Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez teljes mértékben elítélendő?

Ez teljes mértékben elítélendő?

Figyelt kérdés

Már megtörtént tehát a vélemények már semmit nem befolyásolnak csak kíváncsi vagyok mennyire tart az általános közvélemény egy mocskos, felelőtlen hülyének.

Tehát van egy 3 és fél éves szuka kutyám, fajtajellegű keverék mert nincs törzskönyve. Hihetetlen jelleme van, végtelenül intelligens és gyönyörű szép(persze bele lehet kötni, mert mit ér az én véleményem, hiszen nincs tenyészszemléje, nem is lehet). Már 1 éve kinéztem egy kant, másik fajta kutya, bár ő is csak egy fajtajellegű keveréknek számít, viszont jellemében, külsejében nagyon is illik a kutyámhoz, sőt úgy érzem, hogy a két kutya tulajdonságai erősítenék egymást, a kettő kombinációja még tökéletesebb mindenféle tekintetben. Persze a szüleiket is megnéztem, mind jellemben, mind küllemben és a lehetséges színvariációk miatt is. Az én kutyám és a kan is szűrve vannak az örökletes betegségekre. A szukám fedeztetés előtt kapott kombi oltást, hogy az ellenanyagok nagy koncentrációban legyenek jelen a szervezetében a kiskutyák miatt. Fedezés után és a vemhesség alatt is volt féreghajtva. A vemhessége alatt megkapta a herpesz elleni oltást és voltunk ultrahangon is. Mindenre odafigyeltem amire csak lehetett és mindent megkapott amire szüksége volt. Az állatorvosunk végig velem volt a szülés alatt, bár szerencsére szükség nem volt rá. Egy szobát alakítottam át a szüléshez és az utána következő hetekhez, volt a piciknek infralámpája és a szoba hőmérsékletére mindig figyeltem. A 4. hét után a szoptatás mellé elkezdtem etetni őket naponta 4-szer. Kaptak főtt csirkemell+répa+alma turmixot, kecsketejből készült tejbegrízt, túrót, sajtot és natúr joghurtot. A 2. héttől féreghajtva voltak két hetente. Kaptak parvo és kombinált oltást + chipet. Most 9 hetesek, ezen a héten viszik el őket. Én és a kan gazdája megtartunk 1-1 kölyköt a többi 7 kiskutyára 12 általam kiválasztott biztos gazdijelölt volt, akik több mint fél évet vártak erre az alomra. Mindenkinek elmondtam még előtte, hogy meg lesz csinálva a Volhard teszt és az alapján fogom eldönteni velük együtt közösen, hogy melyik kutyust viheti el, amennyiben az a kutya amelyik személyiségében illik hozzájuk, de nekik a színe vagy a neme nem tetszik vissza lehet lépni nyugodtan a vásárlástól. Minden kutyusnak meg lett a megfelelő gazdi, de ha megmaradt volna akár több akkor is boldogan neveltem volna tovább őket én. Minden gazdával írtunk szerződést ami tartalmazza az örökletes betegségekre vonatkozó egészségügyi garanciát részemről,az ivartalanítási kötelezettséget részükről ( mert teljesen nem bízok más emberekben, nem tudok 7 kutyát teljeskörűen nyomon követni, hogy esetleg fogják-e fedeztetni és ha igen akkor milyen kutyával stb.) és azt, hogy bármikor utána nézhetek a kutyának és rendszeresen tartjuk a kapcsolatot.Na most én egy szaporító vagyok igen, de ha két tenyészszemlés kutyáról lenne szó akikkel ugyanígy járok el akkor senkinek semmi problémája nem lenne ugye?


2013. júl. 30. 11:02
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Önző dolog, valóban,én döntöttem a kutyám helyett, neki nem volt lehetősége...

Little Red: Érdekes a hozzáállásod, akik tőlem elviszik a kutyát azok nem vinnének menhelyről, sőt az az 5 ember sem aki lemaradt vagy visszalépett, mert ők tudni akarják, hogy mire számítsanak. Itt nem az volt a lényeg, hogy nekik keverék kutya a szívük vágya, mert akkor valóban menhelyre mennének, hanem az, hogy ettől a két kutyától akartak kölyköt, mert van valami céljuk vele és nem mindegy, hogy milyen. Nem azt mondom, hogy menhelyen nem lehet ilyet találni vagy jobbat, lehet, de mennyi az esély, hogy pont azt hozzák el a rengeteg kutya közül? Ennyi erővel minden egyes regisztrált, valóban becsületes, adott fajtára koncentráló tenyésztő is minden alomnál elvesz annyi életet amennyi kiskutya születik? Azért ez nem így működik. Mindenkinek szabadon választott joga és akarata onnan hozni kutyát ahonnan akar és nem tudod senkinek megmagyarázni, hogy ne az aranykoszorús mestertenyésztőtől akarjon már kutyát, mert akkor elvesz egy életet...( ez egy nagyon sarkított példa volt, nem még nagyobb haragkeltés vagy vita szítás volt a célom).

Tudom, hogy szaporító vagyok, nem is volt kérdés, nem is akarom magam tenyésztőnek beállítani,közöm nincs hozzájuk, bátorítani sem kell, nincs miért, ez már egy eldöntött, megtörtént esemény, engem leginkább az érdekelt, hogy a feltételekkel, körülményekkel elég körültekintő voltam és nem tudtam volna már + dolgot tenni.

Valaki kérdezte, hogy akkor már miért nem jó vérvonalú tk-s kutyával csináltam ezt akinek ugyanolyan fajtájú kant keresek...hát megmondom őszintén nekem a kiállításokat megnyerő kutyák nem igazán tetszenek, most nem egy adott fajtáról beszélek, hanem általánosságban, de például nekem az nagy szívfájdalom amikor olyan nápolyi masztiffok vannak jelen a világkiállításokon akiknek a bőre szinte teljesen takarja a kutya szemét, fejét, sőt az egész kutya alig látszik alatta, vagy amikor görbe hátú németjuhászokat ajnároznak és ők az etalon és az ő kölykeit kapkodják el az emberek és még tudnék példákat felhozni, de az a lényeg, hogy nekem ez nem jön be. Én ettől a két kutyától, ennek a két vonalnak a keveredéséből álmodtam meg magamnak és a másik 8 gazdinak a "tökéletes" kutyát. Kihangsúlyoznám az idéző jelet, mert nyilván nem mindenkinek ez a vágya és nem mindenkinek ez a tökéletes.

2013. júl. 30. 14:37
 22/36 anonim ***** válasza:
51%

Little Red-nek teljesen igaza van, ahogy mar elotte en is irtam.

A kerdezo veregeti a sajat vallat, hogy o aztan mindent milyen szuperul csinalt, de akkor is csak egy otthoni szaporito.

Es egy felelos gazda azzal kezdi, hogy amikor a kutyaja abba a korba kerul, ivartalanittatja. Itt ez sem tortent meg.

A tobbi valaszolo meg csak adja ala a lovat, hogy milyen okos, meg ugyes.... ezzel aztan gondolom, meg sokszor megcsinalja ezt a "projectet", mert miert is ne.....

2013. júl. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
32%

Elnézést az off-ért de tisztán látszódik - magyarul kibujt a szög a zsákból - hogy a mi kis hazánkban azon fölül, hogy sokan elítélik a szaporítást - teljes joggal - a másik zsebében turkálnak, eszetlenül ítélkeznek - kivétel azoknak akik meg tudták indokolni a kifogásaikat - de a végén mégicsak a pénzhez lyukadtunk ki.

Már nem a szaporítás a lényeg, hanem hogy pénzt merészel kérni valaki keverék kutyáért.


Ennyi pénzéhes, szerencsétlen lelkiszegény embert egy kupacban.


Én - már többedszer írom - hogy önzőségnek találom a dolgot, de a gazdát emberileg nem ítélem el, azt is leírtam, hogy szerintem miért kérhet valaki pénzt - valami idióta lepontozta, gondolom ha hozzávágnák a semmiért nem lenne lelkiismeretfurdalása, szívesen fogadná - tehát részemről a képmutatás megy nagyban, a szájkaraté, papagájkodás, miegyéb.


Nézzetek már magatokba T. Kutyabarátok!

2013. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 sippara ***** válasza:
70%

Na, én eddig melletted álltam, de mostanra túlzásba vitted. Olyan dolgokról beszélsz, amikről fogalmad sincs.


"mert ők tudni akarják, hogy mire számítsanak." - Mi alapján? Van fogalmad róla, mekkora bődületes baromságot mondtál most? Szerinted komolyan ennyi a tenyésztés, hogy összerakom fifikét meg morzsit és lesznek fifike-morzsi keverék kiskutyáim?


"ettől a két kutyától akartak kölyköt, mert van valami céljuk vele és nem mindegy, hogy milyen." - Újabb baromság, egyrészt a fent már leírt okból, másrészt őszintén, két fajtajellegű keverék kölykeivel mégis milyen célja lehetne bárkinek? Hidd el, akinek bármilyen célja van egy kutyával, az nem tőled fog keveréket venni.


"ennek a két vonalnak a keveredéséből" - JÉZUSOM!!! Két keverék kutyáról van szó, milyen "vonalakról" beszélsz??? Fogalmad sincs, ki fia-borja a kutyád, lehet benne akár éppen bernáthegyi is, "vonalról" viszont tényleg ne beszéljünk már.


Szerintem többen normálisan, önuralmunkat megőrizve egész szép válaszokat írtunk, de ne kezdj el ilyeneket írogatni, hogy te "ebből a két vonalból" akartál kiskutyát, meg mittudomén... tetszett a saját keveréked meg valaki másé, és kiskutyákat akartál. Ne akarj ennél többet mögé magyarázni, mert csak saját magadból csinálsz hülyét.


Még hogy vonalak, Jézusom... besz@r0k....

2013. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
sippara te most tényleg egy szón, egy megfogalmazáson lovagolsz, sőt totál kiakadsz? Mindenki mindent úgy értelmez ahogy akar, de azért ne döntsd már el helyettem, hogy mit is akartam írni. Rengeteg féle célja lehet valakinek egy kutyával és ha pl. nem egy tacsi-roti keverékről van szó hanem két hasonló kutyáról akkor azért eléggé megközelítően meg lehet jósolni a küllemét is. Tenyésztésről meg magammal kapcsolatban nem beszéltem.
2013. júl. 30. 15:02
 26/36 Valletta ***** válasza:
Esetleg láthatnánk a kutyádat? Gondolom nem titok, ha már itt nagydobra verted, hogy milyen csodálatos és mennyivel jobb, mint fajtatiszta társai.
2013. júl. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
46%

Akkor van egy jó hírem: a megszülető kiskutyák BÁRMIT örökölhetnek átlag 6-7 generációig. Attól h apa meg anya fehér, attól lehet h a kicsi meg csont fekete lesz, mert nagyapa mudi volt....


Vonalról akkor beszélhetsz, ha vissza tudod keresni az őseit.


Akinek meg nem felel meg a menhelyes keverék (keverék-keverék, nem?), az nem is akar igazán kutyát.


Akinek meg komoly céljai vannak egy kutyával, az meg tenyésztőtől vesz.

2013. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező te egy öntelt szélhámos vagy semmi több. A kutyádat isteníted, hogy milyen gyönyörű, hibtlan stb. Nekem van világkiállításon nyert kutyám és sose mondanám rá hogy hibátlan mert igenis van hibája, de a te keverék kutyád a világon a legtökéletesebb ezért kell még több keveréket gyártani. Egy mester tenyésztő nem eképzelt ennyire. Milyen egészségügyi garanciát adhatsz arra a kiskutyára akinek nem ismered a felmenőjét? Elég primitív vagy ha azt hiszed csak a szülő és nagyszülők örökítenek. Nekem van kiskutyám aki teljesen az az ük nagyanyára hasonlít, de te ezt soha nem tudhatod mert nincs a kezedben a tk amivel visszavezethetnéd a "szupi vérvonaladat". A kutyáid pedig ugyanúgy lehetnek génhibásak betegesek mint egy menhelyi kutya. Azért vagy egy utolsó szemét mert a vevőket átvered, te nem adhatsz egészségügyi garanciát a kiskutyákra, szerencsétlenek hittek neked és abban reménykedtek, hogy egészséges kutyát kaptak olcsón, holott ez egyáltalán nem biztos hogy így lesz. Vannak olyan betegségek amik öröklődnek ugyanakkor eü szűrésekkel nem kimutathatóak! Ilyen pl a mostanában divatos epilepszia, vagy étel allergia, gyenge idegrendszer stb. HA nem ismered a felmenőket ezeket nem zárhatod ki!!! Ennek tudatában csalás eü garanciával kutyát eladni és pont ezért vagy szaporító, mert egy utolsó csaló vagy!
2013. júl. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
63%

Az utolsóval értek egyet, kicsit nyersen fogalmazott, de a lényeget leirta.

Meg hogy jösz a szinnel? Komoly terveik vannak a kutyával a szinei alapján?:D Két keverékből meg aztán a belső tulajdonságok elég tágak lehetnek, hogy épp arra jó lesz e, amire kellet, már ha tényleg valami komoly véljük van, amit kétlek... A betegség sem kizárható még a szűrés ellenére sem, előttem leirták miért...


Még annyit hozzátennék, hogy én sem támogatom minden fajtának a kiállitási változatát, mert néhol tényleg elmentek olyan irányba, hogy az már elborzaszt.. De a németjuhásznak is van munkavonala pl.:)

2013. júl. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Küllemet akartam irni nem szint, bocsi fáradt vagyok.:D
2013. júl. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!