Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez teljes mértékben elítélendő?

Ez teljes mértékben elítélendő?

Figyelt kérdés

Már megtörtént tehát a vélemények már semmit nem befolyásolnak csak kíváncsi vagyok mennyire tart az általános közvélemény egy mocskos, felelőtlen hülyének.

Tehát van egy 3 és fél éves szuka kutyám, fajtajellegű keverék mert nincs törzskönyve. Hihetetlen jelleme van, végtelenül intelligens és gyönyörű szép(persze bele lehet kötni, mert mit ér az én véleményem, hiszen nincs tenyészszemléje, nem is lehet). Már 1 éve kinéztem egy kant, másik fajta kutya, bár ő is csak egy fajtajellegű keveréknek számít, viszont jellemében, külsejében nagyon is illik a kutyámhoz, sőt úgy érzem, hogy a két kutya tulajdonságai erősítenék egymást, a kettő kombinációja még tökéletesebb mindenféle tekintetben. Persze a szüleiket is megnéztem, mind jellemben, mind küllemben és a lehetséges színvariációk miatt is. Az én kutyám és a kan is szűrve vannak az örökletes betegségekre. A szukám fedeztetés előtt kapott kombi oltást, hogy az ellenanyagok nagy koncentrációban legyenek jelen a szervezetében a kiskutyák miatt. Fedezés után és a vemhesség alatt is volt féreghajtva. A vemhessége alatt megkapta a herpesz elleni oltást és voltunk ultrahangon is. Mindenre odafigyeltem amire csak lehetett és mindent megkapott amire szüksége volt. Az állatorvosunk végig velem volt a szülés alatt, bár szerencsére szükség nem volt rá. Egy szobát alakítottam át a szüléshez és az utána következő hetekhez, volt a piciknek infralámpája és a szoba hőmérsékletére mindig figyeltem. A 4. hét után a szoptatás mellé elkezdtem etetni őket naponta 4-szer. Kaptak főtt csirkemell+répa+alma turmixot, kecsketejből készült tejbegrízt, túrót, sajtot és natúr joghurtot. A 2. héttől féreghajtva voltak két hetente. Kaptak parvo és kombinált oltást + chipet. Most 9 hetesek, ezen a héten viszik el őket. Én és a kan gazdája megtartunk 1-1 kölyköt a többi 7 kiskutyára 12 általam kiválasztott biztos gazdijelölt volt, akik több mint fél évet vártak erre az alomra. Mindenkinek elmondtam még előtte, hogy meg lesz csinálva a Volhard teszt és az alapján fogom eldönteni velük együtt közösen, hogy melyik kutyust viheti el, amennyiben az a kutya amelyik személyiségében illik hozzájuk, de nekik a színe vagy a neme nem tetszik vissza lehet lépni nyugodtan a vásárlástól. Minden kutyusnak meg lett a megfelelő gazdi, de ha megmaradt volna akár több akkor is boldogan neveltem volna tovább őket én. Minden gazdával írtunk szerződést ami tartalmazza az örökletes betegségekre vonatkozó egészségügyi garanciát részemről,az ivartalanítási kötelezettséget részükről ( mert teljesen nem bízok más emberekben, nem tudok 7 kutyát teljeskörűen nyomon követni, hogy esetleg fogják-e fedeztetni és ha igen akkor milyen kutyával stb.) és azt, hogy bármikor utána nézhetek a kutyának és rendszeresen tartjuk a kapcsolatot.Na most én egy szaporító vagyok igen, de ha két tenyészszemlés kutyáról lenne szó akikkel ugyanígy járok el akkor senkinek semmi problémája nem lenne ugye?


2013. júl. 30. 11:02
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom, a nem hozzaerto vevoinek is eloadta, amiket itt leirt, hogy mennyi injekciot, meg tapot, meg odafigyelest kaptak a kutyak, azok meg tok elajultak.....

Az egyik ismerosom francia bulldogjat egyszer felcsinalta egy utcai keverek, es az egyik kolyokteljesen francia bulldogos volt, meghagytak, petsze fiu volt. Na, utana az felcsinalta az anyjat, es abbol az alombol is lett olyan, ami tok francia bulldog kinezetu lett. Jo penzert el is adtak, mondtak, hogy torzskonyvet nem tudnak adni. Aki megegvette, itt buszkelkedik funek-fanak, hogy francia bulldogja van....

Hagyjuk mar. Egy a lenyeg, akarhogy ragozzuk, ez egyszeru otthoni szaporitas volt, vagyis ket keverek kutya paroztatasa, ujabb kevetekekkel, akiknek legalabb a fele jo esellyel menhelyen vegzi majd, mert ha nonek, rs mar nem hasonlitanak annyira arra, amire a tulajok szeretnek, rajonnek, hogy megse rzt akartak.

2013. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 Laktózmentestej ***** válasza:
34%

Little Red:


Te akkora spicli vagy, hogy az ilyet irtani kéne.

Belőled mindig csak a hányinger keltő mondatok jönnek. Vénségedre egy szipirtyó vén banya leszel.

2013. júl. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Engedd meg, hogy minden állatvédő nevében megköszönjem, hogy szembeköpöd az erőfeszítéseinket, csak mert a te kutyád olyan utánozhatatlanul csodálatos, hogy egyből gyártanod kellett még belőle. Emberek, nem csak az a szaporító, aki nyerészkedni akar, hanem aki butaságból vagy önzőségből teszi.
2013. júl. 31. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
40%

Igen, az leszek, hogyne :)


És igen, belőle mindig csak a szemétség ömlik, azért vagyok az aki, azért van azom, amim és azért állnak mellettem azok, akik....

2013. júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Emberek! Honnan szedtek ti egyes dolgokat??

22-es: Nem dicsérgettem magam, nem is az volt a kérdés, hogy szaporító vagyok-e, sőt többször leírtam, hogy IGEN az vagyok. A kérdésem az volt, hogy tudtam volna-e még mást, többet, jobbat csinálni és az, hogy ha eltekintünk attól, hogy a kutyák nem tk-sak, nem tenyészszemlések akkor az AHOGYAN csináltam valóban megfelelő volt-e. Azt, hogy mikor mit csinálok, az nem attól függ, hogy más emberek mit mondanak és ha azért kérdeznék meg mégis valakit, hogy csináljak-e valamit vagy ne akkor azt személyesen kérdezném olyan emberektől akiket tisztelek, becsülök és nem vadidegeneket személytelenül. Nem lesz több "project" mert eleve nem is akartam többet. Nem akarom elárasztani a világot kiskutyákkal, ez az egy alom volt és a kérdésem egy percre sem a jövőre vonatkozott, hanem a múltra. Mielőtt még jött volna az ivartalanítási hullám akkor még nem abban "mérték" a felelős gazdát, hogy ivartalan-e a kutyája vagy sem, mégsem hullottak sorban a kutyák gennyes méhgyulladással. LESZ majd ivartalanítva, de nem most.

26-os: nagy dobra verem? o.O Csak leírtam a miértjét az egésznek. Azt hol találod bármelyik kommentben vagy a kérdésben, hogy " jobb mint fajtatiszta társai"?

27-es : te is leakadsz egy szón, ami valószínűleg neked (nektek) és nekem is mást jelent. Nem akar igazán kutyát akinek nem felel meg egy menhelyes keverék?? Ezt te tényleg komolyan gondoltad? Mert na ez durva. Ezzel konkrétan azt mondtad, hogy mindenki akinek nem menhelyes kutyája van az nem akar kutyát, nem szereti a kutyát és amúgy is egy szär ember...Kicsit erős következtetések 1 embertől a társadalom egészére hasra ütésből...Nem azt írtam sehol, hogy komoly cél hanem azt, hogy célja van vele. De egyébként is kinek mi a komoly cél.

28-as : Öntelt vagyok? Ezt mégis miből következtetted ki? Sok mindent lehet rám mondani, de azt, hogy öntelt vagy nagyképű lennék na azt nem. Egyszer sem írtam sehol, hogy hibátlan. Ezt mégis hol láttad? Azt meg pláne nem írtam, hogy a világon a legtökéletesebb, sőt még ki is hangsúlyoztam, hogy NEM mindenkinek ez a tökéletes, a szép, a jó. Szóval? Vizsgálattal ki lehet szűrni az epilepsziát örökítő kutyákat. Az allergia maga nem örökölhető csak a hajlam, de még ha mindkét közvetlen szülő allergiás lenne még akkor sem biztos, hogy a kölykök azok lesznek.Az meg jó nagy hülyeség, hogy a szaporítóktól származó kutyák az mind ideggyenge, de tenyésztőtől csak hiper kutyákat lehet hozni. Valószínű azért gondolják sokan ezt és azért is tudják alátámasztani, mert a kiskutya első 3 hónapban szerzett tapasztalatai nagyon nagyon befolyásolják a későbbi viselkedését és a tenyésztő odafigyel a környezetre, hogy milyen ingerek érik a kutyát , a legtöbb szaporító nem foglalkozik ezzel, nem tudhatja senki, hogy pl. a félős kiskutya konkrétan mitől lett félős, de nem véletlen és nem is vele született. Mivel a gazda két hónapos kora után elviszi a kutyát így már rajta múlik, hogy a kutya milyen ingerekkel találkozik még ebben a fontos korban és ha a gazda nem jól reagálja le ezeket akkor maradandó negatív élmények maradnak benne és később ennek megfelelően fog viselkedni, de a gazdának fogalma sem lesz arról, hogy miért viselkedik úgy a kutyája és akkor marad az, hogy hát igen nem tenyésztőtől vettem, de kár, már megbántam, mert ideggyenge szegény...Két emberen múlik a kutya milyensége, akitől elhozzák és aki elhozza. Ha akitől hozta nem foglalkozott ilyen dolgokkal akkor a gazda még tud javítani a helyzeten, de rontani is. Ha foglalkoztak vele akkor vagy viheti és építheti tovább ezt a gazda vagy teljesen le is rombolhatja. Ettől függ, hogy a kutya ideggyenge vagy nem. A garancia nem azt jelenti, hogy soha az életben semmilyen baja nem lehet, hanem azt ha esetleg netán mégis minden igyekezet ellenére olyan betegsége lenne ami örökletes vagy rám vezethető vissza akkor vállalom a felelősséget és az esetleges orvosi költségeket, mert itt pénzvisszafizetésről nem lehet szó, mert 15 ezer ft az szó szerint semmi. Azt az összeget ha én nem adom ki a kutyára akkor neki ígyis úgyis ki kellett volna fizetni, mert akkor ő oltatja, ő féregteleníti, ő chipelteti be. Ha baja lesz a kutyának akkor nem azt fogja mondani, hogy adjál már 15 ezret, hanem azt, hogy itt az orvostól a számla és ez meg ez a baja a kutyának, csináljunk valamit.Ha ez jogos akkor ki fogom fizetni, ha nem lenne pénzem be sem vállaltam volna ezt az egészet, mert nem 2 ft-ba került, amit nem bánok, mert tisztában voltam minden felmerülő költséggel. Az a csaló aki valamilyen haszon reményében tudatosan becsap embereket. Nem csaptam be senkit és hasznom meg aztán nem is volt belőle.

29-es : Komoly terveik vannak küllem alapján? Ilyet sem írtam. Írtam a küllemről de nem ilyet. Ha ismered a szülőket és nagyszülőket akkor eléggé jól behatárolható, hogy mégis milyen jellemre és küllemre lehet számítani. Nem mondtam olyat sem, hogy csak olyanok lehetnek és nem ütközhet ki rajtuk egy régebbi felmenő tulajdonsága, az egyik kicsi például olyan színű mint az egyik dédnagyanyja, jellemre nem tudom, mert a déd szülőket csak fényképen láttam. Tudom, hogy a németjuhászoknak van munkavonala, de attól még "menő" a görbehátú. Egyébként is csak írtam akkor két példát.

31-es: a francia bulldogos példa nagyon nem jó ide, mert nálam tudta mindenki, hogy keveréket vesz, jól ismerik a szülőket is, nem arról volt szó, hogy ők xy fajta csak nem tudok hozzá törzskönyvet adni vagy majd küldöm postán :D

Szaporítás volt igen, még mindig nem kérdés, de tudod miért nem kerülnek ők soha menhelyre? Azért mert én alaposan elbeszélgettem a leendő gazdákkal és volt rá fél évem, hogy megismerjem és kiszűrjem azokat akik emberileg nem érdemelték meg, hogy nekik adjak kutyát, nem csak az számít, hogy ki mit mond, hanem az is hogyan mondja és személyes beszélgetéseknél könnyen fel lehet ismerni, hogy ki milyen ember, nem számít, hogy milyennek állítja be magát.

33-as: nem volt kérdés, hogy szaporító vagyok-e vagy nem, de köszönöm, hogy kulturált módon tudtad leírni azt amit mások magukból kikelve, köpködve, nem odafigyelve tettek. De még azoknak is köszönöm a válaszokat akik csak úgy odadobálták, mocskolódtak mert a vélemény az vélemény még akkor is ha azt nem bírják normális módon megfogalmazni, előadni. Részemről ezzel zártam a témát.

2013. júl. 31. 11:27
 36/36 anonim ***** válasza:
64%
gondosan jártál el,az biztos,és ha csak annyit kértél el a gazdiktól,amennyibe került neked ez az egész,akkor semmi probléma nincs ezzel.A baj csak az,hogy aki tudja,mennyit kínlódnak az állatvédők,már a helyes,kidobott keverékek tömegeivel,egyszerűen nem viszi rá a lélek,hogy újabb potenciális szaporodni képes kutyákkal gyarapítsa az országos állományt.Remélem a kicsiket tényleg ivartalaníttatni fogják a gazdik.A másik pedig.hogy a tenyészszemlén való részvétel még nem jelenti azt,hogy a kutya tenyészthető.Ahogyan önmagában a fényes kennel név sem garancia arra,hogy korrekt tenyésztővel van dolgunk.
2013. júl. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!