Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van mindig olyan válaszo...

Miért van mindig olyan válaszoló, aki csak úgy random bedobál fajtákat?

Figyelt kérdés
Szinte naponta kérdezősködik valaki, hogy milyen kutyája legyen. Nincs is ezzel semmi baj, bár sokszor nem derül ki, hogy milyen paraméterek mentén szeretné vagy mennyit tudna foglalkozni vele. Mégis akad egy csomó ember, aki random bedobálja, hogy vegyél goldent, labradort, vizslát, akkor is, ha pl. házőrzés a kritériumok között van, mert milyen "aranyos és nyugodt kutyák". Már itt is lenne mibe kapaszkodni, de néha olyanokat olvasok, hogy ketté áll a fülem (cane corso, ridgeback ajánlgatása első kutyának, mert "szép"). Illetve vannak ezek a "Milyen kutyát vegyek a 8 éves gyerekemnek kérdések? Van tapasztalata!!" és szinte mindig akadnak ilyen válaszok, hogy "spánielt" vagy "foxit", mert azok kicsik, "így nem kell velük annyit mozogni". Mégis honnan jönnek ezek a dolgok, honnan jönnek ezek a veddmegmertcuki válaszok?? És nyugtassatok meg, ugye a kérdezők ellenőrzik más forrásból ezeket az infókat, mielőtt hazavisznek egy kutyát? Mert ha csak néznek egy képet és beleszeretnek, az elég aggasztó.

2013. aug. 21. 10:33
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
Fórumnak ott a netboard. Ott szinte minden kutyás témában lehet érdeklődni és nagyon népszerű.
2013. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 ödi2 ***** válasza:

Igen én is azt használom, ott olvastam 1-2 hajmeresztő idézetet innét és akkor kezdtem én is olvasni ezt a fórumot...:)

De pont ez a lényege is az előző kérdésemnek, hogy milyen fórumot kellene létrehozni, mert ezek az emberkék akik itt kérdeznek, még nem találták meg ezt a lehetőséget, mert lehet, hogy nem tudtak rákeresni vagy nem tudom az okát...Egyszerűen bolondbiztossá tenni egy elérési útvonalat, egy valóban segítő és hasznos oldalhoz... Még mielőtt kővel dobálna bárki, én maximum, mint segítő, hozzászóló vennék, veszek részt, mert időm sem lenne több, de legalább a fontosabb tanácsokat regisztrált és leellenőrzötten tapasztalt segítők adnának. Egy kicsit melós lenne megoldani az első lépéseket, de szerintem megoldható minden egy kis akarattal és kitartással...

Pont ami kell egy kutya tartásához...

2013. aug. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:

Diesel!


bírom ezt a pitet hogyan tenyésztették témát hogy mindig előjön.


http://www.youtube.com/watch?v=2Ind3FGQXys


mellesleg a mienk is alapvetően egy tünemény mindenkivel, de próbálj meg csak kicsit is csúnyán nézni rám vagy a páromra akkor aztán tojik bele hogy szabad e embert bántani vagy sem. ez az egyik. a másik amikor nem is csináltál semmit de parancsszóra -mert én azt mndtam- ugrik.


mellesleg meg komoly ö.v.re pont hogy a domináns kutyákat ajánlják. van is olyan kennel ahol a már kölyökként letesztelt domináns kutyát adják ö.v.-s célokra. ki lehet a többiből is hozni valamit, főleg ha a fajtája is arra a célra megfelelő. de leginkább a dominánsakat kedvelik ilyen célra. nem az ilyen olyan érzékeny cifra jelleműeket. hanem a full önbizalommal rendelkező nem ijedős domináns egyedeket. mert azokkal van a legkevesebb munka. az összes többiből "ki kell hozni" azt hogy támadjon, hogy ne ijedjen meg, hogy ne féljen, ne legyen bizonytalan stb stb.


rendőrök, katonák használják ezt a fajtát különböző célokra. azért ez önmagáért beszél úgy gondolom.

2013. aug. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:

Nekem első kutyának egy igen aktív, határozott és erős jellemű kutyám lett. No de én már pici korom óta "kutyáztam" sokat. No meg utána olvastam a fajtának blabla. Nekem nem gyűlt meg a bajom, hogy nem egy labit vettem magamhoz. Sőt, én a labit meg a goldit túl... nem tudom, nem nekem való és kész. Túlságosan ajnározzák ezt a fajtát, és a róluk alkotott általános kép nekem nem tetszik. (persze ismerek ilyen fajtájú kutyákat személyesen, és azokat bírom de nem tartanám...)

Most is erős jellemű, nem túl könnyen kezelhető, baromira okos és nagyon aktív kutyám van. Sose vittem egy kutyámat se suliba és nem is fogom. Egy részt mert nem érzem szükségét, más részt pedig baromi drágának találom. Ha egyszer lesz ennyi pénzem, akkor inkább ivartalanítani fogom.

Utólag visszagondolva azonban hiába olvastam utána mindennek az első kutyámnál, sok dolgot elcsesztem vele kapcsolatosan anno. Persze az már jó pár évvel ez előtt volt, akkor még nem is voltak ilyen szemléletek, mint manapság. Akkor még pl. mindenki úgy tudta, hogy ha lenyomod a kutya fenekét, akkor megtanulja helyesen, hogy ül. Manapság meg azt mondják, hogy a kutyának kell rájönnie, nem nekünk erőltetni.

Szóval szerintem akárhogy is készül fel az ember, a legelső kutyáját akkor sem fogja tudni tökéletesre nevelni, mert ilyen nincs. Bele kell ebbe is rázódni, nem megy egyből. Viszont sokan átesnek a ló túloldalára és nem is foglalkoznak szerencsétlen állatokkal.

2013. aug. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
Hát igen... Az utolsóhoz kapcsolódva (meg a tanácsadó fórum ötletéhez): nekem ezzel mindig az a bajom, hogy aki írja, valamilyen nézetet vall a kutyanevelésről. Így etesd, csak ez a jó, menjen láb mellett-nem muszáj láb mellett menni, stb. Szerintem az a jó kutyaiskola, vagy tanácsadó hely, ahol a konkrét felmerülő problémádra adnak konkrét megoldást. A kutyajogsi kérdése is állandóan felmerül, ott is ez a baj. Ha én nem úgy akarom nevelni a kutyám, hogy folyton láb mellett sétáljon, de ez lenne az adott szervezet követelménye, nehogy már emiatt ne legyen kutyám. Szerintem a gazdinak képesnek kell lennie a veszélyes helyzetekben kontrollálni a kutyáját, de hogy azt milyen módszerrel teszi (amíg nem állatkínzásról van szó), az legyen már az ő saját döntése...
2013. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Utolsóval egyet értek...minden gazda másként nevelheti a kutyáját, ameddig az nevelt nincs gond. Sok elmélet van a nevelést illetően, van akinek ez jön be, van akinek az. Azt utálom ha valaki elítél egy módszert mert ő nem azt használja. Részemről igyekszem megismerni minden nevelési irányzatot, és azokból kiválasztani azt, ami a legmegfelelőbb az adott kutyának... sokkal összetettebb ez, minthogy kijelentsük, h pl Cesar milan hülyeség, vagy a tükörsuli a jó, vagy hogy ez vagy az a módszer a megfelelő... Függ a kutyától, környezettől, gazdától...A probléma nekem ott kezdődik, hogy mikor elmondom egy embernek, hogy neki nem való első kutyának kaukázusi, mert egyáltalán nem határozott személyiség, akkor ugye jön a sértődés, hogy nehogy már egy kutyával ne boldoguljon, majd ő megmutatja...aztán a kutya ha lemorrogja, akkor a kutya hibás, hív hogy javítsam meg.... hát igen...valamikor el kellene rugaszkodnunk attól a tévhittől, h tartunk akármilyen kutyát a láncon, és jól van az ott, majd viszünk neki maradékot.
2013. aug. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
Én még talán azt támogatnám (bár talán nem igazán megvalósítható), hogy valami családi nap keretében az emberek ismerjenek meg fajtákat! Ha csak 10 fajta kutyával elsétálsz az utca végéig meg vissza, picivel többet tudsz majd róluk, mint ha csak egy könyvben látod a képét. Lehet, hogy az a fajta lenne hozzád való, amelyikkel még soha nem találkoztál élőben. Szóval jó lenne, hogy ha valaki kutyát akar, megismerne pár fajtát személyesen, mielőtt döntene.
2013. aug. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 ödi2 ***** válasza:

Egyetértek az utolsó 3 hozzászólóval, pontosan ezért kellene egy olyan fórum ahová fordulhatnak, DE a válaszolók között SZAKEMBEREK lennének, akik bár vallhatnak más nevelési módszer mellett, de mindegyiknek egy célja van, hogy a kutya és a gazdája TÁRSAKKÁ váljanak...

Nem vagyok híve a túlképzett produkciókat végrehajtó kutyáknak, de ha jól érzik magukat így, akkor miért ne?

Ugyanezt mondhatnám az alap kutyatartásra is, nem a kötelező gyakorlatok szabályos végrehajtása érdekel engem, hanem egyszerűen annyi, hogy tudja kontrollálni és megfelelő körülmények között tartani... Kapja meg MINDENKI a számára megfelelő HASZNOS tanácsot, de az alap szocializációs elvárásokat igenis MINDENKINEK el kellene sajátítania, mert nem a szomszéd vagy az ismerősök miatt fontos elsősorban, hanem a SAJÁT és kutyája érdekében...

Az utóbbi 3 hétben kb 4 évre visszamenőleg elolvastam majdnem minden kutyákkal kapcsolatos kérdést és kommentet. Siralmas és sokszor annyira félrevezető és sajnos nagyon sokszor teljesen használhatatlan válaszokat kapni, hogy tényleg nem tudom mit lehetne tenni ez ellen...:(

Nemrég olvastam, hogy autót sokkal szélesebb információ és típus ismeret után választunk, mint kutyát, pedig egy kutya jó eséllyel 10-15 évig is akár az életünk és a családunk része lesz, nemcsak egy tárgyként, hanem rengeteg élménnyel, örömmel-bánattal és érzelmekkel átitatott TÁRSKÉNT.

Azon gondolkodom, hogy a hazai tenyésztők szövetségével a MEOE-vel kellene felvenni a kapcsolatot és egy körlevélben megkérni a hivatásos tenyésztőket, hogy csatlakozzanak ehhez a létrehozandó tanácsadó fórumhoz és segítsenek a kérdésekben...Mert ki ismerné jobban az adott fajtát??? Ők biztosan tudnának kapcsolódni és hosszútávon még érdekük is fűződhetne hozzá, hiszen pont a kutyát keresők vannak a legnagyobb bajban és homályban...

A képzéssel kapcsolatban meg csak annyit, hogy személy szerint vannak olyan technikák amiket szeretek és alkalmazok és vannak, amiket nem. Ami megjelent az elmúlt 20 évben szakirodalom, illetve képzéssel kapcsolatos és mostanában nagyon divatos és felkapott könyv, megvettem-elolvastam és van amit valóban hasznosnak találtam és van amit nem. Egyik kutya, másik eb, hogy már a témához illőn értékeljem őket...

Teljesen kutya és gazdája függő a képzési metódus, amit személy szerint én használok, de az alapok ugyanazok. MINDIG szocializálni és falka tagként KELL a kutyát kezelni, aki mást mond az nincs tisztában a témával és egy kutya szükségleteivel.

Nagyon sok jó és még annál is jobb kutya kiképző van itthon is, egy kis energiát és időt kell rászánni, hogy megtaláljuk a számunkra megfelelőt és utána már csak a gazdán múlik minden...

Ez az ÉN saját véleményem a témáról és nem a válaszomra kapott kezek befolyásolják a véleményem...:)

2013. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg kellene egy ilyen oldal, mert itt elég sokan okoskodnak. Bocsánat, de ez van. Nap mint nap és főleg kutyás témában tapasztalható ez, hogy nem képesek egyesek elfogadni mások nézetét.

Valaki lenyomja a kutyáját ha olyan van, valaki emiatt már kiakad. Valaki odahívja és eltereli a figyelmét, valaki hagyja kibontakozni... Ilyenekben sosem lesz egyet értés.

Nekünk, emberek kéne elfogadni dolgokat. Kéne...

2013. aug. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:

Sokat használom az internetet netboardon egyszer voltam anyira átláthatatlan hogy gyorsan abba is hagytam.


Forumos témához itt nézz körbe a kérdések közül.


Azért mert van öv-ző pit még nem azt jelenti hogy mindegyik alkalmas rá.. én is ismerek olyat aki övzik de ez nem azt jelenti hogy a legtöbb alkamas rá.


És mint olyan az öv még mindig más mint a terület védelme... simán lehet hogy beengedi a betörőt, és közben a segéddel meg tök jól eljátszik a pályán :)

Ahhoz meg hogy egy kutya territoriális legyen nem kel feltétlenül pásztor kutyának lennie. (persze ehhez ők értenek a legjobban.)

2013. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!