Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ebben az esetben?...

Mit tehetek ebben az esetben? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Kiskutyát vásároltam az egyik hirdető oldalról, de amikor haza jöttünk kiderült hogy a kutya sajnos nem egészséges mint ahogyan azt az eladó meghirdette.Bejelentettem az oldalon hogy a hirdetésben nem valós dolgokat állított, tehetek még valamit ez ügyben hogy másokat ne verjen át?Vasárnap óta járunk állatorvoshoz, mert megy a hasa,valószínűleg gyomor és bél gyulladása van szegénynek, nálunk minőségi tápot kap, ezek után gondolom az eladónál ki tudja milyen moslékot kapott, ezért alakulhatott ki nála vagy ki tudja.Kérek mindenkit hogy ne kioktasson, meg beolvasson, hanem jóindulatú tanácsokat várok.Sajnos így jártunk, azon vagyunk hogy rendbe jöjjön a kis csöppség mihamarabb, nagyon aggódunk érte.Nem a pénzt sajnáljuk, de nem gondoltam volna hogy ilyen undorító módon egy állatban csak a pénzszerzés lehetőségét látja valaki.
2013. aug. 8. 08:54
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:37

A NAV nem a szapikra szeret lecsapni, hanem a tenyésztőkre. A szaporítónak szinte alig van visszakövethető adata arról, mikor, mit, mennyiért adott el. Ellenben a tenyésztővel, akinek a törzskönyveit évekre visszamenőleg meg lehet nézni és ki lehet számolni, mennyire is lehet megbüntetni.

2013. aug. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk most jut eszembe hogy facen, terjeszteni nem is lenne jó. mert bármikor őhozzá is eljuthat és akkor óvatosabb lesz. elviteti a kutyákat máshova, stb stb. és mind a nav-nak, mind pedig az állatvédő szervezeteknek le kell tudniuk csapni rá, ugy hogy a szapi nem számít rá. szóval én facen mégsem terjeszteném, inkább a háttérben munkálkodnék (nav, állatvédők).
2013. aug. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
pedig olvastam olyanról is akinek nem voltak törzskönyves kutyái. és pont egy szintén pórul járt vásárló jelentette fel.
2013. aug. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Azért kicsit úgy vagyok vele, h meg is érdemled.


A kutyát sajnálom az egész sztoriban. Mindenki ezerrel harsogja, h hirdető oldalról ne, szaporítóktól ne, erre....


Amúgy sok mindent nem tudsz vele kezdeni. Mivel bizonyítékod nincs (a kutyán kívül) így veszett fejsze nyele.

2013. aug. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Akiteki ***** válasza:
100%

Ne haragudj meg, de nem értem mit szeretnél.

Elmentél egy ismeretlen helyre, vettél egy ismeretlen eredetű gyanús valamit, amin már akkor látszott hogy baj van vele, mikor a kezedbe vetted (bolhák).

A nevét nem tudod, a címét sem, gondolom egy parkolóban adta át a kölyköt. Filmekben a kábszerkereskedők árulnak így. A telefonszámot bármikor megváltoztathatja, ha meg titkos, nem is tudod az alapján soha meg a kilétét.

Így aztán igen nehéz bármit is tenni ellene.

Nem egyedüli eset, hiába jártál így, nem tudsz tenni semmit, amíg vannak ilyen naiv emberek, továbbra is át fog verni az ilyen és a hasonszőrűek egy rakat embert.

Egyetlen amit tehetsz, hogy mindenhol hangoztatod az ismerőseidnek, hogy ne vegyenek csak tenyésztőtől törzskönyvvel és SZERZŐDÉSSEL kiskutyát.

2013. aug. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Valletta ***** válasza:
100%
Most már késő. Az egyetlen, amit tehetsz, hogy elmondod minden kutyás, vagy kutyát vásárolni szándékozó ismerősödnek a sztorit, hogy vagy tk-s kutyát vesznek drágán, vagy mentett kutyát olcsón. Még menhelyről se nagyon adnak ki olyan kutyát, aminek hasmenése van.
2013. aug. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
A szaporítók rosszabbikától vetted.Bejelentheted az állatvédőrségnek,hátha már képbe került az illető.Mélyen meglepődnék,ha még élne a telefonszáma az illetőnek.És bár kritikából nem kértél,de minimális odafigyeléssel elkerülhetted volna az ilyen embereket.A kutyák miatt,akiknek a szenvedése miattad is folytatódik.Remélem a tiédnek ennél nagyobb baja nem lesz,mert egy vagyon fog elmenni rá.
2013. aug. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

A hozzád hasonló jóindulatú vásárlók miatt léteznek az ilyen kutyagyárak.Ez nem kritika,hanem sajnos tény.

Elvileg a Fehér Kereszt foglalkozik ilyen szaporítókkal,de ha nincs róla papírod,nem tudod bizonyítani,hogy tőle vetted,hacsak nem volt veled vásárláskor egy tanú.

Szaporítókra is rászáll a NAV,én is jelentettem már be.

2013. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Mit érdemlek meg hogy elhoztam és én esélyt adok neki a gyógyulásra?Inkább azt ítélem el aki sorsára hagyná, és nála pusztulna el.Így jártam igen, ez van de hozzám jó helyre került.Nem érdekel mennyi lesz a kezelése csak gyógyuljon meg.Mindenki másnak köszönöm a válaszát.Állatvédőket fogok keresni.Most jöttünk meg, kapott szurit meg tablettát sokkal jobban van.
2013. aug. 8. 12:33
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
na, igen....ez is egy indok szokott lenni, hogy "esélyt adtam neki". Viszont a kutyagyártót nem érdekli, milyen indokból kelnek el a kutyái. Neki az a lényeg, elfogynak a kölykök, jöhet a következő adag.
2013. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!