Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy mini Yorki kb mennyi dkg...

Egy mini Yorki kb mennyi dkg vagy kiló 8-9hetesen?

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 11:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Na jó, de figyi, akkor az én yorkim miért 2 kilós felnőtten? És miért az a "menő"? Mirt árulják 80-100ezer forintért??
2009. okt. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%

Akkor szar helyzetben vagy kedves előttem szóló, mert a yorkie standarjének van felső határa, a 3.1 kg, de van egy alsó is, ami szerint 2,5 kg alatti kutyák tenyésztésből ki vannak zárva. Tehát a 100 ezres kutyádat nem tenyésztheted, mert felülbélyegzett lesz a törzskönyve.

(Szomorú, ha valakinek azért van valamilyen kutyája, mert az a "menő")

2009. okt. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
44%
Ahaa,köszi a felvilágosítást, kedves utolsó, de miből gondolod, hogy én tenyésztésre vettem? Nem vagyok tenyésztő, szaporítani meg eszem ágában sincsen! Úgyhogy nem tudom miért kell ilyen hangnemet megütni, ha csak kérdez az ember...
2009. okt. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%

Nem kérdeztél, azt írtad, hogy ez a menő.

Én pedig közöltem, hogy nem standard szerinti a yorkie-d, és lehet, hogy menő, de akkor sem szabályos yorkshire terrier.

2009. okt. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy ez a menő, mert mindenhol ezt hirdetik! Elég sokáig kerestem a megfelelő yorkie-t, és rengeteg hirdetésbe botlottam,amik a mini, extra mini, tea cup yorkie-kal, és ehhez hasolnló baromságkkal tömték az ember fejét.
2009. okt. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
kedves yorki szakértők én azt hallottam,hogy a mini yorki az, amelyiket a testvérei nem engedtek a cicihez, utána ellökdöstek a tányértól és kicsi maradt mert nem jutott elég táplálékhoz.Vagyis ha ez igaz, akkor a mini yorkik alig alkalmasak az életre ,fogékonyabbak a betegségekre is ez nem jó!!!!!!jol látom?
2009. nov. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Szép napot mindenkinek! Válasz a kérdésre: hány dkg vagy kg egy 8-9 hetes yorkie kiskutya nagyon függ attól, mennyi volt a súlya születéskor. A megfelelő súlya 8-9 hetesen 680g és 1kg között mozog úgy, hogy születésekor 120g és 150g lehetett. El tudjátok képzelni, annyi mint egy mobiltelefon súlya. Lehet, hogy buta hasonlat, de a mai világban ehhez mérni nagyon könnyű. Megjegyzem, hogy ez a súlya az optimális, s természetesen akkor érvényes, ha megfelelő táplálékkal van a kutyus ellátva. Amely kutyus kevesebbet nyom, azzal valami gond lehet, vagyis nem megfelelő a tápláléka, nem fejlődött ki megfelelően. Általában ezek a kutyusok hajlamosak hamarabb a betegségekre. Nem mondom, hogy a többi nem, mivel pici kutyusok, hamarabb kiszárad a testük, hogyha esetleg megy a hasuk, hánynak stb. Ilyen esetben azonnal fel kell keresni a dokit, vagy a kennelt, ahonnan elhoztuk. A yorkie kutya 18-20 cm magasságot ér el felnőtt korában s minimum 2kg illetve max. 3 kg között mozog. S hogy neessünk tévedésbe, igaza van annak aki azt allítja, hogy mini, extra mini, tcup yorkie nem létezik. Legalábbis papíron. Ezek a kifejezések csakis azért használatosak, mert dédelgetni szeretnénk a kedvencünket, s valahol ránk ragadtak ezek a kifejezések. Lehet egy kutyus extra mini, de
2009. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

Szép napot mindenkinek! Válasz a kérdésre: hány dkg vagy kg egy 8-9 hetes yorkie kiskutya nagyon függ attól, mennyi volt a súlya születéskor. A megfelelo súlya 8-9 hetesen 680g és 1kg között mozog úgy, hogy születésekor 120g és 150g lehetett. El tudjátok képzelni, annyi mint egy mobiltelefon súlya. Lehet, hogy buta hasonlat, de a mai világban ehhez mérni nagyon könnyu. Megjegyzem, hogy ez a súlya az optimális, s természetesen akkor érvényes, ha megfelelo táplálékkal van a kutyus ellátva. Amely kutyus kevesebbet nyom, azzal valami gond lehet, vagyis nem megfelelo a tápláléka, nem fejlodött ki megfeleloen. Általában ezek a kutyusok hajlamosak hamarabb a betegségekre. Nem mondom, hogy a többi nem, mivel pici kutyusok, hamarabb kiszárad a testük, hogyha esetleg megy a hasuk, hánynak stb. Ilyen esetben azonnal fel kell keresni a dokit, vagy a kennelt, ahonnan elhoztuk. A yorkie kutya 18-20 cm magasságot ér el felnott korában s minimum 2kg illetve max. 3 kg között mozog. S hogy neessünk tévedésbe, igaza van annak aki azt allítja, hogy mini, extra mini, tcup yorkie nem létezik. Legalábbis papíron. Ezek a kifejezések csakis azért használatosak, mert dédelgetni szeretnénk a kedvencünket, s valahol ránk ragadtak ezek a kifejezések. Lehet egy kutyus extra mini, de csak azért mert kisebb a többinél, de ez már nem természetes Yorkie kutyus. A yorkie kutyus nagyon hálás kis háziállat, kint nem szabad tartani, csakis bent, de soha nem szabad tole megszegni a kinti sétákat. Örülnek neki, sot egyszeruen imádják ezeket a sétákat. Nem hinne valaki, de séták hiánya, nem megfelelo étel, figyelmen kívül hagyás, kevés alvás és még sok-sok más hypoglykémiát azaz alacsony vércukrot okozhat e kis termetu jószágnál. Egy yorkie kutyus átalussza a nap 80%-át, ezen ne lepodjünk meg, ez normális. Ekkor pihen, s ezt ne tagadjuk meg tole. Sok más dolgot lehet még találni a következo weboldalakon: [link]

[link]

[link]

Ezek angol oldalak, aki nem bír velük, írjon, segítek fordítani. Remélem kimerítettem a kérdést. sziasztok. :o)

2009. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom,miért kell elkezdeni veszekedni egymással,amikor a kérdező,csak egy sima választ akar,ha tudod írd le,ha meg nem akkor nem foglalkozz ezzel a kérdéssel!!!!
2009. dec. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Hozzá tenném hogy lehet hogy ez a standard de sz ős kutyik akik még patkányokat fgtak 5-6kg volt. És ha te 5 kilos pici de izmos kutyust szeretnél elég nehézlesz mivel ma mindenki ezt a MINIt keresi és ezt "gyárttyák" a szapórítók:S ami sztm elég gáz mert egy kutyát vesz és nem plüsjátékot.


Nekem van egy yorkim sétálunk futunk Tanítom nem nagy a mérete nem dagi de jo izmos és 4,8 kg nem viszem kálításra ugy hogy nem érdekel hogy a standard szerint "hibás"...Törzskönyves és az ük papájától örökölte..


abba nem gondolnak bele a vásárlok (ezt most nem a kérdezőnek stzánom!) Hogy egy kiszaporíttt minivel menyi baj van idegrendszeri beteg sérv... Nem normális hogy így tönkreteszik ezt a jellemes karakán fajt mert a nép azt akarja,hogy minél kisebb legyen. Az összes ismerösömet lebeszéltem a (legujabb Micro minirőlXDXd) inkább4 kilo legyen mint 1,8kg ...


Bocsi csak kicsit fekdúűhit amikor miniről van szó..

2010. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!