Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák farkaskutyát...

Csehszlovák farkaskutyát szeretnék?

Figyelt kérdés
Leginkább jó lenne debrecenhez minél közelebbi, de ha nincs ország bármely részéről jó. Tenyésztőtől szeretném vagy legalábbis olyantól aki nem haszonból szaporítja hanem ért is hozzá. Ha lehet törzskönyv nélkül, azzal együtt sokkal drágább, megfizethető áron szeretném, de szeretnémk pár dolgot tudni azért felmenőiről. Kérlek ha tudtok ilyet akkor tenyésztő telefonszámát vagy ha van akkor weboldalát írjátok le nekem, és ohy kb mennyibe kerül egy kölyök

2013. aug. 30. 23:26
1 2 3 4 5
 11/44 sippara ***** válasza:
94%
Nem érted. Ezek NEM kutyák. Foglalkozhattál te akár kétszáz kutyával is (amit erősen kétlek), amíg ilyen kérdéseid vannak NEM VAGY KÉSZ EGY CSEHSZLOVÁK FARKASRA. PONT. 2,5 hét alatt egy profi segéd se hoz ki kb. semmit semmilyen kutyából, úgyhogy ezt a mondatodat inkább figyelembe sem veszem. Az írásod alapján még tini lehetsz, jó, hogy rajongasz a csehszlovákért, rajongj nyugodtan, de várj még úgy 30-40 évet a beszerzésével - de legalább annyit, amíg visszaolvasva ezt a kérdést hangosan röhögsz magadon. A szerencse a sztoriban az, hogy se a crying wolfból, se a Vom Hause Norkyból nem fogsz kölyköt kapni. Ritkán hoznak le almot, és szinte senkinek nem adnak el, mert nem átlagember kezébe való.
2013. aug. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Ezeket elértük. Ez volt a feltétele h szolgálatba járhassanak. Ha irsz privátot szivesen lefotózom neked kutyám igazolványát. Az egyikszolgálatunkról vannak képek is de az csak gépen szóval azt csak holnap tudom megmutatni. De higyj amit akarsz, nekem éppen elég a tudat hogy sikerült. És tudom hogy nem egyszerű kutyák, de tisztában vagyok vele h mit készülök vállalni. Ezt a kérdést azért irtam ki mert kíváncsi voltam hogy ESETLEG valamivel olcsóbban hozzá lehet e jutni, ha nem hát nem. Akkor vállalom azt h lemondok mindenről ami nem létfeltétel és megveszem ennyiért. És a környezet biztositott egyébként, erősített 3méteres. Németjuhászom a 2méteresen is mindíg kiugrott szóval muszáj volt. Az udvar hatalmas szóval azzal sincs gond
2013. aug. 31. 00:26
 13/44 anonim ***** válasza:
17%
Ki a fenének hiszed magad sippara, te szerencsétlen ? Semmit se tudsz róla, erre ilyen hangnemben írosgatsz? Azt hiszed te vagy a megváltó vagy mi a f**m ? Fogd már vissza magad ember
2013. aug. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 sippara ***** válasza:
94%
Nem, nem vagy vele tisztában. Ezek NEM KUTYÁK, túlnyomórészt FARKASOK, egy farkas ÖSZTÖNEIVEL, egy farkas DOMINANCIÁJÁVAL, egy farkas KOMMUNIKÁCIÓS ESZKÖZEIVEL. A tizennyolc német juhászoddal együtt úgy esz meg fél évesen családostul, mint a sicc. Egy három méteres kerítés kb. annyit ér nekik, mint az njnek a két méteres, az (akármilyen nagy) kerttel meg kitörölheti a seggét. Ezek az állatok napi 5-6 órás konkrét aktív foglalkozást igényelnek, nem ez az átlag, ez a MINIMUM. Napi sok-sok (nem 2-3, inkább 8-10) kilométeres vándorlásra vannak "kitalálva", csodaszámba megy, ha bármilyen kutyát megtűrnek maguk mellett, és úgy általában ember legyen a talpán aki úgy egyáltalán a képes bármilyen szinten kordában tartani egy kifejlett csehszlovákot, ugyanis ők csak és kizárólag az egyértelmű, tökéletes falkavezért fogadják el. Valószínűleg fel sem fogod, amit írok (legalábbis nem úgy tűnsz), de sebaj, azért én megpróbáltam. Lényeg a lényeg, egyik tenyésztő sem fog egy gyereknek csehszlovákot eladni, még egy átlag felnőttnek sem, nem hülyék, nem akarnak a hírekbe kerülni. Szokott erre járni egy csehszlovákos válaszoló, remélhetőleg majd ő lebeszél.
2013. aug. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
24%
De ha nem fogják neki eladni, te miért vered itt magad ?
2013. aug. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 sippara ***** válasza:
76%
"Kedves" előttem szóló, rendkívül hasznos válaszoló! Bár már a százalékodon is meglátszik tökéletes hozzáértésed, mégis bátorkodom én, egyszerű halandó válaszolni. Az a nagy helyzet, hogy ismerek pár olyan kutyást, akik nem egy, nem két (de még csak nem is tíz) éve kutyáznak, és ők sem mernének bevállalni egy ilyen kutyát, mert tökéletesen tisztában vannak vele, hogy már-már túlzóan tapasztalt ember kezébe való, senki máséba. Persze senki öngyilkosságába nem tisztem beleszólni, de ha legalább jóindulatúnak, intelligensnek tűnik a kérdező, megpróbálom róla lebeszélni, mert ha nem is holnap, de húsz-harminc év múlva kiváló kutyás (vagy akár egy csehszlovák kiváló gazdája) lehet belőle, ez azonban nem fog bekövetkezni, ha egy éves tapasztalatra alapozva beleválaszt egy olyan fajtába, ami az első (általa észre sem vett) gyengeségnél reflexből tépi ketté (nyilván kissé túlzok), egész egyszerűen azért, mert ez farkaséknál így működik.
2013. aug. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
7%
Egyreszt te senkit se fogsz itt lebeszelni masreszt megkerdem megjnt ha nem fognak neki ugy se eladni kutyat akkor miert vered magad ?
2013. aug. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Ezzel nem veri magát, a válasza ugyanúgy egy szempont amit köszönök. Úgy gondolom hogy ha meglesz a pénz érdeklődök egy tenyésztőnél, ő úgyis eldönti hogy elég "jó" vagyok e hozzá. Ha nem akkor sem adom fel, tovább fejlődök és újra próbálkozok. "sajnos" nem ismerek lehetetlent, amit egyszer elhatározok azt véghez is viszem még ha évekbe telik is. Ha egy hónap egy hónap ha 20év akkor 20év, én vállalom. Én megpróbálom ha pémzem megvan, aztán majd eldől hogy elég vagyok e, ha nem akkor sem adom fel, szerintem ha most még nem is de kitartással elérhetem hogy elég jó legyek ahoz hogy a tenyésztő boldogan adjon el nekem egy ilyen csodálatos állatot :) köszönöm a választ, tenyésztő terén hiányos volt a tudásom, ezt ismerve mostmár tudom hogy mi a legfontosabb ehhez :)
2013. aug. 31. 01:09
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nem lényeges, hogy 3 vagy 4 méteres a kerítés, ugyanis mászik. Felmászik és kiugrik. Tehát vagy olyan kerítés kell, amin nem tud felmászni és elég magas, vagy olyan, aminek befelé hajlik a felső pereme. Legegyszerűbb elmenni az állatkertbe és megnézni, hogy mi kell a farkasok benttartásához. Másrészt ez nem németjuhász, nem munkakutya. Nem túl együttműködő és elég önfejű, szóval kétlem, hogy ki tudnád képezni bármilyen szolgálati feladatra is.
2013. aug. 31. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
77%

Udvari kutyából 2,5 hét alatt te rohadtul nem csinálsz mantrailinges kutyát....Na mindegy.


Kutyázom, mióta az eszemet tudom. Kutyát mentek, mióta az eszemet tudom. Rengeteg fajtájú, méretű és korú kutyával találkoztam már. Az életben nem vállalnék be egy csehszlovákot. Gyönyörű, meg minden, de ehhez a fajtához olyan szintű felkészültség kell, hogy az millióból 1 embernek van meg.

2013. aug. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!