Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez teljes mértékben elítélendő?

Ez teljes mértékben elítélendő?

Figyelt kérdés

Már megtörtént tehát a vélemények már semmit nem befolyásolnak csak kíváncsi vagyok mennyire tart az általános közvélemény egy mocskos, felelőtlen hülyének.

Tehát van egy 3 és fél éves szuka kutyám, fajtajellegű keverék mert nincs törzskönyve. Hihetetlen jelleme van, végtelenül intelligens és gyönyörű szép(persze bele lehet kötni, mert mit ér az én véleményem, hiszen nincs tenyészszemléje, nem is lehet). Már 1 éve kinéztem egy kant, másik fajta kutya, bár ő is csak egy fajtajellegű keveréknek számít, viszont jellemében, külsejében nagyon is illik a kutyámhoz, sőt úgy érzem, hogy a két kutya tulajdonságai erősítenék egymást, a kettő kombinációja még tökéletesebb mindenféle tekintetben. Persze a szüleiket is megnéztem, mind jellemben, mind küllemben és a lehetséges színvariációk miatt is. Az én kutyám és a kan is szűrve vannak az örökletes betegségekre. A szukám fedeztetés előtt kapott kombi oltást, hogy az ellenanyagok nagy koncentrációban legyenek jelen a szervezetében a kiskutyák miatt. Fedezés után és a vemhesség alatt is volt féreghajtva. A vemhessége alatt megkapta a herpesz elleni oltást és voltunk ultrahangon is. Mindenre odafigyeltem amire csak lehetett és mindent megkapott amire szüksége volt. Az állatorvosunk végig velem volt a szülés alatt, bár szerencsére szükség nem volt rá. Egy szobát alakítottam át a szüléshez és az utána következő hetekhez, volt a piciknek infralámpája és a szoba hőmérsékletére mindig figyeltem. A 4. hét után a szoptatás mellé elkezdtem etetni őket naponta 4-szer. Kaptak főtt csirkemell+répa+alma turmixot, kecsketejből készült tejbegrízt, túrót, sajtot és natúr joghurtot. A 2. héttől féreghajtva voltak két hetente. Kaptak parvo és kombinált oltást + chipet. Most 9 hetesek, ezen a héten viszik el őket. Én és a kan gazdája megtartunk 1-1 kölyköt a többi 7 kiskutyára 12 általam kiválasztott biztos gazdijelölt volt, akik több mint fél évet vártak erre az alomra. Mindenkinek elmondtam még előtte, hogy meg lesz csinálva a Volhard teszt és az alapján fogom eldönteni velük együtt közösen, hogy melyik kutyust viheti el, amennyiben az a kutya amelyik személyiségében illik hozzájuk, de nekik a színe vagy a neme nem tetszik vissza lehet lépni nyugodtan a vásárlástól. Minden kutyusnak meg lett a megfelelő gazdi, de ha megmaradt volna akár több akkor is boldogan neveltem volna tovább őket én. Minden gazdával írtunk szerződést ami tartalmazza az örökletes betegségekre vonatkozó egészségügyi garanciát részemről,az ivartalanítási kötelezettséget részükről ( mert teljesen nem bízok más emberekben, nem tudok 7 kutyát teljeskörűen nyomon követni, hogy esetleg fogják-e fedeztetni és ha igen akkor milyen kutyával stb.) és azt, hogy bármikor utána nézhetek a kutyának és rendszeresen tartjuk a kapcsolatot.Na most én egy szaporító vagyok igen, de ha két tenyészszemlés kutyáról lenne szó akikkel ugyanígy járok el akkor senkinek semmi problémája nem lenne ugye?


2013. júl. 30. 11:02
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
71%

Ha ennyire kis ügyes vagy, akkor lehet jönni a MÁSA-hoz, több, mint 300 kutyát fognak altatni, ha nem jön össze a pénz. Lehet őket is örökbeadni sorban.


Szaporító vagy, és ezt te is nagyon jól tudod. Keverékért pénzt? Nem ég a pofádon a bőr?

Pénzt keverékért akkor adnék, ha a menhely vagy a gyepi kéri.


Ja, ha olyna kis ari vagy, remélem ezt a kis akciódat a NAV-nak is fogod jelenteni.

2013. júl. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
56%

Jézusom, te pénzt mertél kérni keverék kutyákért, mikor a menhelyek tele vannak oltott, féregtelenített, ivartalanított, szerencsétlen kutyákkal, akik még "hozzájuk vágva" sem kellenek senki, sőt még az esetleges fajtatiszták sem?


Hát, ezzel elárultad, hogy ugyanolyan szaporító vagy, mint a többi. Van merszed keresni egy kutyán, basszus, ráadásul keverék kölykökön és volt olyan hülye, aki fizetett értük? Mikor ha nagyon "megmozgatná" magát, még fajtatisztát is hozhatna ingyen, mert azokat is dobnak ki. Az Állatvédők éjt nappallá téve küzdenek, persze te ezt szarba se nézed a szép, "fajtatiszta" kutyád mellett. Az ivartalanítási kötelezettség meg megint nem ér semmit, mert onnantól kezdve, hogy még fizettettél is velük a kutyákért, onnantól nem a tiédek és kb. semmi közöd hozzájuk. Gratulálok!

2013. júl. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
53%

Hééé, emberek, ácsi, ácsi...


Tény: szaporítottál, a kategória egészen tág a mocskos pénzhajhász egyedtől a gondos, de önző emberekig.


Tudod, aki kutyákat ment nap mint nap annak a szemében nem vagy különb az előzőknél ami jogos és érthető felháborodás.


Mint a kutyáját nem csak szerető de tisztelő ember kétes számomra a dolog, mert hiszen mégiscsak önző viselkedés az, hogy ÉN SZERETNÉK MAGAMNAK GYÁRTANI egy kutyát, olyat mint a jelenlegi. A kutyádnak egyre megy, ettől még csodás, szép, jó jellemű aki odavan a gazdájáért, tehát az ő jólétét ez nem szolgálja.


Becsületedre szolgáljon az eljárás, ahogy ezt az egészet végiggondoltad és levezetted. Emberileg megértlek, de attól még önzőnek tartlak, olyannak mint a tenyésztők 90-át is szintúgy.

2013. júl. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
69%

Én csak egy valamit nem értek. Ha már ennyire beleástad magad a témába, akkor miért nem egy rendes jó vérvonalú kutyával tetted, aki fajtatiszta is? Annak is körültekintően kereshettél volna egy ugyanabba a fajba tartózó kutyát és legalább javitottál volna a kedvenc fajtádon, már ha van olyan.

Nekem avval ahogy bántál velük nincsen bajom, mert törődtél velük. De az tény, hogy pofátlanság keverék kutyusokért pénzt elkérni, meg almot hozni, úgy hogy menhelyek, meg a gyepmesteri telepek teli vannak meg altatják el a gazdira váró kutyákat...

2013. júl. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Nem lelkiismereti problémából raktam fel a kérdést hanem kíváncsiságból, ahogy írtam is. Véleményekre voltam kíváncsi, mindenki az írhat amit gondol, nem vártam dicséretet sem semmit csak őszinte véleményeket. Azt nem tudom, honnan szedtétek, hogy pénz pénz meg nyertem rajta. Kemény 15 ezret kértem értük, ami az egyedenkénti chipet, oltásokat és féregtelenítéseket hozta vissza semmi mást, sem a szuka állatorvosi költségeit, sem az etetést stb. Nem akartam pénzt nyerni vele, nem ez volt a cél. Senki nem volt kényszerítve arra, hogy tőlem hozzon kutyát, mindenki tudta előre a feltételeket, körülményeket, bárki bármikor mondhatta volna, hogy én inkább menhelyről hozok olyan kutyát akinek nem ismerem az előéletét, a családi környezetben megmutatkozó jellemét, a szüleit, a várható kinézetét, az egészségügyi kockázatait. Ezek azok a dolgok amik miatt szerintem, hangsúlyozom szerintem nem onnan hoz valaki kutyát. Ne értsétek félre én egyáltalán nem vagyok a menhelyi kutyák ellen, de úgyis mindenki maga dönti el, hogy honnan kell neki kutya. Ha valaki onnan akar kutyát semmilyen dologgal nem lehet ettől eltántorítani, ha meg valaki nem onnan akar akkor nem is nézi a gazdira váró kutyákat. Igen diszkriminálom a leendő gazdákat, mert az én döntésemen fog múlni annak a kiskutyának a sorsa és én nem is a menhelyre kerüléstől féltettem őket, hanem attól, hogy ne olyan gazdához kerüljenek aki nem ért a kutyákhoz, aki nem tudja valami oknál fogva kielégíteni az igényeiket, ez lehet fizika vagy szellemi, hanem olyanhoz aki mindenféle tekintetben megfelelő nekik. Az, hogy tartani fogom velük a kapcsolatot és utána nézek a kutyának az nem azt jelenti, hogy fogom magam és megjelenek a házuk előtt lehetetlen időpontokban és egyeztetés nélkül, hogy hirtelen "rájuk nyissak" hanem azt, hogy néha küld fényképet, beszélgetünk arról hogyan fejlődik, milyen lett, mit szoktak csinálni, milyen élményeik vannak, találkozunk és együtt kutyázunk (éppen úgy ahogy teszem ezt más kutyás ismerőseimmel), alom találkozót tartunk ami megint csak nem teher és nem kötelezettség hanem élmény, szórakozás. Teljesen megértem azokat is akik felháborodnak, meg "utálnak" , nem is kértem, hogy ilyenek ne írjanak. Egyébként köszönöm mindenki válaszát és ha van még valakinek vélemény azokra is kíváncsi vagyok.
2013. júl. 30. 12:31
 16/36 anonim ***** válasza:
35%

13-as vagyok.

Tudod tényleg becsüllek a hozzáállásodért, de egyszerűan nem tudok túllépni azon a magánvéleményemen, hogy önzőség.


Akik pedig felháborodnak azon, hogy pénzt mer kérni valaki egy olyan kutyáért, akit gondozott, ellátott becsülettel felkészített a "kirepülésre" az gondolkozzék el alaposan a kutyatartásról.....

2013. júl. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
59%

Little Red, ismerlek az itteni hozzászólásaid alapján becsülöm is a kitartásod az állatmentésben, de a NAV emlegetése nálam nem fér össze a kutyamentéssel, mint inkább a rosszindulattal.


Ha oly annyira fontosnak tartod a NAV-ot akkor talán - a tapasztalataid alapján amik biztos csőstűl vannak - a kutyagyárosokat kellene jelentgetni mert ez valóban közügy!

2013. júl. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
32%
Jajj, bocsáss már meg h nem bátorítok egy SZAPORÍTÓT! Kismillió ilyen van, semmivel sem jobb annál, aki disznóólban elleti halálra a szukáját. Ő is elvett 9 kutyától egy lehetőséget az életre.....
2013. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Olvass utánam és látod, hogy én sem teszem. Tudom nálad minden fekete/fehér ....
2013. júl. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
20%

Mindenek előtt leszögezném, hogy rendszeresen mentek évek óta, és pontosan tudom, hogy mi a helyzet a hazai állatvédelemben.

A másik oldalon viszont kutyaiskolai oktatóként sokszor a szívem szakad meg, hogy mennyire szuper adottságokkal rendelkező kutyáknak nem lehet továbbvinni a génjeit az itthon lévő szörnyű helyzet miatt.

Szóval (bár amúgy lerí, hogy full teoretikus a kérdésed, valamiért kétlem, hogy tényleg megcsináltad) én nem ítéllek el.

2013. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!