Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbetegedett a kutyánk. Ha...

Megbetegedett a kutyánk. Ha az állatorvos nem jósol neki sokat, még meggyógyulhat?

Figyelt kérdés

A betegség neve babesiosis és ha nem az első 48 órában kap ellátást, akkor nem sokat lehet tenni. Szombaton kezdődött nála és hétfőn hívtuk az állatorvost. El is jött, de nem tudtam megmondni a pontos baját ezért antibiotikumot kapott meg valami általános orvosságot.


Ma este vettem észre, hogy besárgult a szemfehérje. Felhívtuk az állatorvost és akkor mondta, hogy akkor ez a betegség lesz, és ilyenkor már nem tud mit tenni. Nem akarom, hogy meghaljon :(


Megmenekülhet? Lehet más baja? Vért nem vett tőle a doki, meg semmi ilyesmi.

7 hónapos labrador keverék :(


2013. aug. 16. 20:12
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
69%
Akármi történt, már megtörtént. A kérdezőnek meghalt a kutyája és ez felülírja most a kritikát és okokat. Részvétünk, kérdező. De azért reméljük, egyszer ráébredsz arra a tényre, amit Konrad Lorenz oly szépen megfogalmazott hogy "kutya nélkül lehet élni, de nem érdemes", túlteszed magad a gyászon, és magadhoz veszel egy kutyust. :))
2013. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
12%
Jobb ha inkább nem vesz.Semmi garancia nincs arra,hogy a következőnél szükség esetén meg tudják oldani a normális orvosi ellátást.
2013. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
62%
Úgy gondolom, ebből eleget tanulhattak.
2013. aug. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
58%
Attól,hogy tanultak belőle,még nem oldódik meg a környékükön a normális állatorvosi ellátás.
2013. aug. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
87%

tegnap 21:16

nem várható el mindenkitől, hogy helyesen felismerjen bármilyen betegséget. Erre valók az orvosok. A Babézia sem egyértelműen tud jelentkezni. Viszont egy orvosnak mennyibe tartott volna egy vért levenni és két napon belül, de legkésőbb 3 után biztos lehetett volna a diagnózisban.

2013. aug. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
20%
És ha nincs a környéken rendes ellátás, akkor nem lehet berakni a kutyát egy autóba és elvinni oda, ahol van? Nem értem...
2013. aug. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki kétkedő. Nagyon sokan eleve tisztelik az ORVOS-t. És feltételezik, hogy tud is valóban.
2013. aug. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen kérlek ne veszekedjetek!


Anya hitt az orvosnak, hogy menthetetlen, és nem gondolta, hogy rossz az ellátás. Eltudtuk volna vinni éppen 2 várossal arrébb, de NEM TUDTUK, hogy milyennek kell lennie egy rendes állatorvosnak. Ilyen baj még sose volt velünk (az oltás, meg hasonlók más kérdés, életveszélyben még nem volt kutyánk).

2013. aug. 18. 17:01
 49/57 A kérdező kommentje:

69%-os én most lehúztam a válaszod ezt őszintén bevallom, mert világosan megkértelek titeket ne veszekedjetek, épp elég rossz nekünk, nem kérek kommentárt. Ha nem érted az a te bajod, nem akarok tovább magyarázkodni. Legyél nyitottabb és talán megérted. Bocsánat a kitörésért, de kicsit felhúz, hogy itt kell vitázni. Ezerszer leírtam, hogy ANYA MEGBÍZOTT AZ ÁLLATORVOSBAN! Nem érted? Leírom megint. ANYA MEGBÍZOTT AZ ÁLLATORVOSBAN!


És elég a kommentekből. El vagyunk keseredve, hogy meghalt a kutyánk és egyesek még itt csámcsognak, hogy nehogy vegyünk másikat. Ne szóljon már senki bele! Legközelebb ha édesanyámék mégis szeretnének kutyát, akkor felismerik ezeket a tüneteket és tudjuk vinni azonnal a megfelelő helyre. (2 várossal arrébb, ha kell) de ehhez senkinek semmi köze.


Tudom megkérdeztem mit tehetnénk még, de most, hogy szegény állat meghalt felesleges még itt "ezt kellett volna" "azt kellett volna" "miért így, miért nem úgy" kérdéseket feltenni.


Sokan nagyon segítőkészek voltak, tényleg, most már fel fogom ismerni ezeket a tüneteket, akárhol járok!


Köszönöm a válaszokat, ne vitatkozzunk nagyon szépen megkérlek titeket!


Szép napot.

2013. aug. 18. 17:09
 50/57 anonim ***** válasza:
62%
Nem az a baj,hogy megbíztatok az állatorvosban és nem tudtátok,hogy pancser.Viszont már pár napja írtuk,hogy keressetek SOS másikat,mire anyukád csak azt hajtogatta,neki azt mondták,reménytelen.És nem adott meg még egy esélyt a kutyának.
2013. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!