Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a harci kutyás komplexuso...

Ezek a harci kutyás komplexusos emberek mikor fognak eltűnni? Vajon alkalmasságihoz, engedélyhez kéne kötni ezeket a kutyákat lakótelepen?

Figyelt kérdés

Gondolok itt azokra akik általában alacsonyabb termetűek, ebből adódóan kisebbségi komplexusosok.

Szinte maguk mellé láncolják a kutyát és félnek kimenni az utcára mert nem tudják irányítani a kutyát ami még cikisebbé teszi őket.

Pont egy ilyet láttam a mi nap, és megdöbbentett amit láttam ezután.

Vele szembe ment egy másik pasi annak látszólag jól nevelt kutyái voltak, mentek póráz nélkül míg az egyikük odament ehhez a szerintem staffhoz, erre az ordenáré elkezdett acsarkodni először azt hittem el is kapta de nem.

A pasi a sajátjaira szólt rá, azok szót is fogadtak illetve meg is lepődtek, le is dermedtek hogy mi ez, mit csinál az a másik kutya a társukkal.

A staffos meg üvöltött a sajátjára, a pórázát meg úgy odahúzta magához hogy egy hajszál nem maradt köztük.

És ez után ahelyett hogy a sajátját kezdte volna el tiltani, mint ahogy a másik is tette ráadásul több kutyával, még elkezdte magát fölszívni azt hőbörögni a másikkal hogy mit csinál.

A másikat sem kellett félteni mert nem hagyta magát, ráadásul az ő kutyáin látszott hogy megvannak nevelve, mert azok mindegyike lefeküdt, míg a staff ugrásra készen feszült a gazdája lábán.

És ami miatt már majdnem én is oda mentem beszólni, hogy még ennek a parasztnak állt feljebb és elkezdett ott keménykedni hogy még akár balhézna is a másikkal, aki amúgy végig kontrollban tartotta a kutyáit, és nem is akart balhézni emiatt.

Ezt az staffost még nem is láttam erre fele én meg itt lakom, azt már én is elkezdtem magam felszívni hogy ha megüti a másikat akit úgy látásból ismerek, a továbbiakból én is kifogom venni a részem...

De nem hagyta magát még elég jól is kezelte a helyzetet, az meg mellette szólt hogy a saját kutyái fekszenek, míg a másiké még mindig feszült a gazdájának.

Aztán visszavett magából a staffos mert mások is velem együtt beszóltak neki hogy vegyen már vissza magából és nevelje meg a kutyáját.

Aztán dörmögve megfordult és ilyen gyúrós medve járással elment, kutyát szigorúan maga mellett tartva.

A másik még ott maradt lenyugtatta a kutyáit, mondtam is neki hogy legközelebb ha ilyen harci kutyát lát mindig hívja el a kutyáit, mert általában ezekhez egy idióta gazda tartozik, akinek akkor is feljebb állna ha az ő kutyája menne oda balhézni.


Tudom a hivatalos álláspont az lenne hogy a normálisabb ember hibázott mert nem volt póráz a kutyán, de könyörgöm az ilyen staffos még ha nem is rak fel szájkosarat, de legalább figyelne oda a kutyájára, és előre rászólna a hogy nyugodjon le.

Mert én a normálisabb fazonnal értek egyet aki már régebb óta jár arra 3 kutyával póráz nélkül mert az összese tud viselkedni és nincs probléma más kutyákkal sem.

Erre belép a köztérre egy ilyen antiszociális és kész a balhé.

Az fogalmazódott meg bennem hogy ezeket a fajtákat valamiféle engedélyhez vagy vizsgához kéne kötni, mert már annyira zavaró hogy ha ilyen kutyát látunk a téren akkor mindenki befeszül és elhívja a kutyáját.

Amikor meg már látjuk ezt az ember típust, ezt a "dugó panel gengsztert" jó előre kikerüljük mindannyian.

Vagy azt kéne hogy amíg nem biztos benne addig szájkosár.

Bár tudom az meg azért nem fekszik nekik mert kiderül hogy a gazda nem elég kemény a kutyájához.


Valahol igaza van a staffosnak hogy miért hagyja szabadon, de erre meg jogosan azt válaszolta az ember hogy az ő kutyái nem balhéznak, és miért tartsa pórázon amikor tudnak szépen sétálni.

Láttam már olyan staffost aki egyszerre 3 kutyát vitt póráz nélkül, szóval tudom hogy nem lehetetlen, csak sok ember választja ezeket a kutyákat, annak ellenére hogy nem hogy őket, hanem magához a kutyákhoz nem ért.


Vajon mit lehetne tenni ennek megszüntetésére?

Jogosítvány,tiltás?



2013. júl. 14. 18:10
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:

"én nem csak dobálózok a szavakkal meg a szitkokkal, meg "rádobom a másikra a saját saram", hanem még meg is tudom indokolni"


Akkor lehet kezdeni.


1. Indokold meg hogy miből gondolod hogy nincs kutyám. (van több is, mi több, tenyésztő is vagyok).

2. Hogy nem szeretem a kutyákat. (lásd előző)

3. Hogy pesti vagyok. (pár száz kilométerre élek Pesttől)

4. Hogy lenézem a vidékieket (lásd előző)


Csak úgy a korrektség jegyében, mert te nem csak dobálózol a szitkokkal, szavakkal, hanem még meg is tudod indokolni. No, lássuk!


A lehülyézésről meg annyit hogy a kérdésed arra irányul, hogy:


A harci kutya tartóknak kutyajogosítvány kéne, de csak azoknak akik alacsony termetűek, és csak lakótelepen?


És írjam rá erre hogy ez nem hülyeség és hogy aki ezt a kérdést feltette, az szellemileg nem küzd mérhetetlen kihívásokkal?

2013. júl. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:

Lehet beleesel abba a jelenségbe amit leírtam, azért zavar ennyire ?:)

Hát jó sok sok ellentmondás van abban amit leírtál, egyébként nem ítélkeztem, azért raktam oda az utolsó 2 mondat végére a kérdőjelet, mert tudom hogy én mit csinálnék, csak kontrollnak kérdezem meg, hogy vajon csak én gondolom-e így vagy mások is, és ha ők is, akkor mit csinálnának. Bár mivel a kérdésre számot tevő érdemes válasz nem érkezett, ezért tárgytalan.

Ha neked úgy tetszik helyettesítsd be az általam jellemzett ember típust mondjuk a hozzá nem értő-re.

Ez már csak ilyen off, de írtad hogy tenyésztő vagy, de ezt itt sokan mondják magukra, a tipikus alja szaporítók is előszeretettel, szóval tudsz mutatni referenciát?

Ez már tényleg csak kíváncsiság.

2013. júl. 19. 17:23
 43/55 anonim ***** válasza:
46%

Abba a kategóriába esek bele, akit kifejezetten zavar, ha a pórázon sétáltatott kutyámhoz odajön egy póráz nélküli önsétáltató kutya és amikor odaszólok a gazdájának hogy hívja már vissza, akkor visszaszól hogy az ő kutyája nem bánt. Akár pit bullal sétálok, akár a más fajta kutyáimmal, nem érdekel hogy bánt-e a kutyája, ne engedje oda az enyémhez addig amíg én azt meg nem engedem. De ne engedje oda a gyerekemhez se, a tiszta ruhámhoz se hogy esetleg összeugrálja, hiába vagyunk kutyások, ennek a minimumnak kell lennie.


A referenciával meg az a helyzet, hogy ezzel az erővel akár a facebook profilomat is belinkelhetném, amit nem fogok megtenni. Legyen elég annyi, hogy csak olyan kutyát vonok tenyésztésbe, amelyik örökletes betegségekre szűrt, rendelkezik a megfelelő küllem és munkaeredményekkel, és olyan kant teszek rá, amelyikkel hasonló a helyzet és még vonalban is passzol. Másik feltétel hogy tudjunk megtartani az alomból - hisz azért hozom le hogy legyen mivel továbblépni.


Elárulom, a legutóbbi fedeztetésünkért pl. 3.000 kilométert utaztunk. Persze ettől még leszaporítózhatsz, nem hat meg különösebben...

2013. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:

Csak jól gondoltam hogy pittes vagy :)

Avval én is egyetértek hogy ne engedjék csak úgy a kutyákat, én is írtam egy eléggé zavaró esetet, szóval igen ennek tényleg alapnak kéne lennie.

Bár engem múltkor meg azért antiszociálisoztak le, amiért nem engedtem oda a kutyát, mondták is nekem hogy nem eszünk kutyát, amire meg mondtam hogy alapból nem engedem oda senkihez, mert nem illik.

Amire jött a válasz hogy de hát nekik is van kutyájuk, mondom akkor meg pláne.

Ugyan ez van a gyerekekkel is.

Egyébként az általam felhozott esetben nem odament, hanem szembe mentek egymással a járdán, és ez nem volt elég a staffnak.

2013. júl. 20. 14:36
 45/55 anonim ***** válasza:

Egy t -vel írják a fajtát, tudod amerikai pit bull terrier, a Pitt az a Brad...érdekes, most azt gondolod hogy pites vagyok, korábban meg azt gondoltad hogy kutyám sincs és nem is szeretem őket, úgy csaponganak a gondolataid mint a gémfos a szélben. Amúgy baj ha valakinek pitjei vannak?


"nem volt elég a staffnak"


vs.


"Vele szembe ment egy másik pasi annak látszólag jól nevelt kutyái voltak, mentek póráz nélkül míg az egyikük odament ehhez a szerintem staffhoz"


Akkor most a póráz nélküli kutya ment oda a staffhoz vagy a staff ment oda, a póráz másik végén lévő gazdáját maga után vonszolva a másik kutyához? Döntsd már el...


Mert ha nekem olyan jól nevelt kutyáim vannak hogy póráz nélkül sétálnak közterületen, akkor tán alap, hogy amikor egy másik kutya szembejön velem, ráadásul ilyen fajta és pórázon van (gondolom nem véletlenül), akkor a saját kutyámat behívom lábhoz és nem engedem összevissza csalingázni. Gondolom egy jól nevelt kutyánál ez nem probléma, ha meg igen akkor a kutya nem jól nevelt és akkor kell az a póráz.

2013. júl. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:

Mentél volna el inkább nyelvtan tanárnak, most komolyan ezt te élvezed? Nem érzed kicsit okoskásnak magad?:D


Amúgy meg mentek egymással szemben és amelyik nem volt pórázon csak egy kis figyelmet fordított a vele szembe jövő staffra, tehát lassított meg odaszimatolt, ennyi.

Harci kutyákra szerintem amúgy is jobban jellemző az hogy egyszer csak a nyugiból átvált gyilok módra, itt is hasonló történt.

Abban a pillatatban ahogy a másik betévedt a személyes terébe már ugrott is, minden előjel nélkül.

Azért én ezt nem nevezném normálisnak.

Mert az átlag domináns vagy antiszoc kutya már jó előre kommunikálja hogy ő nem tűr meg másokat, vagyis már akkor elkezdi hegyezni a fülét, fújtatni, húzni a pórázt amikor még van esély kikerülni.

Nekem az a helyzet csak annyit bizonyított hogy a gazda nem ismeri a kutyáját, mert ha ismerné akkor eleve készenlétbe helyezte volna magát, vagy nyugtatgatta volna a kutyát, vagy közéjük áll.

De a szánalom az volt hogy még neki állt feljebb, amikor az ő kutyája volt idegbeteg.

Persze lehet mondani hogy a másiknak meg nem kellett volna oda engednie, de szerinted a valóéletben amikor kimész a térre ahol a kutyák 90% szabadon van engedve, és egymással szaladgálnak, akkor majd mindenki pórázon fog menni mert lehet hogy szembe jön a sarkon egy ilyen idegbeteg kutya?

Persze igen számíthatott volna rá hogy egy ehhez a fajtához nem szabad oda engedni a kutyát, de gondolhatott arra is hogy talán már csak megvan nevelve annyira hogy szépen megy a gazdája mellett még ha pórázon is hogy már csak nem esik a torkának, ha nincs semmi előjele.

Nem hamis volt a kutya, egyszerűen csak nem volt eléggé megnevelve.


Én azt mondom a normális kutyások vannak többen, had ne nekik kelljen már alkalmazkodni ezekhez, hogy azért nem lehet szabadon az amúgy jól nevelt kutya mert vagy 1-2 őrült a világban aki véletlen szembejöhet, így éljen mindenki félelemben, állandóan figyelve pórázon, hogy úristen ne hogy szembe jöjjön egy ilyen állat meg a hülye gazdája.

A köztér mindenkié, ha most ezek miatt lekorlátoznák a normálisakat, akkor mégis hova jutna ez a világ?

A normálisak hülyékhez igazodnak?

Bár ebben az országban is pont ez történik...

Igen is ők alkalmazkodjanak, tegyen fel egy szájkosarat, azt nincs probléma, ha már ennyire nem ért a kutyához.

Volt itt nem messze egy nagyobb tér ahol sokan vannak kutyások, ott is láttam egyszer egy ilyet neki esni egy amúgy normális kutyának, ráadásul kisebbnek, hát jó nagy balhé lett belőle mert a támadó nem akarta abbahagyni, a gazdája meg nagyon tudta visszahúzni.

Már az egész környék őket nézte döbbenten amikor a kisebbik gazdájának elege lett azt közéjük állt és elhúzta a sajátját.

Aztán 1 percig osztotta a válogatott sértéseket a támadó gazdája felé, és közölte ha még egyszer meglátja itt amúgy is és szájkosár és póráz nélkül, akkor feljelenti és szól a rendőrségnek.

Aztán egy olyan jó 2,3 hétig nem is lehetett látni őket, mire legközelebb a kutya szájkosárban és méteres láncon volt vezetve.

Aki veszélyes a többiekre azt el kell különíteni vagy lekorlátozni, és nem lesz probléma.

Ezt a fajta szegregációt az embereknél is alkalmazzák sikeresen lásd börtön vagy a gettók, a többség javára.

Egyébként nem utálom ezeket a fajtákat, de eleve azért sem szeretem őket mert egy nagy ellentmondás az egész céljuk, kutya aki másik kutyát öl, kannibalizmus ha úgy tetszik.

Én ezt látom ha egy ilyen kutyára nézek, egy fegyver, arra lett kitenyésztve hogy más kutyákat öljön, már csak ezért sem szimpatikusak. És bizony mindenki félti a sajátját ezektől, a gyilkosoktól ha úgy tetszik, és jogosan, mert a viselkedésükkel sajnos jó alapot is adnak rá. Tudod mennyi ilyet láttam már hogy ha jön egy ilyen az utcán akkor még a gyerekeket is elhívják onnan, nem hogy a kutyákat?

Persze erről nem a kutya tehet, hanem az állatok akik kitenyésztették őket ilyenre, meg azok akik ezt most támogatják, a helytelen neveléssel.

Mielőtt félreasszociálnál, nem azért mondom ezt mert "tenyésztő" vagy, remélem hogy te sem a kutyák elleni agressziójukat akarod fejleszteni egy-egy alomban, hanem inkább a játékosabb belsőt, külsőjüket (ami nekem szintén tökre nem jön be, mert inkább disznó fejük van mint kutya).

Nem teljesen értek egyet pl a szlovákokkal akik teljesen betiltották az összes ilyen veszélyes kutya fajtát, de belegondolva, nem hülyeség.

Az olyan kutyafajtákat akiket tisztán arra tenyésztettek ki hogy egymás ellen harcoljanak, már rég be kellett volna tiltani, mert ezek a sokszor neveletlen kutyák vannak ma köztünk, és okoznak kellemetlen pillanatokat.

Egyébként nem is értem mi lehet szimpatikus ezekben a kutyákban, de talán ezt pont jó embertől kérdezem.

2013. júl. 23. 18:21
 47/55 anonim ***** válasza:

Nem, nem érzem. Azt érzem hogy te itt azt hajtod hogy 100% -ban neked adjon mindenki igazat és ehhez módosítgatod az alapsztorit. Ez így azért nem korrekt, egyszerűbb lesz az életed ha elfogadod hogy nem neked van igazad.


A valóélettel meg az a helyzet, hogy a valóéletben se szeretem ha mindenféle póráz nélküli önsétáltató kutya odamegy hozzám amikor nem kutyás ruhában vagyok, összeugrál, összeszőröz és társai. Tehát az alkalmazkodásról annyit, hogy a kutyásoknak kell alkalmazkodni a nemkutyásokhoz, mert ők vannak többen, ha felvesszük a logikád fonalát. Szóval köztéren póráz az összes kutyára, elengedni csak kutyafuttatón ahova a nemkutyások nem mennek be.


A "nem ért hozzá" -ról meg annyit, hogy az se ért hozzá aki a póráz nélküli kutyáját nem tudja visszahívni.


Arról meg hogy neked milyen kutya tetszik vagy nem tetszik, ízlés kérdése, ízlésről meg értelmes ember nem vitatkozik, így hát én se teszem. :-)

2013. júl. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
A "veszélyes kutyafajták" -ról meg annyit hogy nézd meg a harapási statisztikákat. Hát nem a bull típusúak vezetik...
2013. júl. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Miért kell egyes fajtákat megbélyegezni? Miért kellene egy egész vagy netalán több fajtát teljesen betiltani? Ez a legnagyobb hülyeség, tudatlanság.Nyugodtan lehet szabadon bárki kutyája (hagyjuk most a törvényt) mert csak akkor van szabadon elvileg ha meg van nevelve, tehát ha meg van nevelve akkor nem szalad oda engedély nélkül másik kutyához (adott esetben pórázos kutyához) tehát ha az adott gazda félti a szabadon engedett kutyáját a pittől vagy bármi más kutyától akkor csak annyit kell mondani a sajátjának, hogy nem. Egyetlen szó és nincs probléma. Nekem nem pitem van, de elmondhatatlanul idegesítő mikor nagy ívben kerülnek el minket kutyával, kutya nélkül, gyereket átrángatja a másik oldalára és tolja neki a falnak, hogy ha a tök nyugodt kutyám egyik pillanatról a másikra dühöngő vadállattá válna, mert ez így működik, van benne egy vadállat kapcsoló és sosem lehet tudni, hogy mikor vált, akkor védve legyen a gyerek, meg ölben legyen a kutya. Mindeközben lenéző, utálkozó pillantásokat kapunk, mert ez nekünk jár, mert már az is felháborító, hogy egyáltalán ilyen kutyát tartok de hogy még közösségbe is merem vinni, hát arra már szavak nincsenek...A szájkosarat meg azért nem szeretik feltenni, mert akkor csak még nagyobb megbélyegzést kapnának. Amikor buszon vittem, felraktam rá én is, mert különben fel sem engednek, de persze így is van azért szájhúzogatás a sofőr részéről. Na amíg vártuk a buszt az a susmus ami lement: "Miért van rajta szájkosár? Azért mert különben megharapna valakit. Biztos nagyon veszélyes én nem engedném, hogy ilyen kutyát tartsanak. Jajj vigyázz, ne menj olyan közel hozzá. Csúnyán néz, látod? Lehet, hogy támadni akar, ezeknél nem lehet kiszámítani, csak úgy bekattannak." Az senkinek nem jutott eszébe, hogy esetleg azért van rajta az a tetves szájkosár, mert szeretnénk utazni valahová és muszáj rárakni meg az sem, hogy ha már rajta van akkor nem tud harapni mégis másfél méteres körben nem volt mellettünk senki, ha valamelyik irányba nézett akkor az az oldal még arrébb húzódott. Na ezek után maradjak nyugodt és ne éreztessem senkivel, hogy mennyire begyepesedett, tudatlan tahók. Mert ha szólok valamit, akkor az jön, hogy mert a gazdája is milyen ember. Mikor minden napra meg van ez az adag akkor van, hogy a legkisebb dologra is ugrok és igen nekem áll feljebb és igen van, hogy bunkó vagyok mert mindig belénk kötnek és nagyon unom már.

Egy támadás mindig két emberen múlik, azon, hogy ki mennyire figyel a kutyájára, ki mennyire tudja kontrollálni a kutyáját és milyen az adott környezet. Hogy néz ki egy átlagos problémás kutyás találkozás? Gondold bele magad egy olyan helyzetbe, hogy jön két srác szembe veled az utcán és mikor melléd érnek egyszer csak elkezd nem normális módon üvöltözni veled az egyik, lökdös, fenyeget hogy szétver, látszik rajta, hogy meg is fogja tenni, eközben a barátnőd melletted egyre feszültebb, mondogatja, hogy menjetek onnan, a pasi még mindig üvölt az arcodba, a haverja is ordít már mellette, zűrzavar van, nem is érted a helyzetet csak meg kell védened magad. Te voltál a pit bull, légy nyugodt és sétálj el szó nélkül. Ezt tennéd? Mert szerintem nem. Egy átlagos neveletlen, idegbeteg kistestű kutya ezt a viselkedést közvetíti emberi helyzetre lefordítva. Én megyeszékhelyen lakom, a város 40%-a kistestű kutyát tart a másik 40% bull típusú keveréket. A maradék 20%-ból 10% sose volt még utcán, a másik 10 közepes vagy nagy testű többféle fajtából álló kutyákból tevődik össze. A bull típusúakat balhézni elenyésző számban látok, az is csak annyi, hogy ráhörög a neki támadó másik kutyára és ennyi, megy tovább mindenki a maga dolgára. Nem visong, nem dobálja magát mint egynémely másik kutya, teszem azt yorki vagy bármi, mégsem ítélem el a yorkikat, mégsem mondom, hogy be kellene tiltani őket. Mi van ha valakinek az az álom kutya ami be van tiltva, egy hülye törvény miatt ne tapasztalja meg, milyen egy ilyen kutyával az élet? Mi van ha ő tudna vele bánni? Senkit nem érdekelne. Ha lenne törvény akkor az lenne a legjobb, ha emberfüggővé tenné a kutyatartást és nem fajtafüggővé.

2013. júl. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

" "Miért van rajta szájkosár? Azért mert különben megharapna valakit. Biztos nagyon veszélyes én nem engedném, hogy ilyen kutyát tartsanak. Jajj vigyázz, ne menj olyan közel hozzá. Csúnyán néz, látod? Lehet, hogy támadni akar, ezeknél nem lehet kiszámítani, csak úgy bekattannak." Az senkinek nem jutott eszébe, hogy esetleg azért van rajta az a tetves szájkosár, mert szeretnénk utazni valahová és muszáj rárakni meg az sem, hogy ha már rajta van akkor nem tud harapni mégis másfél méteres körben nem volt mellettünk senki, ha valamelyik irányba nézett akkor az az oldal még arrébb húzódott. Na ezek után maradjak nyugodt és ne éreztessem senkivel, hogy mennyire begyepesedett, tudatlan tahók. Mert ha szólok valamit, akkor az jön, hogy mert a gazdája is milyen ember. Mikor minden napra meg van ez az adag akkor van, hogy a legkisebb dologra is ugrok és igen nekem áll feljebb és igen van, hogy bunkó vagyok mert mindig belénk kötnek és nagyon unom már."


Á, az ilyet le kell szarni. Velünk előfordult már olyan is hogy sétáltunk és jött velünk szemben egy láthatóan autista kisgyerek a szüleivel meg a testvéreivel. Kisgyerek se szó se beszéd sikítva lerohanta a kutyát, ütötte a fejét, rángatta a fülét, a kutya meg dugta oda hozzá a fejét, csóválta a farkát és nyalta ahol érte. Odaérnek a szülők, jajj de aranyos ez a kutya, hogy szereti a gyerekeket, nekik is jó lenne egy ilyen. Mondja a párom, hogy hát igen, a pit bull egy híresen gyerekszerető fajta.


Na azt a döbbenetet a szülők arcán fel kellett volna venni videóra. :-DDD

2013. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!