Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatják a kutyák fél...

Elaltatják a kutyák fél órára, hogy le tudjam nyírni a szőrét, ha megkérem a Doktort?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy kutyám, akit képtelenség tisztességesen lenyírni, mert nagyon agresszív és nem hagyja magát. Nem attól félek, hogy engem megharap, hanem hogy saját magában kárt tesz. Ez egy örökös probléma nálunk, általában úgy szoktuk nyírni a bundáját, hogy 2 egység nyugtató paszta helyett 10 egységet adunk neki és így annyira lenyugszik, hogy a hátát, meg a farkát meg tudjuk csinálni, de a fejét és a lábait nem hagyja így kómásan sem. Egyszerűen beleharap egy váratlan pillanatban az ollóba, vagy a nyírógépbe és félek, hogy véletlen szétkaszabolja magát. Ezért a fejét és a lábát nem tudjuk megcsinálni soha rendesen, csak felületesen, hogy nézzen ki valahogy a kutya. De sokkal jobban le kellene nyírni az arcát, mert nem tudom megfésülni sem és így nagyon gubancos lesz a szeme alatt a szőr és ez elég egészségtelen, mert bepállik, viszket neki, és a csipáját sem tudom letörölgetni a sok szőrtől. Csak akkor tudom megfésülni, ha ráadok egy olyan gallért, amit a beteg vagy műtött kutyákra raknak, de így is csak a hátát tudom fésülgetni, az arcát nem, pedig az lenne a legfontosabb. A körmét sem hagyja levágni, beleharap a körömvágóba, a kezembe, sikítozik és a saját lábát is véresre harapdálja. Szóval gondolom értitek, hogy mekkora tortúra lenyírni szegénykémet. Pont ezért csak félévente nyírjuk, úgy, hogy teljesen rövidre, épp hogy nem kopasz a kutya, mert így le tudjuk csökkenteni a nyírások gyakoriságát, és nem kell minden hónapban kitenni a kutyámat ennek a leki és fizikai traumának. Viszont ez a nyugtató-pasztás megoldás az utóbbi időben nem válik be és az lenne a fő kérdés, hogy ha elviszem egy állatorvoshoz ( az állatorvos tudományi egyetemre akarom vinni) ott megkérhetem e a dokit, hogy altassa el kb fél órára vagy egy kicsit többre és addig lenyírjuk a testvéremmel... Vagy ilyet nem lehet kérni? Amúgy pont ezen a héten kellene vinnünk az egyetemre, hogy leszedjék a fogkövét és azt csak altatással csinálják, akkor meglehet őket kérni, hogy tovább legyen altatva a kutyus? Vagy kiröhögnek ha ilyet kérek?
2009. nov. 1. 23:33
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egy 3 éves yorki kan kutyusom van, ugyan ezzel a problémával. Régebben tűrte a kozmetikust, aztán nem vittem rendszeresen és már támadott. Egy kozmetikus se vállalta el, harapott rúgott csípett karmolt sikoltozott minden amit el tudsz képzelni volt a műsorban. Pedig nevelt kutya, sokat törődtem vele, régebben csomagoltam kaját neki is nekem is és mentünk világgá, látott mindent, törődésből nem volt hiánya.

Egyszerűen a kozmetikusnál dühöngő véreb lett hiába minden, a nevelés. Én arra szavazok, hogy kaphat nyugtatót, ha már minden kötél szakad. De lehet kérni állatorvostól bódítást és a kozmetikus ez alatt megnyírja.

2009. nov. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:
Hát én már teszek a kozmetikusokra, vettem nyírógépet és én szoktam lenyírni a kutyát úgy ahogy tudom.( nyugtatópaszta és 2-3 óra szenvedés...) És amúgy ti hogy szoktátok megoldani a nyírást? A yorkistól kérdezem :)
2009. nov. 22. 16:51
 43/43 anonim válasza:

Szia!


Nálunk is ez a helyzet.

Én is gondolkodtam ezen,hogy van-e valamilyen altató kutyáknak erre a célra.

Sajnos nekünk sem nagyon engedi magát.

Én is úgy,ahogy megnyírom.

A lábait egyáltalán nem tudom,illetve a feje környékét sem,mert annyira izeg-mozog,hogy félek megvágom.


Így sajnos pár helyen már eléggé összecsomósodott a szőr neki,amit csak ollóval lehetne levágni.

2019. okt. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!