Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák farkaskutyát...

Csehszlovák farkaskutyát szeretnék?

Figyelt kérdés
Leginkább jó lenne debrecenhez minél közelebbi, de ha nincs ország bármely részéről jó. Tenyésztőtől szeretném vagy legalábbis olyantól aki nem haszonból szaporítja hanem ért is hozzá. Ha lehet törzskönyv nélkül, azzal együtt sokkal drágább, megfizethető áron szeretném, de szeretnémk pár dolgot tudni azért felmenőiről. Kérlek ha tudtok ilyet akkor tenyésztő telefonszámát vagy ha van akkor weboldalát írjátok le nekem, és ohy kb mennyibe kerül egy kölyök

2013. aug. 30. 23:26
1 2 3 4 5
 41/44 sippara ***** válasza:
100%

Na, nincs sok időm, úgyhogy csak a legnagyobb f*@*szságokat másoltam ki az írásaid közül:


"Ha lehet törzskönyv nélkül, azzal együtt sokkal drágább, megfizethető áron szeretném, de szeretnémk pár dolgot tudni azért felmenőiről."


Ilyet olyan ember, akinek akár csak köze van a kutyázáshoz (akár csak olyan szinten, hogy utánuk olvasott az interneten), nem mond.


"Németjuhászom a 2méteresen is mindíg kiugrott szóval muszáj volt."


Tehát ki tudsz képezni ŐVre, mantrailingre, meg még ki tudja, mire egy nyers kutyt KÉT HÉT ALATT, de a saját kutyád szökik a két méteres kerítésen át? Ne röhögtess légyszíves :)


"Meg nemetjuhaszom se szereti mikor talalkozo van es a kozos kikepzeseken osszebaratkozott kutyakon kivul sok idegen van. Nem bantja oket de feszult ezert meg o is figyelmet igenyel."


...és újra, két hét alatt gyakorlatilag nulláról kész rendőrkutyát képzel, de a sajátodat (aki nyilván nem két hete van nálad) nem tudod közömbösíteni........


"Meg legelsonek amit teljesen egyedul kepeztem ki az 10eves koromba volt, a kolyok senkinek se kellett tul agressziv meg zakkant volt gazdaja agyon akarta utni..."


Ez szintén az a kategória, mint az első, ilyet kutyákkal foglalkozó ember nem mond.


"1,5eves korul volt mikor panelba koltoztunk ezert egy ismerosnek kellett ajandekozni,"


Ugyanaz a kategória, mint az előző, meg az első, aki kutyázik, ráadásul úgy, hogy két és fél hét alatt elvégzi azt a munkát, amire valamiért az "idióta" kutyás rendőrök legalább egy évet szánnak, nem válik meg a másfél éves kutyájától költözés miatt....


Folytassam még?

2014. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:
Bocsi fiatal voltam nem dirigalhattam bele hogy.oda vigyem...a sajatom meg csak utanam szokott ki ha epp latta h elmegyek
2014. febr. 6. 16:15
 43/44 anonim ***** válasza:
100%
De most kell Neked a baj? Egyedül nem érzi jól magát, hidd el. Nekem három van, ha egyet kiveszek, megbomlik a falkarend, sipákolás, torzsakodás, acsargás van.Ha egyedül van, akkor meg ront-bont, szerel, összerak, mindent csinál, de kárt föleg. Egyébként én ilyen állatot a helyedben csak olyan tenyésztötöl vennék, aki JÒL ismeri a fajtát, ilyen pedig Magyarországon egy van. Ö pedig nem hiszem, hogy azonnal ad Neked, de nem is baj. Pont ez az a fajta, aminél inkább sok pénzt kell rááldoznod, mert ha kapsz egy nem stabil, értsd: ideggyenge farkast, azzal csak a bajod lesz. Mindig lesz olyan szitu, amikor meg fog lepni, a reakciójával, föleg ha urbanizált környezetben "használod" ahol sok két-és négylábú él.Csak jótanácsként mondom el Neked, hogy ne kelljen azokat a tanulópénzeket kifizetned, amit anno én rövid idö alatt megtettem: szökik, én sem hittem el, de szökik. Kb. olyan csindarattát rendeztem belöle, mint a minap a szökött medveotthoni farkas miatt az ottaniak, a dolog iróniája az, hogy nekem is új volt a portán. Szerencsére meglett másfél nap múlva...Volt otthon 2,8 méteres kerités: ez semmi. Tehát vagy szobában tartod, de ha elmész, vinned kell magaddal, vagy kennel. De akkor egyedül lesz, vinnyogni fog, szirénázni stb. Egy háromszobás panelt pedig kb. két hónap alatt fog lebontani úgy, hogy felújitásra érett lesz (kirágja a pozdorja ajtót is, felfalja a hütöt, mindent kinyit, stb. Nekem az elsö bö egy év alatt szük egy milla kárt csinált). Olcsó farkasnak hig a leve (agya), néhány tizezer forintért nem fogsz kapni csak olyat, amivel meggyülik a bajod, és eleged lesz belöle hónapok múlva.
2014. febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 Zoli1955 ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez a kutya tenyésztőjétől függne. A csehszlovák farkaskutya külsejét illetően olyan mint egy farkas, a viselkedése pedig a gazdától függ elsősorban. Nagyon fontos, hogy még elég korán hozzád kerüljön, s utána sokat kell a kutya szocializációjával foglalkozni. Emberek és kutyák közé kell vinni, sokat kell sétáltatni, nagyon hasznos, ha kutyaiskolába viszed. Lakásban (különösen egyedül) semmiképpen sem tartanám, mert intelligens állat, s az intelligenciáját - ha unatkozik - rosszalkodásra használja. Kertben lehet számítani arra, hogy farkas módjára lyukat fog ásni, akkorát amiben jól el tud bújni. Ha kennel ügyben tanácsra van szükséged, akkor tudok fényképet küldeni olyan kennelről, amiből biztos, hogy nem tud kiszabadulni. Az is igaz, hogy szeret szökni, hatalmas a mozgásigénye, nem nyugdíjasnak vagy mozgássérültnek való kutya. Úszni is szeret, egyszer elvittem egy tó partjára, simán a vízbe vetette magát, s megpróbált megfogni egy kacsát, majd átúszott a túlpartra (jót futottam, amíg utolértem). Tehát rá is érvényes a Sörgyári Caprichio c. film örökbecsű idézete: Unatkozik? Tartson mosómedvét!
2014. nov. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!