Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a harci kutyás komplexuso...

Ezek a harci kutyás komplexusos emberek mikor fognak eltűnni? Vajon alkalmasságihoz, engedélyhez kéne kötni ezeket a kutyákat lakótelepen?

Figyelt kérdés

Gondolok itt azokra akik általában alacsonyabb termetűek, ebből adódóan kisebbségi komplexusosok.

Szinte maguk mellé láncolják a kutyát és félnek kimenni az utcára mert nem tudják irányítani a kutyát ami még cikisebbé teszi őket.

Pont egy ilyet láttam a mi nap, és megdöbbentett amit láttam ezután.

Vele szembe ment egy másik pasi annak látszólag jól nevelt kutyái voltak, mentek póráz nélkül míg az egyikük odament ehhez a szerintem staffhoz, erre az ordenáré elkezdett acsarkodni először azt hittem el is kapta de nem.

A pasi a sajátjaira szólt rá, azok szót is fogadtak illetve meg is lepődtek, le is dermedtek hogy mi ez, mit csinál az a másik kutya a társukkal.

A staffos meg üvöltött a sajátjára, a pórázát meg úgy odahúzta magához hogy egy hajszál nem maradt köztük.

És ez után ahelyett hogy a sajátját kezdte volna el tiltani, mint ahogy a másik is tette ráadásul több kutyával, még elkezdte magát fölszívni azt hőbörögni a másikkal hogy mit csinál.

A másikat sem kellett félteni mert nem hagyta magát, ráadásul az ő kutyáin látszott hogy megvannak nevelve, mert azok mindegyike lefeküdt, míg a staff ugrásra készen feszült a gazdája lábán.

És ami miatt már majdnem én is oda mentem beszólni, hogy még ennek a parasztnak állt feljebb és elkezdett ott keménykedni hogy még akár balhézna is a másikkal, aki amúgy végig kontrollban tartotta a kutyáit, és nem is akart balhézni emiatt.

Ezt az staffost még nem is láttam erre fele én meg itt lakom, azt már én is elkezdtem magam felszívni hogy ha megüti a másikat akit úgy látásból ismerek, a továbbiakból én is kifogom venni a részem...

De nem hagyta magát még elég jól is kezelte a helyzetet, az meg mellette szólt hogy a saját kutyái fekszenek, míg a másiké még mindig feszült a gazdájának.

Aztán visszavett magából a staffos mert mások is velem együtt beszóltak neki hogy vegyen már vissza magából és nevelje meg a kutyáját.

Aztán dörmögve megfordult és ilyen gyúrós medve járással elment, kutyát szigorúan maga mellett tartva.

A másik még ott maradt lenyugtatta a kutyáit, mondtam is neki hogy legközelebb ha ilyen harci kutyát lát mindig hívja el a kutyáit, mert általában ezekhez egy idióta gazda tartozik, akinek akkor is feljebb állna ha az ő kutyája menne oda balhézni.


Tudom a hivatalos álláspont az lenne hogy a normálisabb ember hibázott mert nem volt póráz a kutyán, de könyörgöm az ilyen staffos még ha nem is rak fel szájkosarat, de legalább figyelne oda a kutyájára, és előre rászólna a hogy nyugodjon le.

Mert én a normálisabb fazonnal értek egyet aki már régebb óta jár arra 3 kutyával póráz nélkül mert az összese tud viselkedni és nincs probléma más kutyákkal sem.

Erre belép a köztérre egy ilyen antiszociális és kész a balhé.

Az fogalmazódott meg bennem hogy ezeket a fajtákat valamiféle engedélyhez vagy vizsgához kéne kötni, mert már annyira zavaró hogy ha ilyen kutyát látunk a téren akkor mindenki befeszül és elhívja a kutyáját.

Amikor meg már látjuk ezt az ember típust, ezt a "dugó panel gengsztert" jó előre kikerüljük mindannyian.

Vagy azt kéne hogy amíg nem biztos benne addig szájkosár.

Bár tudom az meg azért nem fekszik nekik mert kiderül hogy a gazda nem elég kemény a kutyájához.


Valahol igaza van a staffosnak hogy miért hagyja szabadon, de erre meg jogosan azt válaszolta az ember hogy az ő kutyái nem balhéznak, és miért tartsa pórázon amikor tudnak szépen sétálni.

Láttam már olyan staffost aki egyszerre 3 kutyát vitt póráz nélkül, szóval tudom hogy nem lehetetlen, csak sok ember választja ezeket a kutyákat, annak ellenére hogy nem hogy őket, hanem magához a kutyákhoz nem ért.


Vajon mit lehetne tenni ennek megszüntetésére?

Jogosítvány,tiltás?



2013. júl. 14. 18:10
1 2 3 4 5 6
 11/55 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ja, a lényeg kimaradt.

Oké, hogy jól neveltek voltak a kutyák...de MIÉRT KELLETT ODAENGEDNI EGY PÓRÁZON LÉVŐ KUTYÁHOZ?????? Ez a legfőbb íratlan szabály kutyások közt, hogy pórázon lévő kutyához legfeljebb kérdezés és engedély adása UTÁN engedjük oda a sajátunkat!!!

2013. júl. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:

Hogy miért lett odaengedve? Jogos kérdés, de igazából ez úgy történt hogy a parkban a járdán jöttek egymással szemben, és a staffnak az egész járda kellett.


Ez egyébként teljesen jogos hogy nem kéne oda engedni a másik kutyát, engem ez akkor irritál nagyon amikor visznek egy lány kutyát és jön egy kan és elkezdi hátul szaglászni (még ha nem is tüzel) de úgy hogy már az orra a seggében van és még talán nyalja is ott, a szuka ideges lesz, a gazda már lábával lökné odébb az idegent (hogy ne "nyalja ki" teljesen a szukát), erre a másik kutya már vehemensen bújik fejjel az alfelébe, mire a gazda már egész testtel löki a kant odébb és zavarja el, és közben csitítja a morgó szukát.

Erre ahelyett hogy erélyesebben hívná vissza a kutyáját a másik gazda, szépen lassan elindul feléjük és még egy bocsit se mond, csak annyit hogy imádja a "lányokat" a kutyája, és nem tud ellenállni nekik.


És az egészbe az a vicc hogy a másik nem vette észre hogy a szukának meg a gazdának ez eléggé kellemetlen hogy jön egy kan és neki áll kinyalni a szukát. És annak ellenére nem szedte lépteit hogy már a másik gazda elkezdte a kant testtel ellökni meg elzavarni, az meg csak mosolygott tovább hogy jaj a kis szerelmes kiskutyája.


Aki meg belekötött abba hogy diagnózist állítottam fel, azt meg nem értem mi baja van evvel, max akkor azt írhattam volna ki hogy : "Ezek a paraszt törpe harci kutyások..." Most ez jobb lenne?

Ehhez nem kell végzetességének lennie az embernek hogy lássa a másikon hogy az milyen szinten áll, elég volt ránézni meg hallani ahogy kiesik a kapa a szájából, ehhez bőven elég egy kis ember ismeret.

Ez pont olyan mint amikor a luxus terepjáróból kiszáll egy 40 kilós cicababa vagy egy 160as kinövésű fazon.

Neked 8as válaszoló természetesen nem az fog eszedbe jutni hogy ezek az emberek valamit kompenzálni akarnak vagy éppen felvágni, mert nincs pszichológiai végzettséged.

És igen ezek az emberek attól a bizonyos kevés kivételtől eltekintve akik tudna bánni velük, nem azért tartják ezeket a kutyákat mert hozzájuk illenek, hanem mert divat cikkek, kompenzáció, státusz szimbólum, olyan mint a kilós lánc arany fux a cigányoknál.


Igazából én ezt a sok hülye embert tiltanám be, nem a kutyákat. Bár tény hogy nekem nem hiányoznának ezek a fajták egyáltalán, sőt, de tudom hogy valaki meg szereti őket.

2013. júl. 15. 03:43
 13/55 anonim ***** válasza:
57%

az emberek illemtudása általánosságba véve hiányos, a kutyásoké ugyanilyen mértékben az. sajnos. ezzel ugyan úgy együtt kell élnünk, mint azzal, hogy némelyek képtelenek visszaköszönni a kisgyerekeknek, vagy az orrodra csapják az ajtót a társasházban.


a harcikutyázás meg egy teljesen fölösleges dolog, lévén itt baromira nem arról van szó, hogy ezek különösen veszélyesek lennének, pláne nem a lakosságra... ha már veszélyes fajtákra akarunk mutogatni, akkor azokkal kezdjük, amiket ember ellen (is) használtak, mint pl. a pásztorkutyák. kaukázusim van, imádom őket, és tapasztalom rendszeresen, hogy rengeteg dilettáns kezébe kerülnek ilyen kemény, temperamentumos kutyák. ezt sokkal aggasztóbbnak tartom, mint a fuxos pit bullos csávókat...

de hogy ne diszkrimináljak én sem, hozzátenném, hogy 20 év aktív kutyázásom alatt egyszer sem támadott rám, vagy a kutyámra pásztorkutya (se kuvasz, se kau, semmi), és csak egyetlen egy alkalommal volt afférunk bull-típusú terrierrel (konkrétan bullterrier volt). pedig támadott már meg német juhász (több is), német vizsla, cane corso, jagdterrier, foxterrier, erdélyi kopó, magyar vizsla, yorkik, westik, pincsik, beagle, labrador, golden retriever, spániel, malinois, snaucer, dobermann, border collie... abszolult nem számít, hogy milyen fajtából származik a kutya, ha a gazdája nem tudja megnevelni, akkor veszélyes lehet bárkire. most a staff-pit a menő, így rengeteg van belőlük, a nagy számok törvénye alapján pedig rengeteg jut belőlük rossz kézbe is. semmivel sem lenne jobb a helyzetünk, ha a roti vagy a német juhászkutya lenne ennyire népszerű.

2013. júl. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
32%

De, van pszichológiai végzettségem, éppen ezért nem diagnosztizálok látatlanban pszichológiai problémákat senkinél. A ki milyen szinten áll meg a kiesik a kapa a szájából megmutatkozik abban is hogy miket ír a netre, lásd "evvel" és társai.


A másik meg az kedves kérdező hogy bizonyára elég magasra nőttél, ezért azt hiszed hogy neked ezért több jár mint másoknak, és irigy vagy arra a 160 centis emberre, akinek terepjárója van, miközben neked nincs. Miközben olyan dologra vágsz fel, amiért nem tettél semmit, és aki csak arra tud büszke lenni, amiért nem tett semmit, az egy szánalomhalom. Még mindig többre tartom az ilyeneknél azokat, akik a divatcikkeikre büszkék, mert azokért - többnyire - megdolgoztak...

2013. júl. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
71%

"Állandóan pórázon vannak, vagy csak akkor engedik el őket, ha km-es körzetben nincs másik kutya..."


Ez neked miért baj? Tisztában van azzal hogy a kutyája hogy viselkedik a többi kutyával és megteszi a tőle telhető óvintézkedéseket.


"Pont, hogy a gazdik mondják mindig, hogy nem kell félni tőlük, jól neveltek és szocializáltak."


Emberekkel.


"Aztán meg azt írják minden face-s csoportban, hogy természetes, hogy azonos nemű kutyákkal nem jön ki az ilyen fajta kutya...ez meg mi??? Mi az, hogy természetes???"


A természetes ebben az értelemben az, hogy ezen nem kell csodálkozni. Bizonyára tudod hogy ezeket a fajtákat mire szelektálták több mint 100 éven keresztül a legdrasztikusabb eszközökkel, és ez nyom nélkül nem múlik el. Nézd meg pl. a Cerbit: ők is max. ellenkező nemű mellé vagy egyedüli kutyának ajánlják a rehabos kutyáikat.


"Elbacott neveléssel természetes, persze :D"


Te, én tudok több olyan munkavonalú malit, amelyik jobban kutyázik mint sok game pit. Pedig azokat is hordták kutyasuliba kutyaovis koruktól kezdve, nem első kutyásnál hanem gyakorló munkakutyásnál vannak és mégis legyilkolnának mindent, ami kutya, korra és nemre való tekintet nélkül. Némelyik emellett még emberes is. És emellett kitűnően dolgozik, a gazdája kontrollja alatt, szóval nem mondanám hogy el van bacva a nevelése.


Tudod nem lehet minden kutyától ugyanazt elvárni, sőt, még fajtán belül is különbözhet hogy hogy reagálnak a kutyák bizonyos szituációban.

2013. júl. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó és mindenki más is! Nekem két "harci kutyám" van, tűz és víz a két kutya jelleme, de érdekes módon mindkettőnek meg tudtam tanítani, hogy nem kell megenni azt a szerencsétlen másik kutyát még akkor sem, ha az láthatóan szociális problémákkal küzd. Nem hogy nem eszik meg, még barátságosak is, ha a másik kutya egyáltalán nem vevő erre akkor otthagyják és kész. Ennyire egyszerű, pedig én nem vagyok nagy kutyás múlttal rendelkező emberke, sőt első saját nevelésű kutyák, nem is a legkönnyebb eset ez a fajta és mégis sikerült megnevelnem őket. De ők nem csak kutyákra hanem emberekre is veszélyesek...lennének, de mégis meg tudtam nekik tiltani azt, hogy embert sem eszünk akármi is történjen. Nem póráz és nem fizikai, hanem szellemi korlát van bennük, testi erővel esélyem nem lenne velük. Én a mai napig kitartok amellett, hogy minden! kutyát meg lehet úgy nevelni, hogy ne jelentsen veszélyt szabadon sem kutyára, sem emberre.
2013. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:

"Én a mai napig kitartok amellett, hogy minden! kutyát meg lehet úgy nevelni, hogy ne jelentsen veszélyt szabadon sem kutyára, sem emberre."


két kérdés: milyen fajtájúak a kutyáid és mennyi idősek?

ha stafford, akkor annyira ne verd magad erre, ha fiatal pitek, akkor se. ha papíros (és meg is tudod mutatni), felnőtt pitekről van szó, akkor respect, kalapemelés és megkövetlek. és most főleg a kutyázásra gondolok, mert emberekkel nem kunszt egy bull-típusút barátságosra nevelni.

2013. júl. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
71%

16 -os


Ha majd belefog a szociális problémákkal küzdő másik kutya a kutyádba nem megnyálazós szinten hanem úgy hogy lyuk is lesz rajta, akkor a szellemi korlát úgy fog leomlani mint Jerikó falai a kürtszóra ha van még a kutyádban egy kis ösztön.


Akkor majd megnézem hogy hogy szeded ki ebből a szituból a kutyád.


2-3 ilyen szitu és lehet a kutyád is azt fogja gondolni hogy jobb ha ő harap először...

2013. júl. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
Egy 2 és egy 2 és fél éves corso. Az egyiknek a kutyákkal, a másiknak az emberekkel voltak problémái. Voltak már kilyuggatva, tény, hogy rámennének azokra a kutyákra, de csak addig amíg rájuk nem szólok. Nem esik szét az agyuk azért mert meg lettek harapva. Az emberektől nem kellett semmi extra reakció, mégis nekik akart menni. De azért utolsó, azt te sem mondhatod, hogy minden agressziv pit, staff, akármi azért olyan, mert többször kaptak más kutyáktól, mert ez hülyeség.
2013. júl. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
60%

Nem mondtam hogy mindegyik, tanulj meg értelmezve olvasni. Azt mondtam, hogy pár ilyen tapasztalat után hajlamos a kutya előbb harapni és aztán kérdezni. Főleg ha érzi maga mögött a gazda paráját, hogy ez az idegen kutya most idejött, mi lesz, mit fogok csinálni.


A corsot meg ne nevezzük "harci kutyának"...

2013. júl. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!