Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van mindig olyan válaszo...

Miért van mindig olyan válaszoló, aki csak úgy random bedobál fajtákat?

Figyelt kérdés
Szinte naponta kérdezősködik valaki, hogy milyen kutyája legyen. Nincs is ezzel semmi baj, bár sokszor nem derül ki, hogy milyen paraméterek mentén szeretné vagy mennyit tudna foglalkozni vele. Mégis akad egy csomó ember, aki random bedobálja, hogy vegyél goldent, labradort, vizslát, akkor is, ha pl. házőrzés a kritériumok között van, mert milyen "aranyos és nyugodt kutyák". Már itt is lenne mibe kapaszkodni, de néha olyanokat olvasok, hogy ketté áll a fülem (cane corso, ridgeback ajánlgatása első kutyának, mert "szép"). Illetve vannak ezek a "Milyen kutyát vegyek a 8 éves gyerekemnek kérdések? Van tapasztalata!!" és szinte mindig akadnak ilyen válaszok, hogy "spánielt" vagy "foxit", mert azok kicsik, "így nem kell velük annyit mozogni". Mégis honnan jönnek ezek a dolgok, honnan jönnek ezek a veddmegmertcuki válaszok?? És nyugtassatok meg, ugye a kérdezők ellenőrzik más forrásból ezeket az infókat, mielőtt hazavisznek egy kutyát? Mert ha csak néznek egy képet és beleszeretnek, az elég aggasztó.

2013. aug. 21. 10:33
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
Azért az ember is idomul a kutyához, ne felejtsük el. Megtanulja kezelni (jobb esetben), azt a tulajdonságát erősíti, amiben egymáshoz illenek...
2013. aug. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:

"eleve egy domináns egyedet kellene kiválasztania (ö.v.re a domináns egyedek a legalkalmasabbak!) egy ilyen célra "


Azért ezzel tudnék vitatkozni :) Bármilyen habitusú kutyával lehet ővzni.



Az hogy a kutya meg fog e házat őrizni annak nem sok köze van az őv-hez.


A pit és amstaff meg nem kifejezetten jó ilyen célra... aki kicsit is ismeri őket az tudja hogy emberrel a legritkábban agresszívek.. Én simogattam már kerítésen keresztül nyugdíjazott verekedtetett pitet... (őr kutya volt egy telepen.... :D) és egy tündér volt amíg nem látott kutyát.

2013. aug. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 Imola Ágnes ***** válasza:
90%
Igen, idomul az ember is a kutyához, de az is benne van a pakliban, hogy az, aki azt mondja a kutya vásárlásakor hogz következetes lesz, és nevelni fogja, a kölyökkutya láttán messze nem tartja be ezeket. túl sok elnevelt és kidobott, menhelyre leadott kutyát láttam ahhoz, hogy az idomulásra bízzam a kutyanevelést
2013. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
Aki nagyon elhivatott és kitartó, az vehet bármit akár 1. kutyának is, csak vigye suliba. De ez a legritkább esetben van így, legtöbben az első kudarcoknál feladják.
2013. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én egyet nem értek. Minden ember ezerszer megfontolja, hogy milyen autót, tv-t, fényképező masinát vegyen. Összehasonlítja a márkákat, árakat, előnyöket-hátrányokat, stb-stb.

De KUTYÁNÁL MIÉRT NEM MŰKÖDIK A JÓZAN ÉSZ?????

2013. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
Hu...te ezen a földön élsz?! Ha mindenki ismerné a kutyafajtákat es nem csak aszerint választana hogy ez "cuki" akkor nem lenne trle a menhely. Az ilyen IQ Fighter kommentelok után szurd be a kutyatar.hu-t hogy a kedves kérdező megtudja tekinteni az ajánlott kutya leirását mind belsőleg mind kulsoleg.
2013. aug. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:

Szilvi csak azt mondja hogy mért van az hogy egy tv-t veszünk akkor előtte mindenhol utána nézünk hogy mit hol hogyan melyik miben jobb stb.

Első tv-nél is... de ez igaz autóra sütőre mindenre.


Mért nem a dizájnos csinosat vesszük ezekből a kínainál?


Kutyáknál mért nem evidens hogy utána nézünk hogy mi hol hogyan mekkora? Ha már egy élőlényről beszélünk..

2013. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 Szilvi & Argos ***** válasza:
Diesel, köszi a fordítást :D Pedig elég érthetően fogalmaztam sztem :)
2013. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
többen leírjuk annál tisztább :D
2013. aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 Imola Ágnes ***** válasza:
A gond, hogy mindezt amit itt megbeszéltünk nem olvassa olyan, akinek szüksége lenne rá....
2013. aug. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!