Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a harci kutyás komplexuso...

Ezek a harci kutyás komplexusos emberek mikor fognak eltűnni? Vajon alkalmasságihoz, engedélyhez kéne kötni ezeket a kutyákat lakótelepen?

Figyelt kérdés

Gondolok itt azokra akik általában alacsonyabb termetűek, ebből adódóan kisebbségi komplexusosok.

Szinte maguk mellé láncolják a kutyát és félnek kimenni az utcára mert nem tudják irányítani a kutyát ami még cikisebbé teszi őket.

Pont egy ilyet láttam a mi nap, és megdöbbentett amit láttam ezután.

Vele szembe ment egy másik pasi annak látszólag jól nevelt kutyái voltak, mentek póráz nélkül míg az egyikük odament ehhez a szerintem staffhoz, erre az ordenáré elkezdett acsarkodni először azt hittem el is kapta de nem.

A pasi a sajátjaira szólt rá, azok szót is fogadtak illetve meg is lepődtek, le is dermedtek hogy mi ez, mit csinál az a másik kutya a társukkal.

A staffos meg üvöltött a sajátjára, a pórázát meg úgy odahúzta magához hogy egy hajszál nem maradt köztük.

És ez után ahelyett hogy a sajátját kezdte volna el tiltani, mint ahogy a másik is tette ráadásul több kutyával, még elkezdte magát fölszívni azt hőbörögni a másikkal hogy mit csinál.

A másikat sem kellett félteni mert nem hagyta magát, ráadásul az ő kutyáin látszott hogy megvannak nevelve, mert azok mindegyike lefeküdt, míg a staff ugrásra készen feszült a gazdája lábán.

És ami miatt már majdnem én is oda mentem beszólni, hogy még ennek a parasztnak állt feljebb és elkezdett ott keménykedni hogy még akár balhézna is a másikkal, aki amúgy végig kontrollban tartotta a kutyáit, és nem is akart balhézni emiatt.

Ezt az staffost még nem is láttam erre fele én meg itt lakom, azt már én is elkezdtem magam felszívni hogy ha megüti a másikat akit úgy látásból ismerek, a továbbiakból én is kifogom venni a részem...

De nem hagyta magát még elég jól is kezelte a helyzetet, az meg mellette szólt hogy a saját kutyái fekszenek, míg a másiké még mindig feszült a gazdájának.

Aztán visszavett magából a staffos mert mások is velem együtt beszóltak neki hogy vegyen már vissza magából és nevelje meg a kutyáját.

Aztán dörmögve megfordult és ilyen gyúrós medve járással elment, kutyát szigorúan maga mellett tartva.

A másik még ott maradt lenyugtatta a kutyáit, mondtam is neki hogy legközelebb ha ilyen harci kutyát lát mindig hívja el a kutyáit, mert általában ezekhez egy idióta gazda tartozik, akinek akkor is feljebb állna ha az ő kutyája menne oda balhézni.


Tudom a hivatalos álláspont az lenne hogy a normálisabb ember hibázott mert nem volt póráz a kutyán, de könyörgöm az ilyen staffos még ha nem is rak fel szájkosarat, de legalább figyelne oda a kutyájára, és előre rászólna a hogy nyugodjon le.

Mert én a normálisabb fazonnal értek egyet aki már régebb óta jár arra 3 kutyával póráz nélkül mert az összese tud viselkedni és nincs probléma más kutyákkal sem.

Erre belép a köztérre egy ilyen antiszociális és kész a balhé.

Az fogalmazódott meg bennem hogy ezeket a fajtákat valamiféle engedélyhez vagy vizsgához kéne kötni, mert már annyira zavaró hogy ha ilyen kutyát látunk a téren akkor mindenki befeszül és elhívja a kutyáját.

Amikor meg már látjuk ezt az ember típust, ezt a "dugó panel gengsztert" jó előre kikerüljük mindannyian.

Vagy azt kéne hogy amíg nem biztos benne addig szájkosár.

Bár tudom az meg azért nem fekszik nekik mert kiderül hogy a gazda nem elég kemény a kutyájához.


Valahol igaza van a staffosnak hogy miért hagyja szabadon, de erre meg jogosan azt válaszolta az ember hogy az ő kutyái nem balhéznak, és miért tartsa pórázon amikor tudnak szépen sétálni.

Láttam már olyan staffost aki egyszerre 3 kutyát vitt póráz nélkül, szóval tudom hogy nem lehetetlen, csak sok ember választja ezeket a kutyákat, annak ellenére hogy nem hogy őket, hanem magához a kutyákhoz nem ért.


Vajon mit lehetne tenni ennek megszüntetésére?

Jogosítvány,tiltás?



2013. júl. 14. 18:10
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:

a cane corsot időtlen idők óta nem használják viadalokon...

Mo-n show- illetve szaporított corso állomány van, mindkettő csökevényes ösztönkészlettel, és képességekkel - tisztelet a kivételnek persze.

2013. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
Miért is ne nevezzük "harcikutyának" ? Egyébként, az idézőjel nem véletlenül van ott. Nehogy már pitbullosok szólják le a corsot....ezt azért már zokon veszem :D A pitbullnak 200 éves múltja van a corsonak 2000 éves. Azért el lehet gondolkozni rajta. A pitbull 2000 év múlva már sehol nem lesz, tételezzük fel, hogy az emberek intelligenciája nőni fog, fejlődik az egész emberiség és akkor már nem lesz funkciója ennek a fajtának.Persze, hogy nem lehet egy lapon emlegetni a mai corso-kat a régiekkel, nem kevés idő eltelt, de a pit még viszonylag fiatal fajta és már most nem lehet összehasonlítani a mai és a "régi" piteket. Ha már a magyarországi corso állományt ócsárolod ( ami egyébként jogos) akkor ne felejtsd el, hogy pit, staff téren még siralmasabb a helyzet...
2013. júl. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:

a pit bull egyike azon kevés fajtáknak, amik ugyan úgy néznek ki, mint 100 évvel ezelőtt... a többi hasonló fajta is mind-mind használati munkakutya. ha a funkció változatlan, akkor a küllem és a karakter is.

a magam részéről nem szóltam le a corsót, csupán annyit mondtam, hogy régóta nem viadalos kutya, tehát a kutyázása sem annyira erős, mint a pitnek. vannak persze kutyázós corsók, mint írtam az én kutyámnak (8 hetes kölyöknek!) is ment már neki ilyen fajta kutya, úgy kellett leszedni róla.

a használati pit bull állományunk köszöni szépen, jól van. ezeket az expresszes "pitbull"-okat (direkt írtam helytelenül a fajta nevét, mert az expresszes-kategóriájú kutyák gazdái is így írják) nem szabad összekeverni velük, azok keverékek. aki akar, hozzá tud jutni jó képességű sport pitekhez.

a staffordnál csúnyább a helyzet, nem is tudom van-e még olyan tenyésztő, aki kiemelt hangsúlyt fektet a staffordshire terrierek munkaképességére... bármilyen téren.

2013. júl. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:

14. te már egy párszor belekötöttél az evvel-be de mások is írták hogy helyes az is, a helyesírás ellenőrző sem köt bele, szóval jó lenne ha érvek hiányában nem az írásba kötnél bele, elég szánalmas mit ne mondjak.

Van psziho végzettséged és azt mondod ne vagdalkozzak csak úgy a levegőbe diagnózisokkal, erre mit mit csinálsz közben?

Te ugyan úgy látatlanban diagnózist mondasz rólam, de még csak ráadásul nem is igazak.

Szerintem neked csak papírod van, máskülönben a viselkedésed nem lenne ennyire képmutató, visszás.

Meg nem is értem hogy te most miért is kötsz belém?

Ez a másik gyikes ember típus aki nem a témával foglalkozik hanem a helyesírásba köt bele, meg offol, na ezektől is jobb lenne minél hamarabb megszabadulni.

2013. júl. 15. 20:18
 25/55 anonim ***** válasza:
52%

A corso 2000 éves múltjára nem kéne felvágni amikor a II. vh. után 25 egyedből építették fel a jelenlegi állományt.


Szóval a mai corsonak nem 2000 éves múltja van, hanem 68.


Ennél még a pitnek is hosszabb...:-DDD

2013. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
0%

"14. te már egy párszor belekötöttél az evvel-be de mások is írták hogy helyes az is, a helyesírás ellenőrző sem köt bele, szóval jó lenne ha érvek hiányában nem az írásba kötnél bele, elég szánalmas mit ne mondjak."


Nem azt írtam hogy helyesírás szempontjából nem helyes, hanem azt, hogy bizonyos műveltségi szint feletti ember nem használja.


"Van psziho végzettséged és azt mondod ne vagdalkozzak csak úgy a levegőbe diagnózisokkal, erre mit mit csinálsz közben?

Te ugyan úgy látatlanban diagnózist mondasz rólam, de még csak ráadásul nem is igazak."


Az nem diagnózis volt, ugyanis nem detektáltam nálad pszichikai rendellenességet, csak bizonyos tulajdonságaidra következtettem. Láthatóan betalált.


"Szerintem neked csak papírod van, máskülönben a viselkedésed nem lenne ennyire képmutató, visszás.

Meg nem is értem hogy te most miért is kötsz belém?"


Azért mert szellemi szempontból kihívásokkal küzdesz, aminek nem vagy tudatában, így hülyeségeket irkálsz miközben azt hiszed hogy nagyon okos vagy.


"Ez a másik gyikes ember típus aki nem a témával foglalkozik hanem a helyesírásba köt bele, meg offol, na ezektől is jobb lenne minél hamarabb megszabadulni."


Megvan a megoldás: csinálj egy saját oldalt ahonnan azt tiltasz ki akit akarsz.

2013. júl. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
83%

"...14. te már egy párszor belekötöttél az evvel-be de mások is írták hogy helyes az is...

- Nem azt írtam hogy helyesírás szempontjából nem helyes, hanem azt, hogy bizonyos műveltségi szint feletti ember nem használja..."


Bizonyos műveltségi szint feletti ember tudja, hogy mindkét változat helyes, (még az irodalmi nyelvben is) és nem néz le másokat, csak mert a számára nem tetsző változatot használják.

2013. júl. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
0%
Ha már irodalmi nyelv meg műveltség, melyik irodalmi műben használják? Hm?
2013. júl. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
0%

A 27 -hez még.


A suksükölés is helyes nyelvtanilag, mégis arról az emberről, aki suksüköl senki nem azt feltételezi látatlanban hogy épp a nagydoktori disszertációját írja helyesírásból.


Az "evvel" az a suksüköléssel egy kategória. Nekem nem baj ha valaki ezeket a kifejezéseket használja mert nem kell mindenkinek akadémikusnak lenni, valakinek a trágyát is ki kell hordani a tehén alól, de aki ilyen kifejezéseket használ, annak annyi önkritikája legyen már hogy ne tituláljon más embereket parasztnak és ne írjon olyanokat hogy kiesik a kapa a szájából, mert az kicsit visszás.

2013. júl. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 A kérdező kommentje:

Már csak azt tudnám meg hogy te miért nem az akadémián osztod az észt, és miért offolod agyon ezt a kérdést, amikor erre azt hiszem van más kategória is.

Egy ilyen okos képzett tanult ember tudhatná hogy nem illene azzal a témát terelni hogy éppen ki hogy használ szavakat, mert mondom rohadt szánalmas már hogy minden egyes kérdésnél bejön egy ilyen paraszt és ahelyett hogy érdemileg hozzászólna a témához, neki az a heppje hogy kötözködik az emberekkel, hogy ő mekkora ész hogy egy anonim oldalon neki kukacosan és sértően offolni.

Nem is értem mit lovagolsz ezen az evvel dolgon mert akárhol hallom magam körül, pedig pesti vagyok...

Nem küzdök szellemi kihívásokkal talán csak egyel az is az hogy nehezen tolerálom az ilyen primitív közösségi életre képtelen lényeket mint amikről beszéltem illetve amilyen te is vagy kedves offoló.

A kérdést pedig önkontrollnak tettem fel, hogy vajon a többség mit gondol erről a témáról, tehát jogos-e az én felháborodásom és az ötletem.


Egyébként ha már off szerintem azon sem kéne vitatkozni hogy melyik fajta hány éves, mert fölösleges.

Illetve még annyit hogy még ha 25 egyedből is duzzasztották fel újra, még akkor is lehetne mondani x ezer éves, elvégre azokból az x ever éves kutyákból lettek a maiak nem lettek kívülről bekeverve mások, lényegtelen hogy most 25 vagy 25000.

Max a vérvonalnak nem tesz jót.

2013. júl. 16. 15:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!