nevelt kutya.

2013. júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. A staffi ma meghalt míg nem voltunk itthon. :'(

A staffi dp-jét orvos látta, műtve lett kapott erősítőt.

2013. júl. 12. 19:53
 15/23 A kérdező kommentje:

Mivel itt vannak kedves emberek, akik nem tudják megcsinálni a kerítést, és a kutyájuknak nem csak kapun kívül nagy a szája, hanem ha kiront akkor támad is, és a legtöbb staff, illetve volt egy önsétáltató pit, ami bement valahogy egy udvarba és szét tépett egy kutyát, ezért mindenki tart, nem azért van rajta szájkosár mert nem bírunk vele.

Nálunk is volt kisgyerek, nem volt baj egyikkel sem, nem érdekelte.


Amúgy a kis keverék nem tudom hogy viszonyul a kutyákhoz. Semmit nem tudni róla...

De már mindegy...

2013. júl. 12. 19:57
 16/23 anonim válasza:
és, így hogy meghalt a staff, így nem tudod hazavinni ezeken a képeken látható kutyust? hogy halt meg, nem tudod? sajnállak
2013. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Délután mentünk városba, mielőtt elmentünk kapott friss vizet, minden úgy tűnt rendben van. Előttem sem volt semmi fura, ugatott, ment ugyanúgy evett, szóval semmi gyanús.

Megjöttünk városból, kapott volna friss vizet megint, akkor vették anyuék észre hogy gödröt ásott amibe belefeküdt :(


Hát, anyu azt mondta egyből nem hozzuk el. Átbeszéljük itthon de nem ma.

2013. júl. 12. 20:35
 18/23 anonim ***** válasza:
azóta fejlemény?
2013. júl. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Amugy csak nekem erdekes, hogy pont most halt meg a staffi?

Hany eves volt? Volt valami betegsege?

2013. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
utolsó, nekem is nagyon érdekes. hacsak nem volt már igen öreg kétlem hogy így kinyiffan. szerintem ez a kérdező rávágta ezt hogy ne legyünk már rászállva. ő dolga. utánna meg majd megint a staffik lesznek a xar kutyák, mert odavisz egy keveréket holott a staffot más kutyákra még szocializálni is képtelenek voltak...
2013. júl. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!