Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbetegedett a kutyánk. Ha...

Megbetegedett a kutyánk. Ha az állatorvos nem jósol neki sokat, még meggyógyulhat?

Figyelt kérdés

A betegség neve babesiosis és ha nem az első 48 órában kap ellátást, akkor nem sokat lehet tenni. Szombaton kezdődött nála és hétfőn hívtuk az állatorvost. El is jött, de nem tudtam megmondni a pontos baját ezért antibiotikumot kapott meg valami általános orvosságot.


Ma este vettem észre, hogy besárgult a szemfehérje. Felhívtuk az állatorvost és akkor mondta, hogy akkor ez a betegség lesz, és ilyenkor már nem tud mit tenni. Nem akarom, hogy meghaljon :(


Megmenekülhet? Lehet más baja? Vért nem vett tőle a doki, meg semmi ilyesmi.

7 hónapos labrador keverék :(


2013. aug. 16. 20:12
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki, ha nem sárgult volna be a szeme fehérje, akkor még megmenthető lenne amúgy.
2013. aug. 16. 20:37
 12/57 A kérdező kommentje:
Ha holnap kihívjuk az állatorvost szerintetek kijön? Szombat van ugye.
2013. aug. 16. 20:37
 13/57 A kérdező kommentje:
Mármint holnap lesz szombat.
2013. aug. 16. 20:38
 14/57 anonim ***** válasza:
96%

Hívd fel most és kérd, hogy menjen ki vagy ha ő pl. elutazik, akkor hívj egy másikat, valaki ki fog menni akkor is. Ráadásul hosszú hétvége, vagyis ugye a kedd miatt sok helyen nem dolgoznak ilyenkor, én hétfőn akartam elmenni vérvételre, de nem lesznek bent aznap sem, képzeld...

Jobb lenne gyorsan lépni, ill. bebiztosítani a helyet a kutyádnak, mert ilyenkor sajnos hajlamosak elutasítóbbak lenni, ha már közben keresed meg őket.

2013. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem érdemes még most felhívni, nincs olyan késő, valószínűleg nem alszanak... Legalább megmondja, hogy ki tud-e menni holnap, ha pedig nem, akkor még most tudsz hívni mást vagy legalább kérhetsz tőle tanácsot.
2013. aug. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
97%

Felesleges kihívni bármilyen orvost.Ez már otthon nem kezelhető.

Érthetően:

Már az első kezelésnél az orvosotoknak gyanakodni kellett volna babéziára is. Van rá lehetőség akár egy vizelet azonnali megnézésével. Nagyon sok idő telt el a fertőzés óta. Ha nem egy jól felszerelt rendelőbe, klinikára, kórházba viszitek be, otthon elpusztul.

És igen...nagyon sokba kerülne a kezelése, mert nem kicsit beteg. Általában az állatoknak sokba kerül minden orvosi kezelés.

Bemondás alapján messze nem biztos, hogy babéziás. Bármi más oka is lehet a sárgulásnak.Ezt pedig csak labor eredménnyel lehet pontosítani.

2013. aug. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
96%
Ha babéziás, akkor imizolt kell kapnia! Azért az nem olyan nagyon drága. Egy vérvétel is pár ezer forint, mindenképp vidd el valahová, még ma!
2013. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:

Beszéltem anyával, mondta, hogy ő nagyon szívesen kihívná, de már 2 doki is mondta, hogy reménykedjünk (szinte 0 ) vagy altatás. Sajnos akkor megvártuk a hétvége elmúltát, ilyen hibát még egyszer nem követünk el :( nekem ha már nem lakok majd itt kutyám se lesz meg macskám én ezt nem bírom elviselni. :(


Bocsánat, hogy raboltam az időtöket :(

2013. aug. 16. 20:52
 19/57 anonim ***** válasza:
18%
Nos, hogy valaki azért ne akarjon kutyát, mert egyszer (mondjuk ha nincs pénz vagy igény állatorvosra) elpatkol... Jobb is hogy nem akarsz kutyát.
2013. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sértésnek szántad, de igazad van. Tényleg jobb ha nem akarok, mert nem bírom idegileg ezt. Legalább tudom magamról, hogy az ilyen megvisel, és nem vállalok felelőtlenül állatot. Előbb utóbb úgyis meghal, nekem ehhez nincsen erőm. Kiskoromban is meghalt a kutyám, egy hétig sírtam.
2013. aug. 16. 21:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!