Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák farkaskutyát...

Csehszlovák farkaskutyát szeretnék?

Figyelt kérdés
Leginkább jó lenne debrecenhez minél közelebbi, de ha nincs ország bármely részéről jó. Tenyésztőtől szeretném vagy legalábbis olyantól aki nem haszonból szaporítja hanem ért is hozzá. Ha lehet törzskönyv nélkül, azzal együtt sokkal drágább, megfizethető áron szeretném, de szeretnémk pár dolgot tudni azért felmenőiről. Kérlek ha tudtok ilyet akkor tenyésztő telefonszámát vagy ha van akkor weboldalát írjátok le nekem, és ohy kb mennyibe kerül egy kölyök

2013. aug. 30. 23:26
1 2 3 4 5
 31/44 Zoli1955 ***** válasza:
100%
Hol fogod tartani a farkaskutyát?
2013. szept. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

A két farkastulajdonos válaszát vedd figyelembe és én is beszállnék...

Nálunk a kerítésre mindenhol befelé hajló tetőt kellett építeni a 4. oldalon villanypásztor akadályozza a kijutást. A belső kerítésen mert dupla van mindenhol. A lakásban egyedül csak szobakennelben hagyható különben mindent kinyit és lepakol. Nem fegyelmezetlenségből hanem kíváncsiságból. Ha elmész valahova és nem vele foglalkozol és mozogsz otthagy mert elkezd unatkozni. Így beszélgetni csak úgy tudsz megállni valakivel, ha megfogod. Állandó kontrolt igényel. A családban csak nekem fogad szót így a többiek nem tudják elvinni sétálni sem. A németjuhásznál bevált tanítási módszereket a keménykedést felejtsd el, ők nem hódolnak be a lenyomástól pl hanem felkelnek és otthagynak a francba. KOnkrétan engem a kutyasuliban is otthayott és kiugrott a kerítésen amikor túl keményen léptem fel vele szemben. Imádom, de bevallom még egyszer nem próbálkoznék meg vele, több az örömöm egy olyan kutyában akiben 100%-ig megbízhatok.

A 2,5 hét alatt kiképeztem mondatot meg jobb ha nem mondod el többet komolyabban kutyákkal foglalkozók körébe mert 1. körberöhög. 2. 2,5 hét pont annyira elég, hogy egy hülye elborult agyú mindenre odafogó kutyát gyárts (ezt én neked 1 hét alatt megcsinálom), de abban sem kontrol, sem tudatosság nem lesz az már biztos. A pórázas fegyelmező úgyszintén. 1 hét alatt összerakok neked egy pórázon vezetett fegyelmezőgyakorlatos bemutatót de azt igazán a kutya lényévé tenni, pontosan, szépen, minden körülmények között az 1-1,5 év munkája szokott lenni.

2013. okt. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Mindent poraz nelkul csinaltunk bocsi. Rendorok hoztak kutyakat porazzal ugyis ugrottak egymasnak mieink poraznelkul is tokeletesen csinaltak mindent
2013. dec. 2. 22:30
 34/44 anonim ***** válasza:
A rendőrkutyák nem ugranak egymásnak.
2013. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Ha már témánál vagyunk, mivel farkas-flotta üzemeltetö vagyok pár éve.....tényleg fontold meg, amiket leirnak, nem is azért, mert sok bajod lesz vele, hanem mert mindenben más, mint ahogyan az ember (gyerekes naivitással) az eléjén gondolja. A beszerzése, itt irták páran, nem olcsó. Egy szép darab ezrekbe kerül (EUR-ban). Nem a fenntartása a gond, nyilván kicsi korában sok mindent kell adni Neki, de amúgy megeszik mindent, de mindent (sajnos azt is, amit nem kellene). Tehát nem az élelmezése a probléma, az enyémek friss húst kapnak a boltból. Volt egy szomszédom, a harcikutyájának húst adott, állandóan ment a hasa szegénynek. Ezeknek mindegy. De tényleg.

VISZONT: az állandó rongálás, unalomból, féltékenységböl, vagy csak mert olyan kedve van....van egy terjedelmes listám, ha érdekel....amit hazavágott az elsö....azóta többen vannak, nem unatkozik, de tény, hogy más felekaszotta volna magát. Ja, és a szökés: csak kennelben, lehetöleg olyanban, ami nagy és az alja fix, nem tudja kiásni (hatalmas gödröt is tud kaparni.

Egyébként nagyon szeretnivaló, intelligens állat. De ezeket nem szabad figyelmen kivül hagynod....Jó tanács, fogadd meg.

2013. dec. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Ja, igen, a viselkedésröl meg annyit, hogy Karácsony elött mindig behozom az irodába azt, aki jól viselkedett.

Pedellus szigorsággal egyik se érdemelné meg, mert a jó magaviselet meg az ebfarkas, nos, egymástól távoli fogalmak. Konkrétan: bejött az irodába, szétnézett, beleült a Kollegám székébe, utána meg az iróasztalra pisilt kb egy litert (elötte természetesen pisiltünk kint). Mindezt addig, amig átmentem az irodával egybenyiló sajátomba, hogy betegyek egy kapszulát a kávégépbe. Mire visszajöttem, az asztal alatt alvást szimulált, mintha semmi se lenne :))))))))

2013. dec. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

A rendorkutyak igenis egymasnak ugrottak, vagyis csak akartak, mivel nem engedték nekik, porazon voltak megis alig tudtak tavoltartani oket egymastol.

Masik valaszolonak koszonom a valaszt, kennelek osszerakasat megtanultam hogy kell dolgoztam tobb kutyatelepen. Volt par neveletlen kutyank volt amelyik kocsibol ragott ki fontos alkatreszeket. Mostani kutyam a tv kabelt a szamitogep egeret es a billentyuzetet meg 2agyat szedett szet csak az utobbi 1evbe pedig nem jellemzo csak volt egy kattanas. Tudom milyen kartekonyak tudnak lenni de ezt vallalom. Viszont anyagi okokbol kb fel-1ev mulva. Nemreg koltoztem es meg nwkemis uj, elkell helyezkedni es most nembiztos hogy egy kolyok minden szuksegletet biztositani tufnam.nem ehezne mostani sem ehezik, sot, igen jol el de oltasok stb most lehet sok lenne

2014. jan. 30. 11:14
 38/44 sippara ***** válasza:
100%
Téged azért mutogatni kéne :D vagy vagy 15+áfa, de dolgoztál százhúsz menhelyen, harminc éve kenneleket építesz, képeztél hibátlan munkakutyát full nyers juciból KÉT HÉT alatt, ezzel egyidőben úgy általában a kutyákról annyit tudsz, mint egy átlag óvodás... Jan Fennelt, Cesar Millant, Joó Istvánt, Korom Gábort nem te képezted véletlenül? :D:D:D:D:D:D
2014. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
21vagyok, 4eves korom ota tanitanak kutyakepzesre, 7evesen elso kutyamat egyedul kepeztem (kiveve fogatast, egy rokon volt a csibesz), es 14eves korom ota melozok menhelyen 18evesen pedig egy uj menhely alapito tagja lettem bocsi. Koltozesig napiszinten kintvoltam pedig vannak folgozok, most messze vagyok de havonta egy hetveget ott vagyok akkor rogtom megyek ki segiteni. 19evesen lettem polgaror, velem indult kutyas csoport tehat nekem kellett vezetnem kikepzeseket. De beszelhetek itt ugyse hiszi el aki nem akarja. Mar kicsikoromba eldontottem hogy az allatoknak szentelem az eletem, bar allatorvosi nemjott ossze tuiszonyom miatt meg h nembirnek felboncolni egy allatot, ezert igy probalok allatokkal dolgozni, ha ez akkora bun akkor bocs h elek
2014. jan. 30. 17:12
 40/44 anonim ***** válasza:
Én meg a Dalai láma vagyok.
2014. jan. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!