Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák farkaskutyát...

Csehszlovák farkaskutyát szeretnék?

Figyelt kérdés
Leginkább jó lenne debrecenhez minél közelebbi, de ha nincs ország bármely részéről jó. Tenyésztőtől szeretném vagy legalábbis olyantól aki nem haszonból szaporítja hanem ért is hozzá. Ha lehet törzskönyv nélkül, azzal együtt sokkal drágább, megfizethető áron szeretném, de szeretnémk pár dolgot tudni azért felmenőiről. Kérlek ha tudtok ilyet akkor tenyésztő telefonszámát vagy ha van akkor weboldalát írjátok le nekem, és ohy kb mennyibe kerül egy kölyök

2013. aug. 30. 23:26
1 2 3 4 5
 21/44 ödi2 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! NEKEM volt már dolgom csehszlovákkal és ha azt mondom, hogy nem egyszerű, akkor alul fogalmazom és igyekszem finom lenni...

Több mint 10 évig foglalkoztam rendőr és katonai kutyák szolgálat utáni szocializálásával és rehabilitációjával,mert ezek a kutyák rendkívül képzettek, de ebből eredően CSAK HOZZÁÉRTŐ emberek TUDNAK velük bármit is kezdeni. 2 katonai járőr kutyát kb fél év alatt,rajtam kívül még két kiképző segítségével /azaz hárman!!!/sikerült civil, őrző-védő kutyává minősíteni őket, egy biztonsági cégnek,telephelyőrzésre. Még azt is meg kellett oldanunk, hogy a civil,utcai öltözékben lévő embereket elfogadja, ugyanis, kizárólag egyenruhás embereket látott és velük dolgozott mindkét kutya, 5 éven át. Tudod, mit jelent egy ilyen kutyát tartani?! Mintha egy tojásokkal teli mezőn lépdelnél és mikor hibázol, egyre trutyisabb leszel. Ezekkel a kutyákkal ha hibázol,akkor NEM tudod helyrehozni teljesen a természetét, mert a felnőtté válásuk után, egyszerűen NEM LEHET őket, TELJESEN stabillá tenni. Vagy jól sikerül a kiképzés és lesz egy nagyon kemény és nagyon jó őv kutyád, DE SOHASEM lesz teljesen stabil, egy pillanatra sem hagyhat ki a fegyelem és a figyelem a tartása alatt. Keress meg egy tenyésztőt, Kecskeméten és Kerekegyházán is van, DE NE tk nélkül és NE szerződés nélkül hozd el, ha mégis megteszed és beszerzel egyet, mert csak így lesz esélyed egy jó alapra. kb 150-200 ezer ft egy kölyök tenyésztőtől.

Tipikusan az a személy vagy aki biztos magában és a tudásában. ÉN 25 év után is találkozom számomra új tapasztalatokkal, mert a kutyák személyisége pontosan ugyanolyan változó, mint az embereké. Kár besértődni és bizonygatni az igazad, mert ENGEM nem érdekel, hogy ki milyen kutyát vesz magához, de azt ne felejtsd el, hogy ha van párod és esetleg még gyereked is, akkor bizony ÓRIÁSI hibát követsz el egy ilyen kutyával. Az NEM válasz, hogy most nincs, mert mi lesz Veled 5 év múlva??? Tudod előre az életed alakulását??? Egy kutya 10-14 évig is Veled lesz, így fontold meg.

2013. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Hat akkor a rendor kutyak voltak nagyon hulyek(munkavizsgasok) mert azokat tell porig alaztuk. Nem hagy ki a figyelmem, menhelyen rengeteg nagy testu vad kutyaval volt/van dolgom. Legtobb mai napih nem hallgat senkire csak ram de legalabb azt elertem h nem ugranak neki senkinek. Nem feltetlenul munkakutyat akarok belole. Sot mivel tudom milyenek a farkasok azt nem is vallalnam. H meglegyen a vizsga nagyon sok minden kell tobbek kozt a fogatas is es nem kockaztatnam a csibesz epseget. Annyira szeretnem megnevelni hogy nekem mint civilnek engedelmesledjen, es persze szocializalni de szolgalati kutyanak nrm engednem. Meg nemetjuhaszom se szereti mikor talalkozo van es a kozos kikepzeseken osszebaratkozott kutyakon kivul sok idegen van. Nem bantja oket de feszult ezert meg o is figyelmet igenyel. A gyerekkel nem lesz gond... Hala anyam "torodesenek" mar gyerekkoromba kiderult h nem lehet...baratom van de o is ert a kutyakhoz, foglalkozik is veluk vele nem lesz gond szoval csaladi "problemak" nincsenek
2013. aug. 31. 12:04
 23/44 ödi2 ***** válasza:
100%

Amennyiben valóban csak ennyi a terved vele, akkor semmiképpen sem ajánlanám ezt a fajtát.

Az hogy van valamennyi tapasztalatod, még nem lesz elég, hidd el nekem.

Állandó elfoglaltság és lekötött figyelem kell neki, mert egy nagyon érzékeny és instabil fajtáról van szó. Lehet kiváló és lehet nagyon rossz a végeredmény, NINCS köztes állapot.

Javaslok inkább egy fajtatiszta pásztorkutyát, mondjuk egy kuvaszt és ha sikeresen veszed az akadályt, akkor DE CSAK AKKOR azt mondom, hogy próbáld meg. Nyersz 10-12 év tapasztalatszerzési időt és lesz időd felkészülni minden szinten egy ilyen kutyához. Ez a kutya a némejuhászhoz képest olyan mint egy robogó a krosszmotorhoz képest. Hiába van két kereke és motorja a robogónak is, a krosszmotoron tapasztalat és felkészültség híján elszállsz és megsérülsz...

Én 5 évig vártam a sárhegyi kölykeimre, hogy olyant és onnét kapjak, amit szerettem volna. És ez sem egy cukorfalat fajta!!! Most képzeld el ha azt mondom, hogy a cv-t még én sem vállalnám itthonra.

Ha én ezt 25 év kutyás tapasztalattal mondom, akkor hidd el, hogy NEM lesz jó vége, ha makacs vagy és önfejű. Ez a tulajdonság a kutyáknál is nevelés és tanulás kérdése, DE A GAZDIKNÁL MÉG INKÁBB,MERT TE NEVELED ÉS TANÍTOD!

Ha VALÓBAN elkötelezett vagy, akkor megfogadod a tanácsom.

2013. aug. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 Torolf ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nekem van Csehszlovák farkasom, így azt hiszem, hogy kompetens vagyok a válaszban is, bár sokan válaszoltak, szerintem sokszor okosságot is, legfeljebb a hangnem nem megfelelő.

Először is azzal kezdeném, hogy kutyát (fajtatisztát, bár ebben az esetben néha a fajtisztág is kérdés :) )

soha nem veszünk tk nélkül. Nem olcsóbb, maximum azért, mert a tenyésztő nem vállal felelősséget a minőségért. Szóval ezt felejtsd el, gyűjts még, sokat, mert az oltásokra is kell, és az esetleges betegségekre is. Ha megvan a pénz, keress fel több tenyésztőt (szándékosan nem mondom melyiket), nézd meg hogyan tartják a kutyát, nézd ki az anyát, esetleg ha engedik, az apa kutyáról is informálódj, a szocializációjukkal kapcsolatban, hogy milyen idegrendszere van. Ők is élőlények, és mint ilyenek, egyéniségek. Mind más.

Ezután várd meg az almot, menj le hozzájuk legalább egyszer mielőtt megszülettek a kölykök, és úgy is nézd meg őket, mielőtt választasz. Ha ez is megvan, hozd el, de ne 5 hetesen, hanem 8 hetesen, és mihelyst megvan a megfelelő oltássorozat, nyomás kutyák közé, macskák közé, kecskék közé, mindenek közé, szocializálódjon, ne féljen a zajoktól, ne támadjon, stb. Utána felejts el mindent amit a német juhászkutyánál tanultál, mert itt nem működik. Minden erőszak nélkül ha meg tudod mutatni a falkavezérségedet, az egész családot elé tudod helyezni (Ő nem családtag. Ő vagy Omega, vagy Alfa)akkor jól meglesztek.

Ezután semmi más dolgod nincs, mint élete végéig vele lenni, napi 2-3 órát sétálni, mindegy milyen kerted van, ugyanaz, mint egy lakás, az egy zárt, ingerszegény környezet. Az alap engedelmességit 2 hónap alatt meg lehet nekik tanítani, nem vészes, csak soha nem fog 15 percnél többet koncentrálni, mert ez neki nem kihívás. Kulcsra zárt ajtót kinyitni az. Szóval sétálsz, dolgozol vele, róla szól az életed. Nem nyaralsz nélküle, nem mész egész hétvégére buliba, mert egy nap gyengeség, és Ő lesz az alfa, amit nem szeretnél.

Ha ezeket meg tudod oldani, egy hihetetlenül csodálatos, kutyáknál ezerszer értelmesebb, remek barátod lesz. Ha még nem vagy kész erre, akkor hagyd még. majd később. Én drukkolok, és kívánom, hogy ha a fajta mellett döntesz, elszánt leszel, és nem álmodozó. Ennyit nem anyáztam még kutyával, de most is bevállalnám!

2013. aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Tudom h nemetjuhasz rossz pelda de vele is igy kezdtem, picikoratol latogattam 8hetesen hoztam el (korabban semmikepp nem is akartam/akarom) es a szocializacioval ugyanugy. Szoval ezeket nemkell bemutatni ;) a bulizas nalam anyiba kimerul hogy baratokkal valameikunknel megnezunk egy filmet szoval ez se lesz problema, nyaralni csak olyan helyre megyek ahol laknak rokonok v ismerosok pont kutyam miatt, nem akarom hogy ezzel is felboruljon valami. Tudom nem farkas, sot koze sincs hoza termeszetbe de nalam termeszetes volt mindig is hogy a csalad all magasabban a rangsorba es ezt eroszak nelkul elertem, bar kicsikoraba sokat "bunyoztunk" h felfogja idobe.. Azmondjuk annyibol allt h kicsit gyomroztam meg eldontottem es mig nemnyugodott le nem engedtem felallni, igaz makacskodik neha de sosem fordult meg szembe velem, ez mai napig eleg volt. Persze vele is csak fokozatos eberseggel...mikor csokkent figyelmem seta kozbe probalt iranyitani, azota nmegtanultam h semmi sem zavarhat meg. Meg itt van apam is aki ha valami kerdesem van tanitasaba szivesen segit, amit tudok tole tanultam es neki mar 30ev van hata mogott, nekem meg csak 15 de bizok magamban ezert ugygondolom tudnam kezelni.
2013. aug. 31. 18:47
 26/44 A kérdező kommentje:
Meg legelsonek amit teljesen egyedul kepeztem ki az 10eves koromba volt, a kolyok senkinek se kellett tul agressziv meg zakkant volt gazdaja agyon akarta utni...azt a feltetelt kaptam csaladtol h ha megtudom nevelni akkor maradhat...porazon jott, ult, fekudt, ennel tobbet nemtanult meg viszont kivalo hazorzo lett es egyben szeretni valo kutya, csaladot imadta, idegeneket csak csalad jelenleteben engedte be. Pedig mikor hozzank kerult meg engem is tepett de sikerult megoldani. 1,5eves korul volt mikor panelba koltoztunk ezert egy ismerosnek kellett ajandekozni, kb 1eve pusztult el, beteg lett. Tanyat orzott annal akinek elajandekoztuk, ott disznok lovak tehenek szarnyasok minden volt es soha megse probalta bantani oket pedig mikor hozzank kerult 2napon belul 3tyukot folytott le de sikerult megnevelni, egy olyan kutya utan igy 10evvel kesobb meg tapasztaltabban ugy erzem hogy elbirnek egy csehszlovakkal. Meg mostmar 3eve ujra kertes hazba lakunk szoval azzal nincsgond, setalni is szeretek, nj-mmel is napi program h reggel felkelek fel ora seta 7 kor indulok iskolaba 2re hazaerek nyaron melegmiatt csak 15-20 p seta este minimum 2 ora, telen suliutan 1,5-2ora este szinten. De este v ha nincstul meleg altalaba 4-5 orat szoktunk, van egy hatalmas fuves resz ahol eltudom engedni ha elfaradok mert kozelbe semmi lakott resz de nekem mindig a kutya az elso mert o nemtudja mondani ha akar valamit, ezert altalaba este addig setalunk mig o nem indul haza. Akkor tudom h o is inkabb pihenne mert eleget setalt. Ha labamon is alig allok akkor is az az elso h viszem setalni mert kell neki a valtozatossag. Sokaktol megkaptam h nemkene ennyire a kutya erdekeit neznem de szerintem mivel hu tarsam igy az a minimum h kielegitem az igenyeit
2013. aug. 31. 19:11
 27/44 Zoli1955 ***** válasza:
100%

A www.cryingwolf.hu kennelből vásárolhatsz csehszlovák farkaskutyát.


A kérdés az, hogy milyen célra akarod használni. Ez a fajta általában fél az idegen emberektől (ebben hasonlít a farkasra), ha nem tud menekülni, akkor viszont elég agresszív lesz. A többi kutyával (különösen az azonos neműekkel) szemben viszont általában támadólag lép fel. Elég intelligens állatok, de hamar megunják az ismételt gyakorlatokat. Kedvenc sportjuk a szökés, a 2 méteres kerítést helyből átugorja, de nekem 3 méteres kennelből is kiszökött. Ami érdekes volt, hogy átment a szomszédba, ellopta a kisgyerek műanyagjátékait és hazahozta őket. Lakásban nem lehet egyedül hagyni, mert igen kiváncsi, s mindent szétszed. Ha tényleg ilyen kutyád lesz, akkor készülhetsz arra, hogy mozgalmas életed lesz. Amíg megvolt, mindennap más kisebb-nagyobb katasztrófára jöttem haza.

2013. szept. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 Zoli1955 ***** válasza:

Ha tudsz idegen nyelven (pl. angolul), akkor a következő honlapon sok fontos információt találsz:


www.wolfdog.org


Nem csak Magyarországon lehet venni, szlovák tenyésztő jóval több van, de az árak lehet, hogy magasabbak.

2013. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 Torolf ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


# 24 -es vagyok...

Két észrevétel: Ne csak a cryingwolfot nézd meg, van más is. Akár Szlovákiában is, és nem is biztos, hogy sokkal drágább.

És még: Értem, hogy most suli után van időd vele foglalkozni, de tudatosítsd magadban, és a családodban is, hogy ha jó kennelből választasz, élhet akár 15 évet is. Addigra ha minden jól megy, már dolgozni fogsz, és akkor is lesz időd? Képes vagy lemondani remek állásokról, akár remek fizetésről is azért, hogy vele lehess? Hidd el, ami most könnyen megy, később hatalmas áldozat. Az egész családtól. Hogy lesznek anyagi károk is, az tuti, de megéri :D Sok sikert!

2013. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :)utolsónak: tudom h 10évfölött kell tervezni, munkahely már van, amint elvégzem a szakmát (technikusival 2év) fix h felvesznek, most is lehetne de csak putri meló lehetne. ha viszont elvégzem napi 8óra a fix. suliba is annyit vagyok 1óra plusszminusz szóval nemles gond :) és a fizetés is elég jó :)
2013. szept. 8. 20:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!