Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért költenek a kutyatartók...

Miért költenek a kutyatartók tízezreket kutyatápra, amikor ott van a konyhai maradék, miért nem adják azt a kutyáiknak?

Figyelt kérdés
Most erre mondhatnátok, hogy mert az egészségtelen, meg az már veszélyes hulladéknak számít, nem adhatjuk kutyának, de akkor hogy lehet az, hogy nemrég elhunyt két kutyánk mindkettő több volt mint 10 éves és mindkettejüket konyhai maradékkal etettük. Ráadásul nem azzal, amit tegnap ettünk, és finnyásak voltunk kidobjuk, hanem legtöbbször azt kapták, amit mi már nem ettünk meg mert elkezdett megromlani, akár meg is romlott, meg csontokat, ilyeneket. Mégse volt soha semmi bajuk!
2009. okt. 25. 22:44
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
80%

Hm, érdekes módon engem még egyik orvos sem akart kézzel lábba, leszoktatni a tápról... Pedig voltam már párnál és egyikűjüktől sem veszem a tápot. Máshonnan szerzem be. Mindenki azt hallja meg ami igazolja a gondolatait. Amúgy meg sok állatorvos azt is monjda, hogy a kutyának szülni kell meg nem szabad ivartalanítani. De azért naggyon hozzáértők... Most akkor mindent el kell hinni. Ja mondjuk igaz, hogy nekem fiatal állatorvosaim vannak. Az az agymosás, ha elhiszed milyen jó a Pedigree, a nomrális tápokat NEM reklámozzák tv-ben! A kutya őse vadászott. Amiből megette az állat gyomrát is. És kész evvel ki volt elégítve. A régi kutyák ha ettek is házikosztot (na nem mintha ilyen kajákat ettek az emberek mint ma) és biztos hogy elintézték maguknak. Abban az időben még nem volt nagy szám ha levadászott valamit vagy ha lelőttek néhány vadat... No de nem is éltek addig mint a mai kutyák. Nézzetek meg egy fekete-fehér fényképet. Hát igencsak csúnyácska kutyák vannak rajta. Amúgy meg minden reklám. Az is reklám amit ti esztek. Mert nem hiszem, hogy a kertből vesztek elő. Na akkor mi van? Ti is ugyanúgy bedőltök reklámnak, ha megvesztek egy kólát... :D Arról nem is beszélve, hogy a nomrális tápban amit pl én veszek, gyógynövények vannak és nem káros adalékok vannak... Ne mindegy. Egyáltalán nem nézem le a többieket, sok mindenről lemondok, hogy a kutyám jó kaját ehessen, mert én nem játszok vele szerencsejátékot, hogy a Mari néni jól volt ilyen kajával lássuk enyém is meglesz-e! Nem tudom hányotok kutyája élt túl rottweiler támadást 12 kg-osan és olyan betegséget ami mást 3 nap alatt elvitt, ő meg csak a 4 napon jutott orvoshoz és utána 2 hétig mellékezelték... Mégis ártott neki a kajamaradék meg a csepi. Én még mindig azt mondom, hogy a kutya testfelépítése nem hazudik a szükségleteit illetően:


A FARKAS ÉS A KUTYA unokatestvérek


A két állatfaj génállománya között mindössze 1-2 százalékos eltérés van.

A farkas (Canis lupus) a ragadozók rendjébe tarozik.

A háziasított kutya (Canis familiaris) szintén a ragadozók rendjének tagja.

Anatómiailag és viselkedésükben nagyon hasonlítanak egymásra.

Biológiailag egy fajnak is tekinthetnénk őket, mivel szaporodásra képes utódokat tudnak létrehozni!

A kutyának és a farkasnak azonos az emésztőrendszere.

HÁROM ANATÓMAI TULAJDONSÁG amely jellemző a ragadozókra

1. NAGY MÉRETŰ SZÁJ ÉS ÉLES FOGAK


A kutya a zsákmányt éles fogaival feldarabolja, és nem rágja meg (ellenben a tehénnel), majd a megfelelő méretű húsokat egyben lenyeli. Azaz, a fogazata arra alkalmas, hogy megragadja és a megfelelő méretre "darabolja" az élelmet, ezért nincsenek őrlő fogai.

2. A NYÁL NEM TARTALMAZ AMILÁZ ENZIMET


Az ember nyálában megtalálható a szénhidrátok lebontását már a szájban elkezdő emésztőenzim. Mivel a kutya szervezete nem a szénhidrátok feldolgozásra alkalmas, ezért a nyálában nem található meg ez az enzim, így a szájban nem kezdődik el az emésztés. A nyál funkciója kizárólag az, hogy benedvesíti az élelmet, könnyebbé téve a nyelést.

3. AZ EMÉSZTŐRENDSZER KAPACITÁSA


A kutyának rövid az emésztőrendszere, hosszúsága egyharmada a mindenevő emberének. A kisebb méret a húsalapú élelem gyors feldolgozására alakult ki. Az emésztés sebességét az állat gyomrának magas sósavtartalma is elősegíti. A kutya gyomornedve erősen savas kémhatású (pH 1), szemben az emberével (pH 4- 5).

ragadozó : [link]

mindenevő: [link]

Ennyi, én annak hiszek amit a kutya testfelépítése és tulajdonságai mutatnak- az nem reklám. :) Persze mindenki azzal etet amivel akar, csak nem kéne lehurrogni, azt hogy a kutya húsevő és nem mindenevő. A jó tápok nem szemetek. Ezek szerinte biokaja meg ezek is csak becsapás, nem? Hulladék a Csepiben, Pedigrreben, teszkókajában van.

2009. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
97%

miért etetném házikoszttal, amikor a tápot csak kinyitom, odarakom a tálba, és ennyi. Ráadásul sokkal jobb neki. A tápok reklámozása miatt lenne az egész, és nem is jobb a táp? Én még sehol nem láttam Orijen reklámot.. És meg lehet nézni az összetételét, még én is éhes leszek tőle, olyan jó dolgok vannak benne.

[link]

ez egy igen hasznos, objektíven ítélő oldal(onnan gondolom, h nem a tápgyártók reklámja, mert tök ismeretlen tápok kapnak 6 csillagot nagyrészt), a rojál izé szerintük nem éppen jó.. Én hiszek nekik. És most ezért lepontozni, mert én jobban preferálom a tápot, mint, hogy ezen spóroljak,(ráadásul nem is lenne olcsóbb ha direkt neki főzött kaját kapna) elég nagy fasság.

2009. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
40%
mer amúgy az ilyen bolti kutyakaját miből csinálják? Elhullott állatokból, kitudja azoknak milyen baja van:S
2009. okt. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
67%
Úristen ti komolyan mondom nem tudtok olvasni... A Csepit csinálják hulladékból... Azért kell belőle fél kg-ot adni és azért színes. De ha nem hiszed, hogy a jó kaját normális alapanyagból vannak, akkor azt pl miért hiszed hogy a biokaja nem génkezelt?
2009. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
85%
Én Acanát adok a kutyámnak, ez olyan táp, amit én is megennék, mert nem szemétből van, hanem emberi fogyasztásra is alkalmas húsból, gyógynövényekből. Ha valamiért nincs itthon Acana, akkor főzünk neki, húsből, zöldségekből, SÓ ÉS TARTÓSÍTÓSZEREK NÉLKÜL! A lényeg, hogy nem azt az agyon fűszerezett, tartóstószerezett kaját kapja, amit mi. Mi már nem tudjuk megenni egy kiló só nélkül a kaját, mert ehhez szoktattuk magunkat (sajnos), de a kutyát azért még nem kéne ennek kitenni. A kutyának sokkal több húst kéne kapnia, mint az embernek, te ellenőrzöd az arányokat? Az pedig alap, hogy romlott kaját nem adok neki. Nekem nem az a célom, hogy életben maradjon, hanem hogy sokáig éljen egészségesen! Miért örüljek annak, hogy 12 évig él a kutyám, ha élhetne 15 évig is? Az meg a másik, hogy egy tenyészkutyánál, mint az enyém, főleg nem engedhető meg, hogy szemetet egyen. Nem kell feltétlenül drága táp a kutyáknak, ismerek ezüstkoszorús mestertenyésztőt, aki főz a kutyáknak, de az sem jó, ha minden ellenőrzés nélkül odaadod azt, amit te már nem eszel meg, mert emberi fogyasztásra alkalmatlan.
2009. okt. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
95%
Előző vagyok: én is adok neki néha maradékot, de nem hulladékot és nem ez a fő tápláléka.
2009. okt. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 vezerdinka ***** válasza:
51%

üzenem a következőt annak a kommentelőnek, aki mindenáron meg szeretné magyarázni, hogy csak a jóminőségű táptól lehet normális kutyád:

nekem 15 évig volt párban 2 német juhászkutyám. kiskorukban tápot kaptak, mindenféle oltást, rendszeres féregtelenítés, meg ami kell. 1 év körül kezdtem kísérletezni azzal, hogy ebéd utáni kis maradékok és táp keverékével etetem őket, a szuka kutya minden éven gyönyörű kölyköket fialt, akikkel - ha nem sikerült eladni 6 hetes korukig őket - szintén ezzel a módszerrel etettünk.

továbbá: én pl tanultam biológiát, de hallottam még attól a állatorvostól ilyet, aki az én 2 kutyámat életük végéig, a kölyköket pedig az elkerülésig figyelemmel kísérte.

nézd már meg, hány reklám plakát van az állatorvosi rendelő falán. azt is mondják, hogy a kutyáknak ruhát kell venni, mert így nem fáznak meg:) ne röhögtess már. ha te láttad volna ezt a 2 kutyát, és megmondtad volna, hogy esznek maradékot is (NEM ROMLOTT KAJÁT!!!), akkor szerzek neked egy állatorvosi diplomát:)

szóval... oké. felfogtuk, hogy rád nagy hatással vannak a reklámok, stb.. de nem írhatsz minden más ember véleményére lekicsinylő kommentet. attól még az a kutya nem lesz hülyébb. sőt lehet, hogy életrevalóbb, mint a tiéd;)

2009. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Ez a tápos kérdés szeritnem is csak a reklámról szól, jó, lehet h nem mindegyik gyártó reklámozza annyira magát, de akkor is annyira egyértelmű, a hülye is látja, hogy a média és a reklámok úgy manipulálják az embereket ahogy akarják. Szerintetek hogy lehet az, hogy aki házi kossztal eteti a kutyáját, mind fényes szőrű, egészséges, akik meg táppal, örülhetnek h sikerül épp egy olyat találniuk amitől nem megy tönkre a kutyája gyomra? Ja és régebben, 50- 100 éve mikor még nem votlak ilyen szarok, akkor hogy lehet h megéltek a kutyák házi koszttal?


ui: a kérdésnél kicsit eltúloztam, azért nem kaptak olyan rossz házi kaját, szal nem direkt a romlottat adtuk oda nekik, és mindig nagyon jóízűen falatozták. amúgy is a kutyának olyan erős a gyomorsava, hogy semmi baja nem lenne a romlott kajától sem...

2009. okt. 26. 22:12
 39/49 anonim ***** válasza:
70%

Képzeld el, hogy egyáltalán nem hiszek semmilyen reklámnak. :) Életemben nem hallottam még arról a tápról amivel etetek, csak mert a neten olvastam róla. Pedig járok az állatorvoshoz. Amúgy gratulálok a németjuhász szaporításhoz. A szukának amúgy is ellés után legalább egy-két tüzelést ki kell hagyni (már aki igazából tenyészti...) Ami azt jelenti, hogy nem szülhet minden évben. De persze aki szaporítja a kutyáját, az nem érthet hozzá ennyire...

Én annak hiszek amit látok. Majd amikor a kutyám foga átalakul TARAJOS zápfogból GUMÓSSÁ, akkor elhiszem, hogy megfelelő neki a házi maradék. Addig mondhat bárki bármit, nem érdekel. A kutyának ragadozó felépítése van, és nem hiszem hogy ez egy hiábavaló dolog. Érdekes, efölött elsiklotok, mert ezt nem lehet kifogásolni, csak a reklámba tudtok beleavatkozni, de még azt sem olvassátok el rendesen, mert mint már 100x mondtam, ezeket a tápokat nem reklámozzák! Ha a reklámok hatása alatt lennék, akkor Pedigree-vel etetném a kutyám, az állatorvosi rendelőben meg nem azt nézem mi van a falon hanem azt hogy életben kijussunk onnan. :)

Ha lehet tényleg normálisan olvassátok el amit írok, mert csupa butaságot mondotok vissza. Senkinek a kutyáját nem kicsinylem le, mert ő nem tehet semmiről. De a gazdát sem, vagy ti nem tudtok értelmezni. Azt mondtam többször is, hogy nem az a bajom hogy valaki maradékkal eteti (ami nem az hogy táppal összekeverék, amiről én egy szüt sem ejtettem!), hanem az hogy még reklámozza is! És akkor jön a sok h*lye és elhiszi, hogy a kutyának ez a szükséglete. Pedig nem! Lehet szép kutya, lehet bármi, ragadozó és kész. Ennyi. :) Nem itélem aki evvel eteti. Én is evvel etettem sokáig, mert még nem volt beleszólásom. Csak nem kell a hibás teóriákat hangoztatni. Meg kell hagyni az esélyt annak aki úgy akarja a kutyáját etetni, hogy teljesen megfeleljen a szükségleteinek. Ha a te öreg kutyád gerincét is póbálta már meg eltörni egy nála kb 4x nagyobb kutya, ami után a saját lábán sétált haza az ujjnyi lyukakkal a csípőjén akkor elhiszem hogy életrevalóbb mint az enyém. :) Aki mellesleg nem német juhász (mára eléggé elrontották a fajtát sajna), hanem erős, magyar fajta. :) De nem is a kutyákról van szó, csak nem akarom, hogy rámfogjátok, hogy haha biztos valami túltenyésztett, sz*r kutyám van, a fene kényes gyomrával, pedig nem! No mindegy. Lényeg a lényeg, a kutyának tarajos zápfoga van, rövid bélcsatornája, és tökéletes példázza a ragadozók testfelépítését- nem EZ a legjobb reklám. :) És semmi másnak nem hiszek. :) Ilyen felépítése van a csivavának és az ír farkasnak is. Akkor csak tudhatnak valamit. És ha már megtudom a testfelépítéséből, hogy ragadozó, akkor annak megfelelően fogom etetni, ahogy tőlem kitelik. Inkább lemondok a tv REKLÁMBAN szereplő kóláról meg new yorker ruháról. :) Ti is tegyetek amit akartok, semmi bajom vele, csak ne hangoztassátok hogy az a jó aki meg máshogy csinálja az csak a sznob.

2009. okt. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
64%
*nekem EZ
2009. okt. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!