Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van mindig olyan válaszo...

Miért van mindig olyan válaszoló, aki csak úgy random bedobál fajtákat?

Figyelt kérdés
Szinte naponta kérdezősködik valaki, hogy milyen kutyája legyen. Nincs is ezzel semmi baj, bár sokszor nem derül ki, hogy milyen paraméterek mentén szeretné vagy mennyit tudna foglalkozni vele. Mégis akad egy csomó ember, aki random bedobálja, hogy vegyél goldent, labradort, vizslát, akkor is, ha pl. házőrzés a kritériumok között van, mert milyen "aranyos és nyugodt kutyák". Már itt is lenne mibe kapaszkodni, de néha olyanokat olvasok, hogy ketté áll a fülem (cane corso, ridgeback ajánlgatása első kutyának, mert "szép"). Illetve vannak ezek a "Milyen kutyát vegyek a 8 éves gyerekemnek kérdések? Van tapasztalata!!" és szinte mindig akadnak ilyen válaszok, hogy "spánielt" vagy "foxit", mert azok kicsik, "így nem kell velük annyit mozogni". Mégis honnan jönnek ezek a dolgok, honnan jönnek ezek a veddmegmertcuki válaszok?? És nyugtassatok meg, ugye a kérdezők ellenőrzik más forrásból ezeket az infókat, mielőtt hazavisznek egy kutyát? Mert ha csak néznek egy képet és beleszeretnek, az elég aggasztó.

2013. aug. 21. 10:33
1 2 3 4 5 6
 51/58 Imola Ágnes ***** válasza:

48-asra válaszolnék. Teljesen egyet értek veled, a kiképzéssel kapcsolatban pedig végkép. A MEOE és tenyésztőkkel való kacsolatfelvétel is jó ötlet, csak az a baj, hogy aki veszi a fáradságot, és nem sajnálja a pénzt, hogy tenyésztőtöl vegyen, azokkal sokkal ritkábban van gond. Ha visszaolvasod a kérdéseket, látszik, hogy a legtöbb viselkedésproblémás kutya szaporítótol származik, persze vannak kivételek. Így visszakerülünk a mókuskerékbe, hogy állítsuk meg a szaporítókat, és indul a végeláthatatlan harc. Nem tudom hogyan lehetne megállítani azt, hogy a szaporítótól vett amstaffot, vagy kaukázusit ne fedeztessék be a haver kutyájával, mert azok biztosan cukik lesznek.... lehet drasztikus de én az "erősebb fajták" tartását kötelező tanfolyamhoz kötném, ha valaki álma hogy első kutyának "kemény" kutyát vegyen, az igenis végezzen el a kutyájával egy kutyasuliban az alapengedelmességi programot...persze, ez csak álom......

Amúgy minket sokszor megkeresnek, hogy ilyen vagy olyan kutyát szeretnének venni, és hogy jó ötlet-e? Erre van egy bevált gyakorlatunk. A csoportos kiképzésre elhívjuk a leendő gazdit, és ha van aktuális vagy volt kliens, akinek az adott fajtája van (persze ez csak a gyakoribb fajtánál lehetséges,) egy két óra erejéig együtt dolgozhat a kutyával, és beszélgethet a tulajdonossal. Persze ez sem tökéletes megoldás, de volt már olyan, hogy így beszéltünk le egy csajt, hogy első kutyának Huskyt válasszon tömbházba, vagy egy fiatal fiút, hogy kaukázusit vegyen, amikor láthatóan félt a suliban lévő kutyáktól is. Ha valakinek eszébe jút használható megoldás, hogy előbbrejússunk a témában, én nyitott vagyok/maradok:)

2013. aug. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 ödi2 ***** válasza:

Kedves Ágnes! Örülök, hogy egy véleményen vagyunk, mert magam részéről nagyon elkeserítőnek tartom az egész körítést amit sokan a kutya neveléséről tartanak és ahogy elképzelik a kutya tartását. Nem szeretem a végleteket, mert egyik sem a kutya természetét veszi alapul. Az agyon babusgatott, valamit helyettesítő mama-papa-gyerek kedvencekből és a teljesen elhanyagolt kutyákból egyre több példánnyal találkozom és nagyon nehéz utólag tenni értük bármit is, főleg a gazda hozzáállása miatt...

Most egy németjuhászom van akit egy menhelyről hoztam el, szocializálni és egy kis képzésre, de sok kutyás hibájába estem, beleszerettem és maradt...:) Múlt héten pedig elhoztam végre a régóta vágyott sárhegyi kölyköket és most teljes a boldogságom és naponta csodálkozom a falkám alakulásán...:D Max a nj, aki fél éve még egy vad és kezelhetetlen kutya volt, úgy jár a kölykökkel, mintha a sajátjai lennének, minden foglalkozáson részt vesz és roppant elégedett magával:) A kölykök most 10 hetesek, de a pásztorkutya vér már dominál bennük, alig várom a következő hónapokat és a fejlődésük nyomon követését.

Az utóbbi 3-4 évben túlnyomórészt problémás és nehezen kezelhető kutyákat vállaltam csak és ezek a domináns és főleg státusz szimbólumként tartott kutyák bizony kivétel nélkül bizonyították, hogy bennünk, emberekben van a hiba fő forrása...

Ez az idő teljesen ezek felé a kutyák felé fordított és ezért döntöttem ezek mellett a kis bolhazsákok mellett, most már magam is csak velük akarok élni, de a különbség köztem és a nagy átlag között 25 év tapasztalat van és még így is van, hogy esténként bizony azzal fekszem, hogy na ezt holnap újra és másként kell csinálnom, mert ez csak nekem jó így és nem a kutyának...

Van 1-2 ismerősöm akikkel elbeszélgetek egy ilyen kutyás fórum létrehozásának esélyeiről, meglátom meddig jutok. Segítséget, ötleteket, javaslatokat, szívesen fogadok, akár privátban is...:)

2013. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 ödi2 ***** válasza:

Na, ilyen kérdések akasztanak ki igazán...!:(


Betanítható e egy német juhász? . Több lent


arra, hogy csettintésre vagy parancsra rámenjen egy kiválasztott emberre, de csak parancsra?

2013. aug. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ötletem: minden fajtaklub szervezzen évente 1-2 alkalommal "Találkozz a fajtával" napot, ami a fajtát tartó embereknek és az érdeklődőknek egyaránt kínálna valami programot. Lenne egyrészt kiállítás meg munkaverseny, másrészt lennének előadások, játékos vetélkedők ahol a fajtával kapcsolatos kérdésekre lehet válaszolni és nyerni valami apróságot, néhány önként jelentkező gazdi kutyáját el lehetne vinni sétálni (felügyelettel persze), lenne ingyenes tanácsadás, kutyabemutatók és hasonlók. Szerintem nagyon hasznos lenne.
2013. aug. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes, mennyire mások vagyunk... Én menhelyen dolgozom, önkéntesként. Emiatt óhatatlanul meg kellett tanulnom bánni az ilyen domináns-félrenevelt, veszélyes kutyákkal. Nyilván, ha már az etetésük vagy a kennel takarítása során is a saját testi épségem a tét, hát meg kellett tanulni bánni velük. De soha nem fogom ezeket a kutyákat megszeretni, és főként soha nem fogok bízni bennük. Én az elhanyagolt, beteg, meggyötört, de mégis óhatatlanul az ember felé forduló, az emberben bízó kutyákkal tudok jó kapcsolatot kialakítani - fajtától függetlenül. Hihetetlen, amikor látom, hogy egy kutya min ment keresztül, és mégis hálás egy jó szóért, simogatásért... És hát ezekhez a kutyákhoz nyilván teljesen más módszerek kellenek, mint a bizalmatlan-őrjöngő típushoz ;)
2013. aug. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
A fajtaklubb ötlet nagyon tetszik. Hozzátenném még azt, hogy meghívnám a fajtamentőket is, hogy lássák, mit is jelent a szaporítás, és hova vezet. Ha ez megvalósítható Magyarországon, akkor talán pár év múlva nálunk, Romániában is az lesz...remélem....bár itt fajtamentők nem léteznek, és a szaporítás szó sincs benne a köztudatban, akinek fial a kutyája az tenyésztő az emberek szerint..... hát igen... Amúgy az utolsóra válaszolva..én is menhelyeztem 2 évig, tudom mennyire más a viselkedése egy kidobott kutyának, mint egy rosszul nevelt dominánsnak....de ha foglalkozni kezdesz a dominánssal, rájössz, hogy mennyire kétségbeesett, mennyire igényelné a szeretetet, és azt hogy valaki irányítsa. A probléma nálunk az, hogy megkeres a gazdi a domináns, elkényesztetett kutyával, de hiába mondjuk meg mit kell tenni, ha otthon azt nem teszi meg....inkább láncraveri. Amúgy a tudatlanság, a félrevezetés, és félretájékoztatás a magaslaton van. 7 hónapos, nagyon domináns Husky (5 hónaposan már komolyan harapta a gazdáit, ha nézeteltérés volt köztük)gazdának mondtuk, hogy ivartalanítsa a kant, még mielőtt teljesen ivarérett lesz, mert ebben a korban még sokat segít az ivartalanítás, 2-3 éves korban már nincs akkora hatással a viselkedésére. Erre mit mond az állatorvosnő? - Hogy várjon még az ivartalanítással, mert kicsi marad. Kérem azokat, akik menhelyeznek, vagy sok kutyát ivartalanítottak, hogy mondják el tapasztalatikat, mert én nem egy és nem kettő kutyát ivartalanítottam, és láss csodát, a 6 hónaposan ivartalanított kan, felnőtt korára a duplája lett az akkor súlyának.... Nah, mind1...remélem a blogból is lesz valami, és még inkább remélem, hogy az olvasók felfogják majd a lényeget.
2013. aug. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:

Magasságra biztos, h nem lesz kisebb, az enyém is jó magas lett. Az viszont elképzelhető, h nem szélesedik ki annyira, mint kéne. De erről majd 1 év múlva fogok tudni nyilatkozni, h nálunk h alakult végül. Én több dokival is beszéltem, megoszlik a véleményük róla ill. beszéltem 2 tenyésztővel is (az egyik a kutyám tenyésztője), ők is eltérő véleményen voltak. Most minden esetre úgy néz ki, h szélesedik, de nem annyira, mint kéne..

Minden esetre én nem bánom, h ivarérés előtt ivartalaníttattam, nem nevelési problémáink voltak, egyszerűen a legoptimálisabb időpontját kerestem, ami műtétileg a legjobb.

2013. aug. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

Á, erre ma is mit olvasok? Választani akar valaki 2 nagytestű kutya között, erre beajánlja neki valaki a goldit.... Holott az illető két konkrét fajta közül szeretne dönteni, és mind a kettő jóval nagyobb, mint egy goldi.

Isteneeeeeeeeeeem! -.-

2013. aug. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!