Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbetegedett a kutyánk. Ha...

Megbetegedett a kutyánk. Ha az állatorvos nem jósol neki sokat, még meggyógyulhat?

Figyelt kérdés

A betegség neve babesiosis és ha nem az első 48 órában kap ellátást, akkor nem sokat lehet tenni. Szombaton kezdődött nála és hétfőn hívtuk az állatorvost. El is jött, de nem tudtam megmondni a pontos baját ezért antibiotikumot kapott meg valami általános orvosságot.


Ma este vettem észre, hogy besárgult a szemfehérje. Felhívtuk az állatorvost és akkor mondta, hogy akkor ez a betegség lesz, és ilyenkor már nem tud mit tenni. Nem akarom, hogy meghaljon :(


Megmenekülhet? Lehet más baja? Vért nem vett tőle a doki, meg semmi ilyesmi.

7 hónapos labrador keverék :(


2013. aug. 16. 20:12
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
96%
egy másik állatorvost hívj ki szerintem
2013. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos a kutyádnak tönkre ment a veséje, egy darabig még lehet hogy küzd, de szegénynek nincs sok hátra.

Sajnálom.

2013. aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
96%
2013. aug. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
96%
Otthon biztos, hogy nem fog megmenekülni. Nem ismerem a pontos lefolyását a betegségnek, de fel kéne emelni a telefont... Hívjatok másik orvost, állatklinikákat és be kéne vinnetek valahova sürgősen, hátha máshol segítőkészebbek és nem mondanak le róla azonnal.
2013. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem te imádkozz és próbálj minél több jó energiát sugározni a kutyusodnak úgy hogy vele vagy( nem vagyok nagy ezotéria manus de lehet beválik )! Hívj egy másik orvost kérdezz meg bárki kutyást ilyenkor mi a teendő! ;) Amúgy tudom milyen érzés ha ragaszkodsz egy kutyához úgy hogy átérzem most mit érzel te :(
2013. aug. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
71%
Ötös vagyok. Amúgy én már találkoztam olyan kutyával aki meggyógyult a betegségéből és kutya baja volt( ugye érted a poént :D ) ;)
2013. aug. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
96%

A babesia kezelheto.

Vidd masik orvoshoz ha a mostani nincs a helyzet magaslatan.

Nagyon sok menhelyes kutya van, akik durva babesiaval meggyogyulnak.

Fiatal, eleteros kutya, minden eselye megvan felgyogyulni.

Ne hagyd, hogy felrekezeljek.

2013. aug. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
96%
A 85%-os kollégával értek egyet, még rendbe jöhet, de magától sajnos nem, csak ha tesztek is valamit. Szerintem is túl hamar mondott le róla az orvosotok, vagy legalábbis kívülről úgy tűnik.
2013. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

Már hívtam most este 7-kor az állat ambulanciát egy másik városban, de ők még rosszabbat mondtak :( Nagyon drága gyógyszerekkel 10% esély adott neki az orvos aki felvette, de szerinte nem gyógyul meg :(


Mondjuk még a hétvégét kivárjuk, de anya azt mondta, hogy ha a 2 nap alatt se javul bevisszük és ott a doki majd dönt, hogy valamiféle kezelés még segíthet mégis, vagy altatás :(


köszönöm a sok választ!

2013. aug. 16. 20:35
 10/57 anonim ***** válasza:
96%
Ha otthon vártok, akkor már csak altatás... Mielőbb kellene cselekedni, mert a kezeléseket is érdemes hamarabb elkezdeni, nem az utolsó percekben.
2013. aug. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!