Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért költenek a kutyatartók...

Miért költenek a kutyatartók tízezreket kutyatápra, amikor ott van a konyhai maradék, miért nem adják azt a kutyáiknak?

Figyelt kérdés
Most erre mondhatnátok, hogy mert az egészségtelen, meg az már veszélyes hulladéknak számít, nem adhatjuk kutyának, de akkor hogy lehet az, hogy nemrég elhunyt két kutyánk mindkettő több volt mint 10 éves és mindkettejüket konyhai maradékkal etettük. Ráadásul nem azzal, amit tegnap ettünk, és finnyásak voltunk kidobjuk, hanem legtöbbször azt kapták, amit mi már nem ettünk meg mert elkezdett megromlani, akár meg is romlott, meg csontokat, ilyeneket. Mégse volt soha semmi bajuk!
2009. okt. 25. 22:44
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
59%

És a táp baromira megfelel a hús anyagi felépítésének:D

LOL

Akkor már inkább adj neki igazi húst, amit te is eszel. A táp pont, hogy nem egy ragadozó fogazatához illik. Attól még, hogy elvileg csirkehús ízű;)

Amúgy etesd amivel akard. Most már én is beleszóltam a vitába. De ha te hangoztathatod a nézeted, akkor légyszi engedd meg, hogy mi is:)

Biztos a kutyatáptól élte túl a kutyusod a támadást, ha rendes húst evett volna, akkor esélye se lett volna...

Na mindegy, felőlem azt teszel, amit akarsz, de ne mondd már meg, hogy mit reklámozzunk és mit nem! Mi a rendes ételt reklámozzuk neki, husi, csont, stb. Maradék! Nem például nem vagyok vegetáriánus. Ha pedig nem olyan a kaja, akkor hentesnél lehet kapni maradék, nem romlott kis húsdarabokat.

2009. okt. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
63%
Úristen ti tényleg nem tudtok olvasni... xD Hol mondtam hogy attólm élte túl?? Akkor még nem is azt ette! Azért mondtam el, hogy még véletlenül se higyjétek, hogy valami kis öleb túltenyésztett izém van!! Tanultatok ti szövegértést? És te honnan tudod, hogy mi van abban amit megeszel? Honnan tudod hogyan nevelték és vágták le a csirkepaprikásod? Mert igencsak elcsodálkoznál, hogy milyen mű (pl hormonok, fénybabrálás, hogy a szerencsétlen tyúk egy nap 3x tojjon), és milyen barbár módszereik vannak! Ja tudom, te mindenről tudod, hogy jó, mert otthon termeled... Ha lenne időm főznék a kutyámnak! Csak tudod, ki kell hogy ábrándítsalak! A KUTYA SZÜKSÉGLETEINEK MEGFELELŐ alapanyagok sokkal drágábbak, mint a táp! És 100x több időbe kerülnek. Ja persze, gondolom a csirkenyesedék biztos olcsóbban jön ki, csakhogy a kutyának nem az kell... Na mindegy. A kutyának sosem lesz szüksége erőspaprikára, sóra, zacskós levesre meg töltött káposztára...
2009. okt. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
69%
nagyon elbeszéltek egymás mellett.. nem arról próbálnak meggyőzni titeket, nemtáppártiakat a táppártiak, hogy ha nem táppal etettek, a kutya nem él meg nemtomhány évet. Arról van szó, hogy a táp(egy normális) sokkal alkalmasabb a kutyának, mint akármilyen házi kaja. És ezzel hiába vitatkoztok, mert ez egy tény. Hogy hogy jönnek ide a reklámok azt nem értem. Az, hogy 100 éve nem voltak tápok, és akkor is egészségesek voltak a kutyák, oké, de most már vannak tápok, tápok amiket okos emberek állítottak össze a kutya szükségleteinek megfelelően. Akkor miért ne azt adnék neki? 100 éve nem volt internet, mégis tudtak élni az emberek, most akkor én ne is netezzek? 100 éve nem voltak sportcipők, csak ilyen csizmák meg mittomén, akkor én most nem is húzhatok egy kényelmes sportcipőt? Pedig 100 éve is tudtak csimmába járni.. Szóval értitek.. Meddő vita ez.
2009. okt. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
86%

Én nem szerettem volna ebbe beleszólni, de nem lehet kibírni. :D


Az én véleményem:

A szponzorálás mi, ha nem reklám? :) Pontosan a legkomolyabb reklám, mert nem a "hétköznapi" kutyatartókat célozza meg, hanem az "igazi kutyásokat", akik tényleg mindent szeretnének megadni a kutyájuknak. Ezzel nem akarom összehasonlítani a Chappy-t a szuperprémium tápokkal, mert NEM IS LEHET őket összehasonlítani.

Ne akarjunk egy kínai ruhát a Gucci mellé tenni, mert bár megfizetjük a márkát is rendesen (sőt az ár jó részét a név teszi ki), de azért mégsem olyan alapanyagból készül.

Nyilvánvaló, hogy a tudományos kutatások és a minőség költségeit is meg kell fizetni és igen, a szponzorálás költségét is! (Ami lehet, hogy többe kerül, mint a tévéreklám, de nem tudom, ehhez nem értek, lehet inkább igényesség, hogy nem média, hanem szponzor.)


Véleményem szerint mindenki azzal etet, amivel akar és AMIRE TELIK a kasszából.


Más. Kicsit ellentmondást látok a zöldség dologgal kapcsolatban a hozzászólások között. Tudniillik minden márkának van olyan tápja, ami zöldségeket is tartalmaz. Ennek értelmében teljesen mindegy, hogy granulátumba passzírozva vagy nyersen-főve adjuk a zöldséget, nyilván ha a szuperprémium gyártó is forgalmaz zöldséges tápot, az azért van, mert úgy gondolják, hogy növényi eredetű anyagokra is szüksége van az állatnak. Amúgy igen, ragadozó, húsevő a kutya, de semmi baja nem lesz a zöldségtől és igenis egészséges neki is (főleg ha még a szuperprémiumban is van zöldséges változat, akkor ebben csak van igazság). Csak alapvetően nem ez FŐ a tápláléka.


Manapság egyre több tanulmány és publikáció jelenik meg arról, hogy a kutya egy olyan evolúciós folyamaton esik át napjainkban, hogy a ragadozóból mindenevővé válik. Természetesen mi nem fogjuk látni a fogai és bélrendszere átalakulását, hiszen ehhez egy emberöltő kevés, de ez bizonyított tény. És azt se felejtsük el, hogy egy domesztikált fajról van szó és azt se felejtsük, hogy a Canis Familiaris az ember által mesterségesen létrehozott állatfaj. A kutyafajtákat is az ember hozta létre, ergo a kutya egész evolúcióját az ember irányítja, nem a természet!


A tápos zacskóra bármit ráírhatnak, egyrészt nem tudhatjuk, hogy valóban az-e a tartalma (voltak már ebből botrányok a történelem során, még jó nevű cégeknél is és nem csak takarmányok esetében), ezt mi, hétköznapi emberek nem tudjuk ellenőrizni. Másrészt lehet, hogy a leírás szerint még emberi fogyasztásra is alkalmas alapanyagokból készül, de lehet, ha látnánk azt az ELJÁRÁST, ahogy a húsból és egyéb összetevőkből elkészítik a granulátumot, elhánynánk magunkat mindannyian...


Táp, táp, mind ugyanúgy készül. Én az összetétel kapcsán nem akarok vitatkozni.


Amit gondolok, ha úgy akarnám eteni a kutyám, ahogy ez neki legjobban megfelelne, nem kéne hogy adjak neki SEMMIYLEN tápot, kizárólag SZÍNHÚST (vagy inkább egy lelőtt vaddisznót nyersen, egészben...).


És még egy gondoloat, megint csak elvonatkoztatva a táp árától és márkájától. Szerintem mindannyian hallottunk már a média, az élelmiszer ipar, a gyógyszeripar és az orvostudomány titkos háborújáról az emberiség és a haszonállatok ellen, ami kizárólag az ő haszonszerzésükről szól. (A hobbiállatok is jó kis aranybánya, a gazdáikon keresztül...) Nem hiába egymás pártogói ők. Egyik a másiknak termeli a hasznot. Ebbe most nem szeretnék belemenni, mert ez nem az a forum, de aki ismeri a történetet, az tudja, miről beszélek. Aki nem, az pedig a Cenzúrázott egészség c. könyvben és sok más helyen találhat erről a témáról megdöbbentő dolgokat. És mielőtt leszúrnátok, nem vagyok sem szcientológus, sem Lenkei-fan (ő is csak pénzhajhászásra találta ki a vitamin bizniszét), viszont amit a könyvében leír, vitathatatlan és döbbenetes tény. Ajánlom még mindenki figyelmébe a Home c. filmet, amiből szintén lehet érdekes következtetéseket levonni.


Sajnos a fogyasztói társadalom tagjainak (mindannyian azok vagyunk, a benszülötteket és eszkimókat kivéve) esélyük sincs arra, hogy kikerüljék tudatuk befolyásolását. Aki tagadja, sajnos azt is tudják befolyásolni. A média és minden, ami minket körülvesz, olyan profi szinten űzi ezt, hogy mi észre sem vesszük. Tehetetlenek vagyunk. Ezt el kell fogadni és együtt élni vele.

Amit tehetünk, hogy megpróbálunk úgy élni, hogy jól érezzük magunkat és boldogok legyünk, olyan körülmények között, olyan világban, ahová születtünk.


Ha az egyik ember attól boldog, hogy házi koszttal eteti a kutyáját, tegye azt. Ő kutyája, szíve joga. Ha a másik ember attól boldog, hogy szuperprémium táppal eteti a kutyáját, tegye azt. Ő kutyája, szíve joga.


Ha a harmadik ember nem tart kutyát, éljen kutya nélkül, szíve joga.


Mi inkább kutyázzunk, a vitát hagyjuk meg a tudósoknak, nekik ez a munkájuk, mi ebben a témában azt gondolom, mindannyian laikusok vagyunk. Mert mi a fogyasztók vagyunk.


És mindannyian szeretjük a kutyánkat. Ez a legfontosabb.

2009. okt. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
69%

Nos.... akkor már én is.

Én azért etetem táppal, mert az a jó neki.

Lehet hogy a kutya elél házi koszton is 10 évet, de lehet hogy ha ugyanazt a kutyát prémium táppal etették volna, akkor 15 évet élt volna.

Másrészt a kutya nem ember! Nekem is van, imádom, velem van egész nap, de akkor se ember! A kutya nem azért eszik mert ez jaj de finom, hanem azért mert az ösztönei azt diktálják hogy ennie kell, mert különben elpusztul.

Én verenyzek az enyémmel, ezért nekem különösen fontos hogy a kutya 100%ot tudjon nyújtani a munkában, és ahhoz az kell hogy egészséges legyen, és minden vitamint, tápanyagot megkapjon. Acanat szokott enni és bewidog sport-ot. Mind a 2 prémium minőségű táp.

Sokan mondják hogy jaj de drágák az ilyen tápok, meg stb. Kiszámoltam: Gazdi, Buksi, meg ilyesmi tápokból a kutyámnak ha megvenném a 20 kilósat, abból naponta 900(!!) grammot kéne kapnia az adagolási útmutató szerint. Ebből a 20 kilós 5000Ft-ba kerül. Szóval a kutyám egy napi kajája kb. 230 Ft.

Acana-ból a 17 kilós 12000Ft, 300grammot kell adni a kutyámnak naponta, azaz kb. 210 Ft-ra jön ki.

Ez annyit jelent hogy asz@r az drágább, valamint tönkreteszi a kutyám gyomrát, és még vitaminhiányos is lesz, ellenben a jobb minőségű az olcsóbb, és a kutyám mindent megkap ami a szervezetének kell.

Ennyi.

2009. okt. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
83%

Najó akkor nézzük:

"Évezredeken keresztül nem volt az embereknek semmi bajuk, boldogan éldegéltek. A kutyáknak se, ök is boldogan éltek."

Tudjuk: EZ NEM IGAZ! Csak éppen sokmindenröl nem tudtunk. Borzalmas betegségek, háborúk,természeti csapások söpörtek végig a világon. Az állatokat ugyanúgy sulytották hasonló dolgok mint az embereket.

És akkor Csernobil, meg a jódozott só meg az ivóvízkezelés, stb?

Az, hogy a szervezetün másképp müködik mint 150 évvel ezelött, az biztos. Az állatoké is!

Régen rákbetegek se voltak? De igen, csak nem tudták, hogy van. Ma már sokkal többen betegek.

Ugyanigy van a kutyákkal is.

A TUDOMÁNY FEJLÖDIK!

De a reklámoknak nem kell bedölni, nyitott szemmel kell járni, mindennek a hátamögé nézni!

Ilyen világban élünk!

Jó étel: szép ször, egészséges fogak, erös csont és immunrendszer.

Kutyája válogatja, hogy mi az igénye, nem lehet egy kaptafára venni öket sem. Ha pl a magyar konyha helyett igazi thai kaját kellene ennem akkor valószinüleg megviselné a szervezetemet, de ez is emberfüggö nem?

Táp és/vagy házikoszt: Kutyafüggö.

2009. okt. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 vezerdinka ***** válasza:
8%
tarajos zápfog... gumós zápfog.... könyörgöm:D ha tápot adsz neki, k*rvára mindegy, milyen foga van, merthát ugye pont ezért nem alutasakos macskakaját veszel neki, hogy koptathassa, meg ugye elvileg ragadozó lenne a kutya. és aki maradékot ad, az is nyilván csontot meg ilyesmit ad neki, nem pedig főttkrumplit:D nem kell kiforgatni a másik szavait. amúgymeg az, hogy minden éven fialt a szuka kutyám azt jelenti, ahogy nagyon okosan következtettél is, hogy nem direkt a tenyésztésre összpontosítottam, nem kennelt csináltam. hanem szimplán ahogy jött. és ettől függetlenül nem lettek nyomorék kutyáink:) megint más az, aki a tenyésztésre megy, és jópénzért akarja eladni a jópénzért vett tápon nevelt kutyáit... meg megint más az, aki olyan helyen lakik, hogy muszáj 2 erős, egészséges kutya a porta védelméhez. és egyetértek azzal a hozzászólóval, aki megemlítette, hogy nem mindig voltak ilyen kutyatápok.. valóban nem:) sőt. mindig voltak kóborkutyák is, amik nem egészségesek, de szépek, vagy olyan háznál lévő kutyák, amik elhanyagoltak, de egészségesek. nem minden a táp. először is ismerned kell a saját kutyádat! mert ha te csak a tápra mész, lehet, hogy még azelőtt kinyírod, hogy tünete lenne annak, hogy nem bírja a műkajákat:) én is utálok mekibe járni, vagy pl nem veszek bio kaját magamnak, pedig mindegyik nagyon drága, és hivalkodhatnék vele, hogy bio kaját eszek, ésakkor én most nagyon egészséges vagyok. de már ha a tarajos meg gumós zápfognál járunk, az embernek is gumós zápfogai vannak, mégis van olyan, aki nem eszik meg mindent (pedig elvileg mindenevők lennénk), de ottvannak a vegák, akik nem esznek húst, vannak, akik zöldséget nem esznek.... úgyhogy ez egy hatalmas baromság. úgyis kiderül, hogy a te kuytád mit szeret, ha odafigyelsz. de attól, hogy csak a tápot erőlteted, mer'azmenő, mer' drága volt, még nem biztos, hogy a tiéd erősebb vagy egészségesebb lenne egy állatorvos szemében, mint egy házikoszton nevelt kutya:)
2010. febr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
94%
Utolsónak:marhára ismerheted a kutyádat és törődsz vele,ha hagyod nyakra-főre szaporodni...
2010. febr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
És ha én egyedül lakom otthon és a kedvenc kajám a sajtos melegszendvics, van egy apró hűtőm és kb 2-3 adagnyi főtt ételt szoktam magamnak csinálni akkor én most gonosz, beképzelt sznob vagyok hogy minőségi kutyakaját adok a kutyáimnak. Már elnézést de nem mindenki él 10 tagú családban, és nem mindenkinek az anyukája van otthon egész nap hogy 4 fogásos vacsorát csináljon! Röviden összefoglalva hogy mindenki megértse: nálunk még az étel sem annyi ami elég a 3 kutyámnak, hát még a maradék! Romlott kaját meg nem szoktunk tartani! :D Akkor én most mekkora sznob vagyok...
2010. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!