Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van mindig olyan válaszo...

Miért van mindig olyan válaszoló, aki csak úgy random bedobál fajtákat?

Figyelt kérdés
Szinte naponta kérdezősködik valaki, hogy milyen kutyája legyen. Nincs is ezzel semmi baj, bár sokszor nem derül ki, hogy milyen paraméterek mentén szeretné vagy mennyit tudna foglalkozni vele. Mégis akad egy csomó ember, aki random bedobálja, hogy vegyél goldent, labradort, vizslát, akkor is, ha pl. házőrzés a kritériumok között van, mert milyen "aranyos és nyugodt kutyák". Már itt is lenne mibe kapaszkodni, de néha olyanokat olvasok, hogy ketté áll a fülem (cane corso, ridgeback ajánlgatása első kutyának, mert "szép"). Illetve vannak ezek a "Milyen kutyát vegyek a 8 éves gyerekemnek kérdések? Van tapasztalata!!" és szinte mindig akadnak ilyen válaszok, hogy "spánielt" vagy "foxit", mert azok kicsik, "így nem kell velük annyit mozogni". Mégis honnan jönnek ezek a dolgok, honnan jönnek ezek a veddmegmertcuki válaszok?? És nyugtassatok meg, ugye a kérdezők ellenőrzik más forrásból ezeket az infókat, mielőtt hazavisznek egy kutyát? Mert ha csak néznek egy képet és beleszeretnek, az elég aggasztó.

2013. aug. 21. 10:33
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
Viszont azoknak leírjuk akik itt érdeklődnek. És akkor már beljebb vannak ha felteszenek ide egy kérdést. :)
2013. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:

Az őv-re és minden egyéb sportra a domináns egyedek a legjobbak, 76-os sem hitte el nekem, aztán belinkeltem az etológiai kutatást, amiben kifejtették. Ha érdekel, Diesel este belinkelhetem.


Attól, hogy egy kutyával őv-znek a legtöbb esetben nem fog a betörőnek támadni, mert zsákmányból dolgozik a legtöbb, a kar a zsákmány, és az egész egy játék.


Az emberek pedig még mindig úgy tekintenek a kutyára, mint egy tárgyra, amit majd lecserélnek, ha nem válik be.

2013. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:

Most azt el kell választani hogy öv-ről mint sportról beszélünk e (mert nekem nem igazán jött le.), mert igazából itt a terület védéssél egybe kötött ővs téma lett.


Nah már ha egy kutyában a területvédő ösztön nem erős de nagyon domináns akkor nem fog házat őrizni, de ha nem zsákmányos akkor még öv-zni is nehezen :) persze ki lehet hozni belőle és lehet ngyon jó övs kutya...


Nah de térjünk vissza a lényegre. Egy nagyon domináns labrador még ha a területvédése erős akkor se biztos hogy fog védeni.. és ez egy pitre is igaz lehet aki (érdekes de csak úgy mint a labi arra is lett szelektálva hogy eszébe ne jusson emberre támadni) tehát nem fogja védeni a házat akármennyire domináns is.


Nah de az én palota pincsim :D nah az kemény :D pedig nem domináns kicsit se (tényleg nem az).. viszont egyszer jött be úgy valaki a kapun hogy nem voltunk ott(elektromos kapu és nem mentem ki hogy beengedjem a kutya meg nem látta hogy ott vagyok)... eléggé megcincálta a nadrágját :D


Amúgy picit az öv-ről is. Ha egy kutya zsákmányból övzik az nem a legjobb. Gyorsan kifárad és érdektelen lehet neki. Viszont ha védőből... nah az nem fogy el soha :) És az hogy egy kutya mennyire védős nem dominancia függő.

2013. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
Azért azt őszintén remélem, hogy aki öv-nek akar kutyát, az azért legalább picit ért a kutyákhoz... Én hétköznapi kutyatartásnak a kedvtelésből tartott, csupán társnak tekintett kutyák tartását nevezem. Aki komolyan akar öv-ni, sportolni, vadászni, az más kategória szerintem, ott fel se kellene merülnie a milyen fajtát válasszak kérdésnek, mert ott a gazdinak már bőséges ismereteinek kellene lennie a kutyáról, a kiképzés módjáról - legalább elméletben. Szerintem.
2013. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 ödi2 ***** válasza:

Pár napja volt, hogy pár fórumozó egymást szapulta és oktatta, hogy mit kell tenni ha megtámadja sétáltatás közben a kutyáját egy másik kutya. Érdemi választ, amit hasznosítani tudott a kérdező kb 4 volt és ez a sajátommal együtt értendő, amit 25 év kutyás oktatói tapasztalattal, azt hiszem mondhatok. Ebből a tájékozatlanságból erednek a hasonló kérdések és sokszor haszontalan válaszok, mert mindenki biztos az igazában és osztja a jó tanácsokat, de sajnos a kérdező vagy hasznosítja vagy és ez a valószínűbb egy olyan emberre hallgat a környezetében, aki jó eséllyel még nem nevelt fel érdemben kutyát...

Pár hete olvasgatom behatóbban a rovatot és teljesen elvagyok képedve sok kérdésen, de igazán a válaszokon is... Amikor nem bírom cérnával /pl a Cane Corso és a dán dog kezdő kutyusnak.../ akkor szoktam én is beírni. Ha tényleg ÉRTELMES és KÖVETKEZETES kérdést ír valaki, akkor próbálok segíteni, de nem egyszerű... Most egy 16 éves lánynak segítek majd kutyust szerezni és ha kell akkor a képzésben is segítem, mert nemcsak értelmesen és átgondoltan írt a fórumra nemrég, de miután felvette a kapcsolatot velem, az első kérdése az volt, hogy mivel busszal tudja majd suliba vinni a kutyát, akkor mivel és hogyan kezdjen... Pedig a kutya még nincs is meg, de előre gondolkodik és tervezi a nevelését. BELŐLE jó gazda lesz, bár mindenki ilyen tudatosan szeretne gazda lenni, mint ez a 16 éves kislány. Mindenkit köteleznék egy netes tanfolyam elvégzésére ha tehetném és mikor elvégezte, akkor vállalhatna állatot...Tudom, hogy álom és nem reális, de muszáj álmodni is néha...:)

2013. aug. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet :)

Nálunk volt erről szó a sulin. És többünk alkalmatlan lett volna a kutya tartásra mikor kutyát vett. A kutya tett alkalmassá arra hogy kutyát jól tudjak tartani. :)

2013. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:

Megint elkapkodtam a választ:)


Szóval az ötlet jó.. de azért mert valaki elméletben jó kutya gazda lenne, és mielőtt megveszi a kutyát istenbizony állítja hogy napi 3órát fog foglalkozni vele minimum az nem jelenti azt hogy ez így is lesz..

Csak és kizárólag a gyakorlat ami szűri a jó gazdát a rossztól.. ezt nem lehet előre látni sajnos.


Vegyük a kislány példáját mert kukacoskodó kedvembe vagyok ma.... :D

Mert mi kell a kutyához.. szájkosár póráz jegy... 16éves. Akkor is el fog menni a kutyával iskolába szombaton reggel ha a haverokkal kiütötték magukat pénteken? vagy ha épp megvan neki és élni nincs kedve pl akkor is elviszi sétálni?... hülye példák (de azért életszerűek) most azt mondja hogy igen de amikor meg van egy éve a kutya és volt vele 800szor sétálni legalább akkor is ki fogja vinni?


Ezeket mind mind nem lehet megmondani semmilyen teszt alapján. És semilyen "oktatás" nem biztosítaná ezt.

2013. aug. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:

Diesel: én az őv-ről, mint sportról beszéltem, a legtöbb iskolában nincs komoly, éles oktatás, ezért ezt számba sem vettem. Ahol vizslákkal meg spánielekkel őv-znek mit is lehetne várni. Másrészt ha valaki területvédő kutyát akar, vegyen nagytestű pásztort, az ösztönből tudja, mit kell tennie, és jobban viseli a magányt, mint pl. egy labrador. Persze törődni azzal is kell.


71esnek: mikor a kiskutyám hozzámkerült halvány lila gőzöm sem volt a kutyanevelésről, szépen elcsesztem a kutyát, szóval abszolút bem voltam alkalmas. De csinálni akartam, érdekelt a dolog, elmentem kutyaiskolába, és most már én segítek másoknak. Persze még mindig rengeteget kell tanulnom , de ha a kiskutyám nem került volna hozgám, sosem képeztem volna magam 'csak úgy'.

2013. aug. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 ödi2 ***** válasza:

Nos a netes tanfolyam csak álom és valóban nehéz lenne kivitelezni...:DDD

Nem tudom mi lesz ezzel a kislánnyal 1-2 év múlva, de nagyon készül és alaposan utánajár a dolgoknak, ennél többet pedig egy felnőttöl sem várhatunk...:)

Nem érzem kötekedésnek a válaszokat és igazából pont ezért írtam és fogalmaztam így, mert pontosan azt válaszoltátok, amit egy kutyát felelősséggel tartó ember. Képeztétek MAGATOKAT, hogy az így megszerzett ismereteket felhasználva megfelelően tartsatok egy állatot, akit NEM a saját képetekre formáltatok, hanem a természetét figyelembe véve TÁRSATOKKÁ neveltetek. Ráadásul ilyenkor nem biztos, hogy a kutya tanul többet a helyzetből...:)

Általában optimista vagyok, de találkoztam már olyan helyzetekkel, ahol azt mondtam a kutya gazdájának, hogy adja el vagy oda egy hozzáértő embernek, mert a saját és családja testi épségét veszélyezteti...:(

Kirívó eset volt még nemrég a fiatal pár esete, ahol a lány szó szerint nem szeretne semmilyen kutyát tartani, ennek ellenére a párja tart egy nj kutyát és teljesen félreneveli, pontosabban sehogy sem neveli és a kutya teljesen kezelhetetlen, esetenként harapdál is már. 2 éves kutya, ha nem fékezik és nevelik meg, akkor pár év múlva híradós eset lesz belőle, vagy a pár szétmegy és akkor sem a kutya lesz a hibás, pedig most ez az ütközési pont...

Teljesen elképeszt a fórumon lévő kérdések és válaszok zöme... Nem tudom, hogy mi lehetne a megoldás, kutyákkal sokkal egyszerűbb...:D

2013. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 ödi2 ***** válasza:

Diesel23, tetszik, hogy a kutyád neve lett a fórum neved:)

Az amerikai bulldog csodás kutya, kívánja a következetes gazdát.

Én pásztorkutya párti vagyok, de pont ezért értékelem ha valaki szereti a kihívásokat...:)

Amúgy egyre inkább gondolkodom egy kutyás fórum létrehozásán, ahol több információhoz lehetne egy helyen jutni, mert pont azért ilyen tájékozatlanok az emberek, mert egyszerűbb itt kérdezni, mint összevadászni az összes információt, pedig a neten minden fent van már és én is naponta jutok új információhoz és segítséghez. Tanulni nem szégyen...:)

Ötletek egy segítő fórum témáihoz?

2013. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!