Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért költenek a kutyatartók...

Miért költenek a kutyatartók tízezreket kutyatápra, amikor ott van a konyhai maradék, miért nem adják azt a kutyáiknak?

Figyelt kérdés
Most erre mondhatnátok, hogy mert az egészségtelen, meg az már veszélyes hulladéknak számít, nem adhatjuk kutyának, de akkor hogy lehet az, hogy nemrég elhunyt két kutyánk mindkettő több volt mint 10 éves és mindkettejüket konyhai maradékkal etettük. Ráadásul nem azzal, amit tegnap ettünk, és finnyásak voltunk kidobjuk, hanem legtöbbször azt kapták, amit mi már nem ettünk meg mert elkezdett megromlani, akár meg is romlott, meg csontokat, ilyeneket. Mégse volt soha semmi bajuk!
2009. okt. 25. 22:44
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
63%
arra kéne már végre rájönni, h a kutya bizony pénzbe kerül. az meg nem lehet vita kérdése, hogy egy jó minőségű táp a legmegfelelőbb táplálék számára.
2009. okt. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
84%
Csakhogy nem látsz bele a kutya testébe, nem láthatod miket okoz náluk a nem megfelelő táplálás, aztán majd jönnek a nagyobb problémák. [link] Szerinted ezeket a kutyáid mind megkapják a rántott husiból és a borsólevesből? Hát nem.
2009. okt. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
74%

Az én kutyám allergiás a tápokra. Nyáron erősen hullott a szőre és tyúkojtásnyira dagadt tőle a nyirokcsomója. Minőségi tápot kapott. 3 hétig járt hozzá az állatorvos, mire rájöttünk, hogy mi is a baj. Azóta nem kap tápot. Iskolai menzakosztot kap, amiért fizetek. Azóta nem volt semmi baja. Fényes, szép a szőre. Fogtisztítónk velős csontot kapnak. Ami szerintem jobban hat, mint a kutyafogkefeként reklámozott műanyag valami. Kb 1 perc alatt elnyelte őket. Ezt meg mire lerágja és szétszedi, hófehér lesz a foga.

Nálam nem a pénz miatt nem eszik tápot. De mikor 3 hétig nem javul az állapota, akkor az ember elgondolkodik.

2009. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
81%

És amikor az én kutyám 8 év alatt úgy néz ki mint egy roncs ahogy az előbb leírtam? Egy törzskönyve sincs, a legerősebb magyar fajta! Csak nekem az is fontos hogy ne csomókban hulljon a szőre, és ne legyen büdös a szőre! Hiába élt túl másoknak halálos betegségeket, rotitámadást 8 évesen, mégis baj, hogy ronda, és biztos, hogy belül is beteg! Mindenki azzal eteti a kutyáját amivel akarja, csak ne reklámozzátok már, hogy házikozst való neki, meg hogy a jó táptól gyenge lesz, mert ez NEM IGAZ. Mindenki azt látja meg ami szükséges a saját igazságához. Aki nem hisz a tápban az azokat a kutyákat akik nem is a táptóllettek betegek, csak tápot esznek és akkor á rá lehet fogni. Én meg azokat látom akik sokkal szebbek és erősebbek lehetnének ha nem borsólevest ennének.

Igenis a kutyának jó minőségű kajára van szüksége, nem házikosztra! Az más ha elvan azon is! De akkor sem az való neki. Ezt fogadjuk már el! Hozzáértők mondják, és egyszerűen evidens. Egy olyan állat akinek ilyen a felépítése, nem lehet az aminek te tartjátok- mindenevő... Úgy látszik csak én tanultam biológiát. Most is azt tanulom... Kérlek szépen, örüljetek, hogy szerencslétek van, de mondjatok olyan dolgokat amik baromságok, mert jön a sok hülye és még elhiszi, hogy mostantnól jobb lesz neki a házikoszt... [link] olvassátok már el ezt...! Na persze erre meg rá lehet fogni hogy ezért meg azért nincs igaza... Olyan idegesítő hogy nem hozzáértő emberek olyan jól kioktatnak... -.-"

2009. okt. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
67%
Amúgymeg 100 féle táp van. Nem hiszem, hogy mindre allergiás. Legtöbbször a csirkére szoktak lenni. Erre is vannak speciális tápok... De hiába beszélek a többieknek is, ebben az országban mindenki abban okoskodik amihez nem ért...
2009. okt. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
63%
Több állatorvossal beszéltem már erről, és mindegyik azt mondta, hogy a házi kaja ezerszer egészségesebb a kutyának, mint a húshulladékból és mesterségesen hozzáadott vitaminokból összerakott tápok. Az, hogy a csapból is az folyik, hogy a házi kaja nem tartalmaz mindent, amire a kutyának szüksége van, bezzeg a táp csupa erő, egészség, vitamin stb., egy nagy baromság, az elterjedése mögött az állateledel-gyárak hatalmas reklámkampánya áll. Agymosás az egész, semmi több. A fogyasztói társadalom hülyesége: "ha tényleg szereted a kutyád, neki is külön vásárolsz". Erről szól az egész. A pénzlehúzásról.
2009. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
79%

A tévében reklámozott,közértben kapható tápok tényleg húshulladékból meg egyéb melléktermékből van,de a normális táp nem.

Tápellenes voltam,csak a mostani kutyám kap.Minden szuperprémium tápot kipróbáltunk,de az Orijen jött be egyedül(70% színhús,nem hulladék,és 30% zöldség,gyümölcs,az összetevők emberi fogyasztásra alkalmasak.Ez a táp hozta rendbe a szaporítónál tönkretett gyomrát.Kap mellé hentesnél vásárolt,emberi fogyasztásra alkalmas húst főzve,a levét is imádja.

2009. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
57%

"Aki házilag főz a kutyának annak sokkal nehezebb mert tudni kell a pontos arányokat amik a tápban eleve benne vannak."


Na ez az, amit az állateledel-készítők sikeresen elhitettek a nagyközönséggel, és ami úgy hülyeség, ahogy van. A kutyának tökéletesen megfelel, amit az ember eszik, csak a benne lévő hús aránya legyen nyilvánvalóan sokkal nagyobb. Ez a legegyszerűbb reklámfogás: elhitetni, hogy házilag elkészíteni a megfelelő eledelt iszonyú bonyolult, vagyis rohanjon az ember tápot venni. Érdekes módon évezredeken keresztül éltek egészséges és boldog kutyák anélkül, hogy külön tápot ettek volna, vagy bonyolult recept alapján külön nekik főzőcskéztek volna. Rémületes, amilyen mértékben be lehet etetni manapság az embereket. Meg persze az emberek részéről van ebben egy nagy adag kivagyiság is: "én megtehetem, hogy külön tízezreket költök az állataimra, vagyis többet érek, mint aki maradékkal eteti".

Nagy az Isten állatkertje, na.

2009. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom, hogy az, aki egyedül ebben az országban egyedül tanult biológiát, az állatorvosnak is jól beolvas, hogy nincs igaza. Nem a kisujjamból szoptam ki az allergiát.

Egyébként te is azt mondod, amiben te hiszel, nemcsak mások.

2009. okt. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
51%

TÖkéletesen egyértek azokkal, akik a házi kosztot részesítik előnyben.

Royal kutyakaját akart vetetni velem az állatorvos, meghallva, hogy én többnyire a saját maradékaim adom oda a kutyának. Nem romlottan - közvetlen az én étkezésem után. Így élt egyik ebem 16 évet, mostani 6 éves, eddig nem volt baja. Imádja a paradicsomot, paprikát is a sok hús mellett. Néha kap tápot, amikor nincs maradék, vagy nem főzök neki csirkelábból és hasonlókból egyszerű, de némileg ízesített kosztot.

Ez egy agymosás. Bár lehet, hogy a kis patkánykutyáknak tényleg nem lehet bármit adni, de az meg is érdemli. Többet költeni a kutya élelmezésére a sajátodnál... hát, én nagy állatbarát vagyok, de azért túlzásnak tartom.

Szóval egyszer kipróbáltam énis ezt a royal canin csodát 1 hónapig - a kutyám kedvetlen volt, és mikor suttyomban adtam neki egy szelet szalonnát, majd felfalt hálájában. Pár kutyatartó ismerősöm is a házit javasolja, kiegészítve némi táppal.

2009. okt. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!