Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbetegedett a kutyánk. Ha...

Megbetegedett a kutyánk. Ha az állatorvos nem jósol neki sokat, még meggyógyulhat?

Figyelt kérdés

A betegség neve babesiosis és ha nem az első 48 órában kap ellátást, akkor nem sokat lehet tenni. Szombaton kezdődött nála és hétfőn hívtuk az állatorvost. El is jött, de nem tudtam megmondni a pontos baját ezért antibiotikumot kapott meg valami általános orvosságot.


Ma este vettem észre, hogy besárgult a szemfehérje. Felhívtuk az állatorvost és akkor mondta, hogy akkor ez a betegség lesz, és ilyenkor már nem tud mit tenni. Nem akarom, hogy meghaljon :(


Megmenekülhet? Lehet más baja? Vért nem vett tőle a doki, meg semmi ilyesmi.

7 hónapos labrador keverék :(


2013. aug. 16. 20:12
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
21%
Már nem azért, de ha az én kutyám lenne, addig mennék, talpalnék, míg az élet szikrája benne lenne. Hát mit számít ilyenkor a pénz? Anyukád nem egy felelős állattartó! Hagyni szenvedni szegénykét? Tényleg ne legyen több kutyád, ha egy ilyen váratlan helyzetet nem tudtok valahogy megfinanszírozni, mert ez bármikor előállhat.
2013. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim válasza:
40%

Akárhonnan nézem, a kérdezőnek sok esélye nincs "talpalásra, meg menetelésre". A leírtakból arra következtetek, hogy nem sok megmozdulást tud tenni a kutya sorsát illetően, amit pedig tudott megtett. Megkérdezte, tudtok-e valamit erről a dologról, lehet-e más a betegség, mivel úgy tűnik az aktuális állatorvos fikarcnyit sem ért a dologhoz.


De mi más kezdődhetne el, mint a pocskondiázás, mert Magyarországon vagyunk, és ha jobban tudunk valamit másoknál, kezdjük el kioktatni az embereket a saját tudatlanságukról, adjunk még egy kis szívfájdalmat a szenvedőnek. Szívből gratulálok a tuskóknak.


Én sajnos nem értek se a babesiosishoz, se a kutyákhoz különösképpen, csak annyit tudok írni, hogy remélem megoldódik a helyzet.

2013. aug. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
93%
Legjobb lenne most bevinni egy klinikára, Imizol, lázcsillapitó, és infuzió. Hátha megmenthető még az a kutya. Ha vártok, akkor már késő lesz.
2013. aug. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
35%
Kedves 32-es! Ha a gyerekedről lenne szó, akkor is ezt mondanád vajon? Vele sem talpalnál orvostól orvosig igaz? Várnád hogy vagy meggyógyul, vagy nem... Nem a középkorban élünk már! Ja hogy neked is "csak" egy kutya?! Nálam családtag, így az utolsó filléremet is elkölteném arra, hogy jobban legyen, ez nem is kérdés. Lehet megint lepontozni! És még te bunkózol le másokat... szép.
2013. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim válasza:
80%

Félreértetted amit írtam dicső lovag. Én úgy látom, a kérdező nem tud mit tenni azon kívül, amit már megtett. Több mint valószínűnek tartom, hogy nincs saját pénze, amivel tud intézkedni az ügyben, az hogy mit tesz, és mit nem tesz szülője/szülei arról nem tudok nyilatkozni. Arról beszéltem, hogy milyen tuskó paraszt módon ítélitek el azt aki aggódik a kutya életéért, ahelyett, hogy inkább magatokban pusmognátok el a saját hülyeségeteket.


A másik dolog. Igen, ez egy kutya. És soha az életben nem hasonlítanám valaki gyerekéhez. Majd ha választanod kell kutya és gyerek élete között, hívj fel, és mondd meg mit választottál.

2013. aug. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
51%
Először is nő vagyok. És én is azt írtam, hogy az anyukája nagyon felelőtlen, nem azt hogy ő az! De így tényleg minek a kutya? Hogy ott haljon meg és végignézzék? Van gyerekem is és kutyám is! soha nem fogok köztük választani, mert ugyanazon a "polcon" vannak! Mindketten rám vannak utalva,magukat nem tudják ellátni! az én feladatom az életük menedzselése, legyen szó bármiről is. Mindkettejükért ugyanazt tenném meg, megvédeném őket az életem árán is!
2013. aug. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
44%
ez hülyeség. csak egyszer tedd fel magadnak a kérdést: mi lenne, ha a gyerekednek nagyon súlyos allergiája jönne ki a kutyától ???? És még a közelében sem lehetne??? Ugyanugy megmaradna mind a kettő? vagy a kutya menne, vagy a gyerek (már ha mindkettő azoonos polcon van)
2013. aug. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozni akarok, és megkérlek titeket ti se tegyétek. Édesanyám mindent megtett, nem a pénztelenségen múlt, hanem az állatorvos véleményére adott. Neki hitt. Értitek? Elsőre mikor beteg lett kihívta a dokit, aki kezelte antibiotikummal, mivel még nem mutatott olyan sok tünetet nem gondoltak komolyra. Tegnapra romlott le vészesen az állapota és a két doki azt mondta reménytelen.


A mi "városunkba" (rosszabb mint egy falu) nincs állatorvos, a szomszéd falué jött át akkor. Tegnap a szomszéd város állatambulanciáját hívtam és ott se adtak neki reményt.


Anyát reggel 5-kor győztem meg, hogy van még remény, így kihívtuk korán az állatorvost a szomszéd faluból, de annak volt 2 sürgős esete. Ma délelőtt sajnos meghalt a kutyám.


Ha megkérhetlek titeket se engem, se édesanyámat ne szidja senki, mindent megtettünk, mindent kifizettünk, fecskendővel próbáltuk etetni, hajnal óta kint voltam vele, meg is fáztam.


Köszönöm annak aki szorított, velünk érzett, aki meg véleményezne, az inkább ne tegye. Nincs rá szükségem.


Köszönöm!

2013. aug. 17. 11:57
 39/57 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a kutyátokat és titeket is. Sajnos, nem minden lakóhelyen találni megfelelő orvost. Tudod, nagyon sokan az ilyen tapasztalatok miatt , ha komolyabbra fordul egy kutya állapota, mindent megtesznek, hogy eljussanak egy jól felszerelt rendelőbe. Nem szabad sajnos abban hinni, hogy minden állatorvos a legjobb tudással, ismeretekkel bír.

Felelős orvos pedig telefonon nem ad semmiféle diagnózist.

2013. aug. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
40%

A fene egye meg a legtöbb vidéki állatorvost, dugják fel oda a diplomájukat ahova nem süt be a nap.


A kutyád nagy valószínűséggel menthető lett volna ha a sárgaság megjelenésekor AZONNAL Imizolt kap és infúziót, hogy a szétesett vörösvértesteket a megnövekedett folyadékmennyiség átpréselje a vesén.


Ott ülsz an internet előtt! Olvass! Millió és egy oldal foglalkozik a betegség lefolyásával.

2013. aug. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!