Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért költenek a kutyatartók...

Miért költenek a kutyatartók tízezreket kutyatápra, amikor ott van a konyhai maradék, miért nem adják azt a kutyáiknak?

Figyelt kérdés
Most erre mondhatnátok, hogy mert az egészségtelen, meg az már veszélyes hulladéknak számít, nem adhatjuk kutyának, de akkor hogy lehet az, hogy nemrég elhunyt két kutyánk mindkettő több volt mint 10 éves és mindkettejüket konyhai maradékkal etettük. Ráadásul nem azzal, amit tegnap ettünk, és finnyásak voltunk kidobjuk, hanem legtöbbször azt kapták, amit mi már nem ettünk meg mert elkezdett megromlani, akár meg is romlott, meg csontokat, ilyeneket. Mégse volt soha semmi bajuk!
2009. okt. 25. 22:44
1 2 3 4 5
 1/49 anonim válasza:
90%

Azt hiszem kapni fogsz hideget meleget.

Hét azért nem lennék a kutyád! Bár nálunk sem drága kutyatápot esznek, de ezek nem drága törzskönyves ebek, hanem utcabajnokok. Mondjuk buggyant ételt soha nem adunk nekik.

2009. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
66%

Még jó kis provokatív kérdés... -.-"

Azért etetem jóminőségű kutyakajával a kutyáim, mert felelős kutyatartó vagyok aki utána néz annak hogy a kutyájának mik a valós igényei! Ezért viszem sétálni, ezért viszem kutyaiskolába, ezért kezelem kutyaként, ezért van rangsor, ezért járok vele orvoshoz, és ezért adok neki minőségi ételt. Én inkább spórolok máson, hogy ilyen tépot ehessen. Felőlem lesznobozhatsz, ahogy többi hozzá nem értő személy. Nem zavar. Én tudom, hogy a kutya húsevő, neki elsősorban húsra van szüksége és nem gabonára, szójára meg a tegnap gyümölcslés kruplifőzelékre. Köszönöm szépen, nem szándékozom a kutyáimmal kísérletezni, azért mert a tieid több mint 10 éves éltek a házikoszt mellett. Szimplán szerencséd van, ennyi az egész, ez még nem azt jelenti, hogy erre van szüksége a kutyának. Amúgy meg nem hiszem hogy fel lettek boncolva (isten nyugosztalja őket), és addig te nem tudhatod milyen kórok rágták őket csöndesen, belülről! Sok betegség mellett lehet élni 18 évig. Van aki 91 éves korában is él és cigizik, mégis mindenki tudja hogy ártalmas. Az én kutyámat tönkretette a házikoszt, meg a sz*r tápok. Tudom, most jöhet a beképzelség, hogy biztos valami túltenyésztett pincsi volt. Hát nem! Olyan betegségeket ékt túl amikre konkrétan azt mondta az orvos hogy más kutya 3 nap alatt belehalt volna! Ő túlélte, egyszerűen csak ronda volt. A szőre, a bőre, a fogai, büdös volt és stb. 8 évesen váltottunk de sajnos mostmár nem fog olyan látványosan helyre jönni.

Akármit mondasz, a kutyáknak vagy húsra vagy normális tápra van szüksége. Az elődei is ezt ették, neki is ezt kell ennie, ugyanúgy tarajos zápfoga van és rövig tápcsatornája stb ami a ragadozók tulajdonsága. Tudom régen is eléltek a kutyák így meg a tieid, én mégsem kísérleteznék, köszönöm szépen. Te is elélsz életed végéig rossz kaján ha nincs más, beteg sem biztos, hogy leszel (vagy nem fogsz róla tudni) de attól még nem biztos hogy az a jó.

Te egyszerűen nem értesz ahhoz hogy mire van szüksége a kutyának. Még azt is elfogadom hogy nincs rá pénzed (mi lesz ha beteg lesz és ki kell rá dobni hirtelen pár 10ezret? Remélem arra van), csak nem kell ezt terjeszteni, mert akkor sem ez az ideális a kutyáknak.

2009. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk azért, mert mi nem csak életben akarjuk őket tartani, hanem olyan kaját adni nekik, ami finom is...

Te biztos boldog lennél, ha egy életen át sz@rt etetnének veled.

2009. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
80%
Második vagyok. Vesd csak össze a disznó fogait a kutyáéval. Mert az a kaja amit adsz neki, a disznóknak való, akik mindenevők. Hát van egy kis különbség. És nem hiszem, hogy a tesi felépítésük hazudik az igényeiket illetően.
2009. okt. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
76%
Lehet adni a kutyának maradékot, ha pld. az ember nagyon szegény és magának is alig jut. De én azt szoktam mondani, hogy a kutyám iránti szeretetből és emberségből nem adok neki azt. Sőt: a kutyámnak csak olyan eledeleket adtam, amit magam is szivesen elfogyasztottam volna. Persze kivétel a nyers marhahús, a cupákos nagy csont, a pácoolt csirkeláb, vagyis kifejezettem emberi tápláléknak alkalmatlan eleségek. Tápot soha nem kapott, inkább főztem neki. Azért mert kutya, nem kell vele kutyául bánni.
2009. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
88%

Lehet adni maradék ételt persze ha minden fillér számít, de gondolom nincs kutyád. Akinek van és szereti, hasonló mint egy gyerek :)

Megpróbáljuk a legjobbat adni neki, hogy kifejezzük felé a szeretetünket és megháláljuk a hűségét. Itt szerintem nem arról van szó, hogy mennyire egészséges avagy nem! Ha arról van szó, mi is adunk a kutyának főtt ételt, de megpróbáljuk neki a legjobbat adni, mert szeretjük őt!

2009. okt. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az a legegészségesebb, ha vitaminok és ásványi anyagok jutnak a szervezetébe, és alapvető élelemnek hús. Persze lehet neki adni ettől függetlenül mást is, például az enyém szereti a zöldségeket és a gyümölcsöket. Az mindegy hogy milyen formában kapja meg a kutya a vitaminokat és tápanyagokat, de mindennek meg van a maga mennyisége, amit nem szabad túlzásba vinni...
2009. okt. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, ahogy átlagban a régebben élt embernek se kellettek táplálékkiegészítő maszlagok (én mondjuk most se szedek, de sokan már meg se tudnak lenni nélküle), úgy a régi idők kutyái is strapabíróbbak voltak, a mai kutyák már mások.

Nekem mondjuk nincs, de én vegyesen adnék neki házi kosztot meg tápot, jó, mondjuk romlottat azt nem. :-) De a jó házi koszt neki se árt, de lehet, hogy nem lenne elegendő. Ráadásul sok kutyafajta túl van szaporítva, és tele van gyenge egyedekkel a világ. Rajtuk lehet, hogy a legjobb koszt se segítene.

2009. okt. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
85%
Az a baj, hogy ettől koszttól nem túladagolás lesz, hanem komoly hiánybetegség. Amúgy szerintem is lehet néha normális házikosztot adni a kutyának, de a kérdés nem is ez volt. Aki házilag főz a kutyának annak sokkal nehezebb mert tudni kell a pontos arányokat amik a tápban eleve benne vannak. Van egy olyan videó ahol kipróbálják, hogy mmi a különbség a normális, kutyának való főzött kaja és a táp között. Hát mit ne mondjak, a főzés drágábban és nagyon sokkal több időből jött ki.
2009. okt. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
68%

[link]

Itt megtudhatjátok mire van szüksége optimális esetben a kutyáknak. Bár tudom úgysem hisztek a szakértőnek sem, és én vagyok a sznob. :)

2009. okt. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!