Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a harci kutyás komplexuso...

Ezek a harci kutyás komplexusos emberek mikor fognak eltűnni? Vajon alkalmasságihoz, engedélyhez kéne kötni ezeket a kutyákat lakótelepen?

Figyelt kérdés

Gondolok itt azokra akik általában alacsonyabb termetűek, ebből adódóan kisebbségi komplexusosok.

Szinte maguk mellé láncolják a kutyát és félnek kimenni az utcára mert nem tudják irányítani a kutyát ami még cikisebbé teszi őket.

Pont egy ilyet láttam a mi nap, és megdöbbentett amit láttam ezután.

Vele szembe ment egy másik pasi annak látszólag jól nevelt kutyái voltak, mentek póráz nélkül míg az egyikük odament ehhez a szerintem staffhoz, erre az ordenáré elkezdett acsarkodni először azt hittem el is kapta de nem.

A pasi a sajátjaira szólt rá, azok szót is fogadtak illetve meg is lepődtek, le is dermedtek hogy mi ez, mit csinál az a másik kutya a társukkal.

A staffos meg üvöltött a sajátjára, a pórázát meg úgy odahúzta magához hogy egy hajszál nem maradt köztük.

És ez után ahelyett hogy a sajátját kezdte volna el tiltani, mint ahogy a másik is tette ráadásul több kutyával, még elkezdte magát fölszívni azt hőbörögni a másikkal hogy mit csinál.

A másikat sem kellett félteni mert nem hagyta magát, ráadásul az ő kutyáin látszott hogy megvannak nevelve, mert azok mindegyike lefeküdt, míg a staff ugrásra készen feszült a gazdája lábán.

És ami miatt már majdnem én is oda mentem beszólni, hogy még ennek a parasztnak állt feljebb és elkezdett ott keménykedni hogy még akár balhézna is a másikkal, aki amúgy végig kontrollban tartotta a kutyáit, és nem is akart balhézni emiatt.

Ezt az staffost még nem is láttam erre fele én meg itt lakom, azt már én is elkezdtem magam felszívni hogy ha megüti a másikat akit úgy látásból ismerek, a továbbiakból én is kifogom venni a részem...

De nem hagyta magát még elég jól is kezelte a helyzetet, az meg mellette szólt hogy a saját kutyái fekszenek, míg a másiké még mindig feszült a gazdájának.

Aztán visszavett magából a staffos mert mások is velem együtt beszóltak neki hogy vegyen már vissza magából és nevelje meg a kutyáját.

Aztán dörmögve megfordult és ilyen gyúrós medve járással elment, kutyát szigorúan maga mellett tartva.

A másik még ott maradt lenyugtatta a kutyáit, mondtam is neki hogy legközelebb ha ilyen harci kutyát lát mindig hívja el a kutyáit, mert általában ezekhez egy idióta gazda tartozik, akinek akkor is feljebb állna ha az ő kutyája menne oda balhézni.


Tudom a hivatalos álláspont az lenne hogy a normálisabb ember hibázott mert nem volt póráz a kutyán, de könyörgöm az ilyen staffos még ha nem is rak fel szájkosarat, de legalább figyelne oda a kutyájára, és előre rászólna a hogy nyugodjon le.

Mert én a normálisabb fazonnal értek egyet aki már régebb óta jár arra 3 kutyával póráz nélkül mert az összese tud viselkedni és nincs probléma más kutyákkal sem.

Erre belép a köztérre egy ilyen antiszociális és kész a balhé.

Az fogalmazódott meg bennem hogy ezeket a fajtákat valamiféle engedélyhez vagy vizsgához kéne kötni, mert már annyira zavaró hogy ha ilyen kutyát látunk a téren akkor mindenki befeszül és elhívja a kutyáját.

Amikor meg már látjuk ezt az ember típust, ezt a "dugó panel gengsztert" jó előre kikerüljük mindannyian.

Vagy azt kéne hogy amíg nem biztos benne addig szájkosár.

Bár tudom az meg azért nem fekszik nekik mert kiderül hogy a gazda nem elég kemény a kutyájához.


Valahol igaza van a staffosnak hogy miért hagyja szabadon, de erre meg jogosan azt válaszolta az ember hogy az ő kutyái nem balhéznak, és miért tartsa pórázon amikor tudnak szépen sétálni.

Láttam már olyan staffost aki egyszerre 3 kutyát vitt póráz nélkül, szóval tudom hogy nem lehetetlen, csak sok ember választja ezeket a kutyákat, annak ellenére hogy nem hogy őket, hanem magához a kutyákhoz nem ért.


Vajon mit lehetne tenni ennek megszüntetésére?

Jogosítvány,tiltás?



2013. júl. 14. 18:10
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
0%

Úgy tűnik a felháborodásod nem volt jogos, mert a többség is azt mondta, hogy nem a staffordos volt a hibás, amiért az ő szabályosan, pórázon menő kutyája kitámadott a hozzá odamenő másik kutyára. A többség véleménye szerint amit alátámaszt a jogszabály is, közterületre pórázon viszünk kutyát még akkor is, ha amúgy póráz nélkül is fegyelmezetten sétáltatható.


A szóhasználatoddal nincs semmi bajom, pesti létedre is jogod van parasztosan beszélni meg parasztos kifejezéseket használni (egyébiránt nem jelent semmit hogy pesti vagy, nagyon sok Pesten lakó vidékről betelepült, akik attól még hogy városban élnek nem hagyták el a tájszólásukat és a vidéki szocializációjukat, és a gyerekeiket is ugyanígy nevelik mert ezt látták otthon), de akkor már legyen annyi önkritikád hogy nem parasztozol le másokat.


A közösségi léttel meg az a helyzet hogy az arra való képesség abban is megmutatkozik, hogy ki mennyire képes elfogadni olyan dolgokat, amik őt személy szerint zavarják, de magára a közösségi normarendszerre és a közösségi értékrendre abszolút nem károsak.

2013. júl. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:

Gondolom neked sincsen kutyád azért szajkózod a jogszabályokat, az ilyen kötözködős emberek mást sem tudnak, az élethez lövésük sincs, csak azt tudják szidni aki valóban él, és néha túllép 1-2 szabályon.

Én világ életemben pesti voltam tehát ne gyere ezzel a vidékieket degradáló szöveggel, mert csodálkoznál ha elmennél mondjuk egy pesti idősek otthonába és hallgatnád a beszélgetéseket, konkrétan azt mondom hogy a tősgyökeres pesti időseknek is olyan szókészletük van, illetve tájszólásuk lehet amit nem is gondolnál.

Én még itt gyiken kívül soha nem hallottam olyat hogy valaki belekötne az evvel-be.

Azért nem értelek mert ha elolvasod a wiki-n (egyszerűség kedvéért) az ehhez kapcsolódó magyarázatot akkor az elmondja hogy ez teljesen szabályos így, tehát vagy te nem beszélsz emberekkel, vagy hiányoztál nyelvtan óráról, vagy csak szimplán kötözködni akarsz mint egy hülye óvodás.

Ismételten megkérdezem mint tanult ember a másikat, mégis mi motivál téged abban hogy eltérsz a kérdés tárgyától csak azért hogy kötözködj a másikkal, ráadásul még igazad sincs? És csak azért is direkt ellentmondasz, csak hogy kerek legyen.

Megjegyezném továbbá ha már annyira szidod a vidékieket, hogy ott (és most gondoljunk távolabb Pest megyétől) ha megkérdezel egy embert valamiről akkor az konkrétan válaszolni fog neked, illetve csak akkor kezd további kötözködésbe ha valami baja van veled, és akkor is megfogja mondani hogy mi az.

Erős érzelmek nyomása alatt, de mégis feltettem egy kúltúrált kérdést, amire kb azok a válaszok jöttek amire számítottam. Egyébként a te fajtádra (kötözködő gyikes troll) is felkészültem, ezért írtam oda hogy ismerem a törvényi hátteret, tehát gondolhatod hogy olyan válaszokra nem voltam kíváncsi, továbbá a kötözködésekre sem, tehát te teljesen megfelelsz az offoló kötözködő trollnak, ráadásul szerintem a kutyákat sem szereted.

Nem is véletlen van neked 53%-od akárhova beszólhatsz valami hasonlót mindenhol kapod a pirosat.

Azért egy elvileg tanult kollégától ennyivel többet várnék, mert egyenlőre semmivel nem vagy különb az általad lenézett vidéki paraszttól.

Ha valami nyomja a lelked ami miatt ilyen vagy, nyugodtan keress fel egy szakmabelit.

2013. júl. 17. 14:25
 33/55 anonim ***** válasza:
0%

Na, lottót már ne vegyél. Bár szeretnéd, de nem fogok neked magyarázkodni, mert nem érsz annyit, ha te ezt gondolod rólam, gondold, nem érdekel. De azért leírnám hogy te vagy funkcionális analfabéta vagy és nem vagy képes felfogni azt amit olvasol, vagy direkt magyarázod félre amit írok hogy védekezésre tudj kényszeríteni. Elég primitív trükk, de hát valakinek csak ez jut.


Azért kiragadva egyvalamit, az 53 % -ról annyit, hogy az a hasznosságot mutatja. Hogy kinek mi a hasznos, az relatív és erősen függ az illető fejlettségi szinttől. Példával magyarázva egy kőkori körülmények között élő bushmannak a Kalaháriban a számítógép nem hasznos, mert nincs azon a fejlettségi szinten hogy használni tudja.


Szóval mindaz amit rólam írtál, az rád igaz. Tudod ha egy olyasvalakit akarsz leköpni, aki nálad magasabban helyezkedik el, a köpés rád esik vissza.


Na menj, törölközz meg...

2013. júl. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
50%
Ezzel a %-os dologgal csak annyi a probléma, hogy itt nagyon sok ember van és bárki fel illetve lepontozhat. Szóval ezzel azt akartad mondani, hogy itt mindenki agyatlan, unintelligens, gyökér állat csak te vagy az egyetlen aki fény a sötétségben? De mivel senki nem méltó a Te fejlettségi szintedhez és senki nem képes felfogni a Te tudásod és hasznosságod ezért egyre kevesebb a pontod? :D :D :D :D
2013. júl. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt akarom mondani, hanem azt hogy ez semmilyen valós értéket nem mér.


Ugyanis tisztában vagyok vele hogy nagyon sokan csinálják azt hogy regisztrálnak x nicket és pontoznak mindegyikről. Sok magas % -osnak így van olyan eredménye (mielőtt belekötsz, nem az összesnek, de soknak), amilyen, illetve ezekkel a regekkel előszeretettel pontoznak le másokat. Vagy megkéri a haverokat, hogy figyeljetek, ezt pontozzátok már le léccike, engem pontozz fel léccike, adott esetben majd visszaadom.


Tudod, kinek mennyire fontos a gyik, kinek kell az önbecsüléséhez az hogy magas % -a legyen.


Vagy szerinted a % -ok valós értéket mutatnak?

2013. júl. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%
Te 51-es: vigyázz, nehogy úgy járj, mint Csáth Géza. Még a saját kardodba dőlsz...
2013. júl. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
Nem szokásom kábítani magam semmivel (se szerrel, se fals információkkal) és szuicid hajlamaim sincsenek, de azért jólesik hogy aggódsz értem. :-DDD
2013. júl. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
Válaszaid alapján elég kába vagy így is, bár nem erre céloztam, hanem a paranoid viselkedésedre, és az 'állítólagos' pszichológiai végzettségedre. Gondolom, egy éves OKJ asszisztens...:D
2013. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
0%
Jó, ha szerinted itt a gyiken a százalékok valós értéket mutatnak, akkor legyen neked a te hited szerint. :-DDD
2013. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:

Az a 33as válasz önmaga paródiája, akarod itt rám fogni a hülyeséget, közben saját magad adod azt stílust amit rám akarsz fogni.

Nyugodtan visszaolvashatod a válaszaimat, én nem csak dobálózok a szavakkal meg a szitkokkal, meg "rádobom a másikra a saját saram", hanem még meg is tudom indokolni.

Erre mit kapok válaszul?

Ilyen szánalmas "saját saram dobálom a másikra, mert ennél jobb kútból mint saját magam nem tudok meríteni, így azt adom ami bennem van" esete.

Tehát már elsőre leszóltál meg hülyéztél, teszem hozzá semmi okod sem volt rá már akkor sem, erre amit rám akarnál fogni tulajdonságokat te vetted, veszed most fel és ezek mértékével fogalmazol (alpárian, oktalanul).

Ez egyrészt szánalmas, másrészt meg öngól.

Tükör tükör visszavág, vagy mi lesz a következő ökörség amit kitalálsz kínodban, csak hogy valahogy kigyere a hülyeségedből és megpróbáld rám fogni, rám terelni?

%-ozás meg csak hab a tortán, általában akik értelmesen szoktak itt beszélni azoknak jóval 50 felett van, ezt persze nem kell készpénznek venni, de jó indikátor,névjegy.

Hagyjuk is ezt oktalan, parttalan vádaskodást, mert én a kutya téma miatt vagyok itt, és nem a homokozóért, sajnos nyári szünetben sok az unatkozó 12 éves.

2013. júl. 18. 22:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!